Informatie nodig? SCHIEDAM Zomer in Schiedar Dag van de Architectuur blikt achter de schermen De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Bestratingswerkzaamheden aan de Lange Haven verlopen vlot De gemeente weert de overlast van fietsen en bromfietsen nabij de stations Informatie Gemeente Schiedam www.schiedam.nl op internet: Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Zaterdag 3 juli: A/OENSDAG 23 JUNI 2004 NS-6 WIJZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING SCHIEDAM AANVRAGEN EXPLOITATIEVERGUNNING DRANK- EN HORECAWETVERGUNNING WET MILIEUBEHEER BESCHIKKING ARTIKEL 8.26 WET MILIEUBEHEER Schiedam is deze zomer het decor 1 activiteiten. Op donderdag 24 juni st; vardfeest met Schiedam KLASSIEK Stadserffestival Schiedam genieten 1 muziekstijlen. Gelijk daarna wordt hei de eerste avond van Zomerbeat in d 3 juli kunt u een kijkje achter de scht kelingen nemen tijdens de Dag V 4 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, W v Het College maakt bekend dat de gemeenteraad, gelet op de bepalingen van de Tijdelijke Referendumwet, op 14 juni 2004 de Verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam (verder APV) heeft vastgesteld. Deze APV wijzigingen hebben betrekking op artikel 2.3.9, inhoudende openings- en sluitingstijden waaronder de differentiatie van terrastijden, van Hoofdstuk 2 "Openbare Orde en Veiligheid" paragraaf 3, inhoudende toezicht op openbare inrichtingen, zijnde horecabe drijven. De Verordening tot wijziging van de APV treedt niet eerder in werking, behou dens een aangevraagd referendum, dan zes weken na bekendmaking ervan, te weten 23 juni 2004, en ligt gedurende deze periode tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel. Gelijktijdig met de inwerkingtreding van de Verordening, wordt het genoem de artikel in het genoemde Hoofdstuk, laatst gewijzigd door de gemeenteraad op 6 april 2004, ingetrokken. Het College maakt bekend dat het - gelet op de Tijdelijke Referendumwet - de wijzigin gen van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam referendabel heeft verklaard. Een ieder die luesgerechtigd is voor de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam kan over vorengenoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk collectief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na bekendmaking dat het besluit referendabel is bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Opmerking: De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 6 april 2004 een motie aangenomen dat voor de gehele binnenstad hetzelfde regime ten aanzien van de terrasopenstelling moet gelden en heeft het College verzocht de maximaal aan te vragen sluitingstijd van alle terrassen in de binnenstad van Schiedam op 01.00 uur te stellen. Het College heeft hiermee gevolg gegeven aan de motie. Een paracommerciële inrichting is een rechtspersoon niet zijnde een naamloze of besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid, die zich richt op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard. Paracommerciële inrichtingen zijn, indien zij op bedrijfsmatige basis alcoholhoudende drank verstrekken, verplicht om naast het aanvragen van een exploitatievergunning op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam, een vergunning aan te vragen op grond van de Drank- en Horecawet. Het college heeft de bevoegdheid voorschriften en beperkingen te verbinden aan deze vergunning, ter voorkoming van mededinging door het verstrekken van alcoholhoudende drank, die uit het oogpunt van ordelijk economisch verkeer als onwenselijk moet worden beschouwd. Van Stichting Welzijn Schiedam is een aanvraag ontvangen voor het verkrijgen van een exploitatievergunning en een Drank- en Horecawetvergunning, ten behoeve het exploiteren van de volgende inrichtingen gevestigd in Schiedam: Wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32; Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2; Wijkcentrum Oost, Boerhaavelaan 79; Wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590; Wijkcentrum Zuid, Dwarsstraat 42. De volgende aanvragen voor het verkrijgen van een exploitatievergunning en een Drank-en Horecawetvergunning zijn eveneens ingediend voor de onderstaande panden, ten behoeve van de-desbetreffende verenigingen en stichtingen gevestigd in Schiedam: Nieuwe Haven 100, Watersportvereniging de Nieuwe Haven; Hargalaan 8, Korfbalvereniging, S.S.C. Harga; Parkweg 412, Korfbalvereniging, c.k.v. ODI; Chopinplein 13e