Witte tanden? jf Gemeente Schiedam Vervolg bestemmingsplanprocedure 'Groenoord 2003' m a t r i c e Alles voor in en om het huis vindt u in deze krant Expositie design in zilver K'o,1 VAN LOE i u Verbouwinkj e X OPHEFFINGSUITVERKOOP 50% Alles Halve Prijs 50% OPHEFFINGSUITVERKOOP ...en elke LlitVQürt een spiegel van het leven Wat is een bestemmingsplan Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Ontwerp - begroting Regionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond (RHRR) ter inzage WW I Geef gehoor aan de roep van de ooievaar 02062644 36 www.amnesty.nl giro 454000 Kleermakerij Wölcken Zn. Zilveren sieraden van Hettie Rodenburg Colofon Eind jaren negentig is in opdracht van de gemeente Schiedam en Woonplus en in overleg met bewoners een wijkontwikkelingsvisie voor Groenoord opgesteld. In de visie wordt op hoofdlijnen de toekomst van de wijk Groenoord geschetst. De wijkontwikke lingsvisie Groenoord 1999-2015 is in april 2000 door de gemeenteraad vastgesteld. De gemeente Schiedam heeft een nieuw bestemmingsplan voor de wijk Groenoord opgesteld om deze ontwikkelingen een juridisch kader te geven. OPENBARE ORDE EN VEILIGHEID ONTWERP BESTEMMINGSPLAN GROENOORD PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 20, WOENSDAG 12 MEI 2004 WOENSDAG 12 MEI 2004 NS-5 UITVAARTBEGE LEI DING HELEN TEUNISSEN EN TEAM TELEFOON 010 273 24 24 (24 uur per dag bereikbaar) www.matrice.nl Ontvangstruimte Vlaardingen: Vlietland Ziekenhuis, HOLYSINGEL3, INGANG ACHTERZIJDE ZIEKENHUIS Ontvangstruimte Schiedam: Vlietland Ziekenhuis, Juliana van Stolbergstraat i Meet weten? Kijk op www.sanasrrnle.nl of bei Rotterdam: 010 41412 00 Barendrecht- 0180- 61 06 70 JWsKtfe, alles worm* yw*t, tut.! Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Meer weten? Kijk op www.vogelbescherming.nl Vogelbescherming N KOERLAND Wegener huls-asn-hulskrantEn AMNESTY International Supfwtow fijftffcr ham right Zaterdag 15 mei 2004 van lO.OOu tot 15.00u Rotterdamsedijk 409a SCHIEDAM Costumes alleen in de maten 50, 25, 52, 26 enkele colberts in maten 50, 52, 26, 27, 654, 660 pantalons in maten 48, 24, 50, 25, 52, 26, 54, 28 jacks in maten 52, 25, 50 2 groene loden winterjassen in maat 50, 52 Korte Haven 34, Dam 37 - 45, Schiedam T. 010 - 426 61 92, www.vanloenen.info G emeenteb er ichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Het voorontwerp bestemmingsplan "Groenoord 2002" heeft in het najaar van 2002 ter visie gelegen in de Stadswinkel. Gedurende deze periode had iedereen de gelegenheid te reageren op het voorontwerp bestemmingsplan in het kader van de inspraak. Ook belangrijke instanties is om advies gevraagd, zoals de provincie, het rijk, het hoogheemraadschap en de rijksdienst voor de monumentenzorg. Op grond van de binnengekomen reacties en de adviezen van de instanties heeft de gemeente Schiedam het bestemmingsplan op enige punten aan gepast. De belangrijkste wijzigingen hebben betrek king op de Z-flats en het winkelcentrum de Ketel. De Z-flats waren in het voorontwerp bestemmingsplan bestemd tot ontwikkelings gebied en dus niet ais woongebouw. Deze bestemming heeft tot veel onrust onder de bewoners geleid. Naar aanleiding hiervan is nog eens bezien of de ontwikkelingen binnen 10 jaar zullen plaatsvinden en of deze in voldoende mate economisch uitvoer baar zijn. Uiteindelijk is gebleken dat dit niet waarschijnlijk is. Derhalve heeft het college van burgemeester en wethouders besloten de Z-flats in het ontwerp bestemmingsplan "Groenoord 2003" wederom als woonge bouw te bestemmen. Het winkelcentrum de Ketel was in het voorontwerp bestemmingsplan bestemd tot een ontwikkelingslocatie en dus niet als een winkelcentrum. Naar aanleiding van het geplande winkelcen trum aan de Laan van Bol'es is een onder zoek gedaan naar de winkelcentra in Schiedam-Noord. Dit heeft geresulteerd in het rapport "marktonderzoek Schiedam- Noord". Uit het oogpunt van een goede ruimtelijke