Waterweg topscorer Harga niet meer alleen Geschiedenis herhaalt zich Ingezonden brieven Herkansing Groenoord TC Rijnmond naar bollen Ventura-meiden spelen 8 mei om Nederlandse zaaltitel Voetbalcriminelen Vacatures bij de Gemeente Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 APRIL 2004 SCHIEDAM 18- 1442 Super korting vanaf vandaag! Edah Schiedam gaat zaterdagmiddag I mei om 4 uur dicht. Dan moet de winkel leeg zijn om de nieuwe Edah te realiseren. Die opent op woensdagmorgen 12 mei. Dat is niet gewoon meer Edah Renske Verbeek SCHIEDAM- Afgelopen vrijdag werd de eerste CD van de cover band Footloose uitgereikt in café de Vonk. Footloose is de vijf mansformatie die bekend staat om de jaarlijkse optredens op Koninginnedag voor café de Unie. Fans bejubelen hen door hun flinke dosis humor, veel lol op het podium en een goed ge luid. Café de Vonk stond tijdens de presentatie vol joelende enthou siastelingen. "Vanavond gaan we lekker feesten en zetten we na de presentatie de live-CD op," ver klaarde gitarist Appie. Jammer voor de fans, maar de bandleden hadden het prima naar de zin. Veel grappen over en weer en de drank vloeide rijkelijk. De presentatie werd ingeleid door organisator Fred Fukkink. Fukkink is al jaren de grootste fan en uit liefde voor zijn idolen zette hij de maak van deze eerste CD op gang. De CD is in maart van dit jaar opgenomen in het C.J.V.-honk De Vonk in het cen trum van de stad. "Het mooie aan de CD is dat het zonder poespas is opgenomen. Je voelt de gezel lige sfeer, je hoort het publiek en zelf de schoonheidsfoutjes staan erop. Het is een mooi product ge worden!", zegt de organisator trots. Footloose is al jaren een begrip in Schiedam, leder jaar zetten zij op koninginnedag en op de Brand ersfeesten het Unieplein op zijn kop. Meerdere generaties zij hier mee opgegroeid, gezien het ge mêleerde publiek. De band is spontaan ontstaan in 1987 en bestond oorspronkelijk uit vier bevriende muzikanten, die tijdens een tuinfeest besloten om vaker samen muziek te gaan maken. In 1994 besloot drummer Jos het drukke bandleven achter zich te laten en zijn plaats werd ingenomen door Edward. Toen anderhalf jaar later ook gitarist Ron de band verliet en vakkundig werd vervangen door Appie, kreeg de band zijn huidige ge luid. Enkele jaren daarna werd de bezetting uitgebreid met toetse nist Peter. Al sinds 1997 speelt de band in de huidige bezetting. Het brede repertoire, variërend van The Stones tot Oasis is samenge steld uit nummers die de band zelf leuk vindt om te spelen. Wie de band Footloose wel live wil zien spelen kan aanstaande vrijdag terecht op het plein voor café de Unie. Zaterdagmiddag gaan we dicht. Zie onze speciale aanbiedingen in de winkel met grote kortingen. En kom naar Edah Schiedam en pak wat u pakken kunt. Zaterdagmiddag om 4 uur moet alles leeg zijn. Dat is niet gewoon meer Edah SCHIEDAM - Op wat voor de meeste voetballers de laatste competitiedag is, hangt voor en kele elftallen het zwaard van Da mocles angstig dicht boven het hoofd. Neem WK, dat zaterdag welis waar won, maar vervolgens ver nam dat concurrent Schie- broek'94 hetzelfde kunstje had geflikt. Daardoor blijft de Ke- thelse club op de voorlaatste plaats. HBSS had zich door een zege op hekkensluiter Gouds- waardse Boys een betere uit gangspositie kunnen verwerven. Houdt Braaf hield echter geen Stand en speelde gelijk (3-3), waardoor Herkingen zich nu dankzij een zege op buurman Vlotbrug drie punten verwijder den van de Schiedammers. In de zondagsector liet Spaland zich totaal verrassen door de voorlaatste geplaatste VOC: 6-2. De competitie wordt zondag af gesloten tegen het ook niet bijster imposant opererende VDL. Beide ploegen behoren nu tot de zes clubs, die nog in aan merking komen voor de voor laatste plaats. Om uit de buurt van de derde plaats van onderen (promotie/degradatiewedstrij den) te blijven moet SWSMC zondag tegen AFC'34 nog min stens een punt pakken. De stand (gebaseerd op het doel- gemiddelde): 1. Victoria'04/zo 5,66 (102 doel punten voor, 18 tegen); 