iïi stad voor snelverkeer van 10 tot en met 14 mei ■r de ScyM Ve rb o uwinkj e Gemeente Schiedam Maak er werk van! Voorstel parkeer verbod grote voer tuigen Kethelvaart Gehandicapten parkeerplaatsen op kenteken MJbibl VQTsch Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam WOENSDAG 28 APRIL 2004 NS-5 Colofon binnenstad van Schiedam het decor voor Theater, muziek, tentoonstellingen en ams Historisch Amateur Toneel geeft de rinston\ Daarnaast hangen er vanaf de ld banieren met gedichten in 150 etalages 2001 - aanvang 22 0» uur 4 t/m 8 mei r.TriTeTTrr.Ttrr AANVRAAG TERRASVERGUNNING ope openbare a bibliotheek KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN GEMEENTELIJK MONUMENT MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT WEEK 1 8 WOENSDAG 28 APRIL 2 0 0 4 e berichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E mail: info@schicdam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 bijzondere ie l SC H T Producties maakt >in dei rie jaar een bijzon- tenproductie. Van 4 tot en sei kunt u genieten van 'De ist van1 Winston'. Deze lomedie met een historisch appehjke dimensie gaat Strijd van directeur Guus f regert de overname van de istieke werf door de anse Multinational Mac Het g lotste bedrijf van de edoemd ten onder te gaan. sociale onrust in te dam- et een grootscheeps jubi- st het naderende onheil g verhullen. Terwijl achter men druk onderhandeld ver het voortbestaan van de ipelenji j directeur Guus de de persoonlijke problemen >g op. rs en professionals luetic vindt plaats op het eterrcin Vijfsluizen aan de MaasJ I Iet stuk is geschre- jetitiemoment Voelgeesi s ton ven door Erik-Ward Geerlings en is breed opgezet, als een Shakespeare drama. Het biedt de nodige humor, hilarische scènes en aangrij pende momenten. Bijzonder is dat de acteurs en orkestleden uitslui tend amateurs zijn die samenwer ken met een professionele crew. Kaarten verkrijgbaar hij VW- Schiedam (www. waterweg-west- Iand.nl en 010-473 30 00). Poëzie in de etalages Een tweede bijzonder initiatiefin de eerste week van mei is dat van Stichting Centrum-management Schiedam in samenwerking met culturele instellingen. In bijna 150 etalages van Schiedam centrum treft u gedichten aan. De meeste hebben een relatie met Schiedam. Een aantal is geïnspireerd op kunst werken van Schiedamse kunstenaars en zullen samen met de kunstwer ken te zien zijn. In het Voorjaar in Schiedam worden I l VVV Schiedam veel evenementen en activiteiten georganiseerd in de historische binnenstad. Naast de buitenpro ductie door SCHAT producties vinden ook Nationale Molendag (8 mei), Schiedam Proms (14 en 15 mei), Kinderkunstdag 2004 (15 mei) en het Galerieweekend (15 en 16 mei) plaats. Lente Jazz (29 mei) sluit de meimaand af. Bovendien hangen de etalages in de binnenstad de hele maand vol met gedichten. Informatie over de evenementen en activiteiten tijdens het Voorjaar in Schiedam, kunt u vinden op www.schiedam.nl Van de heer en mevrouw van I ,oon is aanvraag ont- angen voor het verkrijgen van een terrasvergunning aan de Korte Dam ten behoeve van Hosman Freres Bistrot en Auberge. Het terras bestaat uit een bcherm, vijf tafels en maximaal 25 stoelen. De aanvraag ligt vanaf donderdag 29 april 2004 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1 Belanghebbenden kunnen tijdens de periode van ter inzage legging over deze aanvragen hun zienswijzen naar voren brengen. Als u li»' zienswijzen schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Vrijdag 14 mei 2004 vindt in de Bibliotheek Stadserf een Gesprek aan de