Moeiteloos stoppen met roken kan Golf, iets voor u? Jazeker! Nieuws van de provincie Zuid-Holland Burgerinitiatief Zaterdag 15 mei: open dag! pt™ Holland Zuid Nationaal Epilepsie Fonds www.zuid-holland.nl WOENSDAG 5 MEI 2004 NS-15 Helpt u mee met onze jaarlijkse nationale collecte? Dit jaar van 23 tot en met 29 mei. Een paar uurtjes maar. 120.000 mensen met epilepsie zullen u heel dankbaar zijn. Alvast bedankt! Bel: 030 - 63 440 63 De Macht van het Kleine Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 - www.epilepsie.nl Beleef de golf sport tijdens de open dagen op 15 en 16 mei te Melissant vanaf 10.00 uur Op nog geen half uurtje rijden van de gejaagde Randstad, bevindt zich een oase van rust. Op het eiland Goeree- Overflakkee ligt golfbaan Catharinenburg, de thuishaven van Golfclub Roxenisse. Hier wordt dagelijks 's werelds popu lairste sport beoefend. Wereldwijd kent de golfsport - die vaak onterecht als elitair wordt bestempeld - meer actieve beoefenaars dan bijvoorbeeld voetbal of tennis. Wanneer u golfbaan Catharinen burg betreedt, wordt u overmand door een gevoel van familiaire geborgenheid. Mensen van diverse pluimage bevolken het sfeervolle clubhuis, een groepje dames oefent de afslag, mensen rijden met de Handicart richting de volgende hole en een ander groepje staat gezellig wat te klet sen. Eens rondkijkend zien we een enorm terrein van ongeveer 68 hectare fraai bijgehouden grasland. Op 15 en 16 mei, wanneer de open dagen van golfbaan Catharinenburg plaatsvinden, zal de realisatie van de nieuwe holes zijn voltooiing hebben beleefd. Op dat moment is het terrein met 9 holes uitgebreid tot 18. Resultaat is een fantastische en modern geoutilleerde, professio nele golfbaan waarvan alle leden gebruik kunnen maken. Golfclub Roxenisse gebruikt het terrein immers als 'homecourse' of 'thuisbaan' - zo u wilt, voor haar trainingen en wedstrijden. De mensen van de club zijn nauw betrokken geweest bij de ontwik keling van de baan, hetgeen de sterke onderlinge band tussen de leden verklaart én nog verder heeft versterkt. Golfclub Roxenisse bestaat momenteel uit ongeveer 700 leden. De uitbreiding van de baan zorgt er echter voor dat er volop groeimogelijkheden zijn. Het bestuur verwacht dan ook dat het ledenaantal binnen enkele jaren de 1000 zal passeren. Overigens is dit een trend die niet alleen binnen deze vereni ging zichtbaar is. Wereldwijd is golf niet alleen - als genoemd - de grootste sport, maar ook nog eens één van de snelst groeiende. De reden is dat mensen beginnen te ontdekken dat het stempel dat de sport vaak kreeg opgedrukt, volkomen onterecht is. Golf is voor eenieder toegankelijk. Tekenend is de aanwas van de jeugd. Beginnende golfers kunnen bij golfclub Roxenisse lessen volgen bij een eigen golfpro, Peter Maurits (PGA). Golfbaan Catharinenburg heeft ook de beschikking over een pro. Dit is Leo van Bennekom (US GTF). Bij deze twee professionals kunt u terecht voor zowel beginners- lessen als voor verbetering van uw spel. Tevens kunt u op de baan uw handicap behalen of verbeteren. Naast de 18-holes golfbaan bevindt zich 3-par oefenbaan over negen holes, waar u zich de golfsport beetje bij beetje eigen kunt maken. Golf is voor iedereen. Golfbaan Catharinenburg en golfclub Roxenisse nodigen u graag uit om kennis te maken met deze fascinerende sport. En om - indien noodzakelijk - af te reke nen met de vooroordelen. Na uw bezoek kunt u er niet meer omheen. Golf, iets voor u? Jazeker! De golfbaan kunt u vin den aan de Bouwdijk 9 te Melissant. Aoo a (ui ,i' .Oib OIO H Door Margon van den Berg SCHIEDAM- Het stinkt, het Is duur, het is slecht voor je gezondheid, het levert je afkeurende blikken en commentaar op, je bent- mocht je ze hebben - een slecht voorbeeld voor je kinderen. En loop je toevallig langs een spiegel, terwijl je er één in je mond hebt, dan wend je toch het allerliefst direct je hoofd af? Géén gezicht, zo'n bungelend wit walmend stokje in je mondl Maar als je eenmaal in die fuik van het roken bent terecht gekomen, zal je dat allemaal om het even zijn. Je vindt het lekker, zeg je, en je wimpelt alle gevaren die het Bij de methode die Yvonne Bakker hanteert wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwennings verschijnselen meteen onderdrukt. roken met zich mee brengt af met een laconiek 'je moet toch ergens aan dood gaan'. Geld