Suzuki Terreintreffen: groot 4x4-festijn Kortom 1 Daewoo noemt de kersverse Nubira Stationwagon een aantrekkelijke aanbod voor wie met de auto op vakantie wil gaan. Uit onderzoek blijkt dat een groeiende groep van mensen dit jaar kiest voor een va kantietrip per auto. Zo is 58 procent van alle Nederlandse vakantie gangers van plan om deze zomer met hun gemotoriseerde vierwieler op reis te gaan naar het buitenland. Negentig procent van degenen die een vakantie in eigen land doorbrengen, kiest daarbij voor de auto als vervoermiddel. Logisch natuurlijk, want de auto is het ideale trans portmiddel voor vakanties in eigen land of in andere Europese lan den. De personenwagen biedt individueel reisplezier. In verhouding met andere vervoersalternatieven heeft de automobilist de vrijheid en mobiliteit volledig in eigen hand. Ideale keuzemogelijkheid Volgens importeur Daewoo Motor Benelux biedt de populariteit van de auto als vakantievervoermiddel uitstekende perspectieven voor de nieuwe Nubira Stationwagon, die in juli in de showroom van de Ne derlandse Daewoo-dealers verschijnt. Want de ruime, complete Nu- bira-variant vormt een ideale keuzemogelijkheid voor mensen die graag met de auto op vakantie gaan. Dankzij de uitgebreide basisuit rusting en de scherpe prijsstelling, onderstreept deze nieuwe Daewoo de succesvolle filosofie van GM Daewoo om kopers veel ruimte te bieden voor het geld. Zowel de fikse hoofdruimte vóór (één meter) als de comfortabele beenruimte achter (93,2 cm) is toonaangevend in deze klasse. De grote achterklep geeft toegang tot de ruim bemeten laadruimte van de nieuwe stationwagon; het laadvermogen varieert van 400 tot 1.410 li ter. Tot de standaard eigenschappen die in het dagelijkse gebruik goed van pas komen, behoren onder meer de in 60/40 verhouding omklapbare rugleuning achter, standaard dakreling in alu-look, een tweede 12-volt aansluiting in de bagageruimte en maar liefst 25 op bergruimten in het interieur. Volvo Cars Nederland is met ingang van 2004 voor drie jaar hoofdsponsor van de Koninklijke Watersportvereniging Sneek (KWS) en daarmee van de bekende Sneekweek, het grootste zeilevenement van Europa. Als hoofdsponsor van de Volvo Ocean Race heeft het Zweedse automerk al jaren een hechte band met de zeilwereld. Als logische vervolg daarop gaat Volvo nu ook in Nederland de zeilactiviteiten uitbreiden. Directeur Kiek van der Wall van Volvo Cars Nederland teken de onlangs een driejarig contract met de voorzitter van de KWS, Hugo Snoekc. "Volvo is al jaren nauw verbonden aan de zeilsport met de Volvo Ocean Race. Nu gaan we meer doen voor zeilend Nederland. De Sneekweek is één van de meest aansprekende zeilevene- menten, met een uitstraling die perfect past bij Volvo", ver klaart Van der Wall. De Sneekweek wordt dit jaar gehouden van 7 tot en met 12 augustus. Honda stelt in totaal vijf volgauto's, waaronder drie milieu vriendelijke Civic IMA's met het geavanceerde hybridesys teem IMA, een Stream en een CR-V, beschikbaar ter onder steuning van de Nuna 2, 's werelds snelste auto op zonne-ener- gie. De Nuna maakt tot 11 juni 2004 een tour door Europa, van Griekenland naar Portugal. De tour is genaamd "Adiante", wat "vooruit/verbetering" bete kent in het Portugees, en staat symbool voor de enorme inspanning van jong talent en technische middelen op weg naar een duurzame toekomst. Honda Motor Corporation ondersteunt deze tour omdat het de uitdaging wil aangaan om te