Kortom Focus Futura speerpunt van Ford ÊÊJb, MSm den betaalbaar. Het is één van de factoren waardoor Suzuki óók op het gebied van terreinauto's prominent aanwezig is in Nederland. Onderscheidingen Suzuki legt het accent meer en meer op design, waarbij sterk wordt gekeken naar de smaak en de trends op de Europese markt. Dat heeft een rol gespeeld bij de dit jaar uitgebrachte Liana Exclusive, met een compleet nieuwe neus, nieuwe bumpers, zij skirts, lichtmetalen vel gen, onboard audio en brede banden. In de VS. is de Liana uitgeroe pen tot de 'Beste Auto in zijn Klasse'. De New Ignis vijfdeurs is eind 2003 gelanceerd. Ook deze heeft een onderscheiding in de wacht ge sleept en wel in Italië: The World's most Beautiful Automotive of 2003. Naast design speelt ook sportiviteit een grote rol. Zo rijdt Su zuki voor het tweede jaar vooraan mee in het JWRC (Junior World Rally Championship). De van deze Ignis Super 1600 afgeleide straat versie staat in de showroom te koop als Suzuki Ignis Sport 1.5. Om het jubileumjaar een extra feestelijk tintje te geven, zijn alle modellen uit het Suzuici-personenautoprogramma tot eind 2004 leverbaar in fraaie Anniversary-uitvoeringen. Elke jubileumuitvoering is voorzien van een VDO Dayton navigatiesysteem, een uitlaatsierstuk, achteruit- rijbeveiliging, en matten en badges met het 25th Anniversary-logo. Het 25th Anniversary-pakket op de Alto, de Wagon R+, de Ignis drie- en vijfdeurs (behalve de GLX) en de Jimny Metal Top heeft een con sumenten waarde van 1.899 euro en kost slechts 499 euro, waarmee het voordeel oploopt tot 1.400 euro. Voor 2.699 euro worden de Ignis vijfdeurs (GLX), de Liana Exclusive, de Grand Vitara en de Grand Vi tara XL-7 verfraaid met een 25th Anniversary-pakket. Bestuurders van een Chrysler, Jeep of Dodge kunnen tot en met eind juni gratis hun airconditioning laten controleren bij de officiële dealer. Deze gratis AircoCheck is een con trole waarbij het gehele systeem op de belangrijkste punten gecontroleerd wordt. Een optimaal functionerende aircondi tioning is zeker met de warme zomermaanden en lange va- kantieritten in het vooruitzicht van groot belang. Een koel interieur zorgt immers niet alleen voor veel comfort, maar het verhoogt met name de veiligheid omdat de bestuurder scherper en alerter blijft. De dealer kan tevens een aantal tips geven over een optimaal airco gebruik, bijvoorbeeld waarom men de airco het hele jaar door minimaal een keer per week aan moet zetten. De dealeradressen zijn te vinden op www.chrysler.nl. Een exclusieve verschijning, een rijke uitrusting en bijzon der aantrekkelijk geprijsd: dat zijn de voornaamste kenmer ken van de smart roadster speedsilver, die ter gelegenheid van de start van het cabrioseizoen opwachting maakt bij de smart centers. De smart roadster speedsilver wordt aange dreven door een 60 kW motor die volop rijplezier garan deert. Het model is voorzien van een softtop, die ook tijdens het rijden elektrisch kan worden geopend en gesloten. De carrosserie van de smart roadster speedsilver is, zoals de naam al aangeeft, gespoten in de exclusieve kleur 'speed sil ver metallic'. Een fraaie kleurstelling die normaliter exclu sief is voorbehouden aan de smart roadster BRABUS en smart roadster-coupé BRABUS. De verkoopprijs van de smart roadster speedsilver bedraagt 26.130 euro. Vergele ken met een identiek uitgevoerd seriemodel betekent dit een klantenvoordeel van 1.018 euro. A; De compacte coupé SC 100 en vierwielaangedreven LJ80 waren de eerste Suzuki's die in 1979 werden geïmporteerd. Al snel volgden an dere markante modellen, die