Kindermonument moet rustpunt zijn Een poëtisch decor 'Meesterlijke' opbrengst U gaat slopen? Big Bag kopen! irado Dieren zo Kortweg 'Patiënten moeten toestemming geven inzage medisch dossier' Postuum grote eer Jeugdig veld irado HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 12 MEI 2004 SCHIEDAM 20 - 1440 SCHIEDAM- Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoe- ve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Angel en May. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag 11.00 tot 12.00 en van 13.30 tot en met 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op website Angel Angel is een poesje van 2 jaar. Van menselijk con tact is ze niet heelmaal gediend, een aai over der bolletje vind ze genoeg. Met veel geduld is deze kat wel om te turnen in een kroelkat. Maar als u een muizenvanger zoekt, is Angel de aangewezen poes. May Deze zwart-witte poes van 2.5 jaar oud luistert naar de naam May. Ze is erg druk en amicaal, en niet echt bang uitgevallen. May heeft daarom ook een baasje nodig die goed met katten overweg kan. Een niet al te druk huishouden en een tuintje is wel aan te raden. Maar als ze eenmaal weet wat ze aan haar baasje heeft, is ze een leuke kat. Wie durft! SCHIEDAM- Het college van B&W van Schiedam heeft de M.C.M. de Groot-speld tijdens een bijeenkomst in de Noordmo len op 7 mei postuum toe ge kend aan de heer Jan Kies. De heer Kies was gedurende 30 jaar onverbrekelijk verbonden aan de Schiedamse molens zo wel bestuurlijk als uitvoerend als onder meer molenaar van molen De Noord. Tijdens de bijeen komst is ook de tweede verdie ping naar de heer Kies ver noemd. Op 19 januari 2004 overleed hij onverwacht op 43 jarige leeftijd. De MCM de Groot - speld is op 16 december 2003 door het col lege van burgemeester en wet houders ingesteld ten behoeve van Schiedammers die zich op bijzondere wijze hebben ver dienstelijk gemaakt voor de stad Schiedam op sociaal, maat schappelijk, cultureel, econo misch of sportief gebied. Het is de tweede speld die wordt uitge reikt in dit geval postuum. De eerste speld is uitgereikt aan Prof ir. G. Meeuwse, voorzitter van de Stichting beschermt Stadsgezicht Schiedam. SCHIEDAM- Het recent aange legde mini kunstgrasveld bij SSV Asvion zal op 15 mei offi cieel in gebruik worden geno men. Onder de veelbelovende naam waterspektakel zal er vanaf 14.30 uur een programma wor den afgewerkt dat helemaal is afgestemd op de jeugd. Het ge heel is georganiseerd door het Jeugdbestuur van Asvion in samenwerking met de Jeugd Hockeytechnische commissie. Het miniveld is een langgewen- ste faciliteit voor de jeugd. Het veld heeft de officiële afmetin gen van een zaalhockeyveld en is tevens voorzien van een oe fencirkel zodat er tevens aparte strafcornertraining op kan plaatsvinden. De aanleg van dit miniveld is mogelijk geworden door de fi nanciële bijdragen van diverse sponsors, alsmede door de zelf werkzaamheid van enkele en thousiaste leden. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad Nans Wolters REGIO - In tegenstelling tot berichten over slecht functi onerende Huisartsenposten in bepaalde delen van Nederland, draait de cen trale post aan de Holysingel in Vlaardingen, voor patiën ten uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, zonder noemenswaardige problemen. Althans dat is de mening van huisarts Van de Griendt, voorzitter van de Huisartsenvereniging in deze regio. "De bezoeken die artsen in spoedgevallen na 17.00 uur en tijdens weekeinden afleggen val len vrijwel altijd binnen de daar voor gestelde tijdslimiet. Ui teraard komt het weieens voor dat een bezoekroute wordt uitgestip peld voor een aantal gevallen die minder urgent zijn. Het kan dan voorkomen dat bijvoorbeeld een patiënt in Vlaardingen iets langer moet wachten omdat de dokter eerst een dringend verzoek in Maassluis moet afhandelen. Ook als er een spoedgeval tussendoor komt dan is de wachttijd, voordat de arts zich meldt, iets langer. Met de ambulancedienst hebben wij trouwens goede afspraken als zich onverhoopt twee spoedge