2. FC Moaziek 3,41 (82-24); 3. MSV'71 2,45 (59-24); 4. VFC 2,38 (43-18); 5. Zwaluwen 2,15 (41-19); 6. GTB 2,12 (70-33); 7. Cion 2 (52-26); 8. HSC/zo 1,28 (41-32); 9. HSC/za 1,27 (61-48); 10. DVO'32 1,22 (33-27). SCHIEDAM - Het leek onaf wendbaar: na een jarenlang ver blijf in de hoofdklasse lukte het, het hoogste team van de zaal voetbalvereniging Groenoord ditmaal niet om dit seizoen de degradatie te ontlopen. Toch is er dankzij de KNVB nog een strohalm. Omdat er voor volgend seizoen een plaats in de hoofdklasse vrijkomt, krijgen de Schiedamse zaalvoetballers op woensdag 28 april een herkan sing. De formatie speelt dan in het Rotterdamse Sportcentrum West een beslissingswedstrijd te gen TPP. De wedstrijd begint om 19.30 uur. WATERWEG - Toerclub Rijn mond rijdt op zondag 2 mei met de Zilk-tocht naar de bollen streek. De rit heeft een lengte van 150 kilometer. Het vertrek punt is het complex van de honkbalvereniging Schiedam in sportpark Bijdorp, achter de Margriethal. Tussen 7.30 en 7.50 kunnen deelnemers zich aanmel den. Om 8 uur stappen de dames en heren op de voor de tocht verplichte trim- of racefiets. De gemiddelde snelheid is 25 km per uur. De rit wordt begeleid door ervaren fietsers, die de rou te kennen en helpen bij pech. De route gaat via Pijnacker en Leid- schendam naar Hillegom. Daar na wordt het Groene Hart door kruist. Het is de bedoeling om rond 14.30 uur weer in Schie dam te arriveren. Informatie: Ber Roeline tel. 010-4345992. 4 Gerard S.Verver SCHIEDAM - Ventura kan zaterdag 8 mei op het kam pioenschap van de hoofd klasse en de promotie naar de eerste divisie een kroontje zetten. In wat als een toetje gezien wordt, spelen de mei den van coach Wil Plugge in Utrecht tegen Venus Nieuwegein om het Nederlands kampioenschap. 'Niets moet, alles mag', is daarbij de inzet. Het wordt zeker een nieuw hoogtepunt uit de actuele competitie. Het duel zit namelijk ingeklemd tussen twee bekerfin ales. Die zijn goed voor een tot de nok toe gevuld Sportcentrum Galgenwaard. "Volle tribunes. De meesten zullen ongetwijfeld alleen komen om een van die twee finales bij te wonnen. Het neemt echter niet weg, dat er een heerlijk sfeertje zal hangen. En daar willen we voor de volle hon derd procent van genieten." De Schiedamse meiden zullen daar naast ongetwijfeld ook willen winnen. Hetzelfde geldt voor Plugge, maar hij legt het zijn for matie niet op. "Nee, we leven er ontspannen naar toe", probeert hij de druk van de ketel te halen. "Het is een extraatje. Niet meer en niet minder. Wat mij betreft is er geen man overboord indien we onverhoopt zouden verliezen." Voor Ventura kan het seizoen toch al niet meer kapot. Zijn for matie bleek uiteindelijk, na een zinderend competitie-einde, de terechte kampioen. Een kampi oen met toekomst. Vandaar, dat hij met een gerust gevoel alvast vooruit durft te kijken naar het hernieuwde optreden in de eerste divisie. Niet dat de ploeg zich meteen bij de kanshebbers voor de hoogste plaatsen zal melden. Geduld is sinds enkele jaren een schone zaak. Een veilige plek in de middenmoot is het doel waar naar gestreefd wordt. "Met de huidige bezetting moet dat moge lijk zijn." Goed gevoel Bij Ventura wordt echter verder gekeken, dan het volgende sei zoen lang is. Daarbij wordt met een goed gevoel teruggeblikt naar de jaren, dat een meer dan talentvolle groep meiden vanuit de jeugd doorstoomde naar de eredivisie. "Zo'n golf talentvolle handbalsters zit er weer aan te komen. Het verschil met toen is, dat er destijds een generatie voor het succes zorgde en er nu zo maar in een viertal achtereenvol gende leeftijdsgroepen talent voor het opscheppen ligt. Dat gaat er voor zorgen, dat de club vele jaren achtereen uit eigen kweekvijver kan tappen voor het invullen van de hoogste selectie." Om die meiden, de aspiranten en junioren van nu, een toekomst op niveau te bieden, moet er nu dus voor gezorgd worden, dat de Ven- tura-senioren de dit seizoen ver worven plaats in de op een na hoogste handbaldivisie zeker stellen. "Doe je dat niet dan loop je