Trapveld verliest wedstrij d r "Grond rond Houthaven te drassig voor woningbouw" Ingezonden brief Vliegwiel Kunstuitingen van verstandelijk gehandicapten hebben authentieke stijl Wereldwinkeldag Bedrijfsleven en Airport Rotterdam blijven het proberen Goedgeregeld' SCHIEDAM Super korting vanaf vandaag! Esther Klein Volle tassen voor 'n schijntje. Zaterdagmiddag gaan we dicht. Jaarlijkse CV-KETEL SHOW Feenstra Capelle Extra korting in de winkel. We maken het goed met u. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 MEI 2004 19 - 1442 Edah Schiedam gaat zaterdagmiddag I mei om 4 uur dicht. Dan moet de winkel leeg zijn om de nieuwe Edah te realiseren. Die opent op woensdagmorgen 12 mei. Dat is niet gewoon meer Edah SCHIEDAM- Nu het wijkcen trum al half leeg staat, is het Digitaal Trapveld ook richting kleedkamer gedirigeerd. Op de laatste dag dat het internetcen- trum open was stonden jonge ren voor openingstijd te trap pelen om naar binnen te gaan. Aan de animo ligt het ook niet, maar de geldkraan werd toch dichtgedraaid. Om 14.00 uur stormen de jonge ren naar binnen. Eigenlijk moe ten ze een computerpasje hebben om gebruik te mogen maken van de computers. Een kleine jongen met een rood t-shirt rent naar de balie waar de coördinator systeembeheerder Piet Mol (49) en zijn assistent Wim Hooger- werf (58)zitten. "Waar is je pas je", spreekt Wim de jongen streng aan. "Heb ik niet bij me". Dan mag je niet naar binnen, plaagt Wim. De jongen probeert het op een andere manier. Met een lief gezichtje zegt hij: "Aah, je bent toch m'n vriend, m'n dus- hi (schatje, red)." Beide mannen moeten lachen. "Rennen, dan." Het begon met de bezuinigings rondes vorig jaar. Stichting Wel zijn had een bezuinigingsop dracht gekregen van 175.000 eu ro met als denkrichting sluiting van het Wibautplein. Kunstpunt- com heeft haar deuren al moeten sluiten en in het wijkcentrum staan alle activiteiten op een laag pitje. Sinds 1 mei is ook het digi taal trapveld gesloten. Voor de kinderen blijft alleen de biblio theek open, al weet niemand voor hoelang. De flats achter het Dok ter Wibautplein zijn inmiddels gesloopt. De vrees dat de wijk een spookbuurt zal worden komt steeds dichterbij. De handtekeningenacties die de wijk heeft gehouden ten spijt, de medewerkers zien hun geliefde baan verdwijnen. Piet Mol is van af de opening werkzaam bij het Trapveld en dacht tot aan zijn pensioen te blijven. "Wij doen hier iets waardevols voor de men sen. We hebben vaak cursussen verzorgd. De laatste cursus was een integratieproject waar men- sen tekstverwerking en beroeps cursussen konden volgen voor Bureau Medelanders" Wim Hoogerwerf vindt het maar wrang. "We hebben de bewoners vaak geholpen met het schrijven van sollicitatiebrieven. Ze had den onze hulp nodig, maar nu worden we er zelf uitgegooid." Piet Mol heeft inmiddels een nieuwe baan als applicatiebe heerder bij Scholengemeenschap Schravelant. Wim en collega-as sistent Michelle Marang, die van daag vrij is, zijn nog op zoek. Om half drie druppel kinderen nog steeds binnen. Een jongen, niet ouder dan tien jaar, loopt naar de balie waar de mannen zitten. "Ik wil op computer zes. Hoeveel is dat?" "Gratis", zegt Piet Mol. "Gratis?", zegt de jongen ver baasd. "Dan wil ik een uur op de computer!" U koopt nu nergens zo goedkoop als bij Edah Schiedam. Alles moet weg om ruimte te maken voor onze nieuwe Edah. Tot zaterdagmiddag 4 uur kunt u extra profiteren. Dat is niet gewoon meer Edah Het museum wordt opgeknapt met een kanjersubsidie. Wethou der de Swart, onze zakenman bestuurder is zo trots als een aap met 1 Hij en mevrouw Wind roepen in koor dat dit een vlieg wiel is voor de Schiedamse binnenstad. Volgens mij zien ze, ze allebei