De grote liefde van Tristan en Isolde Maaskant, Rotterdam aan zee Bijzondere gasten tijdens de meivakantie in Hotel 'Het Reispaleis' Nog één jaar veel zomerse festiviteiten in Museumpark lens Index De erfenis van slavernij Uit in de regio Nationale Toneel drie keer in de regio met Demonen UIT 19 - 1002 extra programma mei/juni 2004 wereldmuseumRötterdam Vrijdag 7 mei MUZIEK Hold Tight, It's 70's Night. Een zeer getalenteerde en veelzijdige cast van negen zangers en musici brengt de hits van onder anderen Abba, Status Quo, David Essex, Elton John, Queen, Thee Bee Gees, The Bay City Rollers, Mud, KC The Sunshine Band, The Village PeopleE, Gloria Ga- ynor, Stevie Wonder, The Three Degrees en T-Rex met een bijna griezelige nauwkeurigheid weer tot leven. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.15 C3. Klaas van Eerden, On- ne en Mike Boddé. Altijd maar alléén op het podium staan begint soms een beetje te vervelen. Dus besloten drie Nederlandse topca- baretiers hun krachten voor één keer te bundelen. Mike Bodde (Kopspijkers), Onno Innemee (Spijkers met Koppen) en Klaas van der Eerden (diverse tv-pro- gramma's) vormen samen het unieke gelegenheidstrio: C3. Dus dat wordt minimaal drie maal zo leuk. Reserveren 010-4340500. Theater van Vlaardingen, Grote Zaal. 20.15 Najib Amhali. Most Wan ted! Theater Het Kruispunt, Ba- rendrecht. 20.15 Over de top. NUHR. De heren van Maatschap NUHR hebben goud in handen. Dat we ten ze zeker...waar het allemaal over moet gaan is nog niet duide lijk. Móét het ergens over gaan? Ja, het moet ergens over gaan! Reserveren 010-2467467, Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Zaterdag 8 mei MUZIEK 20.00 Daryll-Ann Bauer. Nighttown, Rotterdam. Hold Tight, It's 70's Night. Een zeer getalenteerde en veelzijdige cast van negen zangers en musici. Theater Het Kruispunt, Barend- recht. THEATER 20.30 Jeroen van merwijk. Ieder een is natuurlijk zichzelf. Theater Schuurkerk, Maassluis. 20.15 Marc-Marie Huijbregts. M-M Huijbregt. (Reprise). Re serveren 010-4340500, Theater van Vlaardingen, Grote Zaal. Zondag 9 mei MUZIEK 21.00 Benny Neyman. Wilt u van moederdag een hele speciale dag maken en zorgen dat uw moeder een geweldige avond heeft? Gra tis tussen 19.00 en 21.00. Hol land Casino Rotterdam. 20.00 Golden Earring. Benefiet concert voor het Sophia Kinder ziekenhuis. Altijd een feest, voor zowel het publiek als de band zelf. Tijdens de concerten komt zo'n 35 jaar rockhistorie voorbij met hitsuccessen als Radar Love, Just A Little Bit Of Piece In My Heart en Twilight Zone. De op brengst van dit zeer speciale con cert van Golden Earring komt ten goede aan het Sophia Kinderzie kenhuis in Rotterdam, met name aan een verblijf- cq. wachtruimte voor de ouders van patientjes met de potentieel dodelijke Taaislijm- ziekte. Reserveren 010-4843333. Oude Luxor Theater, Rotterdam. Woensdag 12 mei JEUGD 14.00 en 16.15 Beesten. VOF de Kunst. De heren van VOF moeten op zoek naar de Lapjeskat! Zit ie op de koude Noordpool? Of heeft ie zich verstopt in de jungle? Kortom, VOF de kunst moet de hele wereld over om het beest te vinden. Reserveren 010-2467467. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Donderdag 13 mei MUZIEK 20.15 Di Goijm. De Muur. Reser veren 010-4340500. Theater van Vlaardingen, Grote Zaal. 20.15 Huub van der Lubbe. Ver sterkte gedichten. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. De Grote Liefde van Tristan en Isolde van Jeugdtheater Hofplein (de dependances Barendrecht en Ridderkerk) gaat op 8 mei in première in Theater 222 in Rotterdam, daarna gaat de productie naar Theater Het Kruispunt in Barendrecht waarna de familievoorstelling nog voor een weekend terugkomt in Theater 222. Een oude, kleine kermiskaravaan trekt door het land. Zij reizen van dorp naar dorp en komen terecht bij Korenwei. Ze worden-hartelijk ontvangen door Burgemeester Mark. De lawaaiige en drukke zigeu nerfamilie haalt het reuzenrad en de kop van Jut te voorschijn. In het anders zo rustige en