Camping Rotterdam in de steigers I [LQffQof/Vecf 3x9 329/- 299/- Luther in de bioscoop www.swndirect.nl 379/- 477/- 379, tel. 023 - 5555 910 Nieuwe editie Oei, ik groei! VOOR VAKANTIES NAAR 379 ACSI cam- pingcard Nog een klein weekje de kans in Rotterdam HOLIDAYS Lekker goed, laagste prijzen -je*, ik groev. <1 Hong Kong Festival Wilt U naar Turkije met vakantie? «su WOENSDAG 23 JUNI 2004 NS-15 Laat de voorpret beginnen! Nog minder dan een maand men kan weer samen komen op de enige echte stadscamping van Nederland. Tussen 8 en 12 juli 2004 strijkt Camping Rotterdam weer neer in het Museumpark. Het programma is rond, de camping is bijna uitverkocht, de excursies uitge- checkt en de tentstokken opgepoetst. De organisatie is er klaar voor. Traditioneel begint de donderdag met een spetterende live-show. De one and only 'De Andere Hazes' komt! Laatje meeslepen door hits als Zij gelooft in mij en de Vlieger. Vrijdag is natuurlijk bingo avond, met als afsluiter DJ MartinAir en komen ook onze Ierse vrienden terug met hun onvervalste Pubquiz in de kantine. Zaterdag gaat het dak er weer af met de Kara-oké show van onze campingfamilie. DJ Golden Wonder Boy zorgt zijn groovy sound, genieten. Op zondagavond komt er een vreselijk spetterende slotact. Uiteraard kan er iedere avond na 23:00 uur nog even doorgehaald worden met de Stille Disco van 433ftn.com. En iedere ochtend kun je het luie campingzweet er uit werken bij de ochtend workou met Doris Mi, Drillmaster M en Strechten mit Gretchen. van je dag zorgen. Leuke en spannende ex cursies van Rotterdam Roots, Rotterdam Bycycle en het Camping Rotterdam Excursieteam zorgen ervoor datje de stad in al haar facet ten ontdekt. Zie het volledige programma op "http://www.camping- rotterdam.nl/"www.campingrotterdam.nl. Kampeerders grijpen mas saal naar CampingCard ACSI De dit jaar geïntrodu ceerde kortingskaart voor het kamperen in het laagsei- zoen is een ongekend succes. In een paar maanden tijd is CampingCard ACSI nagenoeg uitverkocht. Veel campings zien hun bezetting in het laagseizoen met sprongen vooruit gaan, terwijl de kaart gebruikers voor een zacht prijsje een mooi plekje kun nen vinden op de camping. Kampeerders kiezen massaal voor dit gebruiksvriendelijk pasje, goed voor inmiddels honderdduizenden extra over nachtingen. Men hoeft deze kortingskaart maar te tonen op de camping receptie, en men profiteert van kortingen tot wel 50% Voor de overnachtingprijs van 9, 11 of 13 euro kan men be schikken over de belangrijk ste voorzieningen op de cam ping. Kopers van een cam- pinggids van ACSI krijgen CampingCard ACSI gratis. In de gidsen staat uitgebreide in formatie over het handige pasje. Zie ookwww.campincard-nl Dit jaar toert wederom de kinder-attractie Camp Bea ver mee met De Parade, het jaarlijkse zomerfestival dat loopt van juni t/m augustus door de grote steden Rotter dam, Den Haag, Utrecht en Amsterdam. Kids tot 13 jaar ontdekken in Camp Beaver hun Picasso-talenten met kwast verf, en vanaf 7 jaar kunnen ze meespijkeren en -bouwen aan een houten fort. Vooral het creatief zelf (en buiten!) bezig zijn is key in Camp Beaver. Camp Beaver bestaat uit 2 onder delen. In de ene tent, die de vorm heeft van een reusachtige wig wam, staan 8 ezels opgesteld. El ke middag kunnen kids hier met alle kleuren verf hun fantasie la ten stuiteren op grote vellen pa pier - en als het meezit mogen ze soms ook de tent zelf schilderen. De