mmKctr w Gespierde verhalen onder molen Maasboulevardfeest gaat door Keukens Brandweercommandant tussen twee vuren irado WGGGNGR v IN Kijk Ophalen huisvuil in Schiedam door Hemelvaartsdag gewijzigd. wmmmm Werken in vorige eeuw Personeel Vlaardingen wil commandant uit kazernes weren Lekker goed, laagste prijzen. Edah ■Moeslanden huis-aan-huiskranten Schiedam Huisartsenpost draait goed KRANT NIET ONTVANGEN? VOLG DE HET NIEUWE STADSBLAD Lezersservice Intens en spectaculair: Carmen Flamenco 10 euro korting Tumultueuze terugkeer van Ted SCHIEDAM- In aansluiting op het thema werk van het Gesprek aan de Schie is een tentoonstelling in Bibliotheek Stadserf ingericht met foto's van werkende Schiedammers in de vorige eeuw. Te zien zijn onder andere bouwvakkers bij de bouw van de Mauritsschool in 1906, een verkoopster van knaapjes en lampenkapjes uit 1910 en een vuilnisbakkenschoonma- ker uit 1950. De circa 25 foto's zijn afkom stig van het Gemeente Archief Schiedam. Het geheel wordt verlevendigd met een oude schoonmaakkar van de ONS/Irado. De tentoonstel ling is te bezoeken tijdens openingstijden van Bibliotheek Stadserf: Maandag en donderdag 11.00 tot 20.00 uur Dinsdag, woensdag en vrijdag van 11.00 - 17.00 uur. Op zater dag van 11.00 - 15.00 uur Arclinea SCHIEDAM- Het was dit jaar rustiger dan voorgaande jaren op nationale mo lendag. Door het slechte weer werden vooral de binnenlocaties goed bezocht. Afgelopen zaterdag zijn de gespierde ver tellingen over molens weer uit de kast ge haald. De verhalen varieerden van historische vertellingen over Schiedam in molen De Drie Koornbloemen tot sterke staaltjes in molen De Vrijheid. Voor de waaghalzen waren de molens De Walvisch en De Palmboom te beklimmen. Vooral De Palmboom was dit jaar populair met zo- 'n duizend bezoekers. Op het terras van restaurant De Noordmolen kroop acteur Hans Anders in de rol van ontdekkings reiziger Leen Livingsteen om veel sterke verhalen te vertellen over vreemde mo lens en eet- en drinkgewoontes. Bij het Gedistilleerd Museum konden be zoekers in de leer bij distillateurs Dirk zwager, de Kuyper en de Gekroonde Brandersketel. Esther Klein SCHIEDAM- Het Maasboulevardfeest gaat na een financiële injectie van de politiek toch door. Nadat alle politieke partijen, behalve de WD, een brandbrief naar het college van B&W had den gestuurd is de gemeente toch gezwicht en stelde een bedrag van 12.000 euro ter beschikking aan de organi satoren van het feest. Vorige week werd de zestiende irrlni editie van het volksfeest nog af geblazen. Het college van Burge meester en Wethouders vonden het meerdaagse feest 'niet cultu reel genoeg' en wilden niet meer dan 5.000 euro beschikbaar stel len. Hierdoor komen ook andere sponsoren zoals het Fonds Schie dam- Vlaardingen over de brug. Vanaf de eerste helft van de jaren negentig moeten de organisato ren vechten voor een bijdrage. Om de toekomst van het evene ment zeker te stellen, zijn de or ganisatoren vorig jaar een dia loog begonnen met diverse poli tieke partijen. Het resultaat was een motie die door de politiek is aangenomen. Vanuit de gemeente werd er een toezegging gedaan om tien procent van andere eve nementen aan het Maasboule vardfeest te geven. Twee weken geleden kregen de organisatoren te horen dat het feest niet door ging. Hetzelfde bedrag van 5.000 euro werd beschikbaar gesteld. Commotie Volgens organisator John van den Oudengaarde was de organisatie zich niet bewust van de commo tie die het besluit om te stoppen bij de bevolking veroorzaakte. "De vrijwilligers vonden het heel erg dat het feest niet doorging. Maar we merkten het ook door dat bewoners handtekeningenac ties op hadden gezet en de rouw advertenties op het Stadserf. Ge lukkig vond de politiek het on toelaatbaar dat het Maasboule vardfeest met 5.000 euro afge scheept werd. Door de