'halen bij stad Paspoort of ID-kaart op afspraak...? de sc** ERKIEZINGEN I Gemeente Schiedam Maak er werk van! ft» Dat kan in de maanden mei, juni en juli in de Stadswinkel van Schiedam. 5-4 WOENSDAG 5 MEI 2004 NS-5 ATA i Colofon torische binnenstad van Schiedam het nten en activiteiten. Theater, muziek, gedichten vullen de stad. Schiedams eur Toneel geeft de aftrap met Winston'. Daarnaast hangen er in mei de hele maand banieren met 0 etalages van de binnenstad. U belt naar de Stadswinkel (oio) 2465805 U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 1 WRO VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING EUROPESEL u komt toch ook? BOUWZAKEN WIJZIGEN GEMEENTELIJK MONUMENT VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO BINNENPLANSE VRIJSTELLING GEBRUIK VIVALDILAAN T 83 (ARTIKEL 15 WRO) VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING VERKEERSBESLUIT IM( WEEK 1 9 WOENSDAG 05 MEI 2004 eberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Schiedam Proms 2002 (Foto: Roger v.d. Kraanj ïolens. ondlei- dens. 5t kunt van nt me onist pelen eer bij r en De Gekroonde Brandersketel. Zij geven tussen 12.00 en 17.00 uur informatie over ingrediënten, branden en distilleren van de verschillende producten. Ook kunnen bezoekers genieten van de culinaire borrel hapjes van Van De Kook en bijzondere Italiaanse ijsjes van La Venezia. Live muziek is er in de Fortis zaal waar Jazztrio Ivo Stuivenberg de bezoekers laat swingen. Het optreden wordt afgewisseld door thea trale verhalen van De Gedistilleerde Goeroe. Wilt u het centrum van Schiedam op een hele andere wijze ontdekken, kunt u ook kiezen mee te gaan met de veerdienst tussen Museummolen De Palmboom en Het Gedistilleerd Museum of te kiezen voor een tocht met de Fluisterboot die in het teken staat van gedichten. Tijdens Nationale Molendag is Het Gedistilleerd Museum vrij toegankelijk tussen 12:00 en 17:00 uur. Voor de proeverijen zijn kaarten te koop i 2.50. De molens zetten de deuren open vanaf 10.00 uur. Poëzie in de winkels van Schiedam Centrum Naast sterke verhalen is de binnenstad ook gevuld met gedichten. Dichters en poëten uiten hun creativiteit in gedichten met het thema Schiedam. Deze zijn de gehele meimaand te bewonderen in 150 etalages van winkels en culturele instellin gen in onder andere de Hoogstraat, Broersveld, Broersvest en winkelcentrum Nieuwe Passage. Ook is deze week de openluchtproductie 'De Woelgeest van Winston' te bezoeken. Stichting SCHAT Producties heeft het industrieterrein Vijf Sluizen omgetoverd tot decor voor het fictieve verhaal over liefde, haat, vriend schap en verraad op een scheepswerf. Tot en met zaterdag 8 mei is ae buiten productie nog te bewonderen. Schiedam Proms De musici van Muziekvereniging St. Rad boud zijn volop bezig met de voorberei dingen voor Schiedam Proms. Vrijdag 14 en zaterdag 15 mei vindt dit modern klas siek muziekspektakel plaats in sporthal Margriet. Een avondvullend programma met musical, klassiek en pop. Solisten Joost Manders, Danielle Wijngaards en Roy van den Akker treden op met harmo nieorkest St. Radboud. Ook het Schie- danstheater en Jeugdtheater ReuzeLeuk zijn van de partij. Naast muziek uit de musicals Anatevka en Grease zullen nummers van onder andere Queen, Lionel Richie, Joe Cocker en Doe Maar de Sporthal Margriet vullen. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij VW Schiedam, VVV Vlaaraingen, Boekhandel J.S. van Leeuwen en Boekhandel Post Sciptum. In Voorjaar in Schiedam worden veel evenementen en activiteiten georganiseerd in de historische binnenstad. Naast Nationale Molendag (8 mei) vinden ook de buitenproductie van Stichting SCHAT Producties (4-8 mei), Schiedam Proms (14 en 15 mei), Kinderkunstdag 2004 (15 mei) en het Galerieweekend (15 en 16 mei) plaats. Lente Jazz (29 mei) sluit de meimaand af. Bovendien hangen de etalages in de binnenstad de hele maand vol met gedichten. Informatie over de evenementen en activiteiten tijdens Voorjaar in Schiedam, kunt u vinden op www.schiedam.nl. Molendag 2003 fFoto: Roger v.d. Kraan) een ind. and onlijk :n en t opese u o) ten zijn mng ag :ide its- lijk 4, Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf 1 mei mogelijk: Daar kunt u dan voor de woensdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. Op vrijdag 14 mei 2004 organiseert de Openbare Bibliotheek Schiedam in de reeks 'Gesprekken aan de Schie' een discussieavond over werk. Het motto van de avond is 'Maak er werk van: over de betekenis van werk' Gespreksleider is Marjan van Lier, oprichter en directeur van Carnac, Management- en bezinningscentrum te Amsterdam. Gastsprekers zijn o.a. Aryan Tieleman (Hotel New York), Mirjam Sijmons (Uitzendbureau Content) en Chris Coppens (Centrum Management Schiedam). Verder wordt medewerking verleend door de Rotterdamse band 2:pm, Indonesisch Eethuis Rawit en Boekhandel J.S. van Leeuwen. De avond begint om 19.30 uur, de bibliotheek is open vanaf 19.00 uur. Orx ocenbare Toegang is gratis. K/i 1 biK|iotheek Voor meer informatie: Toiny von Fischer, I lA| oiDiioineeK tel. 010 2463724 of e-mail aa.v.fischer@schiedam.nl VO' SCHIEDAM O Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat bouwaanvragen zijn ingediend voor de bouw van: 200 nieuwe woningen in het gebied rond de Goeman Borgesiuslaan. De gronden waarop het bouwplan is geprojecteerd is in strijd met het geldende bestemmingsplan 'Uitbreidingsplan in onderdelen Nieuwland (1961), vastgesteld op 28 november 1961 en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten op 13 juni 1962. Op grond van het bepaalde in artikel 19 lid 1 WRO is het mogelijk vrijstelling te verlenen van het vigerende bestemmingsplan. Bij de voorbereiding van toepassing van artikel 19, lid 1 WRO, wordt inspraak verleend ingevolge artikel 6a WRO. In verband daarmee ligt de aanvraag gedurende vier weken voor een ieder ter inzage, met ingang van 6 mei 2004 tot 2 juni 2004, bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantpor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag van 12.00 - 16.00, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 - 16.