L 'l Gemeente Schiedam De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Commissie Wonen en Groen vergadert Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Commissie Ruimte en Verkeer vergadert Informatie nodig? Nieuw telefoonnummer RIO Nieuwe Waterweg Noord De commissie Bestuur en Cultuur vergadert Vergadering commissie Bestuur en Cultuur Paspoort of ID-kaart op afspraak...? Dat kan In de maanden mei, juni en juli in de Stadswinkel vanSchiedam. Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam (010) 409 16 10 WOENSDAG 9 JUNI 2004 NS-6 Colofon U belt naar de Stadswinkel (oio) 2465805 U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Opening PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 24, WOENSDAG JUNI 2004 G emeenteb er ichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur l dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mai) fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Op maandag 14 juni 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. Aan de orde komen de benoeming van een wethouder en de eerder controversieel verklaarde onderwerpen, o.a.: - Herinrichting Grote Markt - Lange Kerkstraat; - Artikel 19 WRO-procedure ten behoeve van 200 nieuwe woningen Goeman Borgesius e.o.; - Wijziging APV - openingstijden terrassen; - Initiatiefvoorstel SP over buiten spelen. De vergaderstukken bij de agenda liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl ingang Bestuur Organisatie, kunt u in het bestuursinformatiesysteem de agenda en vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordiin@schiedam.nl Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeente raadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij dc griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissievergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresgegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan Voor deze vergadering geldt, anders dan gebruikelijk, het spreekrecht slechts voor onder werpen die op de agentia staan. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordiin@schiedam.nl -ir 1 x Op dinsdag 15 juni 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer H. Hofland. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Voormalige Finse school Wethouder Habermehl is uitgenodigd aanwezig te zijn met het verzoek nader in te gaan op de mogelijkheid tot hergebruik, wijze van opslag, eigendomssituatie en aansprakelijkheid van de voormalige Finse school. Benoeming nieuwe leden Welstands- en Monumentencommissie Het is gewenst diverse leden van de Welstands- en Monumentencommissie, waarvan de wettelijke zittingsduur overeenkomstig de bepalingen in de Woningwet wordt beëindigd, te vervangen door nieuwe leden. Voorgedragen worden de heren Wijk en van der Sloot, beiden woonachtig in Schiedam. Vaststelling subsidieverordening particuliere woningverbetering De huidige verordening "Verbetering particuliere woningvoorraad en monumenten 2002" is niet meer geheel toereikend. Door voortschrijdende inzichten voor de particuliere woningverbetering, het zeer detaillisti sche karakter van de verordening en om te voorkomen dat onaanvaardbaar veel gebruik wordt gemaakt van de hardheidsclausule is het noodzakelijk de verordening geheel te herzien. Partiële huisvestingsverordening/onderdeel woningsplitsing Het wijzigingsvoorstel betreft naast tekstuele aanpassingen, het werkingsgebied van de verordening voor wat betreft de gebiedsindeling en het jaartal van 1945 welke als criteria zijn vastgesteld voor het van toepassing zijn van deze verordening. Milieu Uitvoerings Programma (MUP) Het commentaar van de commissie wordt gevraagd op het concept van het Milieu Uitvoerings Programma. Kredieten diverse projecten openbare ruimte 2004. Het voorstel betreft kredieten voor diverse projecten in de openbare ruimte. Sturingsrelatie gemeente/ONS/verlenen van kapvergunningen Wethouder de Swart is uitgenodigd aanwezig te zijn met het verzoek de commissie te informeren over de stand van zaken. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij H.C. Jansson, tel: (010) 246 54 34, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl secretaris van de raadscommissie Wonen en Groen. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf mei mogelijk: Daar kunt u dan voor de woensdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. ?fcSf>oORl Op woensdag 16 juni 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.R. Reuderink. Onderwerpen op de agenda zijn: Aanpassing voorzieningen sportpark Harga In verband met de aanleg van parkeerplaatsen voor het Vliedandziekenhuis wordt een verschuiving van de gebruikers van sportpark Harga plaats. Bij deze herinrichting zijn de voetbalclubs DRGS, Demos en Hermes-DVS betrokken. Plan van scholen 2005 - 2007 Voorgesteld wordt het verzoek van de Stichting Islamitisch College tot opneming in dit plan van een 2e basisschool op Islamitische grondslag niet in te willigen. Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Schiedam 2004 In verband met de implementatie van de onderwijskundige vernieuwingen binnen het voortgezet onderwijs wordt de tekst van huidige verordening aangepast. Het gaat daarbij onder meer om een nieuwe normering voor nieuwbouw en uitbreiding van het voortgezet onderwijs. Wet basisvoorziening kinderopvang Presentatie over de huidige stand van zaken van deze wet die op 1 januari 2005 in werking treedt. G.G.D. NWN, ontwerp begroting 2005 Voorgesteld wordt de raad in september a.s. een definitief voorstel voor te leggen over de begroting 2005. Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen Nieuwe Waterweg Noord: jaar rekening 2003, ontwerpbegroting 2005 en ontwerp meerjarenbegroting 2005-2010 Bijzondere bijstand en minimabeleid Voorgesteld wordt het huidige beleid voor bijzondere bijstand en minimabeleid gedurende dit jaar voort te zetten. Impulsgelden burgerparticipatie 2004 Het rijk stelt dit jaar gelden beschikbaar om de veiligheid en leefomgeving door inzet en betrokkenheid van bewoners te verbeteren. Voorgesteld wordt verschillende projecten in uitvoering te nemen, zoals: het vergroten van de leefbaarheid en betrokkenheid van bewoners in de wijken Oost en West vermindering van overlast door jeugd op speelpleinen en op andere plaatsen in de wijk Zuid, flankerende leefbaarheidprojecten in relatie tot de fysieke herstructurering in Groenoord, het houden van een enquête voor de bepaling van de 10 belangrijkste aandachtspunten leefbaarheid en veiligheid in Schiedam, het kiezen van een top 3 hieruit door bewoners met de aanpak daarvan. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag,, de voortgangslijst en de groslijst. Ook,is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij T.S. Halma, telefoon (010) 264 56 65, e-mail: ts.halma@schiedam.nl. secretaris van de raadscommissie Bevolking Onderwijs. Op donderdag 17 juni 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Presentatie bouwplan Spieringshoek/verlenen vrijstellingsprocedure artikel 19, lid 1 WRO ten behoeve van 160 nieuwe woningen in Nieuwland, deelplan Spieringshoek Dit agendapunt is eerder besproken in de commissievergadering van 22 april 2004. In die commissievergadering hebben zowel bewoners als commissieleden diverse vragen gesteld en opmerkingen gemaakt. Wethouder de Swart is uitgenodigd de commissie te informeren over de voortgang van het bouwplan Spieringshoek. Tevens komt aan de orde het voorstel voor het verlenen van een vrijstellingsprocedure artikel 19, lid 1 WRO. Snelheidsbeperkende maatregelen/verkeersgeluidsoverlast op de Slimme Watering en op de verlengde 's Gravelandseweg ter hoogte van Sveafors Aanleiding dit onderwerp opnieuw te agenderen zijn brieven van bewoners van Sveaparken over de verkeersoverlast op de 's Gravelandseweg: het gedeelte tussen de Poldervaart en de Slimme Watering. Wethouder de Swart is uitgenodigd met het verzoek te reageren op de klachten en met voorstellen te komen ter beperking van deze klachten. Voortgang planvorming nieuwe parkeergarages/voorzieningen Wethouder de Swart is uitgenodigd de commissie te informeren over de stand van zaken. Parkeernorm Onderwerp is eerder door commissieleden aan de orde gesteld. De huidige parkeernorm is verouderd. Het is nodig om op korte termijn tot een nieuwe wijze van parkeernormering te komen. Zolang de oude parkeernorm blijft gelden dreigt binnenstedelijk de parkeerdruk verder toe te nemen. Wethouder de Swart is bij dit punt eveneens uitgenodigd de commissie te informeren over de stand van zaken. Kredietaanvragen -asfalteren fietspaden Laan van Bol'Es, Churchillweg en Nieuwe Damlaan. -wijzigen rijstrookindeling Vlaardingerdijk op kruispunt met Westfrankelandsedijk. Intrekken procedure Wet Ruimtelijke Ordening bouwplan winkelcentrum met parkeergarage Buitenhavenweg (Bas van der Heijden) De betrokken ondernemer ziet af van verdere planontwikkeling op deze locatie. Procedure artikel 11/19 Wet op de Ruimtelijke Ordening Wethouder de Swart is uitgenodigd de commissie te informeren over de stand van zaken. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor net publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij H.C. Jansson, tel: (010) 246 54 34, e-mail: hc.iansson@schiedam.nl. secretaris van de raadscommissie Ruimte en Verkeer. Het Regionaal Indicatie Orgaan RIO) Nieuwe Waterweg Noord heeft vanaf 1 juli een nieuw telefoonnummer: Het nummer is berekibaar tussen 8.30 en 17.00 uur. Het E-mailadres is: info@rionwn.nl. website: www.rionwn.nl Regionaal Indicatie Orgaan Nieuwe Waterweg Noord Op maandag 21 juni 2004. Aanvang: 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor. Voorzitter: de heer A.P. Mostert De vergadering is openbaar. Onderwerpen die op de agenda staan zijn onder meer: Terugkoppeling uit gemeenschappelijke regelingen Schiedam neemt deel aan enkele regionale (overheids)organisaties. Leden van de raad en het college vertegenwoordigen Schiedam in de besturen. Zij informeren periodiek de raads commissies over interessante ontwikkelingen. Binnen