'Mijn pen is mijn wapen voor vrijheid' Lintjesregen in Schiedam Wonder voor volksfeest Nieuws van de Hargahoeve 0 Inloopconcert Huurverhoging Herdenkingsdienst voor Schiedamse gevallenen SCHIEDAM Genieten is... GALLGALL Het Nieuwe Stadsblad IBSl •O Esther Klein "^^Autoservice Eigenraam Controle aanbieden huisvuil irado SCHIEDAM- Op zaterdag 8 mei a.s. zal het inloopconcert in de grote Kerk verzorg- dworden door het Vocaal ensemble "Consortio Vocalys"uit Stellendam. Dit ensemble bestaat uit een countertenor, le tenor, 2e tenor en een bas. De muzikale coach is Liesbeth Franken. Zij zullen on der andere werken van Swee- linck, Bach en William Byrd ten gehore brengen. Ook staan er en kele orgelsoli op het programma. De aanvang van het concert is 15.00 uur. Toegang vrij. SCHIEDAM- Woonplus ver hoogt de huren per 1 juli gemiddeld met 2,9%. Deze verhoging sluit aan op de afspraken om de huurverho ging in 2004 te beperken. De afspraken tot beperkte huur verhoging zijn gemaakt omdat meer mensen hun besteedbaar in komen zien dalen als gevolg van de recessie. Het exacte percenta ge aan huurverhoging dat Woon plus berekent, verschilt per indi vidueel huurcontract. Huurders van Woonplus ontvangen een brief met het exacte percentage aan huurverhoging inclusief een folder met aanvullende informa tie. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Baileys Irish Cream Genieten Genieten SCHIEDAM- Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Droopy en Gizmo. Droopy Deze bastaard van jaar is een gezellig vrouwtje. Een paar uur tjes alleen thuis vindt ze niet erg, maar het moet niet te lang duren. Met kinderen en katten is ze niet bekend maar andere honden zijn geen probleem. Wie geeft deze gezellige tuttebel een kans? Gizmo Deze gezellige rode kater is 8 jaar en hoeft niet perse naar bui ten. Het liefst woont hij als enige viervoeter in huis. Gizmo heeft een blaasgruisdieet. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00. Op zaterdag van 1100 en 15.00. meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op websi te •O Renske Verbeek SCHIEDAM- Op zondag 2 mei werd om half elf een herdenking gehouden bij het Indië en Korea Monument op Crematorium en Begraafplaats Beukenhof. Burgemeester Reinier Scheeres legde een krans ter nagedachtenis aan de Schiedamse militairen die in het voormalig Nederlands Indië (1945-1950) en Korea (1950-1954) zijn gesneuveld. Aan de gedenkmuur hebben op bronzen plaquettes van het Herdenkingsmonument de namen van de gesneuvel de Schiedammers een plaats gekregen. Coenraad de Bruin, Gerrit van der Zee en Bram Brandt zijn al vanaf hun zesde levensjaar de beste vrienden. De Bruin spreekt vol liefde over de 69 jaren die ze samen hebben meegemaakt. De lagere school, de puberteit, dienstplicht en de jaren in Neder lands Indië. Nu nog zien ze el kaar vaak en komen Coen, Gerrit en Bram elkaar tegen op de vele herdenkingsbijeenkomsten in het land. "Destijds was het heerlijk om er na de oorlogsjaren tussen uit te mogen" vertelt organisator de Bruin. "Mariniers zijn gek" lacht hij trots. Zij liepen door de donk're nacht Badend in het patrouille zweet Het schot viel onverwacht Van hun dood hadden zij geen weet Met dit gedicht uit eigen hand leidde de oorlogsveteraan C.G. de Bruin de herdenking in. "Zij die het hoogste offer brachten" was de zin die herhaaldelijk tij dens de hommage aan de gesneu velden door de microfoon kwam. Tweeëndertig Schiedammers overleefden de oorlogsjaren niet. De grote opkomst was het bewijs dat deze mannen nog niet zijn vergeten. Vele bloemen en kran sen