ordening heeft het college van burgemeester en wethouders besloten het winkelcentrum de Ketel in het ontwerp bestemmingsplan "Groenoord'2003" onder andere ook als winkelcentrum te bestemmen. De bestem ming die op het gebied gelegd wordt is "Mw maatschappelijke voorzieningen en winkels. De continuïteit van het winkelcen trum is verzekerd door de winkelbestem ming te verruimen, waardoor er ook com merciële voorzieningen, kleinschalige kan toorfuncties en sociaal medische voorzienin gen zoals een Hoed in de Ketel mogelijk worden. Het college van burgemeester en wethou ders heeft in haar vergadering van 27 april 2004 besloten de procedure van het bestem mingsplan "Groenoord 2003" te continue ren, door middel van het ter visie leggen van het ontwerp bestemmingsplan "Groenoord 2003". Dat wil zeggen dat u gedurende 4 weken de mogelijkheid heeft uw zienswijze omtrent dit bestemmingsplan kenbaar te maken. Op deze gemeentepagina is een publicatie, waarin deze ter visielegging wordt aangekondigd, opgenomen. Eveneens is deze publicatie in de Staatscourant geplaatst. Het ontwerp bestemmingsplan "Groenoord 2003" ligt op dit moment ter visie bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Een nieuw bestemmingsplan voor Groenoord De acht bestemmingsplannen die voor de wijk Groenoord van kracht zijn, zijn ten dele (sterk) verouderd. Daardoor Dieden deze bestemmingsplannen niet langer het gewen ste kader waarbinnen gewenste ontwikkelin gen in Groenoord gerealiseerd kunnen wor den en ongewenste ontwikkelingen kunnen worden tegengehouden. Het nieuwe bestemmingsplan heeft betrekking op de hele wijk Groenoord en kent hierdoor meer samenhang tussen de delen. Het nieuwe bestemmingsplan is vooral toekomstgericht. De begrenzing van het nieuwe bestemmings plan is als volgt. In het oosten wordt de plan- grens gevormd door de trambaan langs de Churcnillweg en langs het Bachplein en in het zuiden wordt de bestemmingsplangrens gevormd door rijksweg A20. Verder wordt de grens van het bestemmingsplan in het westen gevormd door de gemeentegrens met Vlaardingen en een gedeelte van het Kethelplein en in het noorden door de Brederoweg en de trambaan ten noorden van het Bachplein. De begrenzing is zodanig gekozen dat sprake is van een samenhangend geheel in functioneel en ruimtelijk opzicht. De doelstellingen van het bestemmingsplan zijn: 1. Een gevarieerd woningaanbod waarin aan dacht is voor zowel de huidige als ook toekomstige bpjyoners. Dit bete^p|,peer ruimere en comfortabele appartementen en eengezinswoningen, vooral in de koop sec tri tl. eri meer mogelijkheden voor bij zondere doelgroepen, zoals ouderen en jongeren; 2. Het aanpassen van het voorzieningenni veau op de vraag van de bewoners van de wijk. Dit betekent het concentreren van de wijkwinkelfunctie en de onderwijsvoor zieningen; 3. Het aanpassen van het openbaar gebied aan de eisen van deze tijd. Dit betekent aandacht voor verkeers en sociale veilig heid in de wijk met behoud van het groe ne karakter; 4. Het voorkomen van een bovengrondse aanleg van het laatste stuk van rijksweg A4; 5. Stimuleren van werkgelegenheid in de wijk, vooral in de omgeving van het Bach plein. De bedoeling van dit bestemmingsplan is te komen tot ontwikkelingsmogelijkheden in een actueel bestemmingsplan, waardoor het bestemmingsplan weer behoorlijk wat jaren meekan. Actueel, zodat het plan kan dienen als hel der toetsingskader voor alle betrokkenen, bijvoorbeeld ten aanzien van de vraag op welke manier de gronden en de gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld wonen of kantoren en wat nu wel en niet mag worden gebouwd en waar. Ontwikkelingsmogelijkheden, zodat het plan kan inspelen op de veranderingen in de wijk die in de wijkontwikkelingsvisie Groenoord 1999-2015 zijn aangekondigd voor de komende jaren. Ómdat de ont wikkelingen in Groenoord over een perio de van 10 a 15 jaar zullen plaatsvinden is 9V gekozen voor een globaal ^pjndplan voor de ontwikke- lingslocatics (de-delen in Groenoord-waar veranderin gen zullen optreden) en een gedetailleerd plan voor die delen van de wijk die onver anderd zullen blijven. Het maken van bestemmingsplan "Groenoord 2003" Omdat een bestemmingsplan zo belangrijk is, vindt er een uitgebreide procedure plaats voor het opstellen ervan. Het maken van een nieuw bestemmingsplan gaat stap voor stap. Voor bestemmingsplan Groenoord 2003 zien die fases er globaal als volgt uit: 1Inspraak en overleg Deze fase is inmiddels afgerond. 