Oranjegevoel ontbreekt nog bij sportwethouder 6ovc^ Dromen over Oranje Slimme zet? Cannons Voorlopig geen 'nieuw' ziekenhuis -,=7°% 4 Jiuf j MÊm studi° Rode Taxi Voorspeelmiddag Buurtcontact- middag "40 horeca- ondernemers op de rand van een faillissement" Kortweg PCrlDERPOORT DOORN Marianne van Velzen Marianne van Velzen SCHIEDAM SCHIEDAM- Om zoveel moge lijk de mensen de gelegenheid te beiden om te gaan stemmen heeft de PvdA voor een dag de rode taxi in het leven geroepen. Iedereen die slecht ter been, chronisch ziek of gehandicapt is of mensen die fysiek niet in staat zijn om op eigen gelegenheid naar de stembus te gaan, kunnen de PvdA bellen 020-5512272 of mailen (In het hele land heeft de PvdA daarom op 10 juni, van 7.30 tot 21.00 uur, Rode Taxi's beschikbaar om mensen naar de stembus te bren gen. SCHIEDAM- De jaarlijkse voor speelmiddag van de leerlingen van Tanya Tienpont vindt plaats op zondag 20 juni in het Theater van Vlaardingen. De leerlingen zullen laten horen wat ze het afgelopen jaar geleerd hebben op de instrumenten pia no, keyboard en blokfluit. De voorspeelmiddag vindt plaats van 14.00 uur tot 16.00 uur in zaal de Harmonie in het Theater van Vlaardingen. Geinterresseerden kunnen kaar ten reserveren via op telefoon nummer: 06-22451993. Kaarten kosten 1,75 euro per stuk Schiedam- In Schiedam-West wordt vandaag een buurtcon- tactmiddag georganiseerd. De middag begint om 16.00 uur tot 19.00 uur en zal gehouden worden op het Vriendschap splein. Diverse instanties zoals Woonplus, SWS, Irado, Bewo nersvereniging West en de buurtagent zullen die middag aanwezig en aanspreekbaar zijn. De acteur Rien Kroon zal de middag aan elkaar praten. Er zijn diverse kinderactiviteiten zoals playbacken en breakdan ce. Een Antilliaanse groep zorgt voor gezellige muziek en ook de hapjes uit verschillende cul turen zijn te nuttigen. De middag is opgezet zodat bewoners en instanties op een gezellige manier met elkaar in contact kunnen komen. Wel licht kan de middag er ook voor zorgen dat de bewoners zich bewust worden dat er een gezamenlijke verantwoorde lijkheid is voor de leefbaarheid in hun buurt. De bewonersvereniging en de aanwezige instanties hopen in ieder geval dat iedereen een gezellige middag zal beleven. REGIO - Sportwethouder Ben van der Velde is'geen fana tieke voetballiefhebber, maar zal zeker kijken naar de wed strijden van het Nederlands elftal tijdens het komende Europees kampioenschap. "Natuurlijk wil ik de prestaties "De wedstrijden in de aanloop naar het EK zijn niet best ge weest. De stemming is nog erg Oranjegezind. Ook heb ik de in druk dat de laatste tijd veel voet balwedstrijden op TV worden uitgezonden. De supporters ra ken overvoerd met voetbal." "Als wethouder ben je in de avonduren aan het werk, waardoor ik veel wedstrijden niet kan volgen. Ik zal geen ver gadering laten schieten om naar een voetbalwedstrijd te kijken op TV", erkend Van der Velde. Toch kijkt de sportwethouder met spanning uit naar de start van het toernooi. "Vooral naar de prestaties van Nederland. Ik hoop dat op die avonden geen vergaderingen staan gepland." Ben van der Velde vindt dat de aandacht van de media voor het voetbal soms wel veel is. Krant, radio en TV overvoeren de men sen met informatie. Kan het niet wat minder, vraag ik mij wel eens af." De Vlaardingse wethouder stoort zich aan de hoge salaris sen van de voetballers. "Ik krijg de indruk dat de voetballers zich drukker maken om het geld, dan om de prestaties op het veld. Ik hoop dat bij het EK die gedach te opzij wordt gezet en de spe lers zich voor honderd procent inzetten voor het nationale team." Een favoriete ploeg heeft Ben van der Velde niet. "Natuurlijk hoop ik dat Nederland het ver gaat schoppen, maar veel ver trouwen heb ik daar niet in ge zien de magere prestaties tijdens de voorbereiding. De ploeg kan groeien in dit toernooi." De wet houder ziet ook wel kansen voor de ploeg van Tsjechië. "In Vlaardingen hebben