SPORTAGENDA R Hermes DVS verliest SPECTACULAIRE showroomuitverkoop KORTINGEN TOT 70 Brugman Voordelig bij Landal voorzomeren GreenParks Nieuws van de Hargahoeve Eendracht wint G-toernooi Dubbelslag Haandrikman OP ALLE BADKAWERWEV3BEL5 Oude knarren hadden pret KV Harga viert zesde lustrum Schiedam laat punt liggen Ventura-teams kampioen Triatleet Richard de Groot wil naar EK en WK Lekker goed, laagste prijzen. Spetterende prijzen! DE HAVENLOODS - WOENSDAG 9 JUNI 2004 SCHIEDAM 24-1441 SCHIEDAM - De vijfde edi tie van het Demos' Oude- Knarren-toernooi is gewon nen door het team met de fantasierijke naam Higgins. Het Goudse Donk ging aan de haal met de sportiviteit- prijs en een krat bier. Het toernooi, dat wordt gespeeld op kleine veldjes en met zaal- voetbalregels, trok twaalf uit de regio afkomstige teams met der tigplussers en bleek opnieuw een topper. De routiniers hielden al lemaal het fairplay in ere en zorgden er voor, dat er geen wanklank te horen viel. Uiteraard volgt er ook in 2005 weer een dergelijk toernooi. Dan wordt er gespeeld op eerste pinksterdag en wordt het na de fusie van Demos, GTB en Schie- damse Boys georganiseerd door de nieuwe vereniging Harga- sport. SCHIEDAM - Niets moet maar veel kan, is het motto, dat de korfbalvereniging Harga op zondag 13 juni hanteert bij de reünie ter gelegenheid van het dertigja rig bestaan. Vijf jaar geleden was het feest rond het zilveren jubileum een geweldig succes en dat willen we herhalen', stelt de feestcom missie. Zeker oud-leden zullen, zo is de veronderstelling, wel eens willen zien onder welke condities er tegenwoordig gekorfbald wordt. 'We hebben een nieuwe accom modatie met twee kunstgrasvel den, twee tennisvelden en zes jeu-de-boules-banen', is de trotse aankondiging. Voor de reünisten is een programma samengesteld, dat om 10 uur met een koffieta fel begint. Daarna zijn tussen 11 en 12.30 uur spelletjes voor de jeugd. Tussen 13 en 16 uur een mix- toernooi, schutterskoning, een potje 'Twaalven' of jeu-de-bou- les. Om 17.30 uur wordt een koud buffet geserveerd. Vervol gens is er muziek en tijd voor het ophalen van herinneringen. De uitnodigingen zijn inmiddels de deur uit, maar wie denkt de invitatie gemist te hebben kan zich melden bij Greet Veer tel. 010-4715002 of een e-mail zen den aan: gveer@kabelfoon.nl SCHIEDAM - De dubbel tegen Storks heeft de soft- balvrouwen van Schiedam een zege en een gelijkspel opgeleverd. Inmiddels heb ben beide ploegen vijfmaal tegen elkaar gespeeld: het leverde de Hagenaars niet meer dan een punt op. In de eerste wedstrijd had Schie dam geen kind aan de bezoe kers. Hoewel het na twee innings nog wel 2-2 was, liep de thuis ploeg in de daarop volgende 3 innings uit naar 12-2. De tweede wedstrijd verliep een stuk min der soepel en leverde uiteinde lijk niet meer dan een gelijkspel (8-8) op. Na drie innings leidde Schiedam met 6-4. Maar in de vierde inning ging het mis. Pit cher Kim de Ronde kwam in de problemen na het gooien van tweemaal 4-wijd. Dat leidde tot een wissel. Moniek Vervloet nam het over. Zij had echter de eerste wedstrijd al gegooid en had nauwelijks in kunnen gooi en. Het leverde opnieuw een 4- wijd op. Met alle honken bezet en een drieslag boog Storks de achterstand om in een voor sprong: 6-8. Pas in de laatste slagbeurt lukte het Schiedam om iets terug te doen. Danitsja Kor- pel startte met een honkslag. Door een honkslag van Shannon de Groot schoof zij op naar het derde honk en scoorde door een doorgeschoten bal. De Groot had inmiddels het derde honk bereikt. Zij werd binnengeslagen door Moniek Vervloet, die zelf sneuvelde op het eerste honk. SCHIEDAM - Het kan niet op. Na het succes van de dames in de zaal, heeft het team zich zon dag ook op het veld de titel toe geëigend Ook de mannen wer den kampioen. Het levert beide teams een deelnamebewijs op voor de strijd om het Nederlands kampioenschap