vliegen. Ze jongleren met bezoekerscijfers en met be steedde euro's Als basis nemen zij de Cobratentoonstelling die nog steeds als een succes wordt gepresenteerd. Ik wil hierbij toch wel enige kantekeningen plaatsen. Ten eerste is het bezoe kersaantal van 40.000 een heel erg laag aantal gezien de enorme publiciteitscampagne. Als je dan ook nog bedenkt dat een groot aantal bezoekers kwam via vrij- kaartjes, verplicht educatief schoolreisje of als standaarduit je voor ambtenaren uit bevriende steden. Hoeveel delegaties amb tenaren hebben in de baas (onze) zijn tijd samen met de wethou der of burgemeester de tentoon stelling bezocht? Ook het ge distilleerd museum drijft al jaren op deze delegaties. Dan was er nog de verkoop van Cobra-arti kelen. Deze was boven verwach ting en daardoor was het verlies "slechts" 75000 euro. Vergeten te vermelden is echter dat de grootste afnemer van al die prul laria de gemeente zelf is. Elke ambtenaar op het stadskantoor dringt zijn koffie nu uit een Co brakopje en als kerstcadeau kreeg elke ambtenaar een Cobra kalender. Deze kosten werden bij de tentoonstelling als baten geboekt, ja zo lust ik er nog wel een. Het nieuwe museum moet 120.000 bezoekers per jaar trek ken. De opbrengst voor de win keliers en horeca-uitbaters wordt geschat op 2 miljoen euro. Deze cijfers zijn nergens op gebaseerd en zijn mijns inziens luchtfietse rij. Dat verklaart meteen de term vliegwiel. Dit grapje gaat ons 725.000 euro, bijna 1,6 miljoen Oudhollandse guldens per jaar kosten!!! Heel ambtelijk Neder land was geschokt door de bouwfraude. Schiedam heeft een cultuurmafia, die op grote schaal cultuurfraude toepast. Tijd voor een politieke enquêt ecommissie lijkt mij. Andreas Rose NansWolters REGIO - Toen kunstzinnige verstandelijk gehandicapten, die de dagopvang in deze regio bezoeken, het verzoek kregen kunstwerken te maken voor een tentoonstel ling met het thema 'water' werd daar enthousiast op gereageerd. In de ateliers kwamen naast schilderijen ook objecten tot stand die allemaal verwijzen naar dit onderwerp. De zee, blauwe luchten, robuuste maar ook slanke vuurtorens, vissen en zomerse strandscènes, uitge voerd in overwegend uitbun dige kleuren. De Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, J.Jansen, opent op vrijdag 7 mei in het stijlvolle patricierspand van Interbook International aan de Lange Haven de expositie Water wereld. Deze bijzondere tentoon stelling kwam tot stand door een initiatief van Soroptimist Interna tional Club Beneden Maas. Deze organisatie, met uitsluitend vrou welijke leden, is te vergelijken met onder meer de(mannelijke) Lions Club. Soroptimisten stellen zich als doel projecten te onder steunen op zowel regionaal, na tionaal en internationaal terrein. De twintig exposanten die deel nemen aan de expositie, gingen geïnspireerd met acrylverf en textiel aan de slag. Zij volgen op werkdagen een programma in de dagopvang van respectievelijk de Woutershof (Schiedam), de Boei (Vlaardingen), en het Palet in De Lier. Lia Koen, begeleidster in het Vlaardingse atelier: "Wij vin den het geweldig dat Soroptimist Beneden Maas de mogelijkheid biedt de kunstuitingen van men sen die in het atelier van de dag opvang gedreven bezig zijn, on der de aandacht van een breder publiek te brengen. Al sinds 1989 kent de Boei een kunstuitleen met werk van onze verstandelijk gehandicapten kunstenaars. Dus voor hen is het niet nieuw dat be woners uit deze regio belangstel ling hebben voor hun kunstuitin gen die zeer oorspronkelijk zijn en een eigen authentieke stijl hebben. Regelmatig wordt door particulieren dan ook werk van hen aangekocht en uiteraard zijn zij daar verschrikkelijk trots op. Maar bovenal is voor hen het contact