Afrikaans/Turkse roffels in Rotown Oude liefde roest niet Hold Tight, It's 70's Night mét Afterparty! Now& Wow (her)opent haar deuren Van der Lubbes stille liefde Uit in de regio De erfenis van slavernij Luchtkasteel wordt werkelijkheid lens Index Vrijdag 14 mei MUZIEK 20.15 Hold Tight, It's 70's Night. Na het succes van It's 60's Night, komt de cast nu terug met een eerbetoon aan de illustere ja ren zeventig. Reserveren 010- 4340500, Theater van Vlaardin- gen. 20.00 Novastar. Nighttown, Rot terdam. 20.30 Shura Lipovsky Trio. Met Jaap Mulder. Begeleid door vio liste Monique Landsdorp en ac cordeonist Bart Lelievelt bezingt Lipovsky zowel de weemoedige als de vrolijke kant van de Jiddi sche cultuur met liederen die vertelen over het joodse leven. Theater Schuurkerk, Maassluis. THEATER 20.30 De kinderen van '68. Liesbeth van der Kruit (KRO 1 op de Middag) en columnist Dick van der Lugt praten in praatshow Salon de Harmonie met de oproerkraaiers en bloe menkinderen van toen. De inter views worden afgewisseld met nostalgie in beeld, muziek en geur. Reserveren 010-4340500, Theater van Vlaardingen, Har monie. Feest!. Toneelgroep Helvetia. In 2004 wordt Toneelgroep Helve tia 50 jaar!! En dat willen ze vieren. En, ze willen dat niet al leen vieren. Daarom nodigt Hel vetia velen uit om dit met hen te vieren. Reserveren 0181- 310473. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.15 Kommil Foo. Een bloem lezing uit bejubelde en veelbeke ken shows als 'Plank', Neander- taal', 'Bek!', 'IJdele Hoop' en 'Lof der waanzin'. CC De Stoep, Spijkenisse. Zaterdag 15 mei MUZIEK 20.30 Ot Azoj Klezmerband. Zets! (laatje niet kisten). Zo verschillend als hun instrumen ten klinken, zo uiteenlopend zijn ook de muzikanten die samen Ot Azoj vormen. Een ding hebben ze met elkaar gemeen: de liefde voor de oude Oost-Europese klezmermuziek uit Oost-Europa ontstaan verrassende arrange menten. Theater Schuurkerk, Maassluis. THEATER 20.15 Bert Klunder. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Feest! Toneelgroep Helvetia. In 2004 wordt Toneelgroep Helve tia 50 jaar! Reserveren 0181- 310473. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.15 Javier Guzman. Bot. Re serveren 010-4340500. Theater van Vlaardingen. Zondag 16 mei THEATER Feest! Toneelgroep Helvetia. In 2004 wordt Toneelgroep Helve tia 50 jaar!Theater Twee Hond jes, Hellevoetsluis. Dinsdag 18 mei THEATER 20.15 Hoe Mozart Casanova Sloeg. Orkater. Reserveren 010-2467467. Fortis Theater a/d Schie, Schiedam. Woensdag 19 mei THEATER 20.30 Kasper van Kooten. Re serveren 010-4340500. Theater van Vlaardingen. wereldmuseumRGtterdam extra programma mei/juni 2004 UIT 20- 1002 In mei 2004 speelt Onafhankelijk Toneel de voorstelling Bouw meester Solness van Henrik Ib sen ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe O.T. Theater in het Lloydkwartier in Rotter dam. Wat lang een luchtkasteel was, wordt werkelijkheid met dit theater waarin het gezelschap meer publiek kan ontvangen in een beter geoutilleerde omge ving. Lezers van Wegener Huis- aan-huiskranten kunnen de voor stelling op 13, 14, 15 en 20 mei met een fikse korting bijwonen. Zie voor de kortingsbon elders in deze krant. In Bouwmeester Solness stelt de hoofdpersoon zijn kunstenaars schap boven alles, ongeacht de slachtoffers die hij maakt. Op een dag dringt de jonge Hilde Wangel zijn leven binnen, als was zij op geroepen door Solness zelf. Deze ongebonden en vrijgevochten jonge vrouw spoort hem aan zichzelf letterlijk en figuurlijk te overstijgen en daarbij een grens te overschrijden van waar er geen weg terug is. Bouwmeester Sol ness beklimt de steigers rond de toren van het huis dat hij aan het bouwen is en valt. En sterft. Henrik Ibsen was na 27 jaar weer teruggekeerd in zijn geboorte land Noorwegen en raakte steeds meer gefascineerd door het span ningsveld tussen de drang tot zelfverwezenlijking van een kun stenaar