Laros Oranjesupporter in hart en nieren Dromen over Oranje MÊk fi Betrokkenen zeer te spreken over resultaten mini-politiepost -4WEaBSB^m i n £st|1' VAKANTIEVOORDEEL* X Nieuwe naam De Bruggen Werkzaamheden Noordvest Waarschijnlijk pas eind 2005 bericht of eerst schop de grond in kan Kortweg DERPOORT kortingen t GALL GALL SCHIEDAM 26 - 1440 SCHIEDAM- Het dagbeste dingcentrum van stichting De Bruggen, is vernieuwd en uitgebreid. Het pand aan het Gaardenpad geeft op 1 juli om 13.30 uur haar nieuwe naam prijs, tijdens een offici ële ceremonie. De festivitei ten voor cliënten en geïnte resseerden starten al om 10.00 uur. In de afgelopen jaren deed het pand niet alleen dienst als dag bestedingcentrum maar ook als kantoor van De Bruggen in de regio Rijnmond. Met de verhui zing van het kantoorpersoneel naar een nabijgelegen pand, kon men de broodnodige uitbreiding realiseren. Muren werden ver plaatst om ruimte te maken voor diverse groepen mensen en er kwam een echte kantine. Daar naast realiseerde men een kamer voor muzikale activiteiten, een gymzaal voor sport spel en de nieuwe aerobiclessen en konden diverse andere (groeps)ruimten vergroot worden. Daardoor krij gen ook de rolstoelgebonden cli ënten meer bewegingsruimte. SCHIEDAM- Begin juli start ONS met onderhoudswerkzaam heden aan de Noordvest en Ke- thelstraat. De rijbaan en het trot toir van Noordvest en Kethel- straat worden herbestraat. In het kader van het gemeente lijk programma Duurzaam Veilig worden er drie verkeersdrempels aangelegd. Een verhoogd kruis punt op de Noordvest/Ketel- straat/Vellevest, twee drempels ter hoogte van Noordvest 8789 en Noordvest 123. Tevens wordt de riolering (tussen de Kethel- straat en de molen de Vrijheid) en gasleiding in de Noordvest vervangen. In de maand juli worden aller eerst wat kleinere werkzaamhe den verricht aan kabels en lei dingen. Tussen de kruispunten Noordvest/Kethelstraat en Noordvest/Spinhuispad wordt een elektriciteitskabel vervangen en wordt een glasvezelbuis aan gelegd. Deze werkzaamheden veroorzaken beperkte overlast voor het verkeer. Vervolgens wordt direct na de bouwvak ge start met werkzaamheden aan ri olering, gasleiding en bestrating. Afhankelijk van de weersom standigheden zullen de werk zaamheden in totaal ongeveer 10 weken in beslag nemen. Bewoners worden door middel van een ONS nieuwsbrief op de hoogte gebracht van de naderen de werkzaamheden. Het Nieuwe Stadsblad REGIO - Vlaardinger Wim Laros is een ech te Oranjesupporter. "Ik heb alle kwalificatie wedstrijden in de aanloop naar dit Europese kampioenschap bezocht, in binnen en bui tenland", zegt de adjunct-directeur van de basisschool Ichthus in Maassluis. "Ik ben ook lid van de supportersclub van Oranje en alles staat op dit moment in het teken van het Nederlands elftal en dat is thuis in de Kie vitlaan ook wel te zien. "Bij ons is alles nu oranje. Ik heb een beetje afstand genomen van het Nederlandse clubvoetbal," zegt Wim Laros. "Daar gebeuren bij wedstrijden din gen die gewoon niet leuk zijn. Veel agressie en daar zit ik niet op te wachten. Bij het Nederlands elftal is alles een feest en zijn er bijna geen ongeregeldheden," aldus de Vlaardinger. "Bij de wedstrijden van Oranje heerst een aparte sfeer en natuurlijk dat 'wij- gevoel' en daar voel ik me gewoon thuis." Wim Laros heeft ook veel plezier met zijn leerlingen. "Die leven natuurlijk helemaal mee met Oranje en daar speel ik ook als leer kracht op in en dat is erg leuk." De wedstrij den van Oranje volgt Wim Laros nu natuur lijk op de voet. "Wij gaan bij vrienden regel matig kijken en hebben dan de beschikking over een groot scherm. Een geweldige sfeer heerst er dan en wij leven allemaal intens mee met de ploeg in Portugal. Maar of Nederland zich weet te plaatsen voor de vol gende ronde hangt natuurlijk af van het re sultaat tegen Letland vanavond. Vooraf had Wim Laros Oranje een goede kans gegeven tegen de Tsjechen en hij leek gelijk te krij gen. Het begon allemaal zo goed en er leek geen vuiltje aan de lucht, maar de ploeg raakte na de omstreden wissel van Robben met Bos- velt uit balans met