Nieuws van de Hargahoeve Basisschool en kinderopvang integreren De tijd van je leven op De Windas ZONDAG A.S. ZIJN WIJ OPEN! #4cZwWSter| KinderBrillenKanjer in Schiedam '29 30 1 f2 Kortweg EEN VOORJAAR VOL VOORDEEL! Reünie de Wissel De erfenis van slavernij Clubhuis wordt al vijftien jaar beloofd HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 APRIL 2004 SCHIEDAM 18 - 1440 SCHIEDAM- Inloophuis De Wissel, Broersveld 123 wil een plek zijn waar iedereen kan binnenlopen voor ontmoeting, informatie, een gesprek, bezin ning of wat te lezen. Hoewel dit project is opgezet door de geza menlijke kerken, aangesloten bij de Raad van Kerken in Schie dam, wordt er niet geëvangeli seerd. Om dit project gaande te houden, zijn er vrijwilligers no dig. Op dit moment is De Wissel open op dinsdag, donderdag en vrijdagmiddag van 14-16 uur. Die tijden willen we graag uit breiden. Heeft u tijd en wilt u iets betekenen voor anderen, neemt u dan contact op met de coördinator, de heer G.Kaptein, tel.426 34 21 of met de voorzit ter van het bestuur, de heer A.A.Krijger, tel.473 10 59. Na een intakegesprek en een korte opleiding kunt u aangeven op welke tijden u beschikbaar bent. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier extra programma mei/juni 2004 Het Nieuwe Stadsblad WGGGNGR huis-aan-huiskranten SCHIEDAM- Wekelijks zetten wij in deze krant enkele tijde lijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Stevie en bronco. Stevie Deze muisgrijs met witte kater is van middelbare leeftijd. Omdat de kater blind is aan beide ogen is hij ver noemd naar de beroemde zanger Ste vie Wonder. Blindheid is niet het enige waar de ka ter aan lijdt. Stevie is op 19 april ge vonden op de BK Laan. De medewer kers van De Hargahoeve hopen dat de eigenaar van Stevie zich meldt. Bronco Deze kruising tussen een Duitse Staande en een Friese Stabij is gevon den in de van Hogendorpstraat, nabij Station Nieuwland. Bronco is een 7- jarige vrolijke hond die gek is van ballen en andere spellet jes. De medewerkers weten niet of Bronco goed met katten overweg kan, maar met sommige andere honden gaat het goed. Verder is er weinig over deze hond be kend. 010-4973399 Qc BabyMegastore! wereldmuseumROtterdam Esther Klein SCHIEDAM- Om de aan dacht op de problematiek van Woudhoek te vestigen, er is niks te doen voor jonge ren, houdt Matty van Roon op 4 mei een voetbalwed strijd tussen de hangjonge ren en de politie. Uiteindelijk moet er een clubhuis in de wijk komen. Al hebben zowel de jongeren als de politie er een hard hoofd in. 'Een clubhuis wordt al 15 jaar beloofd.' De wijk Woudhoek is lang gele den opgezet als een wijk waar kleine kinderen rustig konden spelen en opgroeien. De kleine kinderen zijn allang niet klein meer, maar de wijk is niet met hen meegegroeid. Dus werd het plein vlakbij basisschool de Klin ker bezet door de jongeren uit de buurt en later het, in de volks mond genoemde, Hoge Hekken plein onveilig gemaakt. Gevolg was dat buurtbewoners steen en been klaagden. Wijkagent Ed ward van Meel (35) erkent dat er in het verleden "veel rotzooi werd getrapt door de jongeren." "Jongeren zijn moeilijk aan spreekbaar, als is dat de laatste tijd een stuk minder." Samen met de'man van de jeugd', zijn colle ga Leo Mastenbroek, probeert hij samen met Matty van Roon het clubhuis te verwezenlijken Wantrouwen In de wijk wonen 500 jongeren tussen de 12 en de 18 jaar. Vol gens de politieman bestaat de groep die 'hangt' uit 50 jongeren, 20 daarvan zijn veelvuldig buiten en daarvan zijn er weer zes ver velend. Maar sinds Matty van Roon (45) zich met de groep van 50 bezig houdt zijn ze wat meer aanspreekbaar. "Maar zij heeft ook andere contacten dan ik." De Schiedamse zocht negen maan den geleden contact met de groep omdat ze vond dat er wat moest gebeuren. "Er is helemaal niks voor de jongeren te doen. Als ze naar de disco willen, moeten ze naar Rotterdam of naar