en de verplichtingen tegenover zijn omgeving. Om net als in Vrouwen van Ibsen de drijfveren en geheimen van de personages zo helder mogelijk te benaderen - zonder direct mee gesleept te worden door het plot - kiest regisseuse Mirjam Koen ervoor het stuk in omgekeerde volgorde te spelen. Speeldata: 12 mei t/m 13 juni 2004, Nieuwe O.T. Theater in het Lloydkwartier (St. Jobsweg 3), Rotterdam. Re serveren: 010-4769029 of kas- sa@ot-rotterdam.nl. Tijdens BEAT THE DJ, op zondag 16 mei speelt DJ Ozkan uit Turkije samen met de Afrikaanse broers Adoulay en Mafall Oke Sene uit Senegal. Abdoulay en Mafall komen uit een griotfamilie. Beiden bespelen de Djembé, Sabar, Doundoun, Sico, Bugerabu en de Seourouba met een gemak en perfectie waar je versteld van staat. Op jonge leeftijd speelde Abdoulay al bij "Deco Afrique" and "Les Ballets Afficains de Sangomar". In 1988 wordt Oké lid van het gezelschap van de Master-sabar- drummer Doudou N'Diaye Rose. Met deze groep maakte hij tournees in de VS, Europa en Japan. Zijn kennis van de traditionele ritmes, zijn goede pedagogiek en zijn perfectionisme maken van hem één van de beste percussielera ren van Europa. Beat the DJ is op 16 mei en - voor wie de verhuizing gemist heeft - tegenwoordig in Rotown. Nieuwe Binnenweg Rotterdam, aanvang 21J0 entree gratis. •^Tenny Tenzer Dance-goeroe, professor van de Rotterdamse nachtcul tuur, partypaus, feestburge- meester, dance-gigant, de lijst van benamingen door de media voor Ted Langenbach lijkt eindeloos. Aankomend weekend opent, na anderhalf jaar onzeker heid en dakloosheid, zijn club Now&Wow op de nieu we locatie in de Graansilo te Maashaven. Ted over zijn oude club in een nieuw jasje, de gemeente Charlois en het verrocken van de muziek. Na de gedwongen verhuizing (lees: bestemmingsplanwijzi ging) uit het Sint Jobsveem en de mislukte onderhandelingen met Van Nelle heeft Ted toch een onderkomen gevonden voor zijn Now&Wow. "We waren een keer wezen kijken in de Graansilo en we waren meteen verkocht." De naam blijft hetzelfde alleen de lo catie is veranderd. De nieuwe Now&Wow heeft een capaciteit van ongeveer 4000 mensen ver deeld over drie zalen: Now, Wow en Super Wow. De laatste zaal is een ruimte waar gerelaxed kan worden. "Uiteindelijk zijn het de mensen die de sfeer gaan bepa len." Verrocken De vraag: wat vind je van het hui dige Rotterdamse uitgaansleven, beantwoordt hij onmiddellijk met de woorden: saai en bedacht. Vol gens hem lijden feestorganisato- ren aan partykannibalisme. "Het gaat allemaal op elkaar lijken, mensen zijn elkaar aan het ope ten. Kijk maar naar de geflipte HBO-studenten die denken dat ze de nieuwe ID&T zijn", zegt hij met een grote grijns. "Wij waren op dat gebied pioniers en waren de eerste met een urban-eclecti- sche programmering. Een club moet een meerwaarde hebben, wij doen dat met acts; de draak steken met huidige gebeurtenis sen." Volgens Ted is de volgende stap de versmelting van muziek stijlen. "Je gaat zien dat Dolly Parton met AC/DC gemixt gaat worden. Denk maar aan de 2 Ma ny Dj's. Rock komt ook terug, house en hip hop zijn aan het ver rocken, alles is aan het verroc ken." Ted vindt dat Now&Wow een po sitieve impuls in de gemeente Charlois kan geven en heeft er het volste vertrouwen in dat de Tarwewijk een positieve hotspot gaat worden. Volgens hem zal door de komst van positieve men sen, de dubieuze elementen de wijk verlaten. "Charlois was een negatieve hotspot en ik geloof heilig in de 'upgrading' van ne gatieve hotspots. Kijk maar naar de locatie van de oude Now&Wow in Delfshaven. We willen in de wijk een koppeling van creatieve geesten en onze komst kan andere horeca aan trekken." De bewoners van de wijk zelf zijn ook te spreken over de komst van de club. "Ik was laatst in de supermarkt en er kwa men allemaal mensen uit de wijk naar me toe die het leuk vonden dat de Now &Wow in Charlois komt." De wijk