'SCHOON, HEEL VEILIG' KARAVAAN TREKT DOOR NIEUWLAND 1 E IE 5 MOZART IN DE LIFT Geef uw woonwens De Vrijheid co u i/) Colofon Spreekuren U<iit Noord Unit Nieuwland Unit Stad www.woonplus.nl W april 2004 iplus HUURVERHOGING CONFORM AFSPRAKEN FEESTELIJKE HEROPENING SPEELTUIN STRAUSS&CO AUTOMATISCH BETALEN "O OJ 3 O O WOENSDAG 28 APRIL 2004 NS-24 Wim Molenkamp Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Route karavaan Gratis uit eten in 1 Oude Raedthuys Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonplu5.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 26 mei 2004. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t^m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Groenoord-Midden (wo. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a Schubertplein/Lisztplein (vr. gesloten) Kees van Ruiven Lisztplein 241a Heijermansflat (ma. t/m do, vri. alleen 's ochtends) Wim Molenkamp/Rob Votiendam Kantoor op begane grond Zwaluwlaan (di./do./vr. alleen 's ochtends, ma./wo. alleen 's middags) Kantoor in onderbouw Beethovenplein (ma. wo. 's ochtends, di. alleen 's middags) Rob Votiendam Kantoor in onderbouw De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83 Buurtpost 'Klaas Kater' ErikGoovaart Klaas Katerstraat 126 Buurtpost 'B.H. Gretetaan' Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Centrum (di./do. van 10.00-11.00 uur) Patrick van Waart Bagijnhof 20 Schiedam-Zuid (di./do. van 10.00-11.00 uur) Henk Polak Oude Maasstraat 14 Schiedam-West (di./do. van 8.30-9.30 uur) Cees Angenent Kortlandstraat 11a WoonplusNieuws Bewoners geven estafettestokje door aan elkaar Schiedam-Oost (di./do. van 8.30-9.30 uur) Ab Vietje Wattstraat 35 I Ruim anderhalf jaar geleden werd in de wijk Nieuwland een actiemaand gehouden onder de naam 'Schoon, Heel Veilig*. Op initiatief van Woonplus, Gemeente Schiedam, de politie, ONS/IRADO, het opbouwwerk, scholen, de bewonersvereniging Wonen a Leven en de buurtpost medewerkers kwam een fantastische, geza menlijke actie tot stand met als doel het geven van een stevige impuls aan het leefbaar houden van de wijk. Uit de evaluatie die volgde, bleek dat deze actie een groot succes was geweest en vooral om een vervolg vroeg. Reden voor de initiatiefnemers om wederom rond de tafel gaan zitten. Ze bedachten een nog omvang rijker plan. Gedurende het hele jaar worden in vrijwel alle delen van Nieuwland acties gehouden, waarbij de bewoners zelf een grote inbreng hebben. Daarbij geven zij symbolisch het estafettestokje door aan elkaar. Buurtcontactmiddagen De estafette 'Schoon, Heel en Veilig' trekt sinds 8 maart als een karavaan door Nieuwland. De eerste estafettestok werd uitgereikt door Karin van Dreven, directeur-bestuurder Woonplus, aan mevrouw Gré Weber, een actieve bewoonster uit de Van Hogendorpstraat. In deze straat deed de 'rattenvanger' zijn werk. Hij liep door de wijk en trommelde iedereen op om de omgeving schoon, heel en veilig te maken en te houden. Het is niet bij die rattenvanger in de Van Hogendorpstraat gebleven, want na 14 dagen wordt de estafettestok doorgegeven aan een andere straat, waar bijvoorbeeld de portiekramen wor den gezeemd, of een veegdienst door de wijk wordt gehouden. Verder worden ook zoge naamde buurtcontact middagen gehouden. Buurtpost Troelstra beet wat dit laatste betreft het spits af. Het was een vrolijke, zonnige mid dag, met veel kinderen, die zich heerlijk