Werkagenda voor j onge moeders Lekzoeker vindt luchtgaatje droog Met een dagkaart langs de Lekdijk Koningin Juliana ongewoon gewoon Zinderende zomertuin begint al in het voorjaar Topografische atlassen 995 Gratis huisdemonstratie! Bel gratis 0800-2345622 prominent 241 241 12: 1591 Beatrijs Smulders stort zich op het eerste jaar A H TaI HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 APRIL 2004 HER EN DER NS-22 De bekende verloskundige Beatrijs Smulders zet haar kennis en expertise in op het eerste jaar na de bevalling. Als voorloper van haar nieu we Handboek voor het eer ste jaar na de bevalling, dat in het voorjaar van 2005 verschijnt, ligt er nu een unieke werkagenda voor jonge moeders in de boek handel. De agenda volgt alle mijlpa len die er tussen het moment van de bevalling en de eerste verjaardag van de baby plaatshebben. Het staat vol gouden tips en adviezen om dit eerste superdynamische maar zware jaar veilig en goed door te komen. De geestige en relativerende tekeningen van de getalen teerde illustrator en cartoo nist Laura Neuhaus maken van de agenda een juweeltje. Zoals altijd verricht Beatrijs Smulders baanbrekend werk als het gaat om het belang van veilig zwanger-zijn en bevallen.Het zwangerschapsverlof in Neder land is veel te kort en loopt be schamend achter in vergelijking met andere Europese landen. In haar Agenda voor het eerste jaar na de bevalling heeft de bekend ste verloskundige van Nederland en omstreken een oproep ge plaatst aan de Minister van Soci ale Zaken en Werkgelegenheid, die vrouwen kunnen onderteke nen en opsturen. Het is het begin van een actie met als doel om het huidige zwangerschapsverlof te verlengen tot één jaar. Geboortehuis in oprichting Beatrijs Smulders is behalve ver loskundige, publicist en directeur van het Geboortecentrum Am sterdam vooral ondernemer. Mo menteel is zij bezig met het op richten van het Geboortehuis Amsterdam: een huis waar vrou wen in een huiselijke, luxe omge ving bij de verloskundige beval len. Dus: bevallen bij de vroed vrouw aan huis! Smulders opent de deuren van het Geboortecen trum voor alle verloskundigen in de stad Amsterdam om hier be vallingen te komen doen. In het Geboortehuis komen iets meer faciliteiten voorhanden voor vrouwen die tijdens de bevalling een extra steuntje in de rug nodig hebben: warme baden, pijnstil- ling en een infuus wanneer dat nodig is. Smulders haalt alle be vallingen die nu nog onnodig op medische indicatie in het zieken huis plaatsvinden (circa 35%) naar het Geboortehuis als opstap naar de door haar zo bepleite be valling thuis. Haar motto: de eer ste keer eindig je wellicht in het geboortehuis, maar de tweede keer beval je gewoon weer thuis! 'Het krijgen van een kind kost ei genlijk twee jaar. Je hebt negen maanden om uit te dijen en daar na weer negen maanden om weer in te krimpen. Ontzwangeren heeft tijd nodig. Borstvoeding geven aan een snelgroeiende ba by is veel vermoeiender dan zwanger zijn. Het eerste jaar ben je emotioneler dan ooit en is de concentratie ver zoek. Je hebt een jaar nodig om samen met je part ner een nieuw evenwicht te vin den. Het duurt letterlijk een jaar voordatje weer helemaal de oude bent. Het lange verlof is nog geen feit: hoe combineer je borstvoe ding en werk? Hoe vind je de nieuwe balans in je leven weer terug? Hoe vang je je kind veilig op? Oppas thuis of dagverblijf? 