Maass luis." Ze werd met wantrouwen door de jongeren begroet. "Toen ik zei dat er een clubhuis voor ze moest komen waren ze erg scep tisch. Door jeugdzorg is dat 15 jaar geleden ook al beloofd. Er staat nu nog steeds geen club huis." Om dat te doorbreken heeft ze contact gezocht met wet houder Lepidis. "Volgens haar is er een speciaal potje voor. De kwestie van geen geld is er niet." Helaas voor Van Roon en de jon geren in Woudhoek viel het colle ge uit elkaar. De beslissing laat dus nog op zich wachten. In de tussentijd wil Matty van Roon de aandacht op het pro bleem blijven vestigen. "Het is moeilijk om tot de politiek door te dringen, maar ook de buurtbe woners doen moeilijk. Die zijn bang dat er veel ellende komt als dat clubhuis er staat." Van Roon haalt haar schouders op. "Dat rot zooi trappen valt best wel mee. Je moet gewoon geduld met ze heb ben. Op oudejaarsavond had ik een kerstbomenvuur georgani seerd. Voordat het zover was heb ik de jongeren vijf dagen in mijn tuin gehad, die waren daar aan het kamperen. Het zijn niet altijd lieverdjes en mij proberen ze ook nog steeds uit. Op oudejaars avond zijn er wel een aantal din gen voorgevallen. Een stuk hek van de buurman hebben ze toen meegenomen, zodat ze dat ook in de fik konden zetten. Dat is alle maal goed gekomen. Maar als je eenmaal energie in ze steekt krijg je er zoveel voor terug. Iedereen is toen ook komen kijken naar het kerstbomenvuur. Als dat lukt, moet een clubhuis ook lukken." Score 2-1 Van Roon weet ook al hoe dat clubhuis eruit moet gaan zien. "Het moet een huiskamereffect worden met een televisie erin, een dartbord of een pooltafel. De buurt wil het clubhuis het liefste buiten de wijk hebben, maar een definitieve plek is er nog niet." Wijkagent van Meel denkt dat het clubhuis het beste aan het be gin van de 's Gravelandseweg kan staan, buiten de wijk. Om een de finitieve plek te krijgen gaan de bewoners op 12 mei met zowel de wijkagenten als Matty van Roon om de tafel zitten. Maar voordat het allemaal zover is, moet er eerst nog een wed strijd worden gespeeld. Op het voetbalveld van voetbalvereni ging Kethel treden om 14.00 uur veertien politieagenten en vijf tien jongeren aan. Edward van Meel weet de uitslag van de voet balwedstrijd al. 'Het wordt 2-1 voor de politie. We moeten wel. Winnen we niet, dan krijgen we dat nog heel lang te horen.' Leonard van Rees SCHIEDAM- In Schiedam- Oost is afgelopen donderdag het nieuwe gebouw van basisschool De Singel en kin dercentrum Kekt van Stichting Kinderopvang Schiedam (SKS) op feeste lijke wijze geopend. Dat men trots is op het fraai gelegen gebouw was hierbij overduidelijk van de gezich ten van directie en personeel van beide organisaties af te lezen. Vanaf de Singel tot aan het nieu we gebouw aan de Buijs Ballots ingel stijgen 750 witte en gele ballonnen op naar een blauwe he mel. De twee toegangsdeuren van het gloednieuwe gebouw van drie verdiepingen worden met twee symbolische sleutels geopend door wethouder Christine Lepidis en de 70-jarige oud-leerling de heer C. van Steenis. In 1939 mocht deze als jongste leerling de eerste steen van de toenmalige Beatrixschool leggen. Dezelfde steen is door het Historisch Ge nootschap Schiedam van de slo pershamer gered en heeft een plek gekregen in het nieuwe ge bouw. Vijfenzestig jaar na dato is het weer de heer van Steenis die de steen onthult. Hij kan wel la chen om het feit dat zijn op de steen vermelde geboortedatum er nog steeds twee maanden naast zit. Van alles wat De samenwerking tussen de SKS en de basisschool is vanaf 1998 op de locatie Singel 5 op natuur lijke wijze gegroeid. Weliswaar bestuurd door aparte stichtingen en afzonderlijk gesubsidieerd, bestaat er een gemeenschappe lijke hang naar kwaliteit, een ge- plex. Dat wil zeggen dat als in de toekomst de leerlingenaantallen teruglopen, er van de lokalen ap partementen voor ouderen ge maakt kunnen