acties van de politiek is het vertrouwen weer een beetje terug gekomen." P.A.van der KOOIJ Maar met de twee en een halve week achterstand zal er 'flink aan getrokken moeten worden om al les nog op tijd af te krijgen.' "Le veranciers hebben hun best ge daan zodat alles toch op tijd kan worden geleverd." Maar volgens de organisator is alles nog niet koek en ei. "We hebben wel 3.000 euro minder gekregen dan we hadden gevraagd, dus kunnen we minder doen dan we eigenlijk hadden gewild. Het kan zijn dat we een springkussen of een ar tiest minder boeken. Maar het mag zeker niet ten koste gaan van Schiedam klassiek. We zorgen er in ieder geval wel voor dat de be zoekers er geen last van hebben." Op 17 mei willen de organisato ren de toekomst van het Maas boulevardfeest proberen veilig te stellen in de dan gehouden raads vergadering. Esther Klein REGIO- Brandweercommandant Van Leeuwen bereikte op 1 mei de leeftijd waarop hij recht heeft op functioneel leef tijdsontslag. Personeel van de post Vlaardingen haalde opgelucht adem, maar het dagelijks bestuur heeft besloten dat de commandant tot 1 oktober aanblijft. Het personeel is het hier niet mee eens. "Van Leeuwen moet weg." Maandagavond sloeg tijdens een bijeenkomst over de fusie in Vlaardingen de vlam in de pan. Het personeel wil dat van Leeu wen zich niet meer in een van de drie kazernes laat zien en dat hij ontheven wordt van zijn leiding gevende taken. Na de fusie in 2000 tussen de Brandweerkorp sen van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam werd van Leeuwen de eerste commandant. Maar geen geliefde. Volgens medewer kers van Brandweer Waterweg heeft het personeel een conflict met hun commandant. "Van Leeuwen heeft geen duidelijke visie neergelegd. Hij is niet open, terwijl wij dat wel gewend zijn. Als de commandant wel wil mee beslissen over de aankoop van balpennen, maar geen duidelijk beleid heeft, is dat niet goed." Beslissingbevoegdheid In een brief leggen de burge meesters van Vlaardingen, Maassluis en Schiedam uit dat het niet mogelijk was om voor 1 mei een nieuwe commandant te benoemen. Een van de vier leden van het Management Team (MT) kiezen voor de functie was ook geen optie. Uit onderzoek, dat onder leiding Burgemeester Karssen is gehouden, bleek dat de leden niet goed functioneerde. Maar de top van de organisatie moet bij grote incidenten wel vertegenwoordigd te zijn, vinden de burgemeesters. Om deze re den is besloten om de comman dant nog vijf maanden te laten aanblijven. Wel heeft van Leeu wen vanaf 1 mei geen enkele be slissingbevoegdheid meer. Geduld Maar bij het personeel is het ge duld op. Een medewerker vertelt: "In het eindrapport van burge meester Karssen waren de vier MT leden de pineut. Wij willen dat het dagelijks bestuur erkent dat het MT team niet uit vier, maar uit vijf leden bestaat. De commandant hoort daar ook bij en functioneert dan ook niet. Het bestuur moet ook erkennen dat zij steken heeft laten vallen. Ze heeft niet ingespeeld op de be hoeftes van het personeel." De ti rade gaat door. "Wat heeft het voor zin om van Leeuwen aan te houden als hij nergens over mag beslissen. Als hij aanblijft, is hij chef lege dozen, verder niks. Hij zou tot 1 mei aanblijven, nu blijft hij alweer tot 1 oktober. Dat kan makkelijk verlengd worden tot 1 december of zelfs tot 1 mei vol gend jaar. Wat wij nodig hebben is een besluitvaardige comman dant die open naar zijn personeel is." o.a. Alno, Bruynzeel elke maat elke kleur elke prijsklasse Gevraagd woningen Rijnmond ®ïs i woning-taxaties De beste taxaties! I ud:Rvr 1010-409 0144* SCHIEDAM- Van Leeuwen blijft tot 1 oktober aan als commandant bij brandweer Waterweg, tot grote ontevredenheid van het personeel. "Alleen bij het personeel van de post Vlaardingen. "Maar waarom al leen Vlaardingen? Mogelijk omdat ik van origine een