komen tot wereldwijd behoud van het milieu. Dit komt niet alleen tot uitdrukking in de producten van Honda, maar ook in de wijze waarop deze producten worden vervaardigd. Het IMA-systeem is hiervan een goed voorbeeld. Daewoo Nubira Stationwagon: ideale auto RMttW Daewoo loopt met de in aantocht zijnde Nubira Stationwago lijn met de huidige trends. De jongste nieuweling in de reeks van moder ne, compacte Daewoo-modelfen, waartoe ook de Nubira Sedan en de Lacetti Hatchback behoren, biedt een indrukwekkende passagiers- en laadruimte. Importeur Daewoo Motor Benelux verwacht de nieuwe Nu bira Stationwagon in juli 2004 aan de dealers te kunnen gaan uitlevereh. Prijzen worden binnenkort bekend gemaakt. WOENSDAG 9 JUNI 2004 NS-11 Voor de Auto Actueel zijn we op zoek naar mensen die willen vertellen over hun auto. Waarom rijdt u in een bepaald merk en zweert u bij een bepaald model? Welk merk biedt vol gens u een redelijke prijs/kwaliteitverhouding en waarom? Of misschien heeft u wel gewoon een aardige anekdote over uw vervoersmiddel. Schrijf het op in maximaal 200 woorden en stuur het met een foto van uw auto - of van u en uw auto - naar:Wegener Huis aan Huis-kran ten, t.a.v. Projectredactie, Postbus 1980,3000 BZ Rotterdam. Mailen kan natuurlijk ook: redactie.pro@whk.wegener.nl. Suzuki Terreintreffen, één van de grootste evenementen in de vaderlandse 4x4-wereld, vindt komend weekend (zaterdag 12 juni en zondag 13 juni) plaats. Net als twee jaar geleden is het recreatiepark De Landsard in Veldhoven (nabij Vliegveld Eind hoven) het centrum van vermaak en vertier voor de liefheb bers van vierwiel aangedreven Suzuki's. Het programma is dit jaar extra uitgebreid, omdat Suzuki zijn 25-jarig jubileum in Nederland viert.Voor talloze eigenaren van een vierwiel aan gedreven Suzuki, maar ook voor alle andere liefhebbers van off-road autovertier, is het Suzuki Terreintreffen een evene ment om naar uit te zien. Het programma dit jaar is bijzonder omvangrijk en gevarieerd. Om te beginnen zijn er diverse off- road parkoersen uitgezet voor beginners en de meer geoe fende en gevorderde stuurlui. Bovendien is er een route van circa 30 kilometer over onverharde wegen in de omgeving van Eindhoven te rijden. En voor wie het rijden in het terrein wel eens willen meemaken zonder zelf te moeten te sturen, staan er Suzuki's Jimny en Grand Vitara klaar mét chauffeur op een special instapparcours. Natuurlijk is er ook aan de kin deren gedacht: clowns, schminken en er is een Suzuki pro motieteam met mini-quads, enzovoorts. Suzuki Terreintreffen, zaterdag 12 juni en zondag 13 juni van 10 tot 16 uur. De toe gang is gratis. Deelname met een Suzuki-4X4 kost IS euro per dag/per auto. Zie ook www.suzuki.nl onder de button 'Terreintreffen'. MG Sport Racing, de specialist in het produceren van 'performance cars', onthulde onlangs een Xpowei^versie van de populaire MG ZR. Dankzij hun ervaringen uit de autosport hebben de ingenieurs van MG Sport Racing de standaard MG ZR omgevormd tot een bijzonder spor tieve hatchback. De ZR-X levert meer vermogen, heeft een verlaagd onderstel met opvallende vijfspaaks 18 inch wielen, aërodynamische verbeteringen en een uitgebreid pakket aan speciale MG XPower extra's, zowel uiterlijk als in het interieur. De ZX-R laat zien hoe een complete reeks MG XPower modellen eruit zou kunnen zien. Prijzen en beschikbaarheid zijn nog niet bekend.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11