'Nooit meer groeit een kind zo hard als in het eerste jaar na de bevalling. Als er iets mis gaat in deze periode is de schade onher stelbaar. In het eerste jaar komt de ontwikkeling van een kind zo wel motorisch als emotioneel in een stroomversnelling: het ver trouwen in de taal van zijn li chaam en de belangrijke emotio nele hechting komt tot stand, bei den heel belangrijk voor een ge zond zelfbeeld en voor een ge zonde sociale ontwikkeling. Wie neemt dat eerste jaar de zorg voor de nog kwetsbare baby op zich? Neem je ouderschapsverlof? Neemt je man verlof? Wanneer ga je weer full swing aan het werk? Hoe doe je dat met de borstvoeding, die een belangrijke rol speelt bij de hechtingshormo nen. Zorg je voor oppas thuis of breng je je kind naar een kinder dagverblijf? Aan welke criteria moet een verantwoord kinder dagverblijf voor de opvang van jonge baby's voldoen? Agenda voor het eerste jaar na de bevalling, door Beatrijs Smulders, gebonden, geheel in fullcolour geïllustreerd, 144 pa gina's, prijs: 16,50. Onderweg een lekke band repareren is altijd een heel gedoe. Meestal heeft de ervaren tourfietser uit voorzorg wel bandenwippers, plakker- tjes en een hulpfietspomp meegenomen. Maar hoe vindt hij het lek- gaatje? Als een emmer water ontbreekt, is kliederen in een plas water een moeilijke manier om via de opborrelende belletjes het lekgaatje te lokaliseren. Droog en veel gemakkelijker gaat het reparatiekarwei met een lek zoeker. Dat is een plat kunststof doosje gevuld met vederlichte piep schuimballetjes. De pechfietser beweegt het doosje langzaam langs de opgepompte lekke binnenband. Precies boven het lekgaatje blaast de ontsnappende luchtstroom de balletjes omhoog. Plakkertje op het luchtgaatje plakken en de fietser kan weer verder. Het zoekdoosje is een handige hulp in ieder reparatietasje (Halfords m 1,80). Ook lek- gaatjes in luchtbedden, opblaasboten en strandballen vindt het zoek doosje moeiteloos. Arriva buslijn 154 rijdt een prachtige route tussen Rotter dam en Utrecht, grotendeels over de dijk langs de rivier de Lek. Langs de route liggen be zienswaardige stadjes, het Werelderfgoed Kinderdijk en een landelijk gebied om al wan delend te verkennen. Met een voordelige dagkaart van 5,- kun je hier volop van genieten. In een gratis folder staan naast de dienstregeling van lijn 154 en een duidelijke overzichtskaart van het bustraject tal van tips voor dagkaarthouders om de busreis te onderbreken. Voor een wandeling in de omgeving van Alblasser- dam bijvoorbeeld, een bezoek aan het molengebied Kinderdijk, een vestingwandeling door Nieuwpoort, een koffiestop of een wandelingetje naar Streek- centrum Ooievaarsdorp. Het Lies- velt. Passagiers kunnen op- en uitstappen waar ze willen, de dagkaart inde gehele dag vanaf 9.00 uur geldig. Er zijn haltes in Rotterdam (Zuidplein en station Lombardijen), Ridderkerk, Alb- lasserdam, Kinderdijk, Streef kerk, Groot Ammers, bij het Schoonhovense Veer, Nieuw poort, Ameide, Lexmond, Vianen en Utrecht Centraal Station. De dagkaart is tot en met de herfstvakantie (oktober) te koop bij de chauffeur van lijn 154 voor 5,-. Gereduceerd tarief (voor houders van Pas65 en kinderen van 4 t/m 11 jaar) is 3,-. Infor matie Op vertoon van het Lek dijkkaartje krijgen de passagiers op een aantal locaties een leuke korting. Inlichtingen: Arriva, 0800- 0232545, www.arriva.nl en VVV Zuid-Holland Zuid, tel. 0900463 68 