Gemeente Schiedam in de steigers stad Carillon speelt weer Jeugdmonitor 2003 Bodemonderzoek Schiedam-Vlaardingenlijn Voorbereidingsbesluit 'Houthaven' Ondergrondse containers in Nieuwland V WOENSDAG 9 JUNI 2004 NS-5 BOUWZAKEN Colofon chiedam zijn ook dit jaar gevuld n en activiteiten. Het laatste week oor 't Maasboulevardfeest en het en augustus vinden de swingende >nden plaats en kunt u op zondag gen in de Plantage. Maar ook op i al diverse activiteiten bezoeken. c MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN (ARTIKEL 17 WRO) f WEEK 24, WOENSDAG 09 JUNI 2 0 0 4 w eberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: ffnj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 I Een voorproefje van de zomer krijgt i komend weekend onder andere op de Hoogstraat tijdens 'De Hoog straat Swingt'. Zaterdag 12 juni >rden optredens van jeugdbands afgewisseld met modeshows en in liet Stedelijk Museum Schiedam in de Korenbeurs zijn kinderen welkom om te komen verven. Hier opent diezelfde dag de tentoonstelling Schiedam, waar menig schip van de ingshelling glee...' met een muzi kaal openingsfeest met het man nenkoor Orpheus en Annie van de iernini's. Daarnaast is het 12 iuni de laatste mogelijkheid de eindvoorstelling Zeg Kaas' te bezichtigen van leugdtheaterschool de Teerstoof. Muziek, sport en theater Het laatste weekend van juni staan er twee ;rote evenementen op de agenda. Zoals de aam al zegt, vindt 't Maasboulevardfeest laats aan de mooiste groenstrook langs de Nieuwe Waterweg in Schiedam. U kunt hier \un 24 tot en met 27 juni genieten van sport, muziek, theater, kinderactiviteiten en een féstivalmarkt. Tegelijkertijd bruist het Stadserf op zaterdag 26 en zondag 27 juni van de muzikale activiteit tijdens het Stadserffestival. Dit festival staat geheel in het teken van Portugeestalige en Spaanse klanken. Swingende Braziliaanse Samba, nostalgische Bossa Nova en melancholi sche Kaapverdiaanse Morna wisselen ont roerende Fado, spetterende Flamenco en passievolle Tango af. Zomerse cocktails Ook Zomerbeat in de City vindt dit jaar weer plaats op het Stadserf in Schiedam. Vijf donderdagavonden staan in het teken van verschillende muziekcocktails bestaande uit latin, break dance, jazz, gospel en tango. In augustus kunt u de ZONdagen genieten van een cultureel programma in het oudste stadspark van Nederland: De Plantage. 41 G Tijdens Zomer in Schiedam vinden vele evenementen en activiteiten plaats. 't Maasboulevardfeest (24 tot en met 27 juni) en het Stadserffestvial (26 en 27 juni) vinden plaats rond het laatste week van juni. De donderdag avonden in juli kunt u reserveren voor Zomerbeat in de City (1,8,15,22 en 29 juli). ZONdagen in de Plantage (8, 15, 22 en 29 augustus) sluit deze zomer de evenementen af. Informatie over evenementen en activiteiten tijdens Zomer in Schiedam, vindt u op: www.schiedam.nl MMNSBNWMMMWMM De restauratie van het Stedelijk Museum ordert gestaag. Inmiddels is de appara tuur geplaatst die in de toekomst zorgt voor een ideaal klimaat voor de indruk wekkende CoBrA-collectie. Het dak is opgeknapt en van isolatie voorzien, de gevels zijn schoongemaakt en waar nodig ïersteld en gevoegd. De steiger aan de inker gevel (vanaf de Hoogstraat gezien) is al verwijderd; schilders en metselaars zijn de komende dagen nog druk bezig aan de herstelwerkzaamheden van de rechter gevel. Ook binnen zit de vaart erin. Het merendeel van het timmerwerk is gedaan. Langzamer hand kunnen de werklieden beginnen met liet opbouwen van het interieur. De restau ratie van het monumentale pand 1790) van architect Jan Giudici wordt behoudend uit gevoerd. Dit betekent dat alleen het noodza kelijke wordt verwijderd en vervangen door gelijkwaardig materiaal. De restauratie was iverigens hoognodig: de laatste dateert van begin jaren zestig. Wanneer het voormalige gasthuis voor 'oude lieden' najaar 2005 weer open gaat, beschikt Schiedam niet alleen iver een beeldbepalend monument maar ook over een museum dat gereed is voor de