besparen? Geef je het niet aan ene uit, dan wel aan het andere. Het valt allemaal best mee. Intussen beloof je je kinderen wel vijfhonderd euro of hun rijbewijs als ze voor hun achttiende niet zullen roken en raak je in paniek als je vlak voor het slapen gaan merkt dat je pakje leeg is. Het liefst stap je dan nog gauw even in de auto. Er zijn altijd nog benzinestations die dag en nacht geopend zijn. Je moet er toch niet aan denken de volgende dag mis te grijpen? „Ik was met mijn twee pakjes per dag, zonder filter welteverstaan, niet anders", geeft Yvonne Bakker toe. Ze praat in de verleden tijd, want het is inmiddels tien jaar geleden dat zij haar allerlaatste sigaret uitmaakte. Yvonne Bakker is coördinatrice van 'Make it easy' en helpt nu anderen moeiteloos van het roken af te komen met behulp van de auriculo therapie. Yvonne Bakker: „Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar ais een roker écht wil stoppen, dan geef ik hem of haar de garantie dat het gaat lukken. Binnen veertien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Probleemloos. En dat is echt zo, gegarandeerd." In 1994 kwam Yvonne Bakker in aanraking met de auriculo- therapie. Bij deze methode wordt gewerkt met piepkleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti- rookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwennings verschijnselen meteen onderdrukt. De puntjes moeten een aantal keren per dag met een magneetje worden geactiveerd. Daarnaast krijgt iedereen een boekje mee naar huis. Ter ondersteuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te gaan eten of snoepen. De auriculo-therapie maakt het dus mogelijk te stoppen met roken, zonder afkickproblemen of dik te worden. Het slagingspercentage ligt tegen de 95%. Natuurlijk zijn er altijd mensen die na verloop van tijd weer een sigaretje opsteken. Wie dat overkomt, kan altijd terugkomen. 'Make it easy' geeft levenslange garantie op de behandeling. Mocht men om de één of andere reden gedurende de eerste drie maanden toch de fout in gaan, dan is een herhalingsbehandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. „We geven iedereen die wil stoppen en zich aan de spelregels houdt de garantie dat het lukt", benadrukt Yvonne. „Jongeren tot 18 jaar behandelen we gratis. Make it Easy heeft tot doelstelling Nederland rookvrij te maken. En waar kun je dan beter beginnen dan bij de jeugd?" De auriculo-therapie is geen acupunctuur, maar heeft er wel overeenkomsten mee. Auriculo staat voor oorschelp. Het oor bevat meer dan 200 acupunctuurpunten die verbonden zijn met specifieke delen van het lichaam. Yvonne Bakker zoekt met een soort elektronisch biepertje bepaalde zenuwbanen op. Als dat zoekertje een signaaltje afgeeft, drukt ze er razendsnel en absoluut pijnloos drie heel kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden geplaatst op de uiteinden van de zenuwbanen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de hersenen sturen. De puntjes onderbreken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsverschijnselen. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behandeling. „Door middel van de auriculo-therapie is het mij, en velen met mij, gelukt het roken te laten", besluit Yvonne. „Ik ben zo enthousiast over deze methode, omdat ik uit ervaring wéét dat moeiteloos stoppen met roken kan. ledereen die mij kent, weet dat ik een kettingrookster was. En echt, als het mij is gelukt, lukt het iedereen. Sceptisch? Nogmaals, 'Make it easy' durft levenslange garantie te geven. Dus pak die telefoon en maak een afspraak. Gegarandeerd, twee weken na de behandeling zult u opgelucht kunnen zeggen: ik wés een zware roker." Yvonne Bakker werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehandelingen voor bedrijven. Zowel het actualiteitenprogramma Vijf in het land (RTL 5) als Gezondheidsplein (Avro) ondersteunden de Auriculo- therapie van de 'Make it easy' door er in hun programma's positieve aandacht aan te geven. Eveneens wordt Make it Easy door verschillende zorgverzekeraars erkend. Dinsdag 11 mei is zij aanwezig in Landvreugd, Sweelincksingel 7 te Schiedam. U kunt dan 's middags of 's avonds terecht en dat geldt ook voor de vervolgbehandeling die op dinsdag 18 mei plaatsvindt, eveneens in Landvreugd in Schiedam. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur worden gebeld naar 0174-213202 of naar 06-51579683. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl. We zoeken collectanten! nr— TL ^DiuiJTü 13b(U li Uitgave Provincie Zuid-Holland Afdeling Communicatie Postbus 90602 2509 LP Den Haag Telefoon: 070 441 66 22 E-mail: zuidholland@pzh.nl Wilt u direct invloed kunnen uitoefenen op de provinciale besluitvorming? Vindt u dat de Provinciale Staten van Zuid-Holland een besluit moeten nemen over een con creet onderwerp? U heeft het recht dit aan hen voor te leggen, via het zogenaamde burgerinitiatief. Voldoet u aan de voor waarden, dan plaatsen Provinciale Staten uw voorstel op hun agenda en nemen daarover een besluit. Een burgerinitiatief is geldig wanneer u voldoet aan een aantal voorwaarden. De belangrijkste zijn: U moet 'initiatiefgerechtigd' zijn: u bent 15 jaar of ouder en (behoudens de leeftijd) kiesgerechtigd. 1.000 initiatiefgerechtigden moeten uw voorstel steunen. Uw voorstel moet schriftelijk worden ingediend en bevat ten minste: - een omschrijving van het onderwerp en een toelichting hierop; - naam, adres, woonplaats en handtekening van de indiener; - een lijst met de voornamen, achternamen, adressen, geboortedata en handtekeningen van degenen die het initiatief ondersteunen. De indiener van een geldig voorstel mag dit tijdens de vergadering van Provinciale Staten of een Statencommissie komen toe lichten. Meer informatie over het burger initiatief vindt u op www.zuid-holland.nl. Liever inspreken? U wilt geen burgerinitiatief indienen. Maar u wilt wel uw mening geven over een onderwerp dat op de agenda staat van U bent zaterdag 15 mei van harte welkom bij de open dag van de provincie Zuid- Holland. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur staat het provinciehuis aan het Zuid- Hollandplein in Den Haag (naast het Malieveld) bol van de activiteiten. Het centrale thema is veiligheid; veiligheid in het verkeer, sociale veiligheid, veiligheid van en op het water, openbare orde en veiligheid. Ook is de risicokaart voor Zuid- Holland te bekijken, met daarop onder andere de risico's van fabrieken met brandbare/explosieve stoffen, over stromingen en tunnelongevallen. Ook vindt u informatie over ruimtelijke ordening, verkeer, economie en werk, milieu, natuur en water, samenleving en cultuur en toerisme in Zuid-Holland. Wat is er nog meer te doen? Onder andere: een Zuid-Hollands poppodium met verschillende soorten muziek en theater uit Zuid-Holland. een kinderhoek met professionele kinderopvang. een filmzaal met films over verschillende projecten van de provincie. de hele dag zijn er rondleidingen door het provinciehuis. kennismaking met de provinciale bibliotheek. drie debatten tussen statenleden en Provinciale Staten of een Statencommissie. In dat geval kunt u 'inspreken' tijdens een vergadering. U krijgt dan de mogelijkheid om uw standpunt duidelijk te maken. Als u wilt inspreken, laat u dat dan ten minste 48 uur vóór de vergadering weten? Of stuur een brief! Als u niet in een vergadering het woord wilt voeren, maar wèl uw mening wilt geven, kunt u Provinciale Staten of de Statenfracties natuurlijk ook een brief sturen. Contact Stuur uw brief of verzoek aan: provincie Zuid-Holland, t.a.v. Statengriffie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. U kunt ons ook een e-mail sturen via statengriffie@pzh.nl, of bellen tijdens kantooruren op nummer 070 441 81 49. Natuurlijk kunt u statenleden ook recht streeks benaderen:adresgegevens vindt u op www.zuid-holland.nl. jongeren over provinciale vraagstukken. brug- en sluiswachters en muskusratten vangers vertellen over hun werk. Op het binnenplein kunt u uitleg krijgen over de provinciale sleep- en strooiwa gens en hondentrainingen, en over alle recreatie-mogelijkheden in Zuid-Holland. Er is een skateshow van jongeren op een halfpipe, muziek, bijvoorbeeld een rapper èn straattheater! Wilt u meer weten over het programma van de open dag op 15 mei? Uitgebreide informatie vindt u op onze internetsite, www.zuid-holland.nl. Het provinciehuis is goed te bereiken met het openbaar vervoer en ligt op circa 10 minuten lopen van het Centraal Station Den Haag. De provincie Zuid-Holland heeft een moderne website met uitgebreide informa tie over het bestuur, de werkzaamheden en activiteiten, www.zuid-holland.nl: 24 uur per dag geopend!

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15