werden door kinderen, klein kinderen en nabestaanden voor de plaquettes gelegd. Het monu ment, in november 2001 onthult, is een ander bewijs van de nage- li I dachtenis aan de oud mariniers. Afgelopen zondag was de derde keer dat een bijeenkomst als deze georganiseerd werd met het mo nument van Ella van de Ven als decor. Van de Ven (58) maakte het beeld met een bedoelde sym boliek. Zeven bronzen platen naast elkaar. Met op de eerste plaat alle men sen nog in leven. De zes daarop volgende platen wordt het aantal mensen in leven steeds kleiner. Eronder bevinden zich nog drie platen waarop de 32 Schiedam mers staan genoemd. De onderste drie plaquettes laten twee emble men zien en een gedicht ter nage dachtenis. "Een mooie bijge dachte is dat de platen staan op de muur destijds, bestaande uit een rij van 52 stenen in de lengte en 7 in de hoogte, gelijk als de dagen van de week en de weken in het jaar," verklaart van de Ven. Te Iaat Ondanks de trots die van de vele oud mariniers afstralen is er ook teleurstelling te zien. "Voor ons is dit monument 40 jaar te laat gekomen," aldus de Bruin. "Ik hoop van harte dat er na ons men sen zijn die de gevallenen in voormalig Nederlands Indië en Korea herdenken." Gezien de aanwezige emotie van de zowel oude als jonge bezoekers en kransleggers en het mooie monu ment die de tijd en verhalen doen herleven, wordt gehoopt dat de gebeurtenissen nooit vergeten worden. Wij die de strijd overleefden Kennen die smartelijke pijn Voor altijd zal ons leven Verbonden aan hun sterven zijn C.G. de Bruin SCHIEDAM- Bevrijdingsdag. Op die dag herdenken we onze verwor ven vrijheden, zoals vrijheid van meningsuiting. Iets dat de 40- jarige Alabbas uit Soedan als journalist niet had. Hij vocht via zijn arti kelen terug en moest het land uit. 'In mijn land vocht ik met mijn pen' De samenleving wordt steeds harder, ook in Schiedam. Dat heeft ook Maria Kluin, coördina tor bij Vluchtelingenwerk Schie dam gemerkt. "Vorig jaar hebben meer dan 100 gemeenten ver klaard om ondersteuning te bie den aan uitgeproduceerde asiel zoekers. Die vraag is ook aan de gemeente Schiedam voorgelegd, maar daar is op geen enkele ma nier gehoor aan gegeven." Met de actie 'voor vluchtelingen moet ruimte blijven' vraagt Vluchtlin- genWerk deze week aandacht voor de vluchtmotieven van vluchtelingen zoals Alabbas. Verschillende gezichten In Soedan heerst sinds 1989 oor log tussen Christenen en Mos lims. "De overheid riep op tot een 'Jihad' tegen de christenen die in het zuiden van Soedan leven. Ik ben zelf moslim maar vind niet dat moslims de christenen moe ten haten." Ook vechten gewa pende verzetstrijders van de Su danese People's Liberation Mo vement tegen de corrupte over heid. Volgens Alabbas een over heid met meerdere gezichten. Met weidse gebaren onderstreept hij zijn woorden. "De overheid kon van de ene op de andere dag een andere mening hebben. Je wist nooit waar je aan toe was. Wanneer je iets fout of goed deed. Ik was altijd bang." Dat weerhield hem er niet van om over de oorlog te schrijven. Iets dat de regering als fout bestem pelde. Hij zet zijn hoed af en be gint te vertellen. "De regering wilde alles in de doofpot stoppen. Ik wilde vertellen wat er werke lijk aan de hand was. Als de men sen geen eten meer hadden, ver telde de regering dat het wel mee viel. In werkelijkheid hadden de mensen niets te eten. Dat heb ik ook opgeschreven en gepubli ceerd. Maar de regering pleegt censuur en plakt een etiket op mensen die niet naar hun pijpen dansen." Met zijn handen maakt hij duidelijk dat de regering