het taakgebied van deze commissie gaat het om de Regionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond, de Regioraad Stadsregio Rotterdam en het Algemeen bestuur Brandweer Waterweg. Het evenementenbeleid van Schiedam Dit onderwerp is op initiatief van de politiek op de agenda gezet. Gesproken gaat worden over de wijze waarop Schiedamse evenementen door het college worden gesubsidieerd. Ook de afspraken die daarover zijn gemaakt komen aan de orde. Aanleiding is de subsidië ring van het Maasboulevardfeest, die de gemoederen onlangs in beweging bracht. Detentieboten in de Merwehaven De Bewonersvereniging Schiedam-Oost heeft vragen gesteld over de komst van twee gevangenisboten in de Merwehaven. Men verwacht overlast en is benieuwd hoe de gemeente erover denkt. Manifest "Open de Achterdeur" Dit manifest is opgesteld en getekend door de gemeenteraad van Amsterdam. De strekking: Coffeeshops kunnen officieel worden gedoogd. Het kweken van wiet en de doorlevering aan coffeenops zijn echter verboden. Dit is inconsequent en houdt de criminaliteit rond de softdrugs in stand. Het manifest roept de Tweede Kamer op om ook dit onderdeel van de 'drugsscene' te regelen. De Socialistische Partij Schiedam stelt voor om het manifest te onderschrijven. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapunten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er «en rond vraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon (010) 246 58 53, e-mail: bt.d.winter@schiedam.nl Datum en tijd: 21 juni 2004 om 20.00 uur. Plaats: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1. Vaststellen agenda (tevens inventariseren insprekers) 3 Rondvraag publiek Evenementenbeleid gemeente Schiedam Terugkoppeling uit gemeenschappelijke regelingen Aanpassing gemeenschappelijke regeling Stadsregio Rotterdam (VR91) Detentieboten in de Merwehaven Initiatiefvoorstel manifest "Open de Achterdeur" (VR92) Eerste wijziging legesverordening 2004 (VR 70) Rekening 2003 Financiële kadernota 2005 (VR 68) Fusie NV Waterbedrijf Europoort met Delta Waterbedrijf NV (VR 69) Activeren middelen structureel financieren contract met Novell (VR 87) Activeren middelen voor Sprinklerinstallatie Theater en Bibliotheek (VR 86) Vervanging postregistratiesysteem door Document Management Systeem (VR 85) Verordening Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens Schiedam (VR 88) Vaststelling verslag d.d. 19 april 2004 Voortgangslijst Groslijst Ingekomen stukken en mededelingen a. Van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties een brief van 19 april 2004 over nalevingsmeting Aanbestedingen 2002; b. Van het JVünisterie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties een brief van 20 april 2004 onder toezending van de Informatiewijzer Staatssteun; c. Van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een brief van 11 mei 2004 over financieel toezicht begroting 2005; d. Van G.J.W.A.M. Dekkers een brief van 20 mei 2004 over het controversieel verklaren van agendapunt 10/Goeman Borgesius, tijdens de raadsvergadering van 17 mei 2004; de heer Dekkers is uitgenodigd; e. Van het college een brief van 11 mei 2004 over de procedure voor het aangaan van verplichtingen met betrekking tot investeringen en aanschaffingen; f. Besluit van het college van 13 april 2004 inzake kosten periodiek onderzoek Legionellabeheer; g. Van de VNG en de Vereniging van Gemeentesecretarissen (VGS) een brief van 25 mei 2004 met het advies "De slagvaardige overheid" aan de Minister van Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrelaties; h. Van de gemeente Groningen een brief van 13 mei 2004 met een motie over het manifest "Open de Achterdeur" i. Besluit college van 13 april 2004 inzake vaststelling subsidie Brandersfeesten en Stadserffestival 2004; j. Besluit college van 11 mei 2004 inzake vaststelling additioneel subsidie Maasboulevardfeest 2004; k. Brief van wethouder A.H. de Swart van 29 april 2004 over een geschil betreffende de canonherziening in de wijk Kethel-Oost; 1. Brief van burgemeester R. Scheeres van 24 mei 2004 inzake de afhandeling toezeg ging duizend-euro-idee; m. Brief van het college van 11 mei 2004 in antwoord op commissievragen inzake de GBA-audit; n. Brief van het college van 25 mei 2004 in reactie op aanbevelingen in het jaarverslag 2000-2002 van de Bezwaarschriftencommissie Personeelszaken; o. Brief van het college van 25 mei 2004 inzake de aanbevelingen in de jaarverslagen 2001-2002 en 2002-2003 van de Bezwaarschriftencommissie; p. Besluit college van 1 juni 2004 inzake GBA audit informatiebeveiligingsplan; q. Besluiten d.d. 11 mei 2004 van college en burgemeester betreffende gebiedsaan- wijzing ter wering van overlast van drugshandel en -gebruik. 21 Rondvraag commissieleden 22 Sluiting Voor vragen over de stukken of de inhoud van de agenda kunt u contact opnemen met de heer B.Th. de Winter, telefoonnummer (010) 246 58 53, of e-mail bt.d.winter@schiedam.nl.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 6