het risico, dat de jongeren af haken en bij andere clubs gaan proberen hun grenzen te verleg gen. Tussen nu en het aanklam pen van de eerste golf jongeren zit twee jaar. Dat is te overbrug gen." Als er op dit moment al be hoefte is aan versterking zal Ven tura zeker niet de boer op gaan. Wil Plugge acht die exercitie niet nodig. "Waarom zouden we? Als we al een speelster zouden willen aantrekken, dan moet ze iets te bieden hebben en veel meer in houd hebben dan de meiden, die er nu staan. Dat zie ik niet zitten. We kunnen het met de huidige bezetting goed af." Anders is het wanneer er signalen worden op gevangen, dat speelsters van club willen wisselen. "Dat horen we dan dikwijls via via. Dan zijn we niet te beroerd om speelsters, waarvan wij denken dat ze waardevol zijn een zetje te geven. Dat doen we trouwens niet bij ie der signaaltje. Doe je dat wel, dan zit je bijvoorbeeld zomaar met zeven opbouwsters. Het gaat er bij ons om, dat we een echt ta lent liever naar ons halen, dan naar de concurrentie zien gaan." Onnodig land Ventura moet geleerd hebben uit het slot van de huidige zaalcom petitie, waarin het onnodig lang moest wachten op het moment, dat het feestje rond het kampi oenschap gevierd kon worden. Daaraan denkend huivert Plugge nog een beetje na. De thriller startte met het verlies tegen de nummer twee Foreholte. "Die af loop was zeker niet gepland. De bedoeling was om al vier wed strijden voor het einde de titel te pakken. Dan hadden we zonder zorgen aan die partijen, partijen die me zorgen baarden omdat we daarin niet de makkelijkste tegenstander kregen, kunnen be ginnen. Het liep dus allemaal even anders." SCHIEDAM - Voor Harga lijkt, net als in de slotfase van de zaal competitie, de redding nabij. Za terdag wonnen de korfballers van RKC en dat zorgt ervoor, dat de ploeg niet meer alleen de rode lantaarn draagt. De oneervolle laatste plaats wordt nu gedeeld met Springfield en Eureka. Tegen RKC leidde Harga de dans vooral in de eerste helft. De tegenstander speelde op het scherp van de schede, maar de bezoekers lieten zich daardoor niet imponeren en wisten steeds een kleine voorsprong te behou den. Na de rust kende Harga een dipje en lukte het RKC om terug te komen tot 7-8. Daarna pakte Harga de draad weer op en liep weg naar 10-13 en de volle winst. De doelpunten waren van Jordy Majoor (3), Sven Pappers (2), Ivar Pondaag (2), Martin den Hollander (2), Nicolette Marre- vee (2), Kim van Dijk en Dionne van Dijk. Bij ODI keerde Evelien Brink man terug in de hoofdmacht. Ze bekroonde haar terugkeer met een doelpunt. Het was een van de twaalf treffers, die de Schiedam mers tegen het Zeeuwse Emergo maakten. De eerste helft werd af gesloten met 7-3. Daarna hielden beide partijen elkaar in even wicht en scoorden ieder vijfmaal: 12-8. De treffers kwamen op naam van Nico van Otterloo (4), Remco Zaaijer (3), Wijnand van Grootveld (2), Annelies Docter (2) en Evelien Brinkman. We maken het goed met u. Edah Schiedam gaat vanaf zaterdagmiddag 4 uur een tijdje dicht om totaal verbouwd te worden tot de nieuwe Edah Schiedam. Sla nu goedkoop veel in! Dat is niet gewoon meer Edah SCHIEDAM - Brandersstad maakt er een goed gebruik van om via een hink-stapsprong naar de eredivisie tafeltennis te prom overen. Dat lijkt ook dit jaar te gebeuren. Twee keer eerder werd de promotiewedstrijd tegen de andere eerste divisiekampioen ver loren en kwam de promotie tot stand door winst op de nummer zeven uit de eredivisie. Dat zou ook ditmaal weer kunnen gebeu ren, want de Schiedammers verloren zaterdag in Etten-Leur de eerste beslissingswedstrijd van Remax/Hendrix. Het verschil tussen de personele inzet van de Schiedammers en de Limburgers waren een Chinees en een Pool. In de openingswed strijd had Nermin Smajic weinig in te brengen tegen Ruliang Wang en dat zette de Limburgers meteen op voorsprong. Daarna leek Rene Waterreus voor een daverende verrassing te gaan zor gen. De Vlaardinger hield de Pool Piotr Szafranek tot en met het slot van de vijfde set bij. Dankzij een goede