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder zijn zienswijze over het verzoek om vrijstelling, naar keuze schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tevens zal op 27 mei 2004 van 17.00 tot 19.00 uur, een inloopavond plaatsvinden waar mondeling van gedachten kan worden gewisseld over de aanvraag. Deze inloopavond zal plaatsvinden in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Singel 228b Aan de heer N.J. van der Knaap is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 3.1.3. van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een seksinrichting, in het pand Singel 228b te Schiedam. De exploitatievergunning heeft vanaf de datum van bekendmaking, 27 april 2004 een geldigheidsduur van 1 jaar. Afschriften van bovengenoemde exploitatievergunningen liggen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadskantoor gevestigd aan het Stadserf 1 te Schiedam. Binnen zes weken, gerekend vanaf de datum van bekendmaking, 27 april 2004 kunt u tegen het verlenen van de exploitatievergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de exploitatie vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift moet u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. >V sb',gf:l37'>v >'n Mjibgom Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het bij de op donderdag 10 juni 2004 te houden verkiezing van de leden van het Europees Parlement een kiezer toegestaan is haar/zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek Bij de Stadswinkel, Stadserf 1, zijn kosteloos formulieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2004, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan om bij volmacht te stemmen. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Mondeling verzoek Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer is geregistreerd, deze om laten zetten in een kiezerspas. Dit kan tot en met de vijfde dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op vrijdag 4 juni 2004. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Beperkte uitgifte verzoekschriften De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat voor de op donderdag 10 juni 2004 te houden verkiezing van de leden van het Europees Parlement het besluit tot beperking van de uitgifte van verzoeken om bij volmacht te mogen stemmen bij het Gemeentelijk Informatie Punt (GIP) in de Stadswinkel, Stadserf 1, voor een ieder ter inzage is gelegd. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat het bij de op donderdag 10 juni 2004 te houden verkiezing van de leden van het Europees Parlement een kiezer is toegestaan om bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag Bij de Stadswinkel, Stadserf 1, zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2004, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente waar hij op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) als kiezer is geregistreerd. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. Hij die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden moet op de dag van de kandidaatstelling als kiezer zijn geregistreerd. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart tot en met de dag van de stemming zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (28 april 2004) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie Nadere inlichtingen worden verstrekt door de Stadswinkel, geopend op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, op dinsdag t/m vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. O Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- )stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 23 april 2004 t/m 28 april: bouwaanvragen: Broersvest 3 Koolzaadakker 8 Tollenstraat 9 Verleende bouwvergunningen: verzonden 3 mei 2004 Heelmeesterstraat 45 Pruimengaarde 35 Verleende verzonden 3 mei 20C B.H. Gretelaan 159 nningen: Maltha/Put P.v.d.Hoeven E. Demir R. Franken J. Aarssen Woonplus 2 markiezen aanbrengen 2 dakkapellen plaatsen balkon bouwen woning vergroten dakkapel plaatsen bedrijfsgebouw gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen/en besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de monumentenverordening 1994 van de gemeente Schiedam is ingediend voor het wijzigen van het gemeentelijk monument Lange Nieuwstraat 147 Het plan ligt ingaande 6 mei 2004 gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: O Elisabeth Koetenstraat 3, woning vergroten en plaatsen van een bijgebouw Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 4 weken vanaf 6 mei 2004 t/m 2 juni 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 uur - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van bitfgèift'éfêjïër en wethouders, 'ter'atfenfje van hét hoofd Bouw- en Woningtó'ézicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. 23\i -.1iu. uurtd imumnmym Burgemeester en wethouders maken bekend dat er een verzoek om vrijstelling is gevraagd voor het gebruik van het pand aan de Vivaldilaan 183 als zijnde een tandtechnisch laboratorium. Het gebruik is in strijd'met het vigerende bestemmingsplan Groenoord-Noord", artikel 4 van de planvoorschriften. Het gebruik moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 4, lid 1, sub c uit de voorschriften van het bestemmingsplan "Groenoord-Noord" Het plan ligt hiertoe van 6 april 2004 t/m 2 juni 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Gerrit Verboonstraat 32 Door de burgemeester is een vergunning verleend als bedoeld in artikel 2.3.2 Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de exploitatie van een horecabedrijf met bijbehorend terras aan de Gerrit Verboonstraat 32 te Schiedam. Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van de beschikking, te weten 28 april 2004, hier tegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 27 april 2004 op basis van I artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de aanwijzing van het ST. JANSHOF als fiets-/bromfietspad in te trekken en de borden model G12a bijlage I RW te verwijderen; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Dit besluit is verzonden naar de Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland en diverse belange norganisaties op het gebied van het verkeer en vervoer. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. Breedeveld, (010) 246 56 32 of dhr. Braam, (010) 246 54 04. Het besluit kan worden^ngezien bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. c

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 5