zich toen al kenmerkten als 'betaalbaar én leuk'. De Alto bijvoorbeeld, die in 1981 zijn introductie beleefde als 'raaazend knap karretje'. Na al die jaren is deze compacte Suzuki nog altijd een bestseller. Er verschenen ook opvallende modellen, zo als de Cappuccino, die begin jaren 90 als blikvanger op de Personen- autoRAl werd getoond. De sportieve Swift was jarenlang een van de meest geliefde modellen. Zo heeft de Swift GTi destijds ook veel sportieve successen behaald. Zijn opvolger, een afgeleide van de eer der getoonde Concept S, wordt volgend jaar als nieuwe Swift geïntro duceerd. De 4x4-modellen van Suzuki, waaronder de SJ410 en SJ413 en later de leuke Jimny en (Grand) Vitara, maakten voor veel mensen 4x4-rij- WOENSDAG 12 MEI 2004 NS-31 WOENSDAG 12 MEI 2004 Suzuki trakteert: actief in Ne< Suzuki viert dit jaar feest. Wet me|\ pakt flink uit met 25th Anniversary-/ jubiieumpakketten op alle modellen personenauto's. Het is namelijk 25 jaar geleden dat Nederland officieel kennismaakte met Suzuki-auto's: in 1979 startte B.V. NIMAG met de im port van Suzuki-auto's in Leidschen- dam. Hëf niirk is sindsdien uitge groeid tot een belangrijke speler op de Nederlandse markt met leuke, praktische en zuinige modellen. sche airco, lederen stuurwiel) dat de klant alles bij elkaar 5.250 euro voordeel oplevert. De Ford Focus Futura vormt één van de belangrijkste een Futura-uitrustingspakket (o.a. sportstoelen, automati- Voor de Auto Actueel zijn we op zoek naar men sen die willen vertellen over hun auto. Waarom rijdt u in een bepaald merk en zweert u bij een bepaald model? Welk merk biedt volgens u een redelijke prijs/kwaliteitverhouding en waarom? Of misschien heeft u wel gewoon een aardige anekdote over uw vervoersmiddel. Schrijf het op in maximaal 200 woorden en stuur het met een foto van uw auto - of van u en uw auto - naar: Wegener Huis aan Huis-kranten, t.a.v. Projectre dactie, Postbus 1980,3000 BZ Rotterdam. Mailen kan natuurlijk ook: redactie.pro@whk.we- gener.nl. speerpunten in het toekomstgerichte productprogramma van Ford Nederland, dat dit jaar onder het motto 'Futura' van start is gegaan. Dat lijkt niet meer dan logisch, aangezien de Ford Focus sinds zijn bliksemstart in 1998 op alle fron ten tot de meest succesvolle Ford aller tijden heeft be- hoord. Begin dit jaar werd de driemiljoenste Europese Fo cus gebouwd in Saarlouis, Duitsland. De Ford Focus Futura legt, met het oog op de toekomst, de lat nog iets hoger. De Focus Futura kenmerkt zich door een overweldigend com- ^-7 plete uitrusting voor een zeer scherpe prijs. Basis is de Ford Focus Ambiente met de 1,6-liter Duratec motor (al of niet in combinatie met viertraps automaat) of met een van de moderne dieselkrachtbronnen die de Ford Focus zo aan trekkelijk maken voor professionele rijders: de 1,8-1 van 66 kW of de 1,8-1 TDCi van liefst 85 kW. De Ford Focus Am biente kost 18.295 euro en de Ford-dealer levert daarop BIIK vanger Volvo Cars toonde op de onlangs gehouden New York Motor Show een opvallend kleurige versie van zijn nieuwe V50 sportswagon. De auto werd speciaal voor de gelegenheid beschilderd door de bekende Braziliaanse kunstenaar Romero Britto. De V50 com bineert veiligheid, design, rijplezier en alle gemakken van een ruime auto. Voor Volvo was dit een reden om aan de auto een ludieke actie te koppelen. Een exemplaar van deV50 is beschilderd voor een goed doel. De opbrengsten komen ten goede aan Best Buddies, die zich inzet om het leven van verstandelijk gehan dicapten te veraangenamen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 31