servicebeurt ging de winst toch naar de Pool. Bastiaanse verloor daarna in een vijfset ter tegen de enige Nederlander in het Limburgse team. Dat brak het Schiedamse verzet. Zowel het dubbelspel als de partij tussen Smajic en Szafranek gingen eenvoudig in drie games naar het Limburgse team. Na de pauze was het laatste wapenfeit voor Bastiaansen, die Wang met uitstekend spel een game wist af te snoepen. Meer zat er echter niet in. Brandersstad krijgt dus nog een kans om zich een plaats in de ere divisie te verwerven. Zaterdag reist de ploeg naar Ede voor het duel tegen de nummer 7 uit de eredivisie: het uit Lochem afkom stige De Toekomst. Deze wedstrijd wordt gespeeld volgens het eredivisiesysteem: alle drie spelers spelen twee enkelpartijen. Bo vendien wordt een dubbelspel gespeeld. Het team dat vier punten behaalt wint de wedstrijd. Extra korting in de winkel. Edah Schiedam gaat dicht van zaterdagmiddag I mei tot woensdagmorgen 12 mei. Dan opent de nieuwe Edah. Sla vóór de sluiting nog even flink in. Kom voor extra korting naar de winkel. Dat is niet gewoon meer Edah Vroeger gingen wij op zondagmorgen naar het voetballen kijken, dan speelde het tweede van SVV op de Havendijk ofwel het tweede van Hermes DVS vlak naast de Konijnenbuurt. Bij SVV kon je op een zondag twee van Schijndels zien spelen en bij Her mes DVS twee Janssens en twee van der Tuyns; in het tweede elftal een en in het eerste een. Vechtpartijen zag je nooit in die goede oude tijd, nu ligt dat ietsje anders. Nog even en als de veteranen voetballen kunnen we niet langs de lijn nog roepen: hè, Kees je bent vergeten je lange onderbroek uit te trekken of heb je van die witte benen Of:hè, Pietje hebt je badmuts nog op! Voor je het weet liggen die oudjes te rollenbollen over het veld en moeten de kleinkinderen die ko men kijken de stramme mannetjes nog uit elkaar halen. Het zal toch niet waarwezen dat we dat in dit stadje nog eens gaan meemaken zo tussen SVV en Hermes DVS. Dat we op zondagmorgen (laten we aannemen dat de oudjes op dat tijdstip spelen) kunstgebitten en toupetjes op het veld moeten zoe ken en dat we dan pas het verschil zien tussen de gebitten van de veteranen van Schiedam Zuid en de rest van dit stadje... HCM Vlek Tijdens een van de surf- momenten over het Inter net trof ik op de site van de Gemeente Schiedam "vacatures" aan. Naast de enorme verantwoording voor de mooie dingen in onze stad worden er EI SEN gesteld aan de toekomstige medewerker; een van deze is: Kennis van het werken bij de overheid. Je denkt hierover na en vraag je toch even af wat wordt hier mee bedoeld. Laten we een aantal eigen schappen van de Ambtenaar in het algemeen eens op een rij zetten.Integriteit -Werktempo - Dienende taak - Toegankelijkheid- Bereikbaarheid - Inzet. Er bestaat al een enorme verwarring over de Norm en de Waarde laat deze nu niet nog groter worden en stel duidelijk wat hiermee wordt bedoeld! Of, wordt er met nadruk op gewezen dat er uitstekende secun daire arbeidsvoorwaarden zijn, zoals: kinderop vang, ouderschapsverlof, thuiswerken, studiefaci liteiten, pensioenregeling, PC-Privé- en Fietspro- ject? Terugkijkend op het afgelopen jaar is er in ambte lijk Schiedam het een en ander gepasseerd. Indien de bovengenoemde eigenschappen als een maatstaf langs de gebeurtenissen worden gelegd levert dit slechte rapportcijfers op. S.van Vliet, een stai'ygenoot Volle tassen voor 'n schijntje. U koopt nu nergens zo goedkoop als bij Edah Schiedam. Alles moet weg om ruimte te maken voor onze nieuwe Edah. Tot zaterdagmiddag 4 uur kunt u extra profiteren. Dat is niet gewoon meer Edah I GAAT DICHT Wereldbekend in Schiedam .VA SU IN R-I8-I9C De band die wereldbekend is in Schiedam Een kampioen met toekomst In de allerlaatste wedstrijd van de zaalcompetitie kon Ventura eindelijk het kampioenschap zeker stellen. Het levert de ploeg een toetje op: op zaterdag 8 mei wordt in Utrecht gespeeld om het kampioenschap van Nederland. AI1IS MOET WEG GAAT DICHT TV 9

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17