vallen tegelijk voordoen," ver klaart Van de Griendt. Afspraken Volgens Lieneke van de Griendt is binnen de centrale post, met artsen die aan de CHP zijn ver bonden, overeengekomen dat bij een grote toeloop van patiënten de dienstdoende arts een collega kan oproepen die een aantal visi tes voor zijn/haar rekening neemt. Overigens is Van de Griendt van mening dat de CHP in Vlaardin gen pas compleet is met een apo theek. Nu gebeurt het dat bij voorbeeld een Schiedamse pati ënt naar een apotheek in Maass luis moet om daar zijn medicij nen te halen Kennelijk heeft de CHP in Vlaardingen de kinder ziekten die in het onlangs ver schenen rapport van de Inspectie voor de Gezondheidszorg wor den genoemd, al overwonnen. In het onderzoek wordt onder meer gesproken over de slechte telefo nische bereikbaarheid van posten en de lange wachttijd voordat men uiteindelijk zijn verhaal kan doen. Een andere klacht betreft het gebrek aan bijscholing van CHP-artsen voor wat betreft het juist kunnen beoordelen van tele fonische vragen om medische hulp. Ook het feit dat de dienst doende weekend- of avondarts bij slechts zeven procent van de be zoekers inzage heeft van hun me dische dossier, baart de inspectie zorgen. Dit laatste probleem speelde eveneens bij de start in mei 2001 van de huisartsenpost in Vlaardingen. CHP-directeur Connie Slobbe gaf toen echter te kennen dat op korte termijn een software systeem in gebruik zou worden genomen dat dienstdoen de huisartsen in staat zou stellen inzage te krijgen in de dossiers Nans Wolters SCHIEDAM - Jonge werk lozen tussen 18 en 23 jaar die een uitkering aanvragen moeten aan de slag. Zij ont vangen een uitkering maar doen daar niets voor, meent het Schiedamse stadsbe stuur. Enkele maanden gele den besloot de raad voor deze groeiende groep uitke ringsgerechtigden het princi pe te hanteren: 'voor wat, hoort wat'. Er wordt dus in Schiedam binnenkort een tegenprestatie gevraagd voor verkregen bijstand. In juli aanstaande start het Productiehuis waar werklo zen maximaal zes maanden aan het werk moeten. Iedereen die weigert wordt gekort op de uitkering. Het experiment is bedoeld om jeugdige werklozen kennis te la ten maken met een werkritme. In verschillende steden, waaronder Groningen zijn dergelijke projec ten al van start gegaan met het uiteindelijk doel de deelnemers te leiden naar een reguliere baan. Van hen wordt verwacht, en daar wordt ook op toegezien, dat zij actief solliciteren. Het werk dat men in een productiehuis ver richt, bijvoorbeeld kledinghan gers van haakjes voorzien, of railrunners voor gordijnen aftel len, is in feite bijzaak. Directeur S. Adolfs van de sociale werk voorziening Berckenrode Groep van de 70 aangesloten artsen. Directeur Slobbe: "Helaas is het voor dienstdoende CHP artsen nog steeds niet mogelijk dossiers van een patiënt in te zien. Waar schijnlijk dat dit systeem pas aan het eind van dit jaar in gebruik kan worden genomen. Bovendien is het de bedoeling dat patiënten vooraf aan hun eigen huisarts kenbaar maken of zij akkoord gaan met inzage door een 'vreem de' arts. Over ruim een maand ontvangt iedere patiënt in de Wa terweg Noordregio een folder met een begeleidende brief hiero- Schiedam (BGS) heeft zo zijn twijfels over de haalbaarheid van het Schiedamse raadsbesluit. 'Hoe kom ik aan werk voor deze mensen', zucht hij. "Naar ver wachtingen vallen tientallen jon geren onder de nieuwe regeling. Het wordt een probleem om hen hier bij BGS aan de slag te krij gen, want eenvoudig en simpel werk ligt niet meer voor het opra pen." Inmiddels is BGS bezig een ruimte in te richten voor de jeug dige werklozen. Adolfs: "Het is de bedoeling dat zij de eerste zes weken, zo'n twintig uur per week, begeleid worden om te wennen aan het arbeidsproces. Daarna wordt onder intensieve begeleiding de weg gewezen naar een reguliere baan, eventueel ge subsidieerd of met een aanslui tende opleiding. Iedere deelne mer krijgt van de gemeente een breed pakket mogelijkheden aan geboden, datje kunt omschrijven als een individuele benadering