vredige dorp is het twee weken lang kermis, twee weken lang feest. De moeder van de zigeunerfamilie, Cecile, is een befaamde toekomstvoorspeller. Zij voorziet dat er een strenge winter aan zal komen en dat het voor hen gevaarlijk zal worden in het open veld te overwinteren. Ook ziet zij dat deze avond iemand zo hard op de kop van Jut zal slaan dat de gong zal klinken. Deze man verdient een kus van haar dochter, Isolde. Cecile en haar man Angelo zien wel mogelijkheden. Als zij de huwbare Isolde aan de burgemeester kun nen koppelen, in ruil voor overwinteren in Korenwei... De van oorsprong Keltische sage Tristan en Isolde wordt gespeeld, ge zongen en gedanst door Paul van Soest en 32 leerlingen van de de pendances Barendrecht en Ridderkerk van Jeugdtheaterschool Hof plein. De grote liefde van Tristan en Isolde is een coproductie van Jeugdtheater Hofplein Rotterdam en Theater Het Kruispunt in Ba rendrecht. Speeldata en locaties: 7 t/m 16 mei en 4, 5 en 6 juni in Theater 222, Rotterdam. Informatie en reserveren: 010-243 50 50 (di t/m zo van 10.00 uur tot 16.00 uur) of via www.jeugdtheaterhofplein.nl; 26 t/m 30 mei in Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111, Barendrecht. Re serveren: 0180-615958 (ma t/m vr 13.30 tot 16.30, vr 19.00 tot 20.30 en een uur voor aanvang van de voorstelling) of via www.hetkruis- punt.nl. En kijk op www.jeugdtheaterhofplein.nl Het Zomerpodium komt nog één keer in het Museumpark in Rotterdam en wel van 18 juli tot en met 29 augustus. Het Mu seumpark gaat op de schop en dus moet dit jaar nog eens uit gebreid genoten worden van deze prachtige locatie. Dat wordt weer zeven weken lang genieten van een spetterende afsluiting van het evenementenpark van Rotterdam. Maar niet gevreesd Zomerpodium gaat ook door zonder Museumpark! Voor het zesde jaar op rij is Zomerpodium te vinden in het Mu seumpark; hét festivalterrein van de Rotterdamse binnenstad. Met mooie herinneringen blikt Zomerpodium terug op zes jaar genieten in de zon. Enkele hoogtepunten van de afgelopen jaren: Jetty Ma- thurin, Replay, Master Blaster, Loes Luca, Cirus Rotjeknor, Mama Afrika en ga zo maar door. Ook dit jaar betekent het programma weer zeven weekenden lang genieten. Muziek, comedy, kleurrijke acts en natuurlijk is er weer van alles te beleven voor de kids. Kortom: Zomerpodium is ook dit jaar weer een spectaculair zomerevenement voor de thuisblijvers. Van 10 tot en met 29 augustus staat het grootste openlucht film scherm van Europa ook weer in het Museumpark. Zodra de sche mer valt toont Ben Jerry's Pleinbios films uit de hele wereld: Actie, Bollywood, Cult en Wereldcinema wisselen elkaar af. Ben Jerry's Pleinbios is gratis toegankelijk en dus nooit uitverkocht! Stoelen zijn weer te huur voor 1 euro per stuk. Kijk voor meer in formatie op www.bejerry.nl En ook dit jaar is het weer swingen geblazen tijdens de grootste openlucht rollerdisco in Rotterdam: Skate Swing. Vanaf zaterdag 17 juli is het vier weken lang rollerjammen op je skates op de as- faltvlakte van het Museumpark. Voor de zesde keer terug in het museumpark en nog steeds even jong: Skate Swing! Op zaterdag 17, 24, 31 juli en 7 augustus is het weer dansen geblazen op je eigen of gehuurde skates. Vanaf half acht wordt het weer gezellig druk in het Museumpark van skate stad' Rotterdam. Op de swingende klanken van DJ Boo- gieFever en DJ Rob V Billy zal het weer uitgebreid dansen, skaten en swingen worden. Echte rollenjam hits moedigen iedereen aan een dansje te wagen. Wie zich niet durft te wagen aan de skates, kan genieten van een drankje aan de bar! •0- Maarten van der Jagt en Els Neijts De Rotterdamse Hotel New York Groep blijft uitbreiden. Tot de groep behoren beken de zaken als Hotel New York, Restaurant Kip, Grand Café-Restaurant Loos, Van Otterloo, en het Wester Paviljoen. Begin april opende de HNY-groep Brasserie de Euromast en nu nog geen maand later Maaskant. Maaskant is de nieuwste aan winst van de Hotel New York groep. Met mooi weer is Maas