veldhandbal. Het toernooi om de nationale ti tel wordt op zaterdag 19 juni ge houden in Amersfoort. SCHIEDAM- Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke be woners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De ze week zijn dat Lucky, Zorro en Rolo. Lucky en Zorro Deze twee zwarte gesteriliseerde poezen van 3 en 3 1/2 jaar oud zijn onafscheidelijk. Beide katten zijn naar het asiel gebracht wegens tijd gebrek. Lucky en Zorro kunnen goed met kinderen overweg en stoei en het liefst binnenshuis. Natuurlijk wel samen. Ze wachten beiden op een baasje die wel genoeg tijd voor hen heeft. Rolo Deze Zorro is een kruising pers van 8 jaar oud. Ook deze kat is naar het asiel gebracht wegens tijdgebrek. Zorro kan niet goed met andere katten en honden omgaan. Wel vindt hij het niet erg om binnen te blij ven. Zorro kun je geen groter plezier doen dan hem te borstelen. Ver der is deze kat erg lief en rustig. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. Meer informatie over deze of andere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. •C-Gerard S.Verver SCHIEDAM - Ooit was het wekelijkse persberichtje vaste prik. Richard de Groot zorgde zelf voor zijn PR. Dat is geen vorm van misplaatste arrogantie. De Schiedammer toonde zich, toen al, een getalenteerd triatleet en wil je als individu in beeld komen, dan zal je zelf de pen, fax of e-mail ter hand moeten nemen. Vorige week was er ineens weer zo'n berichtje. Over zijn succes volle poging om via de triat lon van Lanzarote de gevreesde, meer bekende en fameuze 'Iron Man'-triatlon op dat andere vulkaaneiland Hawaï te bereiken. Het was alweer wat jaartjes gele den dat de naam De Groot op het computerscherm was versche nen. "Klopt", bevestigt hij. "Ik ben er vijfjaar tussenuit geweest. Even weinig gedaan. Nee hoor, niet als sabbatical. Dat doe je wanneer je afstand wilt nemen van de inspanningen. Ik wilde best verder, maar moest aan mijn maatschappelijke besognés den ken. Van de triatlon kan je niet leven. Carrière maken dus. Die druk is nu grotendeels van de ke tel, waardoor ik me nu op de tri atlon kan gaan richten." Richard de Groot plonsde weer in het zwembad, haalde de fiets uit het vet en de loopschoenen uit de kast. En hij stelde zich een doel. In 1999 had hij voor het eerst een complete triatlon voltooid. Die van Almere, waar jaarlijks ook het Nederlands kampioenschap op het spel staat. Hij raasde er toen na bijna negen uur als veer tiende Nederlander over de meet. "Dat was zeker geen slechte tijd, maar het moest beter kunnen." Andere koek Lanzarote. Dat is andere koek. Een kaal eiland. Gevormd door vulkaangesteende, warm en win derig. Hij was er al tweemaal ge weest om te trainen en had een maal de triatlon van dichtbij aan schouwd. Het had het vuurtje SCHIEDAM - Natuurlijk werd het G-toernooi van HBSS net als in voorgaande zestien jaar gezegend met mooi weer. Het was een goede entourage voor weer een geslaagd toer nooi, dat gewonnen door het Amsterdamse Eendracht'82. Het leverde de Noord-Hollanders de Gebr. van den Bosch-wisselbo kaal op. In poule C ging de eindzege naar Honselersdijk en in poule B was Die Hage het winnende team. De Daan Zonneveld bokaal (sportiviteitprijs) was voor Honselersdijk 3 en de Gerrit Fukkink-pe- naltybokaal werd gewonnen door Alphense Boys. De dag werd afgesloten met optredens van Martin Eden en Rita Young en als klap op de vuurpijl was er een half uur durend optreden van de als mystery-guest aangekondigde Corry Konings, die (geheel belan geloos) naar Schiedam kwam en het dak er kompleet af liet gaan. Omdat hij het op medisch advies rustiger aan moet gaan was het za terdag het laatste toernooi voor Jan de Jong en zijn echtgenote Rita Young. Ze hebben jarenlang (als vrijwilligers) voor de muziek en de optredens gezorgd. Ze werden verrast met een schommelbank voor zien van HBSS-kussentjes, die werd