toekomst. Hen nieuw element van het museum is bij voorbeeld de kelder die op het voorplein rdt gegraven. De komende zes weken kunnen voorbijgangers de graafwerkzaam heden hiervoor aanschouwen. In overleg met de Rijksdienst voor Monumentenzorg ;ebruikt men een speciale opgravingsmetno- diek. Stalen balken zijn in de grond gedrukt, daar tussen komen betonnen panelen, iouwers noemen dit een 'Berlinerwand'. Voordeel is dat er geen heimachine aan te pas komt, waardoor de invloed van de opgraving op het monument nihil is. Ook voor de panden elders op de Hoogstraat is dat het geval. Projectmanager Herman Gaarman bena drukt dat ook rekening wordt gehouden met het winkelend publiek. "Op de Hoogstraat geldt een verkeersregime, waardoor alleen bevoorrading door auto 's mogelijk is tot elf uur. Het afvoeren van de afgegraven grond gebeurt daarom alleen tot die tijd. Ook de aanvoer van het gewapende beton en vlechtwerk voor de vloer van de kelderbak, gebeurt dadelijk alleen in de ochtenduren." Gelijktijdig met de bouwvakkers gaan archeologen in de bouwput aan de slag. Uit vooronderzoek weten archeologen dat er op de plek waar nu de Hoogstraat loopt, boerderijen hebben gestaan. Alleen is niet bekend waar precies. Herman Gaarman: "We weten dus niet of we iets in de grond zullen aantreffen. De gemeente wil in ieder geval wel zorgvuldig omgaan met haar bodem schatten." De collectie van het Stedelijk Museum is tijdelijk ondergebracht in een ander fraai pand van Jan Giudici: de Korenbeurs aan de Lange Haven 145. Iedere woensdag is er gratis toegang. Openingstijden: dins dag t/m zaterdag van 11.00 - 17.00 uur, zondag van 12.30 - 17.00 uur. Informatie over exposities of rondleidin gen via tel. 246 36 66 of via de website: www.stedeliikmuseum.schiedam.nl "Schiedam is weer bij de tijd". Met deze woorden stelde de wethouder voor monumentenzorg, Henk Jan Habermehl op vrijdag 28 mei het uurwerk en het carillon van de Grote of St.Janskerk weer in gebruik. Vanaf dat moment geeft het uurwerk van de toren weer de actuele tijd aan, kunnen de klokken weer worden geluid en klinkt als vanouds het bekende stadsgeluid van het carillon. Sinds 26 september 2002 waren deze geluiden niet meer te horen geweest. Op die dag viel met een doffe dreun een twintig kilo wegend muuran ker van de 54 meter hoge kerkto ren. Gelukkig zonder ernstige gevolgen. Om het lot niet onnodig te tarten werd het uurwerk stilgezet en kregen de luidklokken en de klokken van Het carillon, samen goed voor duizenden kilo's aan gewicht, een zwijgplicht opgelegd. En dat bleek geen overbodige maatregel want ook de andere muurankers waren door corrosie aangetast. Ze dreig den weliswaar niet naar bene dén te vallen, maar moesten wel worden vervangen. Daarna heeft het even geduurd voordat de finan ciering van het herstel was geregeld. Gelukkig kon hiervoor een beroep worden gedaan op de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. En er is meteen maar een plan gemaakt om ook het uurwerk een omvangrijke onderhouds beurt te geven en de speel- trommel van het carillon eens goed na te kijken. Dit betekent dat de toren en het mechaniek er voorlopig weer even tegen kunnen en dat de stadsbeiaardiers weer regelma tig hun klimtocht van 150 treden kunnen ondernemen om plaats te nemen achter het stokkenklavier in de beiaardca bine bovenin de toren en van daaruit fraaie klanken over de stad te verstrooien. Eind 2003 is door Onderzoek Sta tistiek een jeugdonderzoek gehouden onder Schiedamse jongeren. Dit alles om een beter zicht te krijgen op wat jongeren beweegt en bezig houdt. Onlangs is een exemplaar van de eerste rapportage tijdens de conferentie 'Jong in Schiedam' uitgereikt aan wethouder Lepidis. Het rapport beschrijft wat 'jong zijn in Schiedam' betekent: waaruit bestaat de dage lijkse routine, welke dingen worden in de vrije tijd gedaan en hoe denken jongeren over criminaliteit en veiligheid, de stad en het stadsbestuur. Voor geïnteresseerden is het rapport te downloaden vanaf de