alle gevolgen van dien. Zoals iedereen weet pakte oranje niet de ze ge, maar droop verbijsterd af. I Een hekel aan voetbal? Dan is dit uw rubriek! Elke week tips om het EK te ontlopen. Dit keer: uit eten! Maandag 28 en dinsdag 29 juni zijn de eerste voetballoze dagen sinds meer dan twee weken. Tijd om samen uit eten te gaan! Bij Parkheuvel aan de Heuvellaan 21 in Rotterdam is alles van top kwaliteit: het lekkerste eten en de beste bediening. Uit de school van Parkheuvel komt het Dordtse Hein Hoogvliet aan de Toulonselaan 12, vooral de gebraden kwartel schijnt erg goed te zijn. Wie ook erg hecht aan een goede wijn bij de maaltijd kan tenslotte prima terecht bij Hermitage aan de Rijksstraatweg 67 in Ridderkerk. REGIO - Ook voor Jim Bou- man was de nederlaag van Oranje tegen de Tsjechen een grote teleurstelling. De Vlaardingse Dl - speler van Victoria '04 keek samen met nog tweehonderd clubgenoten in het clubhuis van zijn vereni ging in de Broekpolder naar de kraker tussen beide landen. Een sfeervol gebeuren, dat he laas niet in een echt feest ein digde. Jim Bouman komt uit een ech te Vlaardingse voetbalfamilie, waarvan Jan Bouman wel de bekendste is. "Nederland blijft toch nog mijn favoriet met de spelers Van der Vaart en Sneij- der, maar of zij het halen om de volgende ronde te halen durf ik niet te voorspellen." Nans Wolters SCHIEDAM - De fractie van GroenLinks werd opge schrikt door de mededeling in het wijkblad de Spalander dat de RET waarschijnlijk af zal zien van de aanleg van de trambaan, als op het via duct geen NS station wordt aangelegd. Voor Groen Links was het vorige week de aan leiding een aantal vragen te stellen aan B&W over het wel dan niet doortrekken van het TramPlus tracé over de Slimme Watering en 's Gravelandseweg naar het vi aduct onder de spoorlijn Schiedam-Delft. Op het Stadskantoor wordt nogal verbaasd gereageerd op de actie van Groen Links en men ver klaart dat alle betrokken partijen, waaronder de Stadsregio en ge meente Schiedam positief staan tegenover de aanleg. Nog onlangs werd een onderzoek uitgevoerd naar de haalbaarheid en dat viel positief uit. Groen Links wil onder meer van het college weten of de gemeente op de hoogte is van de RET voor waarden als het gaat om de uit voering van de oorspronkelijke plannen en is benieuwd om wel ke eisen het gaat. Ook verneemt men graag waarop het optimisme voor wat betreft de bouw van een NS station in Schiedam Noord gebaseerd is. De voorbereiding voor de verbin ding vjand al ruim tien jaar gele den plaats met de aanleg van het viaduct met daaronder de 2 twee- baanswegen, die verbinding geeft met het centrum van de stad. In 1998 ging een deel van de weg, drie jaar later dan gepland, open voor het verkeer en sindsdien ligt het andere weggedeelte er nog steeds ongebruikt bij. Station Spaland De aanleg van de TramPlusrail over Slimme Watering en 's Gra velandseweg is afhankelijk van de bouw van een NS station. Als het station er komt betekent dit onder meer dat in de Randstad het treinvervoer een totale reor ganisatie moet ondergaan. John Witjes, redacteur van Spa lander concludeert: "Dat het ui terst onwaarschijnlijk is dat het tramspoor in de komende jaren wordt aangelegd. Als er niets ver anderd dan zal de huidige keerlus op de Harreweg gehandhaafd blijven en zullen grote delen van Spaland en geheel Sveaparken verstoken zijn van de al jaren be loofde snelle tramverbinding. De RET ziet namelijk geen heil in het gedeeltelijk aanleggen van het traject tot bijvoorbeeld de ro tonde Zwaluwlaan/Slimme Wate ring." Volgens Witjes wil de RET de nieuwe verbinding halverwege 2006 in gebruik nemen, hij be twijfelt echter of dat plan haal baar is. "De aanleg is duidelijk gekoppeld aan de plannen van de NS met daaraan verbonden de re organisatie van het treinverkeer in de Randstad." John Witjes ver moedt dat bij het Schiedamse ge meentebestuur nog steeds de overtuiging leeft dat het nieuwe station in 2007 in gebruik wordt genomen. K.Schaafsma van Pro jectbureau RET reageert enigs zins laconiek. "Ik weet dat de NS bezig is met een aantal plannen, maar de inhoud