op maat." Op dit moment weet directeur Adolfs echter niet welk soort werk hij de deelnemers kan aan bieden. "Met de huidige econo mie is het lastig om zoveel jeug digen binnen ons bedrijf aan de slag te krijgen. Bovendien blijven de mensen met een lichamelijk of verstandelijke handicap die hier vanouds werken, voor ons de belangrijkste groep. Werk dat voor jonge mensen met een bij- ver. Connie Slobbe verklaart dat over een eventuele slechte be reikbaarheid van de CHP geen klachten zijn binnengekomen. "De post ligt aan de snelweg in Vlaardingen en is dus goed be reikbaar voor patiënten die met de auto komen, ook vanuit Schie dam en Maassluis. Voor mensen zonder auto kan het echter wel een probleem opleveren omdat er 's nachts geen busverbinding is. Ik ga er vanuit dat er maar weinig mensen zijn die niemand hebben die hen even naar de post wil rij den." standsuitkering geschikt zou zijn wordt voor onze voeten wegge kaapt door onder meer penitenti aire inrichtingen, lage lonen lan den en thuiswerkers. Het Produc tiehuis is een goed initiatief, maar de uitvoering van dit raads besluit is moeilijk. Men was zich er destijds kennelijk niet van be wust dat de vijver met simpel werk vrijwel is leeg gehengeld," aldus Adolfs. Zaterdag 15 mei is er een in loopconcert in de Grote Kerk. Het wordt verzorgd door Vocaal ensemble "Magnificat", Middel- harnis o.l.v. RinusVerhage m.m.v. Wim Diepenhorst, orgel. De aan vang is 15.00 uur en de toegang is vrij. De Wissel, het huiskamerproject van de negen kerken, organiseert diverse activiteiten, zoals exposi ties en eenvoudige maaltijden rond een thema. Openingstijden op dinsdag donderdag- en vrij dagmiddag van 14-16 uur. Op 13 mei is er het Project Baanlozen- trefpunt van 14-16 uur, aan het Broersveld 123. Zondag is er in Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan 5 een al gemene reptielenbeurs van 10 tot 16 uur, toegang 5 euro, 65+ en kinderen tot 12 jaar(onder bege leiding) betalen 3,50 euro. Het programma van het Filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat 12. Donderdag en vrijdag: De- puis qu'Ótar est Parti (Julie Ber- tucelli) Zaterdag The Unbearable Lightness of Being (Philip Kauf- mann) voorafgegaan door een le zing, aanvang 20.00 uur. Voor in fo: www.filmhuisschiedam.nl. Aanvang film: 21.00 uur. Toe gang: 7 euro, donateurs 5,50 eu ro, R'dam pas/CJP /CKV en 65+ pas: 4,50 euro. Kaarten reserve ren op di. t/m za. van 12.00-16.00 uur en op do. t/m za. van 19.00- 20.00 uur aan de Stadsgehoor zaalkassa, tel. 434.05.00. Donderdag bij Harmonia een bloemenseance o.l.v. Martin Reul, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. KERKDIENSTEN In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucha ristieviering met als voorganger pater D. Kool en het Liduinakoor. Zondag is er een dienst bij de Evanglisch Lutherse Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219, aanvang 10 uur, voorganger is Ds. M. de Klerk. De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap heeft zondag een dienst om 10.30 uur, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. Op zondag 16 mei zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek Warande/BK-laan) diensten om 9.30 en 16.30 uur, en opHemel- vaartsdag (20 mei) om 9.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. Zondag is er om 10.30 uur in de St.Jan de Doper - Visitatie- kerk, Mgr.Nolenslaan 99, een eu charistieviering met zang door de Cantorij o.l.v.Wim van der Steen, voorgegaan door Pater Leo de Jong O.P. Zaterdag om 17.00uur viering met muzikale begeleiding door Jeanetty Geuze Diensten zondag in De Ark 10:00 uur ds. J.J.A. vd Peppel. Bethelkapel 10:00 uur ds. W.M vd Vegt. Magnalia Dei kerk 10.00 uur ds. L.G. Bos. Gro te Kerk 10:00 uur ds. G. de Lang. Dorpskerk 10:00 uur ds. W.R. van Wieren.Schieland-zie- kenhuis 10:30 uur ds. Mevr. C.C.A. Melgers. OUDERENWERK Woensdag 19/5: Apotheek, onderwerp: lezing maag en darmklachten, in dienstencen trum Oost, aanvang 10.00 uur,toegang gratis. RTSENPOSj '..v Schiedam - De jury onder, leiding van