makkelijk zittende, oversized overhemden hangen klaar om hun eigen kleren uit de gevaren zone te houden van de verfklod- ders. Sommige kids laten zich voor hun schilderijen ter plekke inspireren door het Parade paardje: De Zweefmolen. Camp Beaver is daarmee precies in de sfeer van de Parade: oorspronke lijkheid, avontuur, "zelf doen!", creativiteit en spontaniteit. Dat geldt eveneens voor de twee de attractie in Camp Beaver, pal ernaast. Dat bestaat uit een groot dak, dat wordt gestut door houten palen. Muren zijn er (nog) niet), want die worden stukje bij beetje door de kids zelf gespijkerd. Uit een grote hoop houtjes en latjes die voor het fort-in-wording ligt, kunnen ze zelf kiezen waarmee ze aan de slag willen en hoe ze hun bijdrage gaan vormgeven. Prima als er daardoor zomaar spontaan een extra kamertje in dat fort ontstaat: hoe meer de Camp Beavers zelf erbij verzin nen, hoe beter. Na een paar dagen lijkt wel alsof dit gebouw uit het decor van een western is getild. En wie zelf kunststukjes heeft gespijkerd die roepen om een verfje, kan bij de Camp Beaver- buren zitten om een greep te doen uit de kleurige voorraad. Begeleiding Op zowel de schilder- als op de timmerafdeling zijn altijd Camp Beaver-medewerkers aanwezig, die de kids opvangen en begelei den. De bedoeling is dat de kids helemaal in hun eigen wereld hun fantasie kunnen uitleven. Ouders zijn daarom even van het toneel verdwenen. Camp Beavers krij gen een polsbandje waarop het mobiele nummer van hun ouders staat, waarna de kids zich kunnen uitleven in hun eigen Camp - als of ze een mini-vakantietje bele ven. Geen camera? Geen zorg. Van ie dereen die op Camp Beaver heeft geschilderd of getimmerd, maken wij een foto als herinnering. Die foto komt op de website van Camp Beaver, om te downloaden en door te zenden. De Parade/Camp Beaver is nog in het Rotterdamse Museumpark tot en met zondag 27 juni. Daarna in Den Haag in het Westbroek- park van vrijdag 2 juli t/m zondag 11 juli, vervolgens in Ut recht in Park Nieuweroord van vrijdag 16 juli t/m zondag 25 juli en tot slot in het Amsterdamse Martin Luther Kingpark van vrij- Marktlaanl-3 2132 DL Hoofddorp en nag heel veel andere aanbiedingenzie: www.sundirect.nl Gry*oo-tsc vakanties -fco-fc in de kleinste details.' dag 20 juli t/m zondag 15 au gustus. Openingstijden Camp Beaver: van 15:00 tot 18:00 u Entree: 2 euro, website: www.eagerbea- ver.nl, www.campbeaver.nl en www.deparade.nl Edah is een supermarkt waar je elke week 'een schat' aan geld kunt besparen. Maar je komt er ook schatjes tegen, zoals deze. Is dit jouw schatje? Kom dan samen naar de winkel om een leuk cadeau te halen. Donderdag 1 juli gaat de film Luther, een film over het leven van de Duitse kerkhervormer Maarten Luther (1483-1546), draaien in de Nederlandse bioscopen. Luther probeerde met zijn ideeën de bijbel en God dichter bij het volk te brengen en de macht van de kerkleiders af te zwakken. Velen zien Luther als belangrijk persoon uit de geschiedenis. Hij lag aan de ba sis van de Reformatie en de Lutherse kerk. Luther, een film over het leven van de Duitse kerkhervormer Maarten Luther (1483-1546). Luther probeerde met zijn ideeUn de bijbel en God dichter bij het volk te brengen en de macht van de kerkleiders af te zwakken. Velen zien Luther als belangrijk persoon uit de geschie denis. Hij lag aan de basis van de Reformatie en de Lutherse kerk. De film begint in 1505 als