met het publiek belang rijk. Voor Lia Koen, die al heel wat ja ren aan de dagopvang is verbon den, is het nog altijd interessant om te zien hoe in het atelier be paalde thema's worden benaderd. "Sommigen schilderen al ruim tien jaar. Het valt mij iedere keer weer op dat de mensen die zich hier kunstzinnig uiten, zo gewel dig gemotiveerd zijn. Het bezig zijn met een schilderij of object is voor hen een vorm van commu nicatie met anderen. Wat zij ver baal niet kenbaar kunnen maken zie je bijvoorbeeld terug op pa pier of in een schilderij. Ook valt het op dat zij in hun werk een ontwikkeling doormaken. Net als andere kunstenaars zijn zij op zoek naar een eigen manier van uitdrukken. In die zoektocht wor den zij ondersteund door de be geleiders van de dagopvang." Het werken in de ateliers van de dagopvang is onderdeel van het vaste programma. "Het is niet zo dat men de hele dag daarmee be zig is. Meestal twee of drie dagen per week, een paar uur. Iedereen die in de dagopvang terechtkomt bepaalt in grote lijnen zelf hoe het programma er voor die dag uitziet. Als er geen inspiratie is kan het bijvoorbeeld veel leuker zijn om op de boerderij de han den uit de mouwen te steken." Naar de mening van begeleidster Koen heeft de groep verstande lijk gehandicapten kunstenaars inmiddels bewezen dat zij een ei gen plek binnen de kunstwereld heeft veroverd. "Het werk is meestal kleurrijk en geeft over het algemeen goed aan vanuit welke gedachte het schilderij ont stond." De kunstwerken van de mensen van De Woutershof, Boei en Palet zijn te zien tot en met 29 mei. Interbook International is geo pend van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 - 17.00 uur. Voor meer informatie bellen met 010- 4266034. SCHIEDAM- Op zaterdag 8 mei is het Wereldwinkeldag. De rode lo per ligt uit voor de eerlijke handel. Met een verrassend thema moeten klanten naar de winkels worden gelokt. Met de verkoop van de pro ducten komen de opbrengsten van de artikelen bij de makers terecht. Eerlijke handel dus. Zie onze speciale aanbiedingen in de winkel met grote kortingen. En kom naar Edah Schiedam en pak wat u pakken kunt. Zaterdagmiddag om 4 uur moet alles leeg zijn. NansWolters SCHIEDAM - Winst voor het bedrijfsleven en voor de werkgele genheid als de openingstijd van Rotterdam Airport met een uur per dag wordt verlengd. Met dit statement dringen een aantal grote be drijven en de Kamer van Koophandel Rotterdam bij staatssecreta ris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat nogmaals aan op verruiming van de vliegtijden. Volgens Martin Luijendijk, voorlichter van de Kamer van Koop handel heeft uitbreiding met een uur een positief effect op exploi tatie van luchtmaatschappijen en van Rotterdam Airport zelf. Uit breiding met een uur zou vooral voor laagopgeleiden arbeidsplaat sen opleveren in beveiliging, catering, horeca en transportdiensten. Luijendijk kan echter geen antwoordt geven op de vraag om hoe veel vliegbewegingen meer, het in geval van uitbreiding, zou gaan. Bovendien blijft onduidelijk in welke mate de luchtvervuiling toe neemt als er langer wordt gevlogen. Voor wat betreft de toename van geluidshinder in de late uurtjes (van 23.00 - 24.00) verklaart de voorlichter dat het alleen gaat om vliegtuigen die landen op het voormalige Zestienhoven. "De meest stille vliegtuigen worden in gezet op deze laatste vluchten. Deze veroorzaken minder geluids overlast dan de vertrekkende vliegtuigen." De staatssecretaris gaf eerder aan dat zij het verzoek van het be drijfsleven alleen in overweging wil nemen als omliggende ge meenten het voorstel steunen. Die ondersteunen is er echter niet. Het Schiedamse stadsbestuur, fel tegenstander van uitbreiding van de