website (via stad/ cijfers/rapportages) of af te halen bij het Gemeentelijk InformatiePunt in de Stadswinkel. De deelnemers hebben inmiddels een samenvatting ontvangen en de prijswinnaars onder hen hebben hun prijs toegezonden gekregen. Voor de aanleg van de Schiedam-Vlaardingenlijn moet op sommige plaatsen de ondergrond gedetailleerd worden onderzocht. En opdracht van de RET zal hiervoor een gespecialiseerde aannemer boringen en sonderingen verrichten. Dit gebeurt over het gehele traject van de Trampluslijn. Met behulp van een zogenoemde sondeerwa gen worden monsters uit de grond getrokken. De werkzaamheden starten op maan dag 7 juni 2004 en duren ongeveer twee weken. Met boringen wordt de grond naar boven gehaald om de opbouw, de gesteldheid en de geschiktheid hiervan te onderzoeken. Het zogenoemde milieutechnisch onderzoek. Het onderzoek vindt plaats in openbaar gebied. Hierdoor is het mogelijk dat het verkeer op sommige plekken enig oponthoud ondervindt. De projectorganisatie doet er alles aan om de hinder voor het verkeer tot een minimum te beperken. Informatie Voor informatie over de genoemde werkzaamheden kunnen bewoners bellen naar 0800-5555444 of 0800-TRAMPLUS (gratis). Informatie over de Schiedam- Vlaardingenlijn is te vinden op de website van de gemeente Schiedam: www.schiedam.nl of op de website van het TramPlusproject: www.tramplus.nl Op 18 mei 2004 is door de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor het gebied gelegen tussen de Houthaven en de West Frankelandsedijk. De aanleiding voor dit voorbereidingsbesluit is dat voor het bouwplan van de 16 eengezins woningen, 22 twee onder een kap en 25 drive-in woningen een vrijstellingsprocedure ex arti kel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt gevolgd. Het geldende bestem mingsplan waar deze woningen in zijn gelegen is ouder dan 10 jaar. Een procedureel vereiste is dat op het moment dat de vrijstelling wordt verleend een voorbereidingsbesluit in werking moet zijn. Voor het gebied wordt het nieuwe bestemmingsplan 'Houthaven' voorbereid. Het bestem mingsplan heeft reeds als voorontwerp ter visie gelegen. Omdat het bouwplan niet in overeen stemming is met het voorontwerpbestemmingsplan 'Houthaven' moet de vrijstellingsprocedu re worden gevolgd. Het bouwplan zal in het ontwerp bestemmingsplan worden opgenomen. Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf donderdag 10 juni 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken een bezwaarschrift tegen het voorbereidingsbesluit indienen. Onder belanghebbende wordt verstaan, degene wiens belang rechtstreeks bij het voorbereidingsbesluit is betrokken. Zie hiervoor de publicatie m.b.t. 'Voorbereidingsbesluit Houthaven' verder op de pagina Gemeenteberichten Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 25 mei 2004 t/m 1 juni 2004: bouwaanvragen: Burg. Honnerlage Gretelaan Projectbureau Beneluxlijn De Vlinderhoven 91 Eerste Tuinsingel 10A Galjoot 27 Rietkraag 15 Stationsplein Tollensstraat 9 C.D. Ramnandanlall E. Ohanian P. Arabit S. Best Comb. Oostzijde Stationsplein CV E. Demir voetgangersbrug vervangen (herziene aanvraag) woning vergroten woning verbouwen (herziene aanvraag) 2 dakkapellen plaatsen dakkapel plaatsen kantoorgebouw/wonin- gen/parkeergarage bouwen balkon bouwen (herziene aanvraag) sloopaanvragen/sloopmeldingen: Vlaardingseweg 2l VinDon Handelsonderneming interieur gedeeltelij)? slopen Verleende bouwvergunningen: verzonden 28 mei 2004: Hoogstraat 104-106 G-Trade B.V. Koggeschip 20 Rhoonsestraat 4 T.T. Dekker M. v.d. Kraan Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 26 mei 2004: Schietbaanstraat 30 H. Jongeneel verzonden 1 juni 2004: Rubenslaan 20 L. Nenzel verzonden 7 juni 2004: 's-Gravelandseweg 596-598 De Vernieuwde Stad B.V. Geweigerde beschikking bouwvergunning: verzonden 28 mei 2004: Den Bommelsestraat 28 J. de Waard 2 woningen en 1 bedrijfs ruimte verbouwen woning vergroten serre plaatsen asbest verwijderen asbest verwijderen pand tot begane