wij veel contact met onze zustergemeen- te in Tsjechië en het zou leuk zijn als zij ook goed presteren. De verbondenheid met dit land is groot in Vlaardingen. Een fi nale tussen Nederland en Tsje chië lijkt mij te gek, maar daar wil ik nog niet aan denken." Het Oranjegevoel is nog niet erg aanwezig bij Ben van der Velde. "Dat moet nog komen, en ik hoop ook dat de supporters zich de komende weken gedragen en bij het feestvieren geen schade aanrichten. Ik herinner mij de si tuatie van enkele jaren geleden toen bijna de Visbank in van Vlaardingen werd afgebroken na een overwinning van Oranje. Dat moet voorkomen worden," besluit Ben van der Velde. Een hekel aan voetbal? Dan is dit uw rubriek! Elke week tips om het EK te ontlopen. Een bal om tegenaan te schoppen? Buitenspel? 4- 4-2? Wat is dat voor sport? Nee, dan bezems, een gouden snaai en een slurk! Zwerkbal, da's pas een sport! Op Zweinstein hebben ze zelfs nog nooit van voetbal gehoord! De film Harry Potter and the Prisoner of Azkaban is tijdens Nederland- Duitsland (dinsdag 15 juni, 20.45 uur) een ideale mogelijkheid om ruim twee uur lang te verdwij nen in een heerlijke, voetballoze wereld. REGIO - Ondanks het feit, dat Thijs Voskuilen gestopt is met voetballen, volgt hij met meer dan normale belangstelling de verrichtingen van het Neder lands elftal tijdens het EK. "Mijn favoriet is ook Oranje", zegt de leerling van de basis school de Maatjes met overtui ging in zijn stem. "Ik verwacht veel van de ploeg. Ondanks het verlies te gen België en Ierland geef ik ze een goede kans om kampi oen te worden", blikt Thijs Voskuilen vooruit. Favorieten spelers heeft Thijs ook. "Dat zijn bijvoorbeeld Jaap Stam en Pierre van Hooijdonk, die gaan het zeker maken in Portugal". In podium cafe De Graauwe Hengst, donderdag een optreden van de band Fort Knox uit Helle- voetsluis. Zondag is er in de heemtuin in het Beatrixpark, van 13.30 -15.00 uur, een vlinderspeurtocht. Er zullen twee rondleidingen wor den gegeven door de heemtuin met stadsecoloog Hans de Kruijf. Voor kinderen is er een speurtocht met opdrachtjes en creatieve vlinderactiviteiten. Start bij het heemtuinhuisje. Zaterdag en zondag is er voor de lste keer de Para Normaal beurs in de Sporthal Margriet. Harmonia ontvangt donderdag mevr. A. Mol die waarnemingen doet aan de hand van uw voor werp. Aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. Voor info: tel. 4270983. Zaterdag wordt het inloopcon cert in de Grote Kerk verzorgd doorhet Chr.Mannenkoor "Excel- sior"uit H.I. Ambacht o.l.v. Jan Kapaan. Aan het orgel Jeroen de Weerdt, aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. KERKDIENSTEN Zondag 10 uur De Ark: voorgan ger Ds. T. Zevenbergen, Magna- lia Dei Kerk: voorganger kand. Mevr. M.C. Molenaar-Dekker, Grote Kerk: voorganger L.G. Bos, Dorpskerk: voorganger Ds. J.J.A. vd Peppel, Schieland zie kenhuis 10.30 uur: voorganger pastor G.J. Warmerdam. Op zondag zijn er in de Christe lijke Gereformeerde Hoeksteen- kerk(hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sor- ge- Zondag is er in de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. No- lenslaan99, om half elf een dienst van woord en communie met zang van het koor LausDeo o.l.v. Numa Bracamonte. Zater dagmiddag 5 uur viering met mu- zikalebegeleiding. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucha ristieviering met als voorganger pater D. Kool en het Liduinakoor. Zondag is er een dienst om 10.30 uur bij de Vrijzinnige Geloofsge meenschap, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. De Evangelisch Lutherse ge meente, "aand'ëL' Lange Nieuwstraat 219 heeft zondag een dienst om 10 uur, voorgan ger is Ds. De Mey Mecima. OUDERENWERK Maandag 14/6:Pannenkoeken eten, in dienstencentrum Oost, aanvang 12.00 uur, kosten 3 eu ro incl. drankje, Vooraf aanmel den. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM - Bij een hoog percentage horecabedrijven in Schiedam lopen de zaken niet zoals de uitbaters wen sen. Het vermoeden bestaat dat ruim 40 eet-en drankge legenheden op de rand van een faillissement balanceren. "Ik schat dat zo'n 80 pro cent van de horecagelegen heden in Schiedam te kam pen heeft met teruglopende bezoekcijfers", verklaart Joke van der Vlies, voorzit ter van Horeca Nederland, afdeling Schiedam. Het aantal bezoekers van eetca fés, restaurants en gelegenheden waar men een drankje kan nutti gen is sinds de invoering van de euro sterk teruggelopen. Een van de oorzaken was de omwisseling van de gulden naar de euro. Door verschillende horecagelegenhe den werd deze verandering aan gegrepen voor buitensporige prijsverhogingen. Schiedam is geen uitzondering voor wat betreft het teruglopen van de klandizie. Ook in de rest van Nederland is het kommer en kwel. Uit cijfers van het Centraal Bureau van de Statistiek blijkt dat landelijk het aantal faillisse menten in het eerste kwartaal van dit jaar in vergelijking met vorig jaar explosief toenam. Alleen voor toprestaurants schijnt het tij inmiddels te zijn gekeerd. Oneerlijke concurrentie "In Schiedam staan er nogal wat horecagelegenheden te koop", verklaart Joke van der Vlies. "Vermoedelijk zijn er op dit mo ment zo'n 40 ondernemers die het liefst vandaag nog de deur van hun bedrijf zouden willen sluiten. Dat is behoorlijk wat als je uitgaat van 300 gelegenheden. Er zijn ondernemers die proberen bij de bank een lening af te slui- ten, maar die instellingen weten inmiddels ook dat de vooruit zichten niet florissant zijn." Voor zitter Van der Vlies wijt de achteruitgang in de horeca aan een aantal kwesties en niet alleen aan de euro. "Wij kregen te ma ken met een stijging van gemeen telijke lasten, huur- en accijns verhogingen en oneerlijke con currentie. Vooral dat laatste zaagt de poten onder ons bestaan weg. Er is een grote groep mensen die zich, voor zij zich in het uit gaansleven storten, thuis, in een sportkantine, clubhuis of tijdens een schuurfeest 'vol laten lopen'. Dat fenomeen doet zich ook in Schiedam voor. Die lui stappen dan behoorlijk aangeschoten en luidruchtig een zaak binnen en beperken zich tot een glas water of één biertje. Daar hou je je be drijf dus niet draaiende mee, bo vendien verjagen zij met hun ge drag ook de vaste bezoekers," al dus Joke van der Vlies. Zij zegt zich te verbazen over de tolerante houding van gemeente en politie ten aanzien van veiligheidsvoor schriften, vergunningen en het betalen van belastingen voor de ze verkapte vorm van horeca. "Wij moeten aan allerlei eisen voldoen maar dat geldt kennelijk niet voor deze 'dranklokalen." Naar de mening van de voorzitter werken ook de beperkte ope ningstijden van horecagelegenhe den remmend op de omzet. "Vooral cafés buiten de directe kern van Schiedam zijn van die sluitingstijden de dupe." Volgens Van der Vlies is de ge meente afgestapt van de strenge eis om terrassen 's avonds om tien uur te sluiten. "Dat is uitge breid naar 01.00 uur. Maar dat geldt alleen voor zaken op en rond de Broersvest. Cafés die verder weg zitten, moeten eerder dicht. Naar onze mening is dit nogal onredelijk. Toeristen kun nen na achten niet op een terrasje aan een van de grachten neerstrij ken. De gemeente wil enerzijds het toerisme bevorderen en een goed horeca klimaat scheppen en anderzijds worden ons allerlei beperkingen opgelegd. Men overweegt nu een aantal nacht vergunningen te verstrekken, maar wij als Horeca Nederland hebben de gemeente voorgesteld het voorbeeld van Maassluis te volgen. Daar mogen alle horeca zaken tot vier 's morgen open blijven. Overigens heeft Schie dam een aantal oudere uitbaters die niet zitten te wachten op een nachtvergunning. Zij schenken hun gasten en houden het binnen gezellig, eventueel tot twee uur. Vroege sluitingstijden zorgen al leen maar voor meer overlast om dat gasten die buiten de deur worden gezet, geen haast hebben om naar huis te gaan." Ook Pim Zaal, eigenaar van eet café 't Paard aan de