Maarten Luther (Joseph Fiennes) een in nerlijke crisis doormaakt. Een zware storm met blikseminslag lijkt het leven van Luther compleet te hebben veranderd. Vastbesbten Au gustijner monnik te worden, geeft hij zijn rechtenstudie op. In 1507 wordt hij tot priester gewijd en kort daarna, in 1508, wordt Luther overgeplaatst naar het klooster in Wittenberg. Door zijn nieuwe leven, zijn geloof en zijn betrokkenheid bij de bijbel vormt hij ook zijn ei gen overtuiging. In 1517 spijkert Luther zijn beroemde 95 stellingen op de deur van de slotkerk in Wittenberg met als gevolg een breuk met de Rooms-katholieke kerk, maar het begin van de Reformatie. De leer van Luther krijgt steeds meer aanhangers. Maar ook de andere zijde wordt belicht. De volksopstand gaat namelijk gepaard met bloedbaden en ellende. Hierdoor verliest Luther zijn status als volksheld. In deze moeilijke tijd vindt hij troost bij Katharina von Bora (Claire Cox) waarmee hij uiteindelijk trouwt. Regie: Eric Till (Oh, What a Night, Farther West) Cast: Joseph Fiennes (Elizabeth, Shakespeare in Love) Alfred Molina (Frida, Chocolat, Identity) Jonathan Firth (Wuthering Heights, Six-Pack) Sir Peter Ustinov (Animal Farm, Topkapi) Claire Cox (Splinters, The Hole). Lengte:+/- 113 minuten. Baanbrekers zijn ze, Hetty van de Rijt en Frans Plooij, het schrij versechtpaar van de bestseller Oei, ik groei! Hun boek, dat ieder een kent, heeft jarenlang in de toptien van best verkochte non-fic tie gestaan. Terwijl de ene na de andere vertaling in het buitenland volgde, zetten Van de Rijt en Plooij hun onderzoek naar de mentale ontwikkeling van baby's voort. Medio mei verscheen de nieuwe editie, die met twee hoofdstukken fors is uitgebreid en nu de eerste twintig maanden van een baby beschrijft. Prijs 29,90. Oei, ik groei! wordt inmiddels wereldwijd uitgebracht, van Amerika tot Japan. De uitgebreide editie behandelt twee 'nieuwe' belangrijke ontwikkelingssprongen, namelijk die rond 64 en rond 75 weken. In deze periode 'ontdekt' een baby waarden en normen, regels en princi pes en ontluikend zelfbegrip. Ouders vinden deze perioden in het tweede levensjaar vaak moeilijk omdat ze dikwijls gepaard gaan met ruzietjes en conflicten. Niet voor niets spreekt menig ouder dan ook over de peuterpuberteit. Van de Rijt en Plooij noemen dit de periodes van de drie H's: Hangerigheid, Huilerigheid en Humeurigheid. Met el ke sprong krijgt de baby er een nieuw waarnemings- en leervermogen bij. Voor toeristen die deze zomer een vakantie in Azië, Australië of Nieuw-Zeeland plannen, loont een bezoek aan Hongkong op de heen- of terugweg. Onder de naam '2004 Hong Kong Shopping Festi val' organiseert het verkeersburo van Hong kong - de Hong Kong Tou rism Board - van 26 juni tot en met 31 augustus een spectaculaire uit verkoop. Kortingen oplopend tot 50% worden aangeboden. Deze staan vermeld in de brochure'2004 Hong Kong Shopping Festival Pas sport', gratis verkrijgbaar bij de informatiebalies van het verkeersbu reau op de luchthaven in Hongkong, in het centrum of bij de deelne mende winkels. Bij besteding van een bedrag hoger dan 31 (300 HK$) maakt men iedere keer kans op een van 56 prijzen, waaronder een Rolex diamanten dames horloge, hotelovernachtingen en Busin ess Class tickets van Cathay Pacific. Nadere informatie over de uit verkoop en de te winnen prijzen vindt men op www.discoverhong- kong.com. uil m Wij gaan nèt een stukje verder. Qua accomocfafies en service want onze vakanties zijn tot in de kleinste details verzorgd. En onze prijzen? Die blijven lekker dicht bij huis. m Camp Beaver is dé Parade-kidhit pagina 528 Kusadasi/Club Hotel Lion Dil gezellige familiehotel ligt 1 km. van het cen trum van Kusadasi en 2 km. van Ladies Beach. Hotel Lion ligt op een heuvel en heeft doordoor een schitterend uitzicht over de zee. Vertrek in juli en augustus. 8 dagen v.a. 319,- 15 dagen v.a. 375,- Side/Hotel Tanyeli Hotel Tanyeli ligt in de wijk Kumkoy op circa 5 km van het centrum van Side. De afstond naar Manavgat bedraagt circa 15 km. Het zandstrand ligt op circa 250 meter van het complex. Vertrek in juli. 8 dagen v.a. 399,- 15 dagen v.a. 619,- Alanya/Hotel Acar Het hotel ligt ca 2,5 km van het centrum van Alanya. Binnen 100 m zijn enkele winkels en restaurantsHet strand is op ca 200 m en is door een weg gescheiden. 8 dagen HP V 8 dagen All m Vertrek in juli. 8 dagen v.a. 329,- 15 dogen v.a. 549,- y Alanya/Hotel Karat Hotel Karot kent een optimale prijs/kwaliteit ver houding. Deze accommodatie ligt in het centrum van Alanya. Het Kleopatrastrand is op 800 m. afstand. Dit strand kan zowel lopend, als met de dolmusbus goed worden bereikt. Vertrek in juli. 8 dagen v.a. 299,- 15 dagen v.a. 439,- 8 dagen All in 8 dagen HP 8 dagen HP Bovenvermelde prijzen zijn per persoon in een 2-persoons kamer, inclusief retourvlucht, hotelaccommodatie op basis van verzorging voor 8 of 15 dagen. Prijzen zijn exclusief luchthavenbelasting van 60,- p.p. en eventuele vluchttoeslagen Voor een uitgebreide beschrijving ziewww.sundirec' nl SCHAT V/D WEEK Margeaux Renard MARMARIS/Hotel Club Beysnvilla 3 '+/VP+ MARMARIS/ICMELER Hotel Mersoy 3*/Al BODRUM/Hotel Aegean Dream Resort 5'/DAI BOORUM/Gümbet Club Hotel Vela 3*/AI Marmaris/Hotel Mersoy Hotel Mersoy ligt in de prachtige groene om geving van Icmeler. Centrum en strand van Icmeler is op een paar minuten loopafstand. Hotel Mersoy is een familiehotel met service!!!! Vertrek 1 tot 10 juli8 dagen 379,- Vertrek 1 tot 10 juli/15 dagen 569,- Vertrek 10 juli tot 20 augustus/ 8 dagen 419,- Vertrek 10 juli tot 20 augustus/15 dagen 619,- 8 dagen All Ito „vif - Marmaris/Hotel Begonvilla In een levendig gedeelte van Marmaris, op slechts 300 m van het Marmaris-strand en ca. 11cm naar hartje centrum. Op 100 m van het hotel passeren met grote regelmaat dolmusbusjes. Vertrek 1 tot 10 juli/ 8 dogen 379,- Vertrek 1 tot 10 juli/15 dogen 569,- Vertrek 10 juli tot 20 ougustus/ 8 dogen 419,- Vertrek 10 juli tot 20 ougustus/15 dogen 619,- 8 dagen V** Bodrum/Hotel Aegean Dream Aegean Dream Resort Is recent geopend. Deze schitterende accommodatie ligt aan het strand. Het centrum van Bodrum bevindt zich op circa 20 km en is met de dolmusbusjes goed te bereiken. Vertrek op verschillende dato in juli en augustus. 8 dogen v.o. 477,- 15 dogen v.o. 749,- 8 dagen Ultra AH in Bodrum/Club Hotel Vela Wanneer u de beroemdste straat van Giimbet uit loopt, ziet u hotel Vela. Het ligt aan het einde van de Borstreet. De afstand naar het privéstrand bedraagt circa 200 mtr. Vertrek I tof 10 ju li/ 8 dogen 379,- Vertrek I tof 10 juli/15 dagen 569,- Vertrek 10 juli tot 20 ougustus/ 8 dogen 419,- Vertrek 10 juli tot 20 augustus/15 dagen 619,- dagen All in KUSADASI/ Clwb Hotel Lian/HP SIDÏ/Hofel Tanyeli A'/AI ALANYA/ Hotel Acar 3*/AI ALANYA/ Hotel Karaf 3*/HP V.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15