grondvloer slopen woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voor lopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 25 mei 2004 een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend voor het monument Lange Haven 39E Het besluit ligt vanaf 10 juni 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "Spaland-West is gevraagd voor O Scheepvaartweg 100, vernieuwen van de personeelsruimte voor de duur van 3 jaar Burgemeester en wethouders overwegen om, met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 10 juni 2004 t/m 24 juni 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Schiedam wil met ondergrondse contai ners het restafval gaan inzamelen. Hierdoor hoeven straks geen huisvuil- zakken meer op straat te worden gezet. De voordelen niervan zijn: minder zwerfvuil op straat, een schonere en fraaiere woon- en leefomgeving en een nog betere gescheiden afvalinzameling. Op 17 februari 2004 heeft het College hiertoe besloten. De uitvoering zal plaatsvinden in fasen. Per wijk(deel) wordt een plaatsingsplan gemaakt waarin wordt aangegeven waar de containers komen. Het plaatsingsplan voor Nieuwland In Nieüwland zullen de ondergrondse containers het eerst worden aangelegd. Met deze wijk wordt begonnen omdat hier veel bewoners klagen over. afvalproblemen. Het plaatsingsplan voor de afvalcontainers is gereed. Dit plan is exclusief de noord rand van Nieuwland, het deel ten noorden van de Burg. Van Haarenlaan. Dit deel volgt later. Tevens zijn de locaties waar her inrichting plaatsvindt (Utopia en Goeman Borgesius) niet meegenomen. In de nieuw- bouwplannen wordt meegenomen waar op deze plekken de containers zullen komen. Zoals uit het plaatsingsplan blijkt betreft het hier de plaatsing van 87 containers met 10 opties voor toekomstige uitbreiding. E.e.a. heeft tot gevolg dat er 3 parkeer plaatsen zullen verdwijnen en een aantal ingrepen in het groen noodzakelijk zijn. Her is mogelijk dat sommige containers niet op de voorgestelde plaats kunnen worden aangelegd omdat er kabels en leidingen in de ondergrond liggen. Het informatietraject Het informatietraject voor bewoners houdt in dat het plan 4 weken ter inzage wordt gelegd. Tevens wordt een informatiemid dag georganiseerd. Het is belangrijk te weten dat voor het plaatsing^plan van de afvalcontainers geen inspraakprocedure van toepassing is. Deze activiteit valt namelijk niet onder de in art. 2 lid 2 genoemde activiteiten van de inspraakverordening. De inzameling van huishoudelijk afval is een wettelijke taak van de gemeente. Er geldt een wette lijke afstandsnorm van maximaal 75 meter loopafstand voor een burger. Hierdoor zul len de containers dus dicht bij woningen moeten worden geplaatst. Uiteraard is zorgvuldig gekeken welke plekken zich het beste lenen voor plaatsing van afval containers, maar er bestaat weinig ruimte om af te wijken van de gekozen plekken. De mogelijkheden om tegemoet te komen aan bewoners die bezwaren hebben tegen de gekozen locaties zijn dan ook heel beperkt. Hierbij geldt dat het maatschappe lijk belang (een optimale inzamelsystema- tiek tegen zo laag mogelijke kosten) boven het individueel belang (geen container in mijn buurt) gaat. Deze activiteit valt niet onder de in art. 2 lid 2 genoemde activitei ten van de inspraakverordening, zodat een inspraakprocedure niet van toepassing is. Het plaatsingsplan zal van 27 mei 2004 tot en met 25 juni 2004 ter inzage liggen. Het plan ligt ter inzage bij de Balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, Stadserf 1 in Schiedam. De openingstijden van de Stadswinkel ziin: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. De informatiemiddag zal gehouden worden op woensdag 16 juni 2004 van 14.00 tot en met 16.00 uur in het stads kantoor (lunchkamers). Voor vragen en opmerkingen kunt u contact opnemen met Mw. A.M. Nix van de afdeling Bouwen en Milieu onder telefoonnummer (010) 246 54 40 en email: am.nix@schiedam.nl V

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 5