aangeboden door achttien spe lers. van woensdag 9 t/m dinsdag 15 juni ATLETIEK: woensdag Vlaardingen Marnixlaan AV Fortuna 19.15 uur prestatieloop 2, 5 en 10 km. CRICKET: zaterdag Rood Wit-Hermes DVS(da), Akax/K-Excel- sior'20(da); zondag Schiedam Thurlede 11.00 uur Asvion-Shinty Dal. HONKBAL: zondag Orioles-Gophers, Adegeest 2-Schiedam, Vlaardingen Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Braves 2. SOFTBAL: vrijdag Blue Hitters-Gophers(h), The Islanders-Schie- dam(h), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.00 uur Holy-Zwijndrecht 2(h); zondag Neptunus-Schiedam; woensdag Blue Stars-Holy(da). TENNIS: t/m zondag Vlaardingen Willem de Zwijgerlaan TV Holy jeugdranglijsttoernooi; vanaf maandag Maassluis TV Bequick jeugd- ranglijsttoernooi. WANDELEN: t/m donderdag start complex korf balvereniging Harga avondvierdaagse. aangewakkerd. Dan heb je niet meer dan een schouderduwtje nodig om de uitdaging aan te gaan. "Lanzarote is echt iets voor jou, hebben ze meerdere keren gezegd. Het heeft me over de streep getrokken. Kijk, ik weet zelf wat ik kan. Hawaï moest, in mijn leeftijdsklasse 30 tot 34 jaar, haalbare kaart zijn." Dan wordt het vervolgens in de weken, die aan de trip naar Lan zarote vooraf gaan, een race te gen de klok. Letterlijk. De Schiedammers gooide trainend de versnelling in de hoogste stand en was 25 uur per week met de voorbereiding bezig. Zwem men, fietsen en lopen. "Ik heb er alles aan gedaan en voor gela ten", beschrijft hij zijn inspannin gen. Aan ieder onderdeel be steedde hij minimaal viermaal per week een aantal uren. Zo liep hij, om de marathon in de benen te krijgen, eenmaal een duurloop van 35 kilometer. Veel tijd om aan andere zaken dan werken, eten en trainen te denken, bleef er niet over. Het enige onzekere bij zijn Iron Man-missie was de macht van de tegenstanders. In zijn categorie waren er op het Canarische ei land negen selectieplaatsen te verdienen. Maar er waren wel 165 mannen, die graag naar de idyllische eilandengroep in de Stille Oceaan wilden afreizen. Volhouden "Van een enkeling weet je waar hij toe in staat is. Van de meer derheid weet je niets. Het werd een kwestie van volhouden. Tij dens de triatlon had ik geen zicht op de stand van zaken en op de concurrenten in mijn leeftijds klasse. Ik wist dat ik vrij voorin zat. Tussen de mensen die jonger waren en bij een andere categorie hoorden. Vandaar, dat ik me niet echt zorgen maakte: het moest wel gek lopen wilde ik niet bij de beste negen eindigen." In oktober wórdt hij in Hawaï verwacht. Tot dan wacht hem een intensief programma. Zo heeft hij zich voorgenomen om het NK in Almere te doen. Is dat niet te veel van het goede? "Nee hoor", rea geert hij monter. "Tussen de Noord-Oostpolder en de Stille Oceaan zitten zeven weken. Dat moet genoeg zijn om te herstel len." Almere beschouwt hij als een test. Tegelijk is het een poging om de hoogste treden van de Nederlandse triatlon-ladder te bereiken. "Ik wil bij de beste be horen en bij de selectieheren in beeld komen. Ik heb mezelf ten doel gesteld om in de loop van de komende drie jaar bij de groep triatleten te komen, die naar het Europees of wereldkampioen schap mag." Daarmee zou hij de kroon op het werk zetten van 'een uit de hand gelopen hobby'. Richard de Groot investeerde veel tijd en geld in die liefhebberij. Presta ties, zoals in Lanzarote en moge lijk dadelijk in Almere en Hawaï vormen het rendement. CHIEDAM - Musis-bowlster Carmen Haandrikman (13) is zondag in het Nationaal Bowlingsport Centrum Nederlands kampioen bij de pupillen geworden. Samen met de Utrechtse Chantal Jacobs pakte ze ook de nationale titel in de dubbels. Omdat de Schiedamse tijdens het seizoen op B-jeugdtoernooien de meeste punten behaalde werd ze door NBF-voorzitter Marti Koedijk uitgeroepen tot Bowlster-van-het-jaar. Ook andere Musis-jongeren speelden zich in de prijzen. Bij de jongenspupillen werd Nick Walra ven individueel derde en samen met Xander van Mazijk derde bij de dubbels. Jill de Bruin werd achter Europees kampioene Wendy Kok tweede bij de meisjesjunioren. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Edah is een supermarkt waar je elke week 'een schat' aan geld kunt besparen. Maar je komt er ook schatjes tegen, zoals deze. Is dit jouw schatje? Kom dan samen naar de winkel om een leuk cadeau te halen. SCHIEDAM - Hermes DVS is zijn ongeslagen status kwijt. Daarvoor zorgde de nummer twee HCC, dat het Schiedamse totaal (171) in de slotfase van het duel voor het verlies van 9 wickets passeerde: 172. Daarmee gebeurde wat captain Nick Statham al vreesde. Die zei des gevraagd, dat het ongeslagen blijven natuurlijk een mooie prestatie was, maar dat daarbij wel de aantekening hoorde, dat de wedstrijden tegen HCC en Excelsior'20 nog op het programma stonden. Lou Bor- rani was met 53 de topscorer aan Schiedamse zijde. Greg Todd en Jas per Beijer voegden er samen 69 aan toe. Nadat Hermes DVS vorige week al te sterk bleek voor VOC, pakte dit maal stadgenoot Excelsior'20 de volle winst tegen de tobbende Rot terdammers. De Schiedammers kwamen tot een respectabel totaal van 242, terwijl VOC op een miserabele 104 bleef steken. De stand: Hermes DVS, HCC, Excelsior'20 7-12, VRA 7-10, HBS en Quick/H 7-6, VCC 7-4 en Bijlmer 7-4, ACC en VOC 7-2. KEUKENS BADKAMERS ALLES KAN MET BRUGMAN Genieten staat voorop tijdens een zomerse vakantie bij Landal Green- Parks. Welk van de 53 parken in Nederland, België, Duitsland, Tsje chië of Oostenrijk u ook kiest, u vindt er de rust van de natuur en alle ruimte om jezelf te zijn. Of uw voorkeur nu uitgaat naar bos of bergen, u hoeft nooit ver te reizen, want de parken liggen altijd lekker dichtbij. En deze zomervakantie ge niet u extra voordelig bij Landal GreenParks. Speciaal voor de le zers van Wegener Huis-aan-huis- kranten hebben we namelijk een aantal aantrekkelijke aanbiedingen geselecteerd! Een weekend, een midweek of de hele zomervakantie, aan u de keus. Lees snel verder! Juni juli Weekend Midweek Week Week Week 11,18, 25 juni 14, 21, 28 juni 14, 21, 28 juni 2 juli 9,16 juli Coldenhove 235 275 205 235 295 345 430 475 530 575 Twenhaarsveld 230 245 190 215 285 310 435 500 500 560 Wirfttal 190 215 175 195 230 260 465 540 565 665 Bel voor informatie, feserveringen en gratis brochure: 0900-8842 0,20 p. min.) Reserveren o.v.v. Wegener Huis aan huis Voor algemene info: www.landal.nl t 'Eerst vlammen in Hawaï' Richard de Groot wacht een druk triathlonjaar. Eerst doet hij in augustus Almere en in oktober reist hij naar Hawaii voor 's-werelds moeilijkste triathlon: de Iron-man. Foto: Roel Dijkstra Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 V/DWEEK Excelsior'20 nestelde zich door de ruime zege opVOC naast Hermes DVS en HCC op de eerste plaats. Foto: Roel Dijkstra <r Barendrecht, Pesetastraat 18-20 - Keukenboulevard Barendrecht (industrieterrein Reijerwaard Cornelisland), Telefoon 010-2922011 Capelle a/d IJssel, Hoofdweg 46, Telefoon 010-2587555 Numansdorp, Edisonstraat 4 Telefoon 0186-653772 voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl Ureüjmsrks 4 pers. 6 pers. 4 pers. 6 pers. 4 pers. 6 pers. 4 pers. 6 pers. 4 pers. 6 pers. Voorwaarden De aanbieding geldt alleen voor nieuwe reserveringen. Genoemde prijzen zijn exclusief reserveringskosten 17,50, bedlinnen 5,25 per persoon per verblijf en toeristenbe lasting en overige gemeentelijke heffingen 0,95 per persoon per nacht. Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere kortingen, spaarprogramma's, all-in arrangementen of acties. De beschikbaarheid van bungalows/ appartementen voor deze aanbieding kan per park, per type (luxe en kinderbungalows uitgesloten) en/ of aankomstdatum verschillen en is beperkt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9