Schiedammer ben." Omdat er nog geen opvolger is gevonden, is hem gevraagd om zijn vertrek met vijf maanden uit te stellen. Van Leeuwen heeft toege stemd. "Ik draag Brandweer Waterweg een warm hart toe, daarom heb ik ermee ingestemd." In april is er een brief naar alle personeelsleden van de brandweer gezonden waarin de situatie werd uitgelegd. Tot nu toe reageerde volgens de commandant alleen de post Vlaardingen 'niet leuk.' "In Schiedam is de brief goed ontvangen. De medewerkers daar hebben geen problemen met het feit dat ik langer aanblijf." Gister avond is er een bijeenkomst gehouden in Maassluis. "Ik weet nog niet hoe zij op de brief hebben gereageerd." Nadat hij zeven jaar met de fusie is bezig geweest was de "chemie wel uitgewerkt." Er moest een nieuwe commandant komen. Vorig jaar heeft hij daarom het functio neel leeftijdsontslag aangevraagd. "Het bestuur vond het jammer, maar begrijpelijk. Maar er was geen nieuwe commandant voorhan den. Op 1 mei kon ik stoppen, maar het bestuur heeft gevraagd of ik langer wilde aanblijven." Van Leeuwen relativeert de heisa rondom zijn aanblijven. "Waterweg is groter dan Vlaardingen. Als een aantal mensen in Vlaardingen er onvrede mee hebben, dan loop ik daar niet voor weg." Dagelijkse leiding Een ander punt van het personeel was dat hij geen beslissingbevoegd heid meer heeft. Volgens de commandant is dat onzin.Ik bemoei me niet meer met de doorontwikkeling van de organisatie, maar ik heb wel de dagelijkse leiding." Verder zijn de brandweerlieden uit Vlaardingen bang dat hij na 1 oktober ook nog aanblijft. Van Leeuwen denkt er niet aan. "Ik blijf tot uiterlijk 1 oktober, langer niet. Als eer der een nieuwe commandant wordt aangenomen, dan ben ik weg." lè> VERSCHIJNT WEKELIJKS IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 53, NUMMER 20, OPLAGE 40.120 Waarom wij al 6 jaar tevreden klanten hebben!? Omdat de buren een berg ellende aan de gevel hebben hangen! Kom maar eens goede zonwering kijken bij: Broersveld 127 3111 LG Schiedam StiÉfi&ÈÉ'' Tel. 010-4733316 E-mail: villerius-zonwering@hetnet.nl Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Bel (OIO) 469 94 44 voor uw advertentiemogelijkheden Nieuwe Stadsb WOENSDAG 12 MEI 2004 HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl Rmum-2' Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319 "Van Leeuwen moet weg' mm* mÊÊÊ EDAH OPEN ifl Het Maasboulevardfeest vorig jaar SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tol. 010 - 462 10 33 Foto: Roel Dijkstra Keukencentrum Vormgevers aan keukenwensen Vlaardingen. A20 afslag 8 Woonboulevard Hoogstad Open: di. t/m za. 9.30-17.30 uur vrijdagavond 18.30-21.00 uur ^^TMokolaat Maassluis/Maasland 010 -592 33 00 Rotterdam 010 -4600602 Schiedam 010 -40901 40 Westland/Hoek van Holland 0174-38 64 26 Vlaardingen 010-46033 33 Internet www.maeslanden.nl a Brandweercommandant Van Leeuwen hier samen met ex-wethouder Hafkamp Foto: Roel Dijkstra oorjaar Barendrecht Bezoek ook onze website: www.zuiderster.nl Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 H I G I N 6 f i*v' f|,srv[RLi«l Op donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag) is IRADO gesloten. Het huisvuil wordt op andere dagen opgehaald: Huisvuil in zakken wordt in plaats van 20 mei op maandag 24 mei opgehaald. Mini-containers met huisvuil worden in plaats van 20 mei op woensdag 19 mei geledigd. Blokcontainers met huisvuil worden in plaats van 20 mei op zaterdag 22 mei geledigd. Aanbiedtip: Op vermelde ophaaldagen de huisvuilzakken en mini-containers uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Dit i.v.m. de noodzake lijke routewijzigingen. NV IRADO Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon (010) 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep ml

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 1