88, www.vvvzhz.nl. Informatie over trein en bus: Openbaar Vervoer Reisinfor matie, tel. 0900-9292. Nog nooit is een boek zo snel gepubliceerd als het boek over Koningin Juliana. Slechts één dag na de bijzetting in Delft lag haar complete levensverhaal met de meest ontroerende foto's al in boekvorm in de winkel. Inclu sief actuele bijlage met het laat ste emotionele afscheid in Delft. Als er iets is dat bijblijft na de vele terugblikken op haar leven, dan is het wel dat Koningin Juli ana dé moeder van het Neder landse volk was en altijd zal blij ven. Het boek is een laatste eer betoon aan de vorstin die terecht de eretitel 'Koningin van ieder een' droeg. Het boek is tot stand gekomen door een samenwerking tussen Vorsten Royale en Tirion Uitge vers. Beide zijn gerenommeerde partijen op het gebied van ko ninklijke uitgaven. Vorsten Roy ale is het maandelijks tijdschrift over het Nederlandse konings huis en buitenlandse royalty en Tirion Uitgevers is uitgever van boeken over het koninklijk huis. Kortom de uitkomst van deze samenwerking is een gegaran deerd kwalitatief boek. Kopers van het boek steunen het Oranje Fonds Een gedeelte van de op brengst zal geschonken worden aan het Oranje Fonds. Het Oranje Fonds is ontstaan in 2002 uit een fusie tussen Stich ting Koningin Juliana Fonds (Ju liana Welzijn Fonds) en Stich ting Oranje Fonds, opgericht in 2002 als nationaal huwelijksge schenk aan de Prins van Oranje en Prinses Maxima. Bij bloembollen wordt meestal alleen gedacht aan tulpen, narcissen en hyacinten die in het voorjaar bloeien. Maar nadat die zijn uitgebloeid wil de tuin er wel eens kaal en treurig uitzien. Zomerbollen, die geplant worden in het voorjaar, zorgen vanaf eind juni voor kleur en vrolijkheid in de tuin. Het planten van zomerbollen is een eenvoudig klusje en ook leuk en leerzaam om met kinderen te doen. Plant nu zo merbollen en geniet de hele zomer van de meest uiteenlopende kleuren en vormen in de tuin. Het planten van zomerbollen is eenvoudig, ook voor de beginnende tuinier. April en mei zijn uitstekende maanden om zomerbollen te planten. Over het algemeen wor den in de zomer bloeiende bolletjes op een zonnige plek, tweemaal zo diep geplant als ze hoog zijn. Dahlia- en begoniaknollen zijn hierop een uitzondering, want die worden net onder de oppervlakte geplant. Veel zomerbollen bloeien in juli en augustus en dan kan de tuin wel een fris en vro lijk tintje gebruiken. Witte dahlia's gecombineerd met zachte, grijze ezelsoren (Sta- chys byzantina) is één van de vele mogelijkheden van komende zomer. Andere voorbeelden van zomerbollen zijn de Eucomis (ananasplant), gladiool, lelie, Zante- deschia (Aronskelk) en Canna (Indisch bloemriet). Tuincentra bieden het breedste assortiment aan in de maanden februari, maart en april. Behalve in de border zijn zomerbollen ook op een zonnig terras zeker op hun plaats. Ze kunnen in terracotta potten, kuipen, manden en teilen geplant worden. Alles kan en het terras of balkon is verzekerd van een zinderende zomersfeer. Ook hier geldt: bolletjes planten in het voorjaar, genieten in de zomer! Na de ANWB Topografische Atlas Nederland 1:50.000, verschijnt nu een elfdelige serie ANWB Topografische Atlassen 1:25.000. In deze atlassen staan per provincie de actuele 1:25.000 kaarten van de Topografi sche Dienst Nederland. Alleen de provincies Utrecht en Flevoland zijn gebundeld in één