men sen uitknijpt. "Ik was Anti-rege ring volgens de overheid." Hij kreeg een waarschuwing om te stoppen met de anti-regerings artikelen. Maar Alabbas vond dat de waarheid boven tafel moest komen. Hij werd dag en nacht in de gaten gehouden en uiteinde lijk gearresteerd. Na een aantal jaar werd de situatie onhoudbaar en hij moest vluchten. Vrijheid Vijf jaar geleden belandde de krantenjournalist via allerlei om zwervingen in Nederland. Het le ven in Nederland vindt hij niet al tijd makkelijk, maar is veel min der angstig. Hij vertelt rustiger, de fronsrimpels verdwijnen. "Na vijf jaar is mijn vrouw pas over gekomen. Daarvoor zat ik Neder land zonder vrienden en familie, dat is lang." Wel is hij blij met de vrijheden die hij in Nederland heeft verworven. "Mensen in Nederland zijn echt vrij. Ik kan hier alles schrijven wat ik wil. Dat is pas vrijheid." Hij zou graag willen dat Europa een soort recept voor vrijheid voor Afrika geeft. "Zodat de mensen in Afri ka net zo'n vrijheid krijgen als ik hier heb." De toekomst ziet hij positief in. "Ik schrijf af en toe nog voor Arabische kranten en ben een opleiding aan het volgen voor fotograaf." Alabbas wil vrij heid met woorden onderstrepen. "Met wapens breng je alleen oor log mee." SCHIEDAM- De koninklijke onderscheidingen in het kader van de algemene deco ratie verlening 2004 werden afgelopen donderdag door burgemeester R. Scheeres uitgereikt. De volgende mensen zijn be noemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau: De heer H. Evertse was vanaf 1973 actief voor FNV Bondge noten. Hij vervulde onder andere de functie van spreekuurhouder en voorzitter van de regionale vakgroep Uitkeringsgerechtig den. Binnen de FNV Bondgeno ten was hij actief als consulent ledenservice en belastingconsu lent. Dit alles deed hij op geheel vrijwillige basis. Helaas is de heer Evertse op 24 april overle den. De heer L.H.J. Meeder is sinds 1973 presentator van radiopro gramma's in ziekenhuizen- en be jaardenhuizen. Hij is tevens pro grammaleider en voorzitter van het bestuur. Verder heeft de heer Meeder zich succesvol ingezet voor een nieuwe studio voor de omroep. De heer C. Prein is sinds 1972 bestuurslid en was sinds 1977 voorzitter van de wijkvereniging Bijdorp in Schiedam. In deze laatste functie heeft hij onlangs van het bestuur afscheid geno men. De heer Prein was de stu wende kracht en animator in de wijkvereniging. De heer A.M. Gordijn is vanaf 1964 actief lid van de Christe lijke vereniging voor Lichame lijke Opvoeding, nu het huidige Tamboer Trompetter en Majoret tekorps 'Juliana'. Toen de vereni ging te maken kreeg met een gro- jp, jppugloop in het ledental bleef hij de vereniging trouw en wist hij de vereniging weer op de rails te krijgen. Mevrouw H.J. Schaefer is de stuwende kracht geweest van de bewonersvereniging Delflandse- weg. Dankzij haar inzet werd het parkeerprobeem aan de 'Grave- landseweg opgelost in het voor deel van de bewoners.. Mevrouw sprong in de bres voor de belan gen van de bewoners Delflandse- weg. Ze vervult nog steeds een sociale functie in de wijk. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau: Mevrouw J.M. Verseput is sinds 1993 werkzaam als verpleegkun dig directeur van Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord. In de ze functie heeft zij onlangs af scheid genomen. Mede door haar inzet is het te danken dat bij een recente toetsing door de lande lijke vereniging van Thuiszorg de Schiedamse organisatie zeer po sitief uit de bus kwam. De heer Y.Y. Hu is sinds 1968 bestuurslid, vice-voorzitter en voorzitter van de Algemene Chi nese Vereniging Nederland. Hij zet zich actief in om de grenzen tussen de Nederlandse bevolking en de Chinese bevolkingsgroe pen te verkleinen. Jaarlijks ont vangt hij diverse Chinese delega ties ter bevordering van de Nederlandse economie. De heer C.H.J. Nolet is sinds 1962 aan het bedrijf verbonden en sinds 1979 directeur van het familiebedrijf Nolet Jeneversto kerij -Distilleerderij B.V De heer Nolet heeft een belangrijke bij drage geleverd aan het voortbe staan en de continuïteit van de je neverstokerij en distilleerderij. Bovendien heeft de heer Nolet zich ingezet voor het behoud van een stuk cultureel erfgoed in de binnenstad. SCHIEDAM- Voor de organisatoren was het een zware beslissing, maar alle voorbereidingen voor het Maasboulevardfeest zijn stopge zet. "Het feest had op 24 juni plaats moeten vinden dus hadden we te weinig tijd om het roer radicaal om te gooien. We hebben eerst alle vrijwilligers gebeld en toen alle deelnemers. De winnaars van de pop prijs hadden een optreden op het feest gewonnen. Een kleine kinder kennis zou de kleinsten vermaken en voor de ouderen hadden we Danny Cristiaan en Marianne Weber op het programma staan. Alle maal afgezegd." Carel Willems vindt niet dat de gemeente enige blaam treft. "We heb ben hetzelfde bedrag aan subsidie verstrekt als vorig jaar. Kijkje kunt als organisatie wel grote ambities hebben maar als je het geld niet in de knip hebt dan zal je je voornemens moeten bijstellen." Willems staat alleen in deze mening. De fracties van de PvdA, Leefbaar Schie dam, CDA, GroenLinks, GBS, SP, AOV en D66 hebben een brief aan het college van Burgemeester en wethouders geschreven om een "sig naal af te geven". Zomerbeat Maarten Groene vindt het belangrijk dat het feest gewoon doorgaat. Vorig jaar in november hebben wij bij de begrotingsbehandeling al gezegd dat er meer geld voor het maasboulevardfeest moet worden vrij gemaakt. Naar mijn weten zou dat ook gebeuren. Ik was verbaasd om te horen dat de organisatoren in financiële nood zaten." In de brief staat dat de gemeente 12.000 euro voor het feest kan vrijmaken als er niet acht keer, maar zes keer wordt uitgegaan van het Zomerbe at. Met de bijdrage van 5.000 euro vinden de brievenschrijvers dat het Maasboulevardfeest en de organisatoren niet serieus worden geno men. In de raadsvergadering van 4 mei hopen wij dat we antwoord krijgen, zoniet dat gaan we het nog een keer proberen op 17 mei." Organisator John van Oudenaarden is dolgelukkig met het initiatief van de politiek.Ik heb gezegd: alleen een wonder kan dit evenement nog redden. Ik had nooit verwacht dat het uit de politiek zou komen." HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG .5 MEI 2004 19 - 1440 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Likeur Aanbieding geldt t/m 1 juni a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nt R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op ai onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Zij die het hoogste offer brachten Door nabestaanden en familieleden worden bloemen gelegd bij het Indië en Korea Monument Foto: Roel Dijkstra Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22. www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Alabbas' enige wapen voor vrijheid was zijn pen Foto: Roel Dijkstra Reinigingsinspectie Veie bewoners, de gemeente en IRADO vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRADO telefoon 2621000. Onderdeel van de ONS Groep Van Heekstraat 153125 BN Schiedam - Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3