kant reeds elke dag vanaf 10.00 uur open maar het nieuwe terras van Hotel New York gaat zater dag 15 mei 2004 officieel van start. Maaskant geeft een echt zo mers gevoel: 'Rotterdam aan zee'. De in een container ge vestigde buitenbar heeft plaats gemaakt voor een prachtig, nieuw paviljoen met een eigen keuken, frisse kleuren, meubilair en dito personeel. De kaart voelt goed onder een strak blauwe he mel. Veel klassiekers die in de openlucht nog beter tot hun recht komen. Van een broodje kaas tot een Italiaanse bol met gerookte zalm voor de kleine trek of een klassieke rib-eye met kruidenbo ter voor de stevige trek. Maar ge nieten van een koud pilsje of een cappuccino met een moorkop kan natuurlijk ook. Zonnebrand crème, zonneklep, strandbal, in de kiosk kun je alles vinden om je terrasbezoek helemaal af te maken. In Maaskant vind je geen linnen of zilver bestek en je kunt er ook niet reserveren. Wat dat betreft is het net een strandpavil joen aan de kust. Dit is alleen dichterbij, dus geen fileleed en geen kans op kwallen bij oosten wind! Maaskant, Koninginnen- hoofd 1 (naast Hotel New York) Rotterdam, open 10.00-00.00 uur. Ook recentelijk geopend is Nighttown Food. Eten kan hier voor, na of tijdens een concert. De menukaart sluit aan bij de programmering. Het kookteam van mede-initiatiefnemer en ei genaar van restaurant LOS, Ju- nion Hanenberg, staat hiervoor garant. Gerechten met vis, kip, rund en vegetarische schotels staan op de kaart. Iedere donder dag staat in Nighttown Jörgen Raymann op de planken met zijn 'Raymann is laat'. Voor wie de opname van het tv-programma wil bijwonen: reserveren dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 u via telefoonummer: 010 - 427 18 78. Nighttown food West- Kruiskade 26, Rotterdam Tele foon (010) 4777087 keuken open wo-zo 17.00-23.00, do vanaf 21.00 uur. Voor actuele informatie www.iens.nl Afgelopen week arriveerde on der grote belangstelling de be roemde operazangeres Minay- im Atabayeva en haar vriendin de pianiste Nazira Karimova in Hotel 'Het Reispaleis' in het Wereldmuseum Rotterdam. De dames brengen een bezoek aan Rotterdam voor een aantal op tredens en om reclame te ma ken voor hun cd 'Ode aan het verdwijnende water'. Ze loge ren in de mooiste kamer van het hotel, namelijk suite 21. Ze kwamen direct vanaf Rotter dam Airport naar het Wereldmu seum Rotterdam, waar ze werden opgewacht door een grote schare fans. De directeur van het Wereldmuseum Rotterdam en de directeur van hotel 'Het Reispa leis' bezorgden de belangrijke gasten uit Oezbekistan een speci aal welkom. Hoe lang de Diva en de pianiste in het hotel zullen verblijven is nog niet bekend. Als ze net even weg zijn kunnen kinderen een be zoek brengen aan hun suite. De kamersleutel brengt deze tot le ven. Filmpjes, spelletjes, muziek en verhalen helpen de kinderen om de Diva en de pianiste beter te leren kennen. Waarom heeft de Diva een hekel aan katoen, wat gebeurt er in het bad en waarom is de spiegel gebarsten? Na ruim een half uur speurwerk weten de kinderen antwoord op alle vragen en zijn de gasten bekenden ge worden. Bijna, want pas op de spannende zolder van het hotel is het verhaal helemaal rond. De interactieve presentatie Hotel 'Het Reispaleis' is speciaal ge maakt voor kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 13 jaar. In dit hotel maken kinderen op een spannende en speelse manier kennis met de culturele bagage van hotelgasten uit de hele wereld. Zo ervaren ze dat ver schillen tussen mensen het leven boeiend en leuk maken. In het hotel logeren gasten uit de hele wereld. Ze komen bijvoorbeeld uit Suriname, Portugal, Terschel ling, Sri Lanka, Marokko én Oez bekistan. Gedurende de meivakantie (dus tot en met 9 mei 2004) is Hotel 'Het Reispaleis' geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 -17.00 uur. Het hotel is verder alle weekeinden en landelijke schoolvakanties, be halve maandag, open van 10.00 -17.00 uur en op woensdagmid dagen van 13.00 -17.00 uur. Er zijn