hoeft zich geen zorgen te maken over eventueel parkeeroverlast: een gedeelte van Katendrecht wordt als parkeer plaats gebruikt. Vanaf Katend recht zullen de bezoekers met een dubbeldekkerbus naar Now&Wow worden vervoerd en vice versa. Poppodium De club zal niet uitsluitend voor dance-muziek worden gebruikt. Vanaf aankomende zomer zal de Now&Wow ook fungeren als poppodium voor bands. In de Now- zaal kunnen zo'n 2000 be zoekers terecht. "Mensen willen N*E*R*D of The Strokes in een club zien. Ze willen niet veel geld neerleggen om een paar da gen in de bagger te lopen om de ze bands te zien." Ted heeft wel degelijk een verlanglijstje. "Iggy Pop, Sonic Youth staan op ons verlanglijstje. Frans Bauer is ook welkom, als hij in een tangaslip op het podium gaat staan! We hebben ook André Hazes in de oude Now&Wow gehad", aldus een grijnzende Ted. De try out avonden worden in het weekend van 14 en 15 mei ge houden in de Graansilo, Maasha ven. Op vrijdag Speedfreax met o.a. Joost van Bellen en zaterdag de Try Out pre-party met o.a. Benny Rodrigues en Hitmeister D. De schade is 15 euro en de parties beginnen om 23.00 uur. Maarten van der Jagt en Els Neijts Een restaurant dusdanig runnen dat niet alleen je vaste fans blijven maar er ook nieuwe komen is als het 'onderhouden' van een rela tie of het opvoeden van je kind: liefdevol blijven investeren, incasseren, evalu eren en opnieuw proberen. Recep Alu?, eigenaar van restaurant Zenne bij het Wereldmuseum in Rotterdam kan er van mee praten. Veertien jaar geleden begon hij tegen de klippen op met zijn toen nog geïmproviseerde eetgelegen heid aan het water onder de noe mer Istanbul aan de Maas. In middels is Zenne 'openlucht' (er is ook een gelijknamig restaurant binnen de muren van het museum voor killere tijden) niet meer weg te denken uit lente en zomer in Rotterdam. Zonder Zenne zou Rotterdam bij mooi weer aanvoe len alsof er een onmisbaar li chaamsdeel geamputeerd was. Hoewel Zenne al sinds jaar en dag een fikse vaste kern fans heeft, blijft Alu<; - ondanks alle onzekerheden en tegenslagen die door de jaren heen gepasseerd zijn - timmeren aan anders, beter, best. Zowel qua entourage, als aan klantgerichtheid én aan de keuzemogelijkheden die de Turk- se keuken biedt. Ook dit jaar weer allerhande ver nieuwingen - lees verbeteringen - niet in het minst op de kaart. Een voorbeeld van 'zomaar' een zondagmiddaglunch leverde de volgend verzameling gerechten en gerechtjes op: pittige linzen soep, gebonden met aardappel. Diverse mezze (Turkse tapas, zeg maar): Börek, spinazietaart met feta, lekker grote stukken verge zeld van een salade met goede smaakvolle kleine tomaten. Ge bakken aubergine en tomaat. Bij na een Provengaalse schotel maar toch echt Turks. Lekker pittige couscous. Feta met olijven. Een hele smaakvolle combinatie om dat de feta was bestrooid met dil le! Vervolgens nog gacik, oftewel Turkse tzaziki: komkommer met yoghurt en héél veel knoflook. Verder nog champignons in ci troen, dolma's (gevulde wijnbla deren. Prima en verrassend! Twee fris kruidige en twee zalige zoe te) en tonijn. De witte huiswijn bleek een uit stekende keuze, evenals de rosé. De laatste bleek ook goed kop pig. Vergeten op het etiket te kij ken maar hij zou best wel eens 14% kunnen zijn geweest, een vaker voorkomend grapje onder de rosé's. De koffie toe was van het merk Laurentis, geen slecht merk, bleek. Het 4-gangen keuzemenu in de avonduren biedt vanzelfsprekend ook de befaamde mezze maar als tussengang ook fetamoes met munt in een gefrituurd jasje van filodeeg en op z'n Turks gekruid gehakt met gebroken tarwekor rels. Voor een hoofdgerecht kan er een keuze gemaakt worden uit drie vlees -, twee vis- en een vegeta risch gerecht waarvan de keuze voor een Turkse Ossobucco (van het lam) een uitermate goede bleek, zonder daarmee iets af te doen aan de andere mogelijkhe den. Zelfgemaakte pilav hoort bij