worden. Voorlopig zal het naast de acht lokalen voor De Singel ruimte bieden aan peu- terspeelzaalgroepen en dagop vang voor kinderen van 0 tot 4 jaar in wat de heer Dragstra, "een van de mooiste dagverblijven van Nederland", noemt. Ook het per soneel is blij met de samenvoe ging. Een medewerkster van Kekt verzucht; "eindelijk beschikken we nu over een goede personeels- kamer". PROGRAMMA KONINGINNEDAG 30 April om 11.00 uur wordt de 'Amaliaboom' geplant in de Plantage ter hoogte van Lange Nieuwstraat 101In samenwerking met de Gemeente Schiedam, ONS, Bewoners Vereniging de Plantage en St. VNFG plant burgemeester Reinier Scheeres een lindeboom, ter ge legenheid van de geboorte van Kroonprinses Amalia. De Jeugd Rijn mond Band speelt marsmuziek tijdens het planten van de Konings linde. Straattekenen: 11.00 - 12.00 uur Wijkcentrum de Er ker,10.30 - 11.30 uur Kluphuis Zuid,l 1.00 - 12.00 uur Kluphuis Oost, 11.00 - 12.00 uur Wijkcentrum Dreesplein, 11.00 - 12.00 uur Schoolplein Kethel, 10.30 - 11.00 uur Anijsveld. Wijkcentrum de Erker 9.00 - 16.00 uur rommel markt, 12.00 - 16.00 uur kinderspelen/luchtkussen, 12.00 - 17.00 uur spel kermis, er is een klaveijastournooi, kaartjes kosten 2,50 euro. Voor info: tel. 4267767. W&BV Midden Delfland 10 uur verzamelen met optreden OBK,10.10 uur welkomstwoord, 10.15 uur parade met versierde fiet sen, 11.00 uur spellencircU'it, 12.15 uur prijsuitreiking straattekenen, 12.30 uur afsluiting. Kethel 9.00 uur: aubade, 10.00 uur: feestmarkt en spelacti viteiten en ringsteken op het weiland aan de Kerkweg, van 12 tot 15.30 uur de podiumtruck, om 21 uur lampionnenoptocht vanaf het plein van de Nederlands Hervormde Kerk op het Noordeinde, cool- down cafe van 21 tot 21.50 uur, 22 uur afsluiting met vuurwerk. Koffieconcert in De Ark Op Koninginnedag wordt er een koffieconcert gehouden rondom de Ibach vleugel in het kerkgebouw 'De Ark', Hargplein 101. Violiste Nora van der Stelt (15) vertolkt werken van Brahms, Vivaldi en Fau- ré. Ze wordt op de vleugel begeleid door Kees van der Stelt. Aanvang 12:00 uur, de toegang is vrij, collecte bij de uitgang. Nieuwland. Er zijn kraampjes, een talentenshow voor kin deren opgeven bij onderstaande contactpersonen. Dit vindt plaats op het Dr. Wibautplein. Ook zijn er diverse dansshows en de bands Traf- assi en Re-Wine. Op het Speeleiland aan de Troelstralaan is een vrij markt voor kinderen. Op die locatie worden van 12.30 tot 15.30 uur - ook Oudhollandse spelletjes gespeeld. Dineke van Leeuwen, tel. 273 3124, het Speeleiland (tijdens openingstijden, bij Wilma van de Ven) en met mw. S.I. Fidanque, tel: 06- 41151321. Op Koninginnedag brengt ZOS-Radio tussen 8.00 en 14.00 uur een programmadat geheel in het teken staat van de Koninginne- dag-festiviteiten.Het programma begint in de studio, om 9.00 uur wordt er overgeschakeld naar de Dorpskerk in Kethel voor een verslag van de aubade. Vanaf 10.00 uur wordt rechtstreeks uitgezonden van uit een mobiele studio aan de Kerklaan in Kethel. Van daaruit wordt er verslag gedaan van de activiteiten die in Kethel en Schiedam plaats vinden, afgewisseld met muziek. Via 91.50 Mhz op de kabel en op kanaal 8 in het Vlietlandziekenhuis. OUDERENWERK Zondag 2 mei Koninginnebal in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.15 uur, entree 3,50 euro per persoon, inclu sief een oranjebittertje of ander drankje naar keuze. SCHIEDAM- Op de basisschool ook de tijd van je leven gehad? De organisatoren van de van basisschool De Windsas denken van wel. Met dit thema vieren zij het 25-jarig bestaan van de basis school. Voorloper op de feestweek is de schoolmanifestatie met als thema gein op het plein op 15 mei. Op het plein aan de Nachtegaallaan worden allerlei activiteiten rond dit thema worden er allerlei acti viteiten georganiseerd. De officiële opening is op maandag 17 mei op het plein van de Iepenlaan. 's Middags is er voor alle kinderen een theatervoorstelling en wordt er in de klassen aan het thema tijd gewerkt. Dinsdag 18 mei start 's ochtends met een heerlijk ontbijt waarna de grote kinderen iets leuks ondernemen met de kinderen uit de onderbouw om 's middags een creatieve dingen te gaan onderne men. Een feestweek is niet compleet zonder een reünie, 's Avonds is er voor alle oud-leerlingen en oud-teamleden een reünie in het gebouw aan de Nachtegaallaan. De reünie begint om 19.00 uur en eindigt rond 22.00 uur. Voor meer informatie of aanmelding kan worden verkregen via info@windas.nl. voel voor kleinschaligheid en het streven om een goed product te leveren. "Het is geen toeval dat twee derde van de 750 leerlingen niet uit de directe buurt komt" zegt Margaret Gosens, directeur van De Singel. Van een 'witte school' is echter geen sprake; "er zit van alles wat". De vraag naar kinderopvang is door maatschap pelijke veranderingen de laatste tijd enorm toegenomen. De kosten van de opvang bij SKS zijn voor de ouders afhankelijk van het inkomen. Grofweg komt het er op neer dat de ouders en de werkgever ieder een derde voor hun rekening nemen, het restant wordt middels subsidie aange vuld. Beide organisaties waren hard aan uitbreiding toe. Een speciaal gebouw waar basisonderwijs en kinderopvang kon integreren lag voor de hand. De directeur van SKS, Yde Dragstra, ziet naast voordelen als uitwisseling van materialen en het gebruik maken van eikaars ruimte het gezamen lijke beheer van de grote speel plaats als grootste pluspunt. "Sa men ben je een sterker geheel". Een dergelijke vergaande samen werking tussen school en opvang is nieuw. In samenspraak met buurtbewoners is het openbare speelterrein samengevoegd met het speelplein waar zowel peuters als oudere jeugd terechtkunnen. Buiten schooltijden kunnen de buurtbewoners met een eigen sleutel het speelterrein openen. schoolwoningcomplex Het gebouw aan de Buijs Ballots ingel is een schoolwoningencom- VAN 12.00 UUR - 17.00 UUR IN CAPELLE A/D IJSSEL ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT! Koninginnedag 30 april zijn wij niet open. SCHIEDAM - De KinderBrillenKanjer van dit seizoen bij Brilmode Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Luke Schnitker uit Schiedam de gelukkige winnaar geworden. De 4 jarige Luke heeft de prijs, een cadeaubon van de speelgoedzaak, in ontvangst genomen van filiaalhouder Edward Geeve. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen kunnen het hele jaar meedoen. Er wordt een foto gemaakt die je gelijk mee mag nemen. Zo kan je aan ieder een al je nieuwe bril laten zien. Ais de glazen binten zijn mag je zelf de bril kome .naken. Je slijpt de glazen en mo.iteert ze in het montuur. Natuurlijk onder des kundig toezicht van de opticien. Als dat allemaal goed is gelukt, krijg je een waar Bril-diploma. Één maal per seizoen wordt er een KinderBrillenKanjer gekozen die een mooie prijs in ontvangst mag nemen. De foto komt in de krant en Luke: "Ik heb echt een stoere bril!" je foto staat ook in de etalage van de Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht "Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 aprllj aprflj "".J mei r Kan» ope*fr^"^,x elke I www.wereldmuseum.rotterdam.nl I Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijtvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie, ns&whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de fi wordt op uw v Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, r. a V7.1 .tv. 2 'Geduld hebben met jongeren' R'dam/ Barendrecht Pesetastraat 2 A15, Afsl. 20 n kijk op www.bahvthinas.nl Matty van Roon samen met wijkagenten Edward van Meel, Leo Mastenbroek en de jongens op het hoge hekkenplein Foto: Roel Dijkstra Het nieuwe gebouw van basisschool De Singel en kindercentrum Kekt FOTO: Roel Dijkstra ADVERTORIAL Bezoek ook onze website: www.zuiderster.nl Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3