Schie plaats met als thema 'WERK'. Onder het motto 'Maak er werk van! Over de betekenis van werk' wordt vanaf 19.30 uur gediscussieerd over dit thema (zie ook: www.bibliotheek.nl/schiedam). Ter voorbereiding en inspiratie op deze discussieavond wil de organisatie persoonlijke werkmotto's aan de bibliotheekbezoekers presenteren. Daarom vraagt zij u het volgende: Hoe kijkt u tegen werken aan? Is het luxe of nood zaak? Een vlucht of een mogelijkheid tot zelfontplooiing? Laat het de bibliotheek weten door uw eigen werkmotto vóór 5 mei 2004, onder vermelding van uw naam en beroep, te mailen naar Toiny von Fischer, aa.v.fischer@schiedam.nl of te sturen naar: Bibliotheek Stadserf, t.a.v. mevrouw T. von Fischer-Weikerstal, Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam. C H i I 0 A M Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien 1 populier, staande ter hoogte van het tenniscentrum aan de Zoomweg, in verband met een uitbrei ding met nieuwbouw van het tenniscen trum. Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de v ergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebben den, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. P Het bedrijfsgebied Kethelvaart (gelegen aan de Olivier van Noortstraat, Abel Tasmanstraat, Cornells Houtmanstraat en Willem Barentszstraat is een van de bedrijfsgebieden in de gemeente waar grote voertuigen, in de zin van art. 5.1.8. APV (langer dan 6 meter en/of hoger dan 2,40 meter) geparkeerd mogen worden. Volgens de politie blijken de laatste tijd deze voertuigen echter zodanig hinderlijk te worden geparkeerd dat ze het in- en uitrijden van parkeerplaatsen voor per sonenauto's belemmeren. Bovendien blijken deze voertuigen regelmatig in-/uitritten te blokkeren. Derhalve wordt overwogen aan het instellen van een verbod voor het parkeren van deze grote voertuigen. Alvorens hiertoe te besluiten wil de gemeente de mening van belanghebben den hierover vernemen. Deze kan binnen een termijn van 4 weken worden opge stuurd naar burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De gemeente Schiedam krijgt regelmatig verzoe ken voor de aanleg of wijziging van een gehan dicaptenparkeerplaats op kenteken. Om voor de aanleg van een nieuwe parkeerplaats in aanmer king te komen gelden de volgende voor waarden: - de aanvrager beschikt over een gehandicap- tenparkeerkaart voor bestuurders - de aanvrager kan geen gebruik maken van een bestaande of aan te leggen parkeer plaats op eigen terrein. Indien niet aan deze voorwaarden is voldaan kan, bij hoge uitzondering, een verzoek wor den ingewilligd. Het verzoek moet dan wel goed gemotiveerd worden. Voor het aanvragen van een nieuwe gehandi captenparkeerplaats op kenteken, kan bij de Stadswinkel een aanvraagformulier worden opgehaald, ingevuld en opgestuurd naar de afd. REO, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Daarna krijgt de aanvrager een schriftelijke beslissing op het verzoek. Indien het verzoek wordt ingewilligd, krijgt de aan vrager een acceptgirokaart toegestuurd. Na betaling en publicatie van het besluit, wordt de plaats aangelegd. Indien het verzoek wordt afgewezen, kan hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend. Aanvragen voor het wijzigen van een gehan dicaptenparkeerplaats worden alleen schrifte lijk behandeld. Het kan dan gaan om wijzi ging van het kenteken, vermeld op het onderbord, of om de verhuizing binnen de gemeente. Na betaling van de kosten, wordt ae plaats gewijzigd. Indien geen gebruik meer wordt gemaakt van een gehandicaptenparkeerplaats kan dit schriftelijk of telefonisch worden gemeld bij de afd. REO (010-2465516). De gemeente zorgt daarna voor het verwijderen ervan, zodat de vrijkomende plaats weer door ande re automobilisten kan worden gebruikt. Hiervoor zijn geen kosten verschuldigd. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 8 april 2004 t/m 20 april 2004: bouwaan vragen: Aletta Jacobsstraat 35 Burg. Verveenstraat 5 Daniel Pichotstraat 2 De Gaarden 4 Koggeschip 20 Linzenakker 18 Majoraanveld 34 Nieuwe Buurt 1-19/2-20 Noordvest 42 Scheepvaartweg 100 Sveaborg Tjalk 57 Zoomweg 4 J. Bolmers A. Haast D.R. Romijn B.V. J.H.W. Copier T.T. Dekker R. Kreischer C. Spek Bouw- en aann.bedrijf B.V. Woonplus Schiedam P. v.d. Plas-Peeters RET O.C.S. Beheer B.V. Fam. v.d. Sluis St. Tenniscentrum S'dam woning vergroten dakkapel plaatsen fietsenstalling plaatsen raam in badkamer plaatsen woning vergroten woning vergroten woning vergroten sloopaanvragen/sloopmeldingen: Julianalaan 32 A.H. Dekker Karei Doormanweg 47 Verhagen Kraanverhuur B.V. Oostsingel 102 A. Groeneweg Populierenlaan 48 J. van Hemmen Schiedamseweg 121 A. Schuurs Verleende bouwvergunningen: verzonden 16 april 2004: 's-Gravelandseweg 379 van Heek Vastgoed B.V. Admiraal Trompstraat 4 Nieuwe Haven 115 verzonden 20 april 2004: Doeleplein Dr. Kuyperlaan 119-173/ Heemskerkstraat 16-86/ Idenburgstraat 20-106/ Mgr. Nolenslaan 207-333 verzonden 22 april 2004: Stadserf 1 verzonden 23 april 2004: Sveaborg KPN Mobile the Netherlands B.V. ING Bank N.V. Gemeente Schiedam, afd, GEO Woonplus Schiedam Gemeente Schiedam, afd. Vastgoed O.C.S. Beheer B.V. Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 15 april 2004: div. mutatiewoningen in Schiedam verzonden 16 april 2004: Julianalaan 32 verzonden 20 april 2004: Oostsingel 102 verzonden 21 april 2004: Populierenlaan 48 MSHW Support B.V. A.H. Dekker A. Groeneweg J. van Hemmen gevels wijzigen pand veroouwen personeelswachtruimte ver nieuwen (herziene aanvraag) dakterrassen vergroten (wijziging) dakkapel plaatsen opslag/berging/uitbreiding keuken (herziene aanvraag) asbest verwijderen pand slopen asbest verwijderen asbest verwijderen woning slopen bedrijfspand verbouwen (wijziging) mast t.b.v. mobiele telecom municatie plaatsen pand verbouwen passantenhaven met drijvend paviljoen plaatsen flats renoveren (wijziging) gevelbeplating vernieuwen dakterrassen vergroten (wijziging) asbesthoudende producten slopen en verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 28 april 2004 's-Gravelandseweg 398 's-Gravelandseweg 414 Karei Doormanweg 48 Lange Nieuwstraat 101 Middelharnissestraat 30 Rubensplein 2 Bellfinance B.V. Bob Autowas B.V. Rabobank Delflanden J. van Stigt Thans G. Woldhuis Rembrandt Apotheek bedrijfsgebouw verbouwen loods tot wasstraat verbouwen reclame aanbrengen externe verbinding aanbrengen woning verbouwen reclame aanbrengen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- en donderdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 2465487. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Noordvest 42 Het plan ligt ingaande 29 april 2004 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke ziens wijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 16 april 2004 vergunningen als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 zijn verleend voor de monumenten: Lange Haven 49 Lange Haven 53 Lange Haven 55 Lange Haven 59 De besluiten liggen vanaf 29 april 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De monumentenvergunningen blijven buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 5