2. Ontwerp bestemmingsplan Dit is de fase waarin we ons op dit moment bevinden. Nu krijgt iedereen de gelegenheid te reageren op het ontwerp bestemmingsplan 3. Vaststelling door de gemeenteraad De bedoeling is dat de gemeenteraad van Schiedam het bestemmingsplan Groenoord in het vierde kwartaal van 2004 vaststelt. Hierbij hangt veel af van de inhoud van de zienswijzen met betrek king tot het ontwerp bestemmingsplan. 4. Goedkeuring door de provincie Daarna zal het plan door de provincie moeten worden goedgekeurd. Er moet dus nog heel wat gebeuren voordat het nieuwe bestemmingsplan definitief in werking treedt. Een bestemmingsplan is één van de belangrijkste middelen om de functie van de bebouwde en onbebouwde ruimte te regelen. De gemeente geeft in een bestem mingsplan aan waarvoor gronden en gebouwen mogen worden gebruikt, waar mag worden gebouwd en hoe gronden mogen worden ingericht. Het bestemmingsplan is bindend voor bewoners, maar ook voor de overheid. Bewoners kunnen er dus rechten aan ontlenen. Een bestemmingsplan bestaat uit één of meerdere plankaarten, een toelichting en voor schriften. Op de kaart(en) staat aangegeven welke bestemming een stuk grond heeft, bij voorbeeld woondoeleinden, bedrijven of kantoren. In de voorschriften worden de spelre gels voor het stuk grond beschreven (in juridische bewoordingen). Per bestemming wordt aangegeven: Op welke manier de gronden en de gebouwen mogen worden gebruikt, bijvoorbeeld wonen of kantoren; Wat mag worden gebouwd en waar; In welke omvang mag worden gebouwd. In de toelichting wordt uitgelegd hoe de gemeente tot de gekozen bestemmingen en spelregels is gekomen. Ook wordt de bedoeling van de regels nader uitgelegd. De directeur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam Regionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond heeft bij brief van 28 april 2004 de deelnemende gemeenten, waaron der Schiedam, de ontwerp begroting 2005 van de RHRR aangeboden. Bij deze ontwerp begroting bevinden zich een meerjarenraming (2005 t/m 2008) en de nodige toelichtingen. Deze begroting, meerjarenraming en toelichtingen liggen voor een ieder ter inzage bij team Veiligheid van de afdeling BMO, gevestigd in het Stadskantoor. Deze stukken zijn tegen betaling van de kosten, algemeen verkrijgbaar. Gebiedsaanwijzing ter voorkoming en ter wering van verzameling van personen in ver band met drugs, ter voorkoming en ter wering van overlast als gevolg van handel in en gebruik van drugs en ter voorkoming en ter wering van de verstoring van de openbare orde en veiligheid. De artikelen 3.3.3 en 3.3.4. van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam (APV) luiden als volgt: Artikel 3.3.3 Verzamelingen van personen in verband met drugs Het is verboden op of aan wegen, die door de burgemeester zijn aangewe zen indien de openbare orde dat in verband met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet, naar zijn oordeel noodzakelijk maakt, aan een verzameling van meer dan vier personen deel te nemen. Het in het eerste lid gestelde verbod geldt niet als de verzameling personen geen verband houdt met het openlijk gebruik van en/of de handel in middelen als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet. Een ieder, die zich bevindt in een verzameling van personen als in het eer ste lid bedoeld, is verplicht op een daartoe strekkend bevel