Hoogstraat, zegt dat hij betere tijden heeft ge kend. "De afgelopen twee jaar kregen wij in de media te maken met negatieve publiciteit en dat gaat maar door. Het is een feit dat slechts enkele horecabedrijven zich schuldig maakten aan het doorvoeren van exorbitante prijs stijgingen, landelijk gezien een percentage van vier procent. Wij moeten nu boeten voor het mis bruik van collega ondernemers. Het zijn moeilijke tijden, maar ondanks verhoging van allerlei heffingen, de accijns op drank ging maar liefst met 15 procent omhoog, betaalt de gast in 't Paard voor het weekmenu slechts 50 cent meer dan voor de invoering van de euro, dus waar hebben we het eigenlijk over". Ontvang minimaal €75,00 inschijfkorting! Sport de gehele maand juni GRATIS! SCHIEDAM - Het ziet er naar uit dat Schiedam voorlopig geen nieuw ziekhuis zal krijgen. Nu de bouw stagneert omdat de palen waarop het gebouw zou komen gescheurd blijken is het nog maar de vraag wanneer de bouwwerk zaamheden hervat kunnen wor den. Nu blijkt dat er, door schui vende veengrond, breuken zijn ontstaan in de palen waarop het ziekenhuis gebouwd zal worden. Het is duidelijk dat er voor het probleem nog geen kant en klare oplossing voor handen is. De pa len zijn kapot en de grond is zo slap dat er, bij alle werkzaamhe den die op het terrein plaatsvin den, nieuwe breuken ontstaan. De uitvoerder hoopt dat met de stort van de betonnen fundering, de palen niet meer met het veen zullen meebewegen, maar gezien de zeer onstabiele grondgesteld- heid blijft dit zeer de vraag. Op de vraag aan Lucas Elting, voorzitter van de Raad van Be stuur van het Vlietlandzieken- huis, of Vlaardingen wellicht een verstandiger keus als locatie voor het nieuwe ziekenhuis was ge weest antwoord hij: "We zullen nooit weten wat we daar waren tegengekomen. Het had in ieder geval betekend dat we naast een bestaand ziekenhuis moesten bouwen. Dat is lastig en kan ook voor grote problemen zorgen." Tijdens een bouwproces zijn er bijna altijd wel wat onvoorziene omstandigheden en daar wordt tijdens het bouwen rekening mee gehouden; maar breuken in palen waar het hele gebouw uiteinde lijk boven op moet komen is zelfs voor de doorgewinterde bouw wereld een uitzondering. De bouw van het ziekenhuis, in Bij dorp op het terrein naast het poli tiebureau, is in afwachting van de dingen die komen gaan, tijdelijk stopgezet. Hoewel Lucas Elting, hoopt dat men er volgende week in zal slagen een oplossing te vinden voor het probleem met de kapotte palen, blijft de vraag of de Schiedammers, Vlaardingers en Maassluizers nog wel vertrou wen kunnen hebben in een zie kenhuis waarvan het fundament niet goed is. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 JUNI 2004 24 - 1440 Peter Spek Sportwethouder Ben van der Velde hoopt dat de supporters zich gedragen tij dens het Europees kampioenschap voetbal. Dit keer: naar de film! Nekslag voor horeca Schiedam Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop.ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie.ns@whk.wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur t J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen 'Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten MtEÏt WE NANS WOLTERS Uitzondering op de regel zijn de horecagelegenheden op de koemarkt; zij draaien wel goed. Foto: Roel Dijkstra l. R L t V «I t i ft V 11 1 fc R 1 L U ft I Artemide- Luceplan- Harco Loor- Foscarini-Oligo- Estiluz- Studio Italia Westhavenkade 48 (naast Visserijmuseum) Vlaardingen telefoon 010-248 93 64 e-mail: info@dibo-vcrlichting.ni www.dibo-vcrlichting.nl SPORTS HEALTH Kortingen V De clubs zijn dagelijks geopend van 7 tot 23 uur, op zaterdag en zondag ■^van 9 tot 18 uur (Blijdorp) en van 9 tot 16 uur (Centrum). Cannons Sports Health R'dam Centrum, Benthemstraat 10, Telefoon: 010 243 47 00 Cannons Sports Health R'dam Blijdorp, Energieweg 9, Telefoon: 010 245 16 70

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3