speciale schoolprogram ma's op alle schooltijden, be halve op maandagen. Het Wereldmuseum Rotterdam is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 -17.00 uur. Wereldmuseum Rotter dam, Willemskade 25, telefoon 010 - 270 7172, www.wereldmu- seum.rotterdam.nl Els Neijts In een interview zei dichter/toneelschrijver Lars Norén - bekend om zijn psychoanalytische schrijf trant - ooit: 'Ik beschouw mijn personages niet als ziek. Ze bevinden zich in zieke relaties. De ziekte zou een een strategie kunnen zijn om de waarheid te ont lopen. Of de liefde. Al die dingen die sterk en gevaar lijk zijn. Grote liefde is een vorm van moord, versmel ting, zelfverloochening. Daarom zijn we bang!' 'Erg Freudiaans', beaamt acteur Gijs Scholten van Aschat. 'en ja, daar heb ik wel wat mee. Toneel gaat vaak over het onderbewuste. Demonen schetst heftig leven in 'n notendop en is daarmee ook heftig voor de toeschouwer én heftig om te spelen. Vermoeiend daardoor ook. Dat merk ik 's och tends vaak nog.' De vuile was In Demonen verwachten Katha- rina en Frank bezoek van Frank's broer en zijn vrouw om de vol gende dag de urn met de as van hun overleden moeder bij te zet ten. Wanneer de broer afzegt om naar de uitzending van een voet balwedstrijd te kunnen kijken, nodigt het echtpaar de buren, To- mas en Jenna, voor het ritueel uit. Zij leven rustig en verbergen hun problemen liever dan er over te praten, maar worden door Frank en Katarina geconfronteerd met scherpe kanten van hun helse hu welijk. Een huwelijk waarin de complexiteit van twee individue le karakters zich uit in agressi viteit die voortkomt uit zowel angst voor binding als het verlan gen naar vrijheid. Demonen behandelt daarmee eenzelfde thema als de klassieker Who's afraid of Virginia Woolf? 'Maar dan wel in een moderne variant' benadrukt de hoofdrol speler. 'Waar bij Virginia Woolf de vuile was nog in bedekte ter men wordt buiten gehangen, gaat in Demonen letterlijk alles over tafel. Je krijgt het als toeschou wer goed voor je kiezen. Vóór de pauze valt het nog mee, is de toon nog licht en valt er nog het een en ander te lachen maar na de pauze wordt het veel dramati scher. Terwijl moeder in haar urn prominent op het podium staat geht's los!' Geen moment onberoerd Lars Norén is een van de meest spraakmakende toneelschrijvers ter wereld. De afgelopen 25 jaar bouwde hij een reputatie op met ijzersterke stukken, die vooral gemeen hebben dat ze het pu bliek geen moment onberoerd la ten. Met De As en Nachtwake vormt Demonen een trilogie, waarvan het laatste als Noréns meest bekende en beste stuk geldt. Het Nationale Toneel brengt de productie onder regie van Johan Doesburg in een top- bezetting. Scholten van Aschat over Norén: 'Dat Noréns stukken zo Freudi aans zijn komt vooral door zijn moeizame jeugd. Hij is zelf ook ooit opgenomen én jaren in analy se geweest. Zijn fascinatie is dui delijk. Hij heeft zelfs ooit een stuk met moordenaars gedaan. Maar dat is mislukt. Ik geloof omdat ze weggelopen zijn.' Tijdens de repetitieperiode willen zich bij Scholten van Aschat ook nog wel eens nieuwe inzichten aandienen maar als het stuk een maal loopt is daar geen sprake meer van. 'Ik heb nog wel eens dat ik denk Jezus wat doen mensen elkaar aan? maar als ik speel is het ver der een kwestie van energie verde len, concentratie en meer van dat soort dingen. Er valt bij Demonen dan ook een hoop te zien én bele- ven!' Demonen wordt gespeeld door Gijs Scholten van Aschat, Ariane Schluter, Marie-Louise Stheins en Roef Ragas. Het Nationale Toneel komt met het stuk naar de Rotterdamse Schouwburg op zondag 9 mei om 20.15 uur. La ter deze maand op woensdag 19 mei om 20.15 uur in Theater het Kruispunt in Barendrecht en op zaterdag 22 mei om 20.15 uur in het Fortis Theater aan de Schie in Schiedam. www.wereldmuseum.rotterdann.nl Foto's: Stichting Loeder Eevents FOTO: Dimitri Hakke 'Liefde is een vorm van moord...' Foto:Pan Sok (toeken Maaskant. Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 19