openingstijden, maakte dit al enige tijd geleden kenbaar aan de staatssecretaris. Ook de Provincie Zuid-Holland ziet geen heil in uitbreiding van het aantal vliegbewegingen. Tien jaar geleden liet toenmalig wethouder De Leede, van milieu zich al negatief uit over de uitbreidingsplannen van de gemeente Rotterdam. Hij zag de be hoefte van het Rotterdamse gemeentebestuur, om er een vliegveld op na te houden, als een veredelde hobby. Destijds bleek eveneens dat bij uitbreiding de werkgelegenheid er nauwelijks op vooruit zou gaan. Wethouder Henk Jan Habermehl (o.m. stedelijke ver nieuwing en milieu) onderstreept de uitspraak van zijn voorganger. Hij hecht weinig geloof aan de bewering van de Kamer van Koop handel Rotterdam dat een verlenging van negenenvijftig minuten - waarover voorlichter Luijendijk spreekt - 500 extra banen oplevert. Een toename van vliegbewegingen veroorzaakt geluidsoverlast en luchtvervuiling en daar zit de Schiedamse bevolking niet op te wachten". Bel 0800 20 21 of kijk op www.goedgeregeld.nl Dat is niet gewoon meer Edah FEENSTRA Edah Schiedam gaat dicht van zaterdagmiddag I mei tot woensdagmorgen 12 mei. Dan opent de nieuwe Edah. Sla vóór de sluiting nog even flink in. Kom voor extra korting naar de winkel. Dat is niet gewoon meer Edah NansWolters SCHIEDAM - Bewoners van Residence Sterrebos aan de Willem de Zwijgerlaan blij ven zich verzetten tegen de gang van zaken rond eventu ele woningbouw op de loca tie Houthaven. De heer Croese bestuurslid van de Vereniging van eigenaren maakte vorige week de fractie voorzitters van de Schiedamse partijen er nogmaals op attent dat woningbouw ter plekke ramp zalig is. "Het terrein van de voor malige houthandel is dermate drassig dat een architect mij al toevertrouwde dat hij als hij daar gaat wonen, lieslaarzen zou moet aanschaffen." Het stoort ir. Croe se dat in publicaties over de bouw allerlei tegenstrijdige berichten staan. "Wij vragen ons af wie be paalt wat er uiteindelijk in dit ge bied gaat gebeuren. Naar onze mening is de gemeente onze ge sprekspartner en niet de aanne mer, maar het blijkt dat wij alleen bij de gemeente terechtkunnen procedures. Het schijnt dat wij bij een ingenieur van de BAM (Bouw- en aannemersmaatschap pij) moeten aankloppen voor wat betreft de uitvoering. Dat bete kent, dat niet het Schiedamse stadsbestuur beslist maar de uit voerder." Croese wijst de fractie voorzitters er voorts op dat de uitleg over het in stand houden van het groen (3200m2) struiken en bomen, ver onder de maat is. "Als gesproken wordt over be houden, dan interpreteren wij dat als: niet omhakken, maar eventu eel herplanten en saneren, nu blijkt dat slechts drie of vier bo men behouden kunnen blijven". Zoals de plannen rond de Hout haven er een half jaar geleden voor stonden, zouden in het oostelijk deel van de Houthaven aan de zijde van de Gorzen 58 eengezinswoningen en in het westelijk deel twee apparte mentsgebouw met 58 woningen verrijzen. Voor hetzelfde gebied stonden voorts zestien eengezins woningen, 22 onder een kap en 25 drive-in woningen gepland. Inmiddels is door bezwaren van plan gewijzigd. Woordvoerder Croese concludeert uit de stuk ken dat bij overlast zowel de aan sprakelijk is. "Moeten de bewo ners zelf dan voor drainage van de grond zorgen", zo vraagt hij Edah Schiedam gaat vanaf zaterdagmiddag 4 uur een tijdje dicht om totaal verbouwd te worden tot de nieuwe Edah Schiedam. Sla nu goedkoop veel in! Dat is niet gewoon meer Edah DICHT R-I8-I9A R-I8-I9B Waterwereld bekijken waard SLAIN van 10.00 tot 17.00 uur Vlierbaan 19, Capelle a/d IJssel h ffiNy Partner van Goedgeregeld is een onderdeel van BAAT DICHT R-I8-I9E ALLES MOET WEB

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9