uitleef den op het springkussen, en veel volwassenen, die gezellig met elkaar keuvelden en zich te goed deden aan de smakelijke hapjes, die werden geserveerd. De estafette 'Schoon, Heel Veilig' is nu al een geslaagd initiatief, waaraan met groot enthou siasme wordt deelgenomen door vooral de bewoners uit de wijk Nieuwland. En dat is nu precies de bedoeling! Ook u kunt deelnemen aan de estafette. Houdt uw brievenbus en de kabelkrant van LOOK TV goed in de gaten om te kijken wanneer de karavaan door uw buurt trekt. Vóór de zomervakantie slaan wij nog onze info- tent op in de volgende buurten om vervolgens twee weken lang met u aan de slag te gaan: Joh. De Wittsingel e.o. 4 mei Roëllstraat/Mgr.Nolenslaan e.o. 18 mei De Meesterstraat e.o. 1 juni Dalsland 8 juni Klaas Katerstraat 15 juni Planmatig onderhoud in Noord Aan de Mozartlaan worden in opdracht van Woonplus liftwerkzaamheden uitgevoerd. Om het niveau van de bestaande liftinstallatie naar de huidige normen te brengen, wordt de liftkooi gemoderniseerd, de bediening aangepast en worden automatische deuren aangebracht. De werkzaamheden, die eind maart van start gegaan met o.a. het plaatsen van stofschotten, zullen duren tot 11 mei 2004. De uitvoering is in handen van KONE B.V. Daarnaast zijn ook Aannemersbedrijf Breijer Bouw en Vlutters bouwlogistiek betrokken bij de werkzaamheden. Gezien de omvang en tijdsduur van de werk zaamheden is een tijdelijke noodlift geplaatst. Om deze te kunnen gebruiken, moeten bewoners eerst een instructie volgen. Pas daarna wordt de liftkaart uitgedeeld. Per huisadres worden twee liftkaarten uitgereikt. Na de Mozartlaan worden ook de liften op de volgende adressen gemoderniseerd: J. Oreliosingel 169-251 J. Oreliosingel 85-167 A. van Raalteplein 15-56 B. Verhallenplein 50-91 J. Urlusplein 6-47 L. Zimmermanplein 55-96 Woonplus verhoogt huren met gemiddeld 2,9% Woonplus verhoogt de huren per 1 juli 2004 gemiddeld met 2,9%. Deze verhoging sluit aan op de afspraak tussen minister Dekker van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) en de koepelorga nisatie van verhuurders (Aedes). De afspraak om de huurverhoging in 2004 te beperken is gemaakt, omdat veel mensen hun besteedbaar inkomen zien dalen als gevolg van de economische achteruitgang. Het exacte percen tage aan huurverhoging dat Woonplus berekent, verschilt overigens per individueel huurcontract. Alle huurders van Woonplus ontvangen één dezer dagen een brief met daarin vermeld het exacte percentage aan huurverhoging inclusief een folder met aanvullende informatie. De uit gangspunten voor de huurverhogingronde zijn evenals in voorgaande jaren besproken met het Schiedams Overleg Bewoners Organisaties (SOBO). Het bestuur van het SOBO heeft laten weten dat zij uiteindelijk instemt met deze gemiddelde huurverhoging. Mede dankzij bijdrage Woonplus Op zaterdag 1 mei wordt de speeltuin bij kinderboerderij Strauss&Co in Schiedam-Noord op feestelijke wijze heropend. Alle kinderen uit de omgeving, maar ook van daarbuiten zijn vanaf 12.50 uur welkom aan de Borodinlaan om deze vrolijke opening mee te maken. Vanzelfsprekend mogen ouders, opa's en oma's en broertjes en zusjes ook mee! Het programma begint als de Jeugd Rijnmond Band bij de speeltuin aankomt. Vervolgens wordt de uit slag bekend gemaakt van de tekenwedstrijd, waaraan leerlingen van een aantal basisscholen uit Groenoord hebben deelgenomen. Hierbij