etage, Recreatievereniging Beneluxflat; Admiraal Trompstraat 1, Missions tot Seamens Club; Kerkweg 105, Rijvereniging Ponyclub "De Spaland Ruiters"; Perenlaan 5, Wijk- en Bewonersvereniging Tuindorp. De aanvragen liggen vanaf donderdag 24 juni 2004 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1 Belanghebbenden kunnen tijdens de periode van ter inzage legging over deze aanvragen hun zienswijzen naar voren brengen. Als u uw zienswijzen schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. I^itieudienst R Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 26 februari 2004 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvan gen. Het gaat om een verzoek van Plantijn Casparie Holding voor het intrekken van de op 17 december 1993 verleende vergunning voor een drukkerij aan de 's-Gravelandseweg 369 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten het verzoek om intrekken van de vergunning in te willigen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 24 juni 2004 tot en met 5 augustus 2004 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 246 86 21 kan in de bovengenoemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar en beroep Ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan een gemotiveerd bezwaar worden ingediend tegen dit besluit. Dit moet geschieden binnen een termijn van zes weken, die ingaat op de dag na de dag van verzending van dit besluit en onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan ons college, door toezending aan de directeur van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Indien bij ons een bezwaarschrift is ingediend, kan in spoedeisende gevallen, ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en artikel 36 van de Wet op de Raad van State, tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden gedaan. Het verzoek om voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u om ons hiervan op de hoogte te stellen door het sturen van een afschrift aan ons college, per adres DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 307991 Onder het motto 'Achter de schermen' kunt u tijdens de Dag van de Architec tuur op zaterdag 3 juli kennis maken met bijzondere en meestal onzichtbare aspec ten van stadsontwikkeling. Hoe wordt een oude cartpnnagefabriek omgetoverd tot modern wooncomplex? Wat is 'architectuur' in de ogen van een kunstenaar? Hoe geeft een restaurateur een eeuwenoud stadhuis weer de indrukwekken de uitstraling uit tijden van weleer? De ant woorden öp deze en andere vragen zijn te vinden tijdens de Architectuurroute, een wandeling rondom de binnenstad die bezoe kers op 3 juli langs een negental bijzondere en onthullende architectuurhaltes voert. Ook vindt op deze dag een informatiemarkt rond het thema '55-plussers en wonen' plaats, waarbij onder meer nieuwe woning bouwprojecten voor ouderen worden gepre senteerd. Hou in de week voorafgaand aan de Dag van de Architectuur tenslotte het Stadserf goed in de gaten, want daar zal een bouwwerk verrijzen dat het thema 'Achter de schermen' op een wel heel bijzondere manier in beeld brengt. Meer informatie vindt u in het programma boekje, dat vanaf circa 28 juni onder meer verkrijgbaar zal zijn bij Stadswinkel en VVV. Op maandag 28 juni 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. Op het moment dat deze publicatie wordt opgesteld is onduidelijk hoe de agenda gaat luiden. De vergaderingen van de commissies Bestuur Cultuur en Binnenstad 8c Schieveste moeten nog plaatsvinden. De concept-agenda staat naar verwachting vanaf vrijdag 25 mei 2004 in het bestuursinformatiesysteem. Of voorstellen in de raadsvergadering worden behandeld hangt af van de vraag of voldoende voorbereiding in een commissie heeft kunnen plaatsvinden. Op de voorlopige agenda voor de raad staan o.a.: de Rekening 2003, de verantwoording over het jaar 2003; de Financiële Kadernota en het Uitvoeringprogramma MOP 2005 - 2009, de contouren voor de speerpunten voor volgend jaar; Plan van Scholen 2005 - 2007, waarbij het verzoek tot opneming in het plan van een tweede islamitische basisschool; een RO-procedure voor het bouwplan 160 woningen Spieringshoek; en de subsidieverordening particuliere woningverbetering. De vergaderstukken bij de voorlopige agenda liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl ingang Bestuur 8c Organisatie, kunt u in het bestuursinformatiesysteem de agenda en vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail igordiin@schiedam.nl Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeente raadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de griffier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het algemeen op de vrijdag voor de raadsvergadenng. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefoontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissievergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresge gevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over perso nen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw ^•(tieudienst Rijnrn betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrek ken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissievergadering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw ver haal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail j.gordijn@schiedam.nl Beschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedu re voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 30 juni 2003 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Mark van Schaick B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiebedrijf voor motordraaiende delen, waaronder krukassen aan de Nieuwe Waterwegstraat 7 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de ver gunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 24 juni 2004 tot en met 5 augustus 2004 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (010) 246 86 21. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 418484 s- Vo< het KL vin opt Or! sop OL tijd Ne Co Fes vee in Sta tin) trai me Na stei van Ric ritr dar een Spl daj pot tiec Tip Aai wei Al een aantal weken wordt er aan de riolering en de bestrating aan de noordzijde van de Lange Haven tussen Appelmarkt en Korte Dam gewerkt. De bedoeling was om na de Brandersfeesten het gedeelte Koemarkt - Appelmarkt onder handen te nemen. Het karwei loopt zo voorspoedig dat het mogelijk is om ook dit gedeelte nog voor de Brandersfeesten af te maken. Deze kans wordt gepakt omdat de kans op vertraging in het najaar groter is dan in de zomer periode. Rond 28 juni wordt het gedeelte van de Lange Haven tussen de Koemarkt en Appel markt tot aan de bouwvakvakantie 19 juli afgesloten. Op 9 augustus wordt weer verder gewerkt. In de afsluitingsperiodes is de Appelmarktbrug voor personenauto's open. Artikel 5.1.11 van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 5.1.11 Overlast van fiets of bromfiets Burgemeester en wethouders kunnen op de weg gelegen plaatsen aanwijzen waar het in het belang van het uiterlijk aanzien van de gemeente, ter voorkoming of opheffing van overlast, dan wel ter voorkoming van schade aan de openbare gezondheid, verboden is fietsen of bromfietsen onbeheerd buiten de daarvoor bestemde ruimten of plaatsen te laten staan Burgemeester en wethouders hebben deze bepaling toegepast door enkele plaatsen (na)bij stations als zodanig aan te wijzen. Ter plaatse geven borden dat ook aan. Al geruime tijd worden deze in strijd met bovengenoemde bepaling geplaatste (brom)fietsen overgebracht naar een opslagplaats alwaar deze fietsen en bromfietsen namens de gemeente Schiedam in bewaring worden genomen (bestuursdwang op grond van het bepaalde in artikel 125 van de Gemeentewet mede gelet op afdeling 5.3. van de Algemene wet bestuursrecht). De kosten van overbrenging en bewaring 15,00) worden op grond van artikel 5:25 Awb volledig op de overtreder verhaald. Na inbewaringname kan de teruggave van de (brom)fiets worden opgeschort tot dat de kosten van overbrenging en bewaring zijn voldaan. De (brom)fiets wordt voor een periode van maximaal 13 weken in bewaring genomen. Overgebrachte fietsen worden in bewaring genomen en zijn weer af te halen aan de enterzijde van het station (Parallelweg) bij de portocabin, die geplaatst is bij de ingang van het parkeerterrein. Bij het afhalen van en (brom)fiets is men verplicht zich te legitimeren. Voor de goede orde wordt er nog op gewezen dat bij alle stations voldoende voorzieningen zijn om (brom)fietsen te plaatsen. In het bijzonder wordt daarbij gewezen op de bewaakte en onbewaakte fietsenstalling bij Station Schiedam-Centrum, de achterzijde van Station Schiedam-Centrum, de noordzijde en zuidzijde (in het bedrijvenpark Vijfsluizen) van Station Vijfsluizen en de noord-oostzijde alsmede zuid-westzijde van station Schiedam- Troelstralaan voldoende voorzieningen zijn om (brom)fietsen te plaatsen. It o u P E li P' w V z< B V 9

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 6