alle hoofdgerechten evenals het Turkse brood en twee verschil lende smeerseltjes vooraf bij de voorgerechten. Als dessert Turk se traditionele lekkernijen. Voor een menu betaal je 31 euro per persoon. Zenne was, is en blijft - hoe an ders en verbeterd dan de eerste versie ook - een bijzondere 'tent' aan het water en enig in zijn soort. Grappig zijn de kroonluch ters die in deze bruidstent han gen. Het is net of er ieder ogen blik een Turkse bruiloft kan gaan beginnen. Verder biedt het restau rant een uitermate verzorgd ter ras. Nieuwe aluminium stoelen met houten zittingen en mooie buxusbollen in terracottapotten die als afscheiding dienen voor de voorbij stromende Maas. Op de tafels flitsend wit tafellinnen en leuke én attente dames en he ren in de bediening. Zenne, Willemskade 27, Rot terdam. Telefoqn: 010- 010 404 96 96. Open van 12.00-17.00 en van 18.00-22.00. Reserveren in verband met de grote schare trouwe fans dringend aanbevo len. Zet de afro-pruik maar op, trek de plateauzolen maar aan en ver zamel alle energie voor een avondje 'back to the 70's'. Een zeer getalenteerde en veelzijdige cast van negen zangers en musici neemt u terug naar de jaren ze ventig met. Zij brengen hits van onder anderen ABBA, STATUS QUO, DAVID ESSEX, ELTON JOHN, QUEEN, THE BEE GEES, THE BAY CITY ROL LERS, MUD, KC THE SUNS HINE BAND, THE VILLAGE PEOPLE, GLORIA GAYNOR, STEVIE WONDER, THE THREE DEGREES en T-REX met een bijna griezelige nauw keurigheid weer tot leven. 'Mamma Mia', 'Lean on me', 'Do n't go Breaking my Heart', 'YM- CA', 'I will Survive', zijn slechts enkele van de meer dan 30 super hits van onsterfelijke artiesten die de revue zullen passeren tij dens deze avondvullende show. Gastheer van deze avond is ook nu weer de zeer beruchte DJ Cap tain Midnight, de 'slechtste', DJ ooit. Hij kruidt de show met de nodige portie humor. Met het sluiten van het doek is deze avond echter nog niet afge lopen! In Zaal de Harmonie staat de band Of Course klaar voor een zinderende afterparty. Groovy baby! Huub van der Lubbe dicht en zingt met Jan Robijns en Bart de Ruiter in de formatie Concordia. Op 13 mei staat hij in Theater Het Kruispunt, Barendrecht en op 26 mei in het Ou de Luxor Rotterdam. Huub van der Lubbe is vooral bekend als zanger van De Dijk. Nu De Dijk zich een tijdje gedeisd houdt, ziet Huub zijn kans schoon om weer even te touren met zijn andere grote, maar veel stillere liefde, de formatie Concordia Sinds 1999, toen Huub van der Lub be samen met Jan Robijns en Bart de Ruiter op het afsluitende feest van de Boekenweek in theater Concordia te Enschede optra den, is de formatie Concordia een feit. Onregelmatig treden de he ren op in theaters en bij literaire festivals. Met een programma van eigen gedichten en liedjes. Met zang, piano, bas en gitaar. Simpel en intens, hartverwarmend en raak. Concordia maakt poëzie van vriendschap, en muziek van poëzie. Drie seizoenen geleden betra den ze al eerder het podium van Theater Het Kruispunt en nu zijn ze terug met Versterkte Gedichten; een echt theaterprogramma. Te zien en horen op donderdag 13 mei, 20.15 uur in Theater Het Kruispunt 15,00 en voor pashouders 14,00. OP 26 mei in het Oude Luxor in Rotterdam. Voor de laatste keer in deze re gio: vrijdag 14 mei, 20.15 uur, Theater van Vlaardingen Toegangsprijs voorstelling: 21,00 (Pas 65, Rdampas en CJP 20,00) inclusief garderobe en een pauzedrankje. Toegangsprijs afterparty: 7,50 (abonnemthouders 5,00). De kassa is geopend en telefo nisch bereikbaar (010 - 434 05 00) van dinsdag t/m zaterdag tussen 12.00 en 16.00 uur. Re serveren kan ook via www.the- atervanvlaardingen.nl. www.wereldmuseum.rotterdam.nl Teds tumultueuze terugkeer Ted op het dak van zijn Now&Wow. FOTO: Leendertvan der Waal Eigenaar Recep Alug op het terras van Zenne. FOTO: Maarten van der Jagt FOTO: Janssen De Kievith

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15