konden kinderen uit de groep 3 tot en met 5 per klas een kolossale tekening maken waarbij elk kind zijn of haar favoriete plekje in de wijk kon tekenen. Na de officiële opening is het spelen geblazen! Alle aanwezige kinderen kunnen bovendien vanaf 14.00 uur tijdens een workshop kennismaken met de instrumenten, waarmee de Jeugd Rijnmond Band speelt. De heropening van de speeltuin is mede mogelijk gemaakt dankzij ondersteuning van Woonplus. Als maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming leveren we graag een bijdrage aan de vitalisering van de stad en het bevorderen van de leefbaarheid in de wijken. Alle speeltoestellen zijn vernieuwd door de inzet van een aantal actieve vrijwilligers. Dankzij hen kunnen de deuren van de speeltuin weer open en hebben de kinderen uit de wijk een fantastische speelplek erbij gekregen. Toegang (gratis) Strauss&Co: ma, di, do, vrij 15.30 - 17.00 uur en wo en za 13.30 - 17.00 uur. Deze keer mag mevrouw Van Loenhout uit de Vivaldilaan uit eten op kosten van Woonplus. Elke maand belonen wij drie huishoudens, die de huur betalen via automatische incasso, met een diner voor twee in het sfeervolle restaurant 't Oude Raedthuys. Op de foto krijgt de winnares, vergezeld van moeder, zus en dochter, haar prijs overhandigd uit handen van René van der Linden, Woonplus medewerker van Unit Noord. Behalve voor mevrouw Van Loenhout was het lot ook gun stig gezind voor de families Tougha en Blomberg. Wilt u ook een keer gratis uit eten in 't Oude Raedthuys? Haal dan snel een machtigingskaart op ons kantoor. Als u reeds betaalt via automati sche incasso hoeft u niets te doen om kans te maken. Het ambitieu/e nieuwbouwproject Utopia in Schiedam -.tart met de bouw van De Vrijheid een vrijstaand appartementengebouw met 20 ruime en comfortabele appartementen, prachtig gelegen aan de NoordvestsingeL Zonnig wonen met uitzicht op de singel, het historische centrum en de mooiste molens van Schiedam. WOONOPPERVLAK 112-114 M2 PRIJS VANAF 217.OOO,- V.O.n. (exclusief stallingsplaats in parkeergarage) Meer weten over wonen in De Vrijheid? Kom dan naar onze INFORMATIEBIJEENKOMST OP DINSDAGAVOND 18 MEI AANSTAANDE. Deze wordt gehouden in Sociëteit De Vrijheid, gebouw Wassenaar, aan de Nieuwe Haven 95 te Schiedam, van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: www.utopiaschiedam.nl Anke Bodewes Makelaardij O.G., Nieuwe Haven 155, Schiedam, T (010) 246 44 44 Ooms Makelaars, Ger* Verboonstraa' 2, Schiedam, T (010) 273 01 02 Ruim wonen op maat De Vrijheid biedt keuze uit twee royale woning typen. Met het Utopia Woonkeuzeplan kunt u daarnaast uw woning, zowel qua indeling als afwerking, volledig afstemmen op uw eigen woon wensen en mogelijkheden. Kopen met zekerheid Voor kopers die onzeker zijn over de tijdige ver koop van hun oude woning, is er de Woonplus Aankoopgarantie. Tevoren wordt het bedrag bepaald, waarvoor Woonplus de woning zal aankopen, als u dit niet op tijd is gelukt. Kiest u voor De Vrijheid, dan kiest u voor zekerheid. Kies voor De Vrijheid van luxe, comfort en veiligheid! veilig parkeren in de parkeergarage van het complex een uitgebreid domoticasysteem, waaronder een videofoon en een alarmbeveiliging beschikbaarheid van een huismeester dicht bij voorzieningen in de sfeervolle binnenstad uitstekend bereikbaar met auto en openbaar vervoer

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 24