uitgave. De Topografische kaarten 1:25.000 geven een nauwkeurig beeld van de werkelijkheid. Nagenoeg alle landschappen, wegen, grenzen, gebouwen en ob jecten zijn in deze serie atlassen opgenomen. In de uitgebreide legenda worden al deze elementen in woord en beeld verklaard. Een kilometerpaal, een voetbrug of een beekje is hierdoor eenvoudig te herkennen. De topografische Atlassen bieden echter nog meer. Zo komt de geschiedenis van de topografie aan bod. Ook wordt dieper ingegaan op het vervaardigen en het gebruik van topografische kaarten. Een van de belangrijkste functies van de topografische kaart is oriëntatie Daarom wordt het gebruik van GPS kort toegelicht. De Topografische Atlassen per provincie kosten 29,95 per deel. De atlassen zijn verkrijgbaar bij alle ANWB-verkooppunten, bij boekhandels en waren huizen en te bestellen via anwb.nl. sportsfashion, outdoor lifestyle Trends low prices you'll like it! www.sportsworld.nl Iedere woensdag, donderdag vrijdag KOOPAVOND tot 21 uur yiieéer RucanorXX ROTTERDAM Cor Kieboomplein Tel. OIO - 497 33 40 www. sportsworld. nl CONVERSE. r MEGA-STORES Mobiliteitsproblemen?? 'Lang lopen is er niet meer bij', glimlacht Rick Hollander.'Die tijd is helaas voorbij. Maar gelukkig kan ik er met mijn scootmobiel nog iedere dag op uit. Heerlijk toch?' www.prominent.nu Openingstijden showrooms JA, graag ontvang ik een brochure COMFORTPRODUCTEN Nunspeet, Laan 24 ma t/m za Best, Randweg 4 wo t/m za Waddinxveen, Mercuriusweg 15 di t/m za Purmerend, Netwerk 1 di t/m za J Roermond, Veldstraat 1 di t/m za Sittard, Stationsplein 7 di t/m za C7 QScootmobielen Zitcomfort gr. rotterd. Mevr, Q Dhr. Q Naam Str I l Pr Wpl 3 Antw. nr. 707, 8070 BB Nunspeet (Zonder postzegel) Summer Skateboard Diverse prints. Van 24,95 NU 14,95 Weslo Vector 503 Hometrainer met 4 smart programma's magneet remsysteem met 10 kg vliegwiel. Rhombus Stormkite. Van 14,95 Polo Pique In 9 kleuren. Van 29,95 NU 19, muiiismim Rucanor Trevis Casualschoen. Mt. 35 - 39. NU 499,- Schaak-/ damtafell kidsjack Van 59,95 NU 39,95 Van 139,95 NU Pofntbreak Zomerjack Voor dames en heren in div. kleuren. Mt. S t/m XXL. Van 69,95 NU (t.o. stadion Feijenoord bij Pathé) Ook verkrijgbaar: Abbey Camp 'Kyoga III 240 x 240 x 140, voortent 130 x 240 x 115 cm. Van 169,95 NU 99,50 'All Star Mule' Casualschoen. Mt. 36 t/m 45 Van 49,95 NU A()k ijt/ Abbey Camp luchtbed f^iry^r 1 persoons velours luchtbed camp 195 x 99 x 13 cm. Van 19,95 NU Coleman 'Spirit 3 3-Persoons polycotton tent. Van 209,95 NU gy*> m n Abbey Camp 'Kyoga II' Iglo tent 210 x 210 x 130, voortent 110 x^lO x 105 cm. Polyester 35% katoen, in donkergrijs combi en olijf combi. Van 139,95 NU 79,50 Aerobic - Fitness - Tennis - Badminton - Squash - Tafeltennis - Voetbal - Basketbal - Volleybal - Handbal - Ruitersport Ballet - Turnen - Hockey - Darts - Running - Golf - Hiking - Skate - Vechtsporten - Zwemmen - Kiting - Casualwear Fashion - Fishing - Biking - Outdoor - Biljart - Ski - Snowboard - Langlauf - Accessoires - en nog veel meer! Openingstijden: ma-di 10 -18 uur wo-do-vr 10 - 21 uur za 09 -17 uur Ook gevestigd in Beuningen Leerdam FAUTEUIL OP ÜW MAAT! Moeite met opstaan? 1 druk op de knop en de fauteuil doet het voor u. Sta-op Fauteuils Relaxfauteuiis Ergonomische fauteuils Meeste keuze van Nederland Op üw maat gemaakt Vanaf 890,-

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 22