van een ambte naar van politie zijn weg te vervolgen of zich in de door deze aangewezen richting te verwijderen. Verblijfsontzegging in verband met drugs Het is degene die op de weg of in een voor publiek toegankelijk gebouw middelen als bedoeld in de artikelen 2 en 3 van de Opiumwet gebruikt of verhandelt, of daartoe post vat of zich heen en weer beweegt, of zich gedraagt in strijd met paragraaf 3, verboden zich gedurende een tijdvak van ten hoogste acht uur te bevinden in een door burgemeester en wethouders aangewezen gebied, en in voor het publiek toegankelijke gebouwen die in dat gebied gelegen zijn, nadat dit aan diegene in het belang van de openba re orde naar het oordeel van de burgemeester bij diens besluit is bekend gemaakt. Het is degene van wie in een door burgemeester en wethouders aangewe zen gebied, als bedoeld in het eerste lid, in een periode van ten hoogste zes maanden vijf of meer ordeverstorende gedragingen als bedoeld in het eerste lid, zijn geconstateerd, en aan wie dit naar het oordeel van de burgemeester in het belang van de openbare orde bij diens besluit is bekend gemaakt, verboden zich voor ten hoogste veertien dagen te bevinden in liet door burgemeester en wethouders aangewezen gebied, of in de daarin gelegen voor het publiek toegankelijke gebouwen. Het bepaalde in het eerste en tweede lid geldt niet indien de belangheb bende in het door burgemeester en wethouders aangewezen gebied zijn woning heeft, zijn werk of beroep uitoefent of hulpverlenende instanties bezoekt. Bij besluiten van 11 mei 2004 hebben de burgemeester van Schiedam en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam respectievelijk op grond van artikel 3.3.3., lid 1, en 3.3.4., lid 1, van de APV het navolgende gebied aangewezen: Artikel 3.3.4 gebied: Op j de wegen genaamd de Parkweg en het Hazepad, voorts het Prinses Beatrixpark en voorts het gebied dat omsloten is door de Parkweg, de Mgr. Nolenslaan, de M.C.M. de Grootstraat, Burgemeester van Haarenlaan, Willem Pastoorstraat, Henri Polakstraat en de Klaas Katerstraat. jrond van voormelde gebiedsaanwijzing door de burgemeester respectievelijk het college van burgemeester en wethouders, is ondermeer in dat gebied het bepaalde in de artikelen 3.3.3. en 3.3.4. van de APV van toepassing. Tegen dit besluit kan een belanghebbende binnen zes weken na publicatie bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam respectievelijk de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mits tijdig bezwaar is gemaakt, kan aan de pre sident van de Arrondissementsrechtbank van Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, worden verzocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit ligt tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. A Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende vier weken, met ingang van donderdag 13 mei 2004 tot en met woensdag 9 juni 2004, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3115 DZ Schiedam), ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt, het ontwerp bestemmingsplan: Groenoord 2003 De begrenzing van het ontwerp bestemmingsplan "Groenoord 2003" is als volgt: in het oosten wordt de plangrens gevormd door de trambaan langs de Churchillweg en langs het Bachplein en in het zuiden wordt de bestemmingsplangrens gevormd door de rijksweg A20. Verder wordt de grens van het bestemmingsplan in het westen gevormd door de gemeentegrens met Vlaardingen en een gedeelte van het Kethelplein en in het noorden aoor de Brederoweg en de trambaan ten noorden van het Bachplein. Gedurende bovengenoemde termijn van ter inzage legging kan een ieder zijn of haar zienswijze over het bestemmingsplan schriftelijk dan wel mondeling naar voren brengen. Schriftelijk bij het hoofd van de afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel, voornoemd. De openingstijden van de stadswinkel zijn maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 5