kunsthistoricus Erik Luermans, hebben het Amsterdamse kunstenaars duo Marleen Kaptein en Stijn Roodnat uitgekozen als ontwerpers van het Kindermonument. Het monument moet in het najaar van 2004 op het park van Crematorium en Begraafplaats Beukenhof te Schiedam worden gerealiseerd. Wat de kunstenaars vooral voor ogen stond, was een rustplek en een monumentaal element in de omgeving dat door vorm en ma teriaalkeuze direct moest aansluiten bij de omringende natuur. Groen, wit en blauwtinten overheersen in een omgeving met strui ken en bomen. Eigenlijk is het monument een grote schelp, een vorm die doet denken aan een slakkenhuis, maar ook verwijst naar het leven dat verder gaat. Het monument omarmt daardoor als het ware de bezoekers en biedt zelfs een zitplaats in het binnenste ge deelte. Afgekeerd op dat moment van de begraafplaats en één met het strooiveld en de struiken daarachter. Het duo Kaptein /Roodnat heeft ernaar gestreefd dat het Kinder monument geen gedenkteken moet zijn in de meer gebruikelijke zin van het woord maar een plek moet vormen om tot rust te ko men en lief te hebben. Bekendheid kreeg het duo onder andere met hun ontwerpen voor de Stichting Kunst in de Openbare Ruim te: het monumentale ontwerp voor de Martinez Gallery, Brooklyn New York. Van de ontwerpen wordt een kleine tentoonstelling in gericht in de Artoteek, 's Gravelandseweg 802-806 in Schiedam. De tentoonstelling duurt van 12 mei tot en met 5 juni 2004. SCHIEDAM- De officiële opening van meimaand Poeziëmaand vond op 8 mei plaats bij boekhandel van Leeuwen. Vanaf die locatie liepen 2 poëten in feestelijke kledij, de gedichtenroute langs om bij diverse etalages in het Centrum deze gedichten op passelijke wijze te decla meren. Een kijkje in Uw Oud Schiedam Och, wil het niet gansch vergeten! Gij hebt er toch zeker ook menig uur Van echt geluk gesleten. Schiedam Centrum manifesteert zich deze maand als een heuse poë- ziestad. Op initiatief van Stichting Centrummanagement Schiedam worden in bijna 150 etalages, banieren met daarop gedichten opge hangen. In meer dan de helft van de winkels in de historische binnen stad zullen de gedichten, met als thema Schiedam, prijken, Ook het onderwijs haakt in op deze festiviteit. Kinderen uit groep 5 en 6 van het basisonderwijs presenteren hun eigen gemaakte gedichten in de bibliotheek aan het Stadserf. SCHIEDAM - Leerlingen van basisschool 't Meesterwerk in Nieuw- land zetten onlangs, tijdens de vastenactie hun beste beentje voor. Zij namen zich voor met een sponsorloop heel veel geld binnen te halen. En dat is gelukt, want zij liepen maar liefst 1261 euro bij elkaar. Voor dat bedrag werd een groot aantal rugzakjes gekocht die werden gevuld met onder meer schriften, puntenslijper, een etui met potloden, balpennen en gum. Allemaal bestemt voor schoolgaande kinderen die wonen in Roemeense dorpen waar grote armoede heerst. In het na jaar, voor de scholen in Roemenië beginnen, vertrekken Els en Paul Bosch van de Stichting Pintilie weer met een transport hulpgoederen naar afgelegen gebieden. Zij hopen zo de ergste nood in de dorpen enigszins te verzachten. Natuurlijk gaan de rugzakken mee om ver volgens te worden uitgedeeld aan de leerlingen. Big Bag Steen Huisartsenpost draait goed Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, WGGGNGR huis-aan-huiskranten De huisartsenpost in Vlaardingen 'Vijver simpel werk is leeg gehengeld' Foto: Roel Dijkstra De feestelijke opening vond plaats bij boekhandel Van Leeuwen Foto: Roel Dijkstra «T 0)2621000 Gaat u slopen of verbouwen? Laat IRADO uw puin opruimen! Naast containers kunt u nu ook kiezen voor Big Bags, geschikt voor 1 m1 bouw- en sloopafval. Heel simpel. U koopt een opgevouwen Big Bag, en zet 'm na het slopen gevuld op de stoep. Even bellen en IRADO komt 'm ophalen! Big Bags zijn te koop bij onze afvalbrengstations. Kijk op www.irado.nl of bel (010) 262 1000 Gebruik Big Bag Steen alléén voor steen. Voor gemengd bouw- en sloopafval is er de Big Bag Alles.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3