daarvan ken ik niet exact. Voor iedereen is het wel zo langzamerhand duidelijk dat aanleg samenhangt met een andere NS dienstregeling en daarbij denk ik dan met name aan het drukke traject Dén Haag-Rot terdam. In het onlangs uitge brachte rapport staat dat een NS station op die plek een goede op tie is, zowel financieel als voor het aantal gebruikers. Daar moe ten overigens wel een aantal par tijen mee akkoord gaan. Dit zijn onder meer de Stadsregio en de gemeente Schiedam en uiteraard het Rijk voor de financiering." Schaafsma verklaart dat over dat laatste voorlopige afspraken zijn gemaakt die naar zijn mening wel gehonoreerd kunnen worden "omdat het om relatief lage be dragen gaat". Hij merkt op dat de rijksbegroting al tot 2007 vastligt en dat hij alleen de mening ver woordt van de RET. "De gemeen te Schiedam is op de hoogte van de inhoud van het rapport dat nu bij de Stadsregio ligt ter verdere beoordeling. Ik verwacht dat de kwestie nog voor de zomervakan tie op de agenda van de Stadsre gio staat", aldus Schaafsma. De RET zegt ervan overtuigd te zijn dat er goede vervoerswaarden zijn met de aanleg van station Schiedam Noord. "Daarom gaan wij gewoon door met onze voor bereidingen. Eind 2005 neemt de RET, of eigenlijk de Stadsregio een definitieve beslissing of we daar een schop in de grond gaan steken." Inmiddels wil stadgenoot John Witjes met andere bewoners uit Spaland en Sveaparken gaan na denken over de invulling van de al jaren braak liggende groene strook langs de Slimme Wate ring. Misschien een wijkpark met recreatieve voorzieningen, of een extra parkeergebied. "Want zo lang de NS niets van zich laat ho ren zal er ook niets gebeuren, vreest hij." - In podium cafe De Graauwe Hengst, woensdag en donder dag Slot Optredens van Mu ziekschool Opmaat vanaf 21.00 uur Vrijdag 25 juni van af 21.00 uurln samenwerking met X-Change en de gemeente Schiedam. Monsieur DODO dat is een samenwerking van Monsiuer Dubois en State of Monc. - Dinsdag 29 juni is het man telzorgcafé Schiedam geo pend van 10.00 en 12.30 uur aan het Broersveld 123. Voor meer info: kunt u bellen naar het Steunpunt Mantelzorg Schiedam, tel.: 06 516 94 096 (bereikbaar van maandag t/m woensdag van 9.00-12.00 uur) of mailen naar: mantelzorg.schiedam@zon- net.nl - In de Grote Kerk is zaterdag om 15 uur een inloopconcert, Petra Veenswijk zal diverse werken ten gehore brengen, toegang vrij. STICHTING WELZIJN -Zaterdag van 10.00tot 16.00 uur een rommelmarkt buiten. Met een springkussen, clow n's,schminken en diverse op tredens. Voor info: Wijkcen trum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2, tel. 473 86 71 KERKDIENSTEN - In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag om 9.15 uur eucharistieviering met als voorganger pater K. Veltman en m.m.v. het Liduinakoor. - Op zondag 27 juni zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek Waran- de/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sorge. - Kerkdiensten Hervormde Evangelisatie (Ger. Bond) op zondag 27 juni: 10.00 uur Ac cent College Nwe Damlaan 762, Kand. Joh. V. Eijsden en 17.00 uur Grote Kerk, Ds. Bloemendal. - De Ark zondag 10 uur: pastor J.A.v.d. Bos van Straalen. Be- thelkapel 10 uur: pastor mevr. E. Roetman-Sijnstra. Magnalia Dei Kerk zondag 10 uur: Ds. L.G. Bos. Grote Kerk zondag 10 uur: Ds. H.E. Wevers. Dorpskerk 10 uur: Ds. A.J. Lamping. Schielandziekenhuis zondag 10.30 uur: pastor B. van Dam. - Zondag is er om 10 uur een dienst bij de Evangelisch Lu therse Gemeente voorganger is Ds. C. Muller. - Zondag is er om 10 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap om 10.30 uur voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. OUDERENWERK Volksdansen. In dienstencen trum de Woudhoek, alle vrijda gen in juli, van 10.00 tot 11.00 uur, kosten 1,85 euro per keer. Pannenkoekenmiddag. In dien stencentrum de Woudhoek, vrijdag 2 juli, aanvang 12.00 uur kosten 3 euro incl. drankje, In schrijven tot 28 juni. Soos. Irj wijkpost Zuid, iedere dinsdag, van 13.00 tot 16.00 uur, toegang gratis. SCHIEDAM - Sinds een week staat er op de Parkweg een kleine, witte container met twee kijkgaten erin. Het is de nieuwe politiepost die ervoor moet zorgen dat het gevoel voor veiligheid op de straat en in de wijk verbe tert. Positieve geluiden over heersen tot dusver. Overdag is er nog niets aan de hand. Kinderen spelen en bewo ners kletsen met elkaar. Ogen schijnlijk een normaal straatje. Maar zodra de lantarenpalen aan- flikkeren en de zon plaats maakt voor de maan, verandert het pleintje in een schimmig spekta kel. De samenwerking tussen ge meente, politie, Woonplus en ONS moet het schimmige er van- afhalen en de bewoners weer vei lig laten voelen in hun eigen wijk. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Samenwerking De politie zelf is na een week erg te spreken over de resultaten. Ad Willemen, wijkteamchef van de wijk Nieuwland, geeft aan dat na een paar dagen de bewoners en winkeliers al veel positiever rich ting de komst van de post staan. "Het mooie aan dit project is de samenwerking. Het is niet alleen de politie die werkt aan de veilig heid. De ONS zorgt dat het er netjes uitziet en de gemeente past speci ale regels toe op deze wijk." Zo mogen er niet meer dan vier mensen bij elkaar staan op het plein en is openbaar alcoholge bruik ten strengste verboden. En het werkt. "De groepen zie ik langzaam uit elkaar vallen en zo dra het zich gaat verplaatsen naar een andere plek in de wijk is ons onderkomen, de container, ge makkelijk te verplaatsen." a O B II I H I showroom ■N^ lOl Charlie Ganesh (40) is sinds 1993 eigenaar van de Avondwin kel aan de Parkweg. Hij is zeer positief over de komst van de post. "Eigenlijk valt er nu nog weinig over te zeggen, ze staan er nog maar net. Maar mijn mede werkers voelen zich al beter. Ook de buurtbewoners zijn enthousi ast en het aantal hangjongeren op het pleintje neemt zienderogen af." De eigenaar van één van de cafetaria's is in eerste instantie ook erg blij. "Ik ben vaak bang voor m'n eigen klanten. Ik merk dat, zodra de politie er is, de cri minaliteit afneemt. Maar helaas voor mijn klandizie." Een van de bewoners is minder positief over de resultaten tot nu toe. "Terwijl de criminele jonge ren twee straten verderop hun werk doen, ontvangt een 'on schuldige' fietser op het plein een boete. "Dat is de macht der ge woonte", reageert de eigenaar van de Avondwinkel. Hoewel Ga nesh tevreden is over de politie, zal het nog even duren voordat de angst bij hem helemaal is ver dwenen. Sinds de gewapende overval in april 2000, durft hij 's nachts niet meer te werken en een thuisover- val vorig jaar is hem ook niet in de koude kleren gaan zitten. "Dat veilige gevoel van vijf, zes jaar geleden moet langzaam terug ko men." Van verhuizen is nog geen sprake bij de eigenaar van de po pulaire avondwinkel. BIJ AANKOOP VAN ÉÉN VAN DE ONDERSTAANDE ARTIKELEN: TER GELEGENHEID VAN DE OPENING VAN ONZE 500STE WINKEL Genieten Genieten HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 23 JUNI 2004 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities., van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener. nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie.ns@whk.wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Wegener Huis-aan-huiskranten Peter Spek De uitslagen van woensdagavond zijn voor Wim Laros bepalend of hij zijn oranje uitrusting nog kan gebruiken of voor enige tijd weer in de kast kan opbergen. NMNMNNNHHNHHHMN NS beslist over aanleg TramPlus Feestje? Renske Verbeek Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 VERliCHIJNG/INTERIEUR I» n L t v iiJlv» »n f L ft l L v l\ I Dibo Westhavenkade 48 (naast Visserijmuseum) Vlaardingen telefoon 010-248 93 64 e-mail: info@dibo-verlichting.nl www.dibo-verlichting.nl 'Politiepost' Parkweg werpt vruchten af 500 EURO Mumm Champagne Brut, 2 flessen Bloomingdale Rosé Pinotage, Baileys, Smirnoff No. 21 Vodka, Drambuie, Kalmoes Beerenburg, Kalmoes Zachtbitter, De Kuyper Vieux, Ballantines Blended Scotch Whisky of 2 kratten Dommelscb Pils. "Verdeeld over 5 bestemmingen. De vakantievoordeelactie loopt t/m zondag 27 Juni a.s. <-

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3