A Feest der herkenning! Good times at HARD times! •C- Maarten van der Jagt en Els Neijts Evenementen in de regio Muziekfans kunnen zich uitleven op nieuw garagerockfestival Primitive! en Metropolis One Only Productions (de organisator van onder meer De vrienden van Amstel LIVE! In Ahoy') presenteert in samenwerking de Stichting Roparun met gepaste trots haar nieuwe evene ment: 'The Tribute Band Night' op zaterdag 3 juli in Ahoy' te Rotterdam. Tijdens deze avond staat de top van de internationale Tribute Bands samen in één show, voor wat Het Grote Feest der Herkenning zal worden: Waan je terug in de tijd met een drie uur durende show (zonder pauze) vol vaart, hits en entertainment! Inmiddels zijn een aantal internationale Tribute Bands bekend: zo zijn de The Bootleg Beatles aan wezig, die sinds 1980 The Fab Four' naar de kroon steken. De band heeft ondermeer samen opgetreden met de enige echte Bon Jovi, David Bowie, The Corrs en Iggy Pop. De tweede grote naam is Björn Again. Al meer dan 15 jaar treedt deze band op voor vel'e zalen en grote stadions en hebben zij al meer dan 3000 live shows op hun naam staan in meer dan 50 landen. Benny Andersson heeft al eens gezegd: "Fans had better make the most out of Björn Again becau se that's the closest they a going to get seeing ABBA. ABBA will never reform Killer Queen is de beste Queen Tribute Band van de wereld. De zanger Scott (Freddie) geeft op het podium het gevoel dat Queen nog steeds bestaat. Deze band heeft evenals Björn Again wereldwijd opgetreden, ondermeer Moskou, Dubai, Cannes en Bangkok. Tijdens The Tribute Band Night zijn er verder optre dens van U2: UK, de Madness Tribute Band: One Step Behind en de Police Tribute Band Stung. Voor meer informatie over het gehele programma van The Tribute Band Night kun je kijken op www.tribute- bandnight.nl. Kaarten voor 'The Tribute Band Night' zijn te koop via de Bekende Voorverkoop Adressen, ervice(r), www.ticketservice.nl. of telefo- nistn te reserveren via: 0900 3001250 (45 cpm). Kaartprijzen variëren van 31 tot 35 euro (exclu sief bespreekkosten). Muziekliefhebbers kunnen komende week hun hart ophalen. In WaterFront wordt voor het eerst het Primitiveï-festival - van 1 t/m 3 juli - gehouden. Een dag later is het de beurt aan Metropolis. Voor het eerst in Nederland staat er een festival in de steigers dat geheel geweid is aan de muziek, levensstijl en cultuur voortgeko men uit de momenteel weer zeer populaire muziekstroming garage punk. Het driedaagse Primitiveï- festival richt zich op het originele, rauwe geluid zoals dat in midden jaren zestig door bandjes in gara ges werd gemaakt. Daarnaast zul len ook hedendaagse groepen die de 'garage-houding' als uitgangs punt nemen aan de Boompjeskade optreden. Garage-rock ontstond ooit in de Verenigde Staten als Transatlantisch antwoord op de zogenaamde British Invasion (populaire Engelse groepen als The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks). De Amerikaanse tie nercultuur, gevoed door een hang naar mooie, vaak onbereikbare meisjes, snelle auto's en wilde feesten vormden de thema's die garagerock-bandjes destijds vaak hanteerden. Op het programma staan onder meer The Remains, een legendari sche groep die verantwoordelijk is voor vele klassiekers en ooit door Amerika toerde met The Beatles. The Chesterfield Kings zijn zon der twijfel de vaandeldragers van de garage-revival van begin jaren tachtig. The Von Bondies komen uit motor city Detroit en zijn een vooraanstaande exponent van de nieuwe garage-golf. Zij hebben de garage-sound vertaald naar het hedendaagse en scoorden onlangs zelfs een hitje met C'mon C'mon. Om de liefhebbers overdag van straat te houden heeft WaterFront in samenwerking met WORMbeeld ook een filmpro gramma op de agenda. Muzikaal toetje Een dag later wordt in het Zuiderpark het muzikale toetje opgediend. Op het gratis toegan kelijke muziekfestival spelen zon dag 4 juli vanaf 13.00 tot 21.00 uur verspreid over vijf podia maar liefst 40 bands en dj's uit binnen- en buitenland. Henri Oogjen, programmeur van podium/café Rotown, stelde samen met collega's van de podia Ekko en Paradiso het programma samen van een van de twee Metropolis-tenten. Oogjen werd onlangs nog genomineerd voor de eretitel Programmeur van het Jaar maar zag die prijs tot z'n grote spijt naar een collega van een Haarlems podium gaan. 'Ja, ik vind het wel jammer, ik ben wat dat betreft een heel slecht verlie zer. Maar ach, het blijft toch ook een beetje appels met peren verge lijken. Rotown werkt vanuit een heel ander concept dan het Patronaat. Ik ben wel blij dat Metropolis de prijs van beste festi val van Nederland heeft gewon nen. Dat is verdiend. Het is toch een festival dat met weinig budget nieuwe bandjes wil neerzetten en daardoor op het scherpst van de snede wordt geprogrammeerd.' Over het programma in 'zijn tent' is Oogjen dik tevreden. 'Ja, het is misschien wel het beste ooit, ik kan ook niet echt aanraders noe men, alles is goed. Nou oké, als ik er dan toch één moet noemen dan zeg ik The Killers. Dat hebben we heel vroeg geboekt en staat nu op punt van doorbreken in Engeland. Je moet denken aan iets als Interpol gecombineerd met de 'glam-houding' van Duran Duran. Ze hebben een geluid dat Nederland zal aanspreken, denk ik. Het is pakkend maar heeft ook een heel eigen indie-sound.' Inmiddels is ook de afsluitende act van de Rotown/Ekko/Paradiso- tent bekendgemaakt: M.A.S.S. dat door insiders wordt omschreven als de 'Blondie van nu' en onge twijfeld ook behoort tot 'the best you've never heard of. Primitive! Three days of wild twisted city rock teenage kicks! 1-2-3 juli, WaterFront, Boompjeskade 15, tel. 010 - 20 10 980, zie ook www.water- front.nl of www.primitive-festi- val.nl. Metropolis, zondag 4 Zuiderpark Rotterdam, meer informatie zie ook www.metropolisfestival.nl. juli voor De Vlaardingse binnenstad kent niet echt veel leuke restaurants die inspelen op de behoefte van de theater bezoeker. Maar voor bezoe kers aan het theater van Vlaardingen zijn er betere tijden aangebroken met de komst van restaurant HARD times. Voor de eigenaressen Ria Verbeek en Cock van der Stel is met de opening van HARD times een lang gekoesterde wens in vervul ling gegaan. Ria zelf afkomstig uit de gezondheidszorg, vertelt hiero ver: "Over één ding hoeven we ons geen zorgen te maken. In het ziekenhuis kwamen de mensen nooit voor hun plezier. Met een restaurant weet je dat gasten voor een avond gezelligheid komen. Ze komen dus echt voor hun lol en dat maakt wel wat uit met onze vorige baan!" Het restaurant, gevestigd in twee oude pandjes in een knus Anton Pieck-achtig straatje, ziet er na een drastische verbouwing heel verzorgd uit. Het rechterpandje bièdt bij binnen komst een gezellige bar terwijl in het linker pand een warm en opmerkelijk ruim restaurant is gecreëerd. Mooi element in deze ruimte is het beeld van de kunste nares Hortence Brown. De keuken wordt geleid door twee heren die hun sporen in de horeca ruimschoots hebben verdiend. Chef-kok John Hirt (le Pêcheur) en sous-chef Marco van Donge (Pallieter) koken een Fransmediterrane keuken. Een illustratief voorgerecht van hun stijl is het assortiment van diverse voorgerechtjes met olijven, vis en vlees. Deze 'tapas variodos' is ook populair bij een aperitief op een zomerse avond op het gezellige terrasje voor het restaurant. Bij de hoofdgerechten, op de overigens helder omschreven menukaart, zie je de mediterrane keuken duide lijk terugkomen: zeeduivel met chorizo of een tonijnbiefstuk met pesto en een vegetarisch gerecht als een flensje gevuld met corn, kikkererwten en feta. De wijn kaart valt op door de mogelijkheid de wijnen per glas te bestellen. De kaart zelf, is duidelijk door een echte wijnliefhebber samenge steld, als je de enthousiaste beschrijvingen leest. Veel nieuwe wereldwijnen, een paar Duitse en slechts één Franse wijn telt deze kaart. De goede witte huiswijn is ieder geval een schoolvoorbeeld van een wijn gemaakt die is gemaakt van de druivensoort Sauvignon blanc. In de wijn zijn de kenmerkende 'groene' aroma's als kruisbes goed te proeven. Restaurant HARD Times is ver noemd naar de gelijknamige folk- club HARD times. Deze folkclub werkt nauw samen met het Theater van Vlaardingen. Naast optredens van de folkclub in het theater zijn er meer banden tussen het theater en het restaurant. Het restaurant verzorgt ook de buffet ten en de catering van het theater. Restaurant HARD times plant zelf ook veel live optredens. Het Theater van Vlaardingen is de zomermaanden gesloten maar er zijn wel vier weekenden allerlei activiteiten in Het Hof. Zie voor meer info elders op deze pagina. Locatie: HARD times, Rijkestraat 10-12, Vlaardingen Telefoon (010) 248 97 41 keu ken open di-vr 12.00-21.30, za-zo 14.00-21.30, ma 17.00-21.30 Informatie: www.hardtimes.nl Kinderdijk, Art Below Seale- vel Art Below Sealevel is een unie ke manifestatie. Nooit eerder werd op een locatie met natio nale en internationale uitstra ling een dergelijke grootschali ge kunstmanifestatie georgani seerd. In het molengebied van Kinderdijk worden met natuur lijke materialen (materialen uit de polder) kunstwerken gemaakt die ge'nspireerd zijn op de strijd tussen mens en water. Het evenement start eind juli 2004 met een werkperiode voor de kunstenaars. Na het afron den van de opdracht (in de eer ste week van augustus 2004) blijft de tentoonstelling vrij toegankelijk voor publiek tot en met 31 oktober 2004. De schet sen, werktekeningen en foto's van het werkproces worden in een tentoonstellingsruimte geUxposeerd. Ook zal er een ruimte gereserveerd worden voor dialezingen ovdr natuur en cultuur. Locatie: Molengebied van Kinderdijk Datum: 31 juli t/m 7 augustus 2004 (werkperiode) tot 31 oktober 2004 (voor publiek) Voor meer informatie kijk op: www.artbelowsealevel.nl. Voor meer informatie: RVVV Holland Rijnland, Kantoor Leiden, tel: 0900-22 22 333 (Q 0,45 p/m) of kijk op www.rem- brandtfestival.nl. lige braderie in het centrum van Middelharnis. Per vrijdag zijn er verschillende thema's en ver schillende activiteiten voor jong en oud tot in de kleine uurtjes. Op het programma staan onder andere een voetbal toernooi, een schuimparty voor de jeugd, een rondrit van oude tractoren, een roofvogelshow, de wielerronde van Middelharnis, de Fox Kids Kellog's Kindertruck en natuurlijk volop muzikale omlijsting. Locatie: Centrum Middelharnis Datum: 9 juli t/m 6 augustus 2004 Meer informatie over het pro gramma: RVVV Zuid- Hollandse Eilanden, Kantoor Middelharnis, tel. 0187-484 870. Dordrecht, Dag van de Ar chitectuur Dit jaar organiseert Stichting DE STAD de Dag van de Architectuur rond het thema bruggen. Het programma is onderverdeeld in twee eventu eel apart van elkaar te bezoe ken onderdelen. Het eerste gedeelte is een rond leiding te voet langs een zeven tal interessante bruggen in de binnenstad van Dordrecht. Door deskundigen wordt uitleg gegeven over het ontwerp, de techniek en de bouw. Tijdens het tweede gedeelte Vlaardingen, Zomerterras, vier weekenden met allerlei activiteiten en optredens. Van donderdag 22 juli tot en met 25 juli, van 29 juli tot en met 1 augustus, van 5 tot en met 8 en van 12 tot en met 14 augustus. Locatie 't Hof in het Oranjepark. Zie voor meer info en programmering www.zomerterras.nl Gouda, Rollend op pad door de Kaasstad Nieuw in Gouda zijn de step- tochten door de stad, een leuke en gezellige manier om de historische binnenstad te ont dekken. De step is geëvolueerd naar een volwaardig vervoers middel voor volwassenen. De uitgebalanceerde techniek, de degelijke materialen en het des- ignvorm gegeven frame maken de nieuwe uitvoering aantrek kelijk en voor iedereen toegan kelijk. De tocht is bedoeld om op een leuke manier kennis te maken met het steppen. In groepjes vanaf 10 personen (max. 100) gaat u onder leiding van een gids op pad in de stad. Aan de hand van een speur tocht stept u van punt naar punt. Onderweg beantwoordt u de vragen. Locatie: Gouda Datum: Gehele jaar, wel vooraf reserveren Voor meer informatie en reserveringen: RVVV Het Groene Hart, Kantoor Gouda, tel. 0900- 468 32 888 of info@vvvgouda.ni. Middelharnis, Diekdagen Van 9 juli t/m 6 augustus is er op elke vrijdag weer een gezel- van de dag wordt per boot een bezoek gebracht aan de nieuwe, de door Benthem Crouwel architecten ontworpen, HSL brug over het Hollandsdiep. Vooraf aanmelden bij het secre tariaat van Stichting DE STAD is noodzakelijk. Locatie: Dordrecht Datum: 26 juni 2004 Kosten: 10,- (boottocht incl. eenvoudige lunch tijdens de tocht) Voor meer informatie en aan meldingen: Stichting DE STAD, tel. 078-614 02 80 of e- mail destad@planet.nl. Hoek van Holland, Kunst route Dichter bij Zee' Van woensdag 23 juni t/m woensdag 15 september zullen 10 door kunstenaars vormgege ven telefoonnummers te zien zijn langs de route die loopt van het centrum (Brinkplein) langs de Langeweg, Strandweg en Badweg naar het strand en de Pier. Als het publiek dit tele foonnummer mobiel belt (lokaal tarief) hoort men een speciaal geschreven gedicht van een bekende Nederlandse dichter. Zowel de vormgeving van het telefoonnummer als het gedicht passen bij de aard van de plek waar men zich bevindt. Locatie: Centrum Hoek van Holland Datum: 23 juni t/m 15 sep tember 2004 Voor meer informatie: Stichting Promotie Hoek van Holland, tel: 0174-310080 of e-mail: hvh@rotterdam-mar- keting.nl. 1002 Vier dagen lang 'the best youVe never heard of Punkrockers Ikara Colt treden op in de Rotown/Ekko/Paradiso-tent tijdens Metropolis 2004. Foto: Dimitri Hakke HARD Times Foto: Maarten van der Jagt Impressie editie 2003 Foto: organisatie Zomerterras

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 17