Sckcde*, John van Dijk volgt SW nog altijd op de voet WOENSDAG 28 APRIL 2004 PAGINA-5 De man die SVV het laat ste kampioenschap in het betaalde voetbal bezorg de, geniet tegenwoordig in de zon van z'n oude dag. Vanuit Monaco kijkt John van Dijk terug op zijn tijd in Harga. Hoe het begon en wat er fout ging. "SVV had nu op het niveau kun nen zitten van SC Heerenveen, dat weet ik zeker. In de tijd dat wij kampioen werden van de eerste divisie, hadden we een veel beter elftal. Ik kan me een wedstrijd herinneren dat we daar met 4-1 wonnen. Net zoals Heerenveen had ik ook een nieuw stadion voor ogen. De plannen lagen klaar, maar de gemeente Schiedam wilde niet meewerken. Ik had de financie ring rond. Het stadion moest worden gebouwd aan de A20 bij Schiedam, maar de bewoners van een klein wijkje dat in de buurt lag, protesteerden. Zij wil den geen voetbalstadion naast de deur. Toen hield het op. Zonde, want ik zag het helemaal voor me. Een mooi stadion met kantorencomplex." De Kuip "Het was in de tijd dat we net waren gepromoveerd naar de eredivisie. De KNVB keurde Harga af voor het spelen van voetbal op het hoogste niveau. Ik moest wat. Het liefste was ik naar Sparta gegaan, maar de toenmalige voorzitter daar, Floor Bouwer, vroeg een exorbitant Cruijff "Feyenoord is altijd mijn club geweest, maar ik had wat aan varingen gehad. Toen kwamen Hans Loovens, Henk Salari en Jan van der Velden zich meldden namens SW. De club was failliet, of ik kon helpen. Ik heb er niet lang over hoeven nadenken. De volgende dag ging ik akkoord, maar ik moest wel een schuld van 300.000 gulden op me nemen. Met de schuldeisers maakte ik goede afspraken, waardoor de club kon blijven bestaan en de KNVB alsnog een licentie verstrekte. Ik vond het wel een uitdaging, een eigen club, maar ik wilde er wel wat van maken. Het eerste wat ik heb gedaan was Johan Cruijff bellen. Hij adviseerde me Wim Jansen te nemen als technisch directeur. Met Wim was ik er binnen tien minuten uit en ach teraf gezien is dat de beste zet geweest die ik kon doen. We zijn tot op de dag van vandaag bevriend. Jansen kende alles en iedereen, dus in korte tijd had den we een fantastische jeugd opleiding en stond er een voor treffelijk eerste elftal. Wim haal de Dick Advocaat binnen als trainer, ik denk dat veel clubs nu nog jaloers zijn op dat duo. Ach, eigenlijk waren we bij SVV onze tijd vooruit. We hadden korte lij nen. De vergaderingen duurde niet langer dan een uur en daar na gingen we weer aan het werk. Mooiste tijd "Ik heb bij SVV een geweldige tijd gehad. Het was echt een fijne club met fijne mensen. Daarom heb ik ze ook de nieuw bouw op het complex geschon ken, toen de club terugkeerde naar de amateurs. Zo heb ik toch nog wat achtergelaten. Laatst sprak ik Orlando Trustfull. Hij vertelde me dat hij zijn fijnste tijd bij SVV had gehad. Zo ken ik veel mensen. Met pijn in mijn hart heb ik het fout zien gaan bij Dordrecht'90. De toenmalige voorzitter daar had niet mijn manier van werken. We hadden veel donkere jongens in de groep en daarmee kon hij niet omgaan. Ik had daar nooit pro blemen mee. Ik speelde papa voor ze, gaf ze een aai over de bol en een Honda. Het waren fijne gasten en goede voetbal lers. Het is dat ik het in die tijd privé moeilijk had, anders zou ik zeker hebben ingegrepen. Nu was het te laat. Eeuwig zonde. Na mijn tijd bij SVV heb ik het betaalde voetbal vaarwel gezegd. Ik zag de mentaliteit veranderen. In onze tijd verdien de de beste speler 150.000 gul den, dat krijg je nu al als je een bal tien meter vooruit kunt schoppen. Het gaat nergens meer over. Mijn cluppie "Inmiddels woon ik alweer een paar jaar in Monaco. Ik ben uit de zaak gestapt, mijn dochters hebben het van me overgeno men. Van mijn veertiende tot m'n zestigste heb ik alleen maar gewerkt. Ik maakte weken van zeventig, tachtig uur. Op een gegeven moment vond ik het genoeg. Ik zit nu lekker in de zon, te genieten van het leven, maar SVV volg ik nog op de voet. leder jaar organiseert de club een toernooi dat mijn naam draagt, dat is al vijftien jaar een traditie die ik in ere houd. Ik denk dat ik dit jaar weer eens kom kijken. Een iedere maan dagochtend schakel ik teletekst in. Dan moet ik weten wat SWSMC heeft gedaan. Het is in de loop der jaren toch gewoon mijn cluppie geworden." hoge huursom. De Kuip was goedkoper, dus gingen we daar spelen. Na de eerste wedstrijd tegen Feyenoord had ik.dankzij de recette de huur voor het hele seizoen betaald. De Kuip is prachtig, maar was voor ons veel té groot. Het blijft eeuwig jam mer dat we niet op Harga kon den spelen. Dat was een super stadionnetje. Altijd druk, altijd gezellig. Het vertrek was het begin van het einde. Met moeite bleven we in de eredivisie. In die tijd verloor ik zelf mijn vrouw. Ik zag het even niet meer zitten met SW, daarom heb ik de club laten fuseren met Dordrecht'90. Achteraf niet slim. Persoonlijk wilde ik verder met Sparta, maar Floor Bouwer wilde onze spelers voor niets hebben, zodat zij zelf de transfersommen konden van gen. Daar had ik weinig trek in. Sparta is dom geweest. Samen hadden we de eerste club van Rotterdam kunnen worden, omdat Feyenoord het in die tijd erg moeilijk had. Maar Bouwer was niet bijdehand, ledereen weet hoe het verder is gegaan met Sparta." 'We waren onze tijd ver vooruit' John van Dijk John van Dijk achter de tafel met zijn team

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 37