ui van start u Gemeente Schiedam Oranjestraat, Gerrit Verboonstraat en Nieuwe Haven op de schop GRATIS UITZENDING OP LOOK TV! w Steunpunt vrijwilligerswerk steunt vrijwilligersorganisaties 5-6 WOENSDAG 23 JUNI 2004 NS-7 BOUWZAKEN AA Colofon het decor van vele evenementen en 24 juni start 't vierdaagse Maasboule- XASSIEK en in het weekend laat het genieten van Spaanse en Portugese a wordt het Stadserf omgebouwd voor erbeat in de City op 1 juli. Zaterdag iter de schermen van de stadsontwik- :ns de Dag van de Architectuur. KAPVERGUNNINGEN KAPVERGUNNINGEN VERLEENDE EVENEMENTENVERGUNNINGEN BESLUIT INZAKE HORECABEDRIJF 'S GRAVELANDSWEG 414 WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT VOORNEMEN TOT AANWIJZING GEMEENTELIJK MONUMENTEN M, WEEK 26, WOENSDAG 23 JUNI 2004 >erichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Voor het eerst opent 't Maasboulevardfeest het vierdaagse festival met Schiedam KLASSIEK. Donderdagavond 24 juni den er aan de Maasboulevard klassieke redens van het Randstedelijk Begeleidings Orkest, het Westbrabants Opera Koor en 1 i Annelies Prins plaats. SKIK en 01 3 LA staan zaterdag op het podium ijd het Popfestival en zondag volgen :rlandse sterren als Marianne Weber en .onldown Café tijdens het Hollandse Hits :esti' al. Op zaterdag 26 en zondag 27 juni ver. ;rt ook de binnenstad van Schiedam groot feestterrein. Tijdens het ffestival is het Stadserf de ontmoe- iek van internationale artiesten die de iitionele klanken van hun land vermengen •en eigentijds geluid. Zo bezingt s'azaré Pereira met haar indrukwekkende de mensen en prachtige landschappen tzilië en mengt Radio Mundial Puerto bear: Caraïbische en Latijnse muziek en itrnen met Amerikaanse Funk. De zeven dames van Leticia y su Rumbadama bouwen c i 1 >oking Carribbean party' en betreedt •.plash! van de Kaapverdische eilanden zater- laatste het podium. Zondag is het .odium voor Susana Baca met haar poëtische n, de bigband van de Tango Orquesta I OTRA en Manecas Costa. i luitend op de wereldmuziek zijn er ook Idproducten en is er een culinaire markt. P v Nazaré Pereira op het Stadserffestivai Muzikale mix De historische binnenstad van Schiedam blijft ook in juli het decor van een groor aantal optredens. Zomerbeat in de City belooft een mix te worden van latin, breakdance, tango, jazz en gospel. Donderdag 1 juli opent Tasha's World dit zomerse festival. Deze inmiddels wereldberoemde zangeres combineert met haar unieke stem jazz en blues met hiphop. Op de openingsavond is Zomerbeat in de City ook het podium voor de breakdancers van 0101-Zone en DJ Mosh. Zaterdag 3 juli staat het Stadserf in het teken van de Dag van de Architectuur. In een bijzonder paviljoen wordt die dag onder andere het start schot gegeven voor een bijzondere Architectuurroute door de stad Schiedam. Tijdens Zomer in Schiedam worden veel evenementen en activiteiten georganiseerd in Schiedam. Naast 't Maasboulevardfeest (24 t/m 27 juni) en het Stadