Vrijmarkt in Kethel tijdens Koninginnedag \Y(XÓhQ ICoemarktbrug afgesloten voo Paspoort of ID-kaart op afspraak...? Herdenking van de gevallenen Sluitingsdagen van de gemeente Veranderde werkwijze aanvraag verklaring omtrent het gedrag Dienstverlening in Schiedam gewijzigd door Koninginnedag mui B SCHIEDAM Dat kan in de maanden mei, juni en juli in de Stadswinkel van Schiedam. Dodenherdenking Indië Korea Monument BINNENPLANSE VRIJSTELLING GEBRUIK VIVALDILAAN 183 Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl In het voorjaar is de historische binnensta< veel evenementen en activiteiten. Theater, gedichten vullen de stad. Schiedams Histo aftrap met 'De Woelgeest van Winston1. D eerst week van mei de hele maand banierei van de binnenstad. Bij de jaarlijkse inspectie van de Koemarkt- brug bleek tegen alle verwachting in dat enkele vitale delen van de brug sneller slijten dan was ingeschat. Omwille van de veilig heid is een reparatie op zo kort mogelijke termijn nood-zakelijk. Besloten is nu om de werkzaamheden te verrichten vanaf maandag 10 mei tot en met vrijdagavond 14 mei. Er wordt gewerkt in twee ploegen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat om de brug weer zo snel mogelijk open te kunnen stellen. De brug is gedurende de week van 10 mei afgesloten voor snelverkeer. Omleidingroutes worden middels borden aangegeven. Voor (brom) fietsers en voetgangers blijft de Koemarktbrug toegankelijk. Direct omwonenden krijgen nog nader bericht over de werkzaamheden. U belt naar de Stadswinkel (oio) 2465805 U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WE WOENSDAG 28 APRIL 2004 NS-4 W' Op dinsdag 4 mei vindt de jaarlijkse her denking van de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog plaats bij het monument aan de Plantage in de Gerrit Verboonstraat. De plechtigheid begint om 19.30 uur. Burgemeester Scheeres zal namens het gemeentebestuur de eer ste krans leggen bij het monument. Daarna is er voor het publiek gelegen heid om kransen en bloemen te leggen. Van 19.58 tot 20.00 uur zal twee minu ten stilte in acht worden genomen. De organisatie is in handen van de Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG.) Wanneer u kransen of bloemen wilt leggen dan kunt zich hiervoor aan melden bij mevrouw C.E.M. Korporaal- Huitema van het VNFG, telefoon (010) 4714684. Op zondag 2 mei zal om 10.30 uur een herdenking worden gehouden bij het Indië en Korea Monument op Crematorium en Begraafplaats Beukenhof aan de Burgemeester van Haarenlaan. Ook hier zal burgemeester Scheeres een krans leggen ter nagedach tenis aan de Schiedamse militairen die in Indië en in Korea zijn gesneuveld. De organisatie is in handen van Comité Herdenking Indië- Koreamilitairen Schiedam, contactpersoon is de heer C. G. Bruin, telefoon (010) 4701929. (ARTIKEL 15 WRO) Burgemeester en wethou ders maken bekend dat er een verzoek om vrijstelling is gevraagd voor het gebruik van het pand aan de Vivaldilaan 183 als zijnde een tandtechnisch laboratorium. Het gebruik is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Groenoord-Noord", artikel 4 van de planvoorschriften. Het gebruik moet daarom tevens worden aan gemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 4, lid 1, sub c uit de voorschriften van het bestemmingsplan "Groenoord-Noord". Het plan ligt hiertoe van 29 april 2004 •Wj Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, t/m 27 mei 2004 ter inzage bij de balie Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op vrijdag 30 april 2004 in de omgeving van de dorpskern van Kethel vrijmarktacti viteiten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid met plezier door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voor schriften in acht genomen moeten worden: 1 vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam Oranje-activiteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de vol gende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauerstraat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; 2 vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Laan van Spaland (op de trot toirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; 3 toegangen en inritten naar woningen, winkels, bedrijven etc. dienen vrij gehou den te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije doorrijbreedte van minimaal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverle ningsdiensten; 4 niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 5 de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 30 april 2004 doch die nen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 6 de aanwijzingen van politie-, brandweer,- en gemeenteambtenaren dienen onver wijld te worden opgevolgd. 7 vrijmarktactiviteiten zijn niet toege staan het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afgesloten tussen 29 april 21.00 uur en 30 april om 08.00 uur. Verder zal het gemeentebestuur met betrek king tot de vrijmarktactiviteiten tijdelijke ver keersmaatregelen treffen, waaronder parkeer verboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerter reintjes bij de winkels aan de Schiedamseweg 41 a t/m 41h parkeergelegenheid is er aan het Bachplein. Bezoekers worden aangera den gebruik te maken van het openbaar ver voer (tramlijn 1 of bus 51). 'Vrijmarkt Koninginnedag 2004 (schematische weergave) Buiten de grijze gedeelten geen vrijmarktactiviteiten toegestaan. Parkeerterrein rnxüi Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze de goede orde en veiligheid in het geding is, kan handhavend worden opgetre den, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandighe den en/of (inter-)nationale gebeurtenissen daartoe aanleiding geven, zulks ter beoorde ling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beëin digd. Maar daar wordt niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deel nemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke koninginnedag. Hof van Spaland 3 TT CD V> De Stadswinkel is in april en mei gesloten op: Koninginnedag Bevrijdingsdag Hemelvaartsdag Tweede Pinksterdag vrijdag 30 april woensdag 5 mei donderdag 20 mei èn vrijdag 21 mei maandag 31 mei De Dienst Sport en Recreatie (DSR), Damlaan 5, is ook op bovenstaande dagen gesloten. Het Gemeentearchief is op dezelfde bovenstaande dagen gesloten en op: donderdag 29 april brainstormdag personeel. GGD Nieuwe Waterweg Noord gesloten: vrijdag 30 april (Koninginnedag), maandag 3 mei, dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 20 mei (Hemelvaartdag), vrijdag 21 mei en maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) Op 17 mei is er extra avondspreekuur voor reizigers. Voor dit spreekuur kunt u een afspraak maken via telefoonnummer (010) 2482020. Gewijzgde tijden van de Openbare Bibliotheek: Vrijdag 30 april 2004 (Koninginnedag) Zaterdag 1 mei 2004 (Dag van de Arbeid) Maandag 3 t/m zaterdag 9 mei 2004 (Meivakantie) Woensdag 5 mei 2004 (Bevrijdingsdag) Donderdag 20 mei 2004 (Hemelvaartsdag) Vrijdag 21 mei 2004 Zaterdag 22 mei 2004 Maandag 31 mei 2004 (Tweede Pinksterdag) Alle vestigingen gesloten Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord geopend Bibliotheek Nieuwland en Bibliotheek Zuid gesloten Alle vestigingen gesloten Alle vestigingen gesloten Alle vestigingen gesloten Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord geopend Alle vestigingen gesloten Vanaf 1 april 2004 is de gemeente niet meer de instantie die de beslissing neemt over de afgifte of weigering van een verklaring omtrent het gedrag. Vanaf deze datum wordt dit besluit genomen door het Centraal Orgaan Verklaring Omtrent het Gedrag (COVOG), een onafhankelijke commissie van het Ministerie van Justitie die alle aanvragen uit het hele land behandelt. Concreet betekent dat voor u dat u nog wel de aanvraag indient bij de gemeente waarin u staat ingeschreven. De gemeente stuurt de aanvraag digitaal door naar het Ministerie van Justitie. U dient wel bij de aanvraag de leges a 29,50 te voldoen. De beschikking wordt u dan toegezonden door het Ministerie van Justitie. Heeft u een verklaring omtrent het gedrag nodig, dan komt u met uw legitimatiebewijs en een brief waarin staat waarom u deze verklaring nodig heeft langs aan de balies van Publiekszaken, u voldoet de leges en krijgt na circa 4 weken bericht van het Ministerie van Justitie. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.justitie.nl onder het kopje "COVOG". Of u kunt bellen met de afdeling Publiekszaken (010) 2465805. Op vrij Op deze 30 april is IRADO gesloten. Het afvalbrengstation is dicht, g wordt er geen huisvuil ingezameld. De inzameldag verschuift als volgt: huisvuil in huisvuilzakken wordt dinsdag 4 mei in plaats van 30 april huisvuil in minicontainers wordt donderdag 29 april in plaats van 30 april huisvuil in verzamelcontainers wordt 29 april in plaats van 30 april De huisvuilzakken en de minicontainers op de inzameldag uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Op Koninginnedag geen huisvuil op straat zetten. Gcmccnt SCHAT speelt bi buitenproductie Stichting SCHAT-Proc één keer in dc drie jaar dere buitenproductie.1 met 8 mei kutjt u genii Woelgeest van Winstor zwarte komedie met et maatschappelijke dimëi over de strijd van direc Winston tegeti de over karakteristieke werf doi Amerikaanse Multinatii Warren. Het grootste 1 stad is gedoemd ten or Om de socialc«onrust i men moet een; grootse! leumfeest het nadcrenc voorlopig verhullen. T< de schermen druk ond wordt over het voortbt werf, stapelen fcij direc Weelde de persoonlijke zich hoog op. Amateurs en profess! De productie vindt pla Industrieterrein Vijtslu Nieuwe Maas.ri Iet stu! Een repetitiemoment van de Woelgeest van Winston Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf mei mogelijk: Daar kunt u dan voor de woensdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. Van d< van lx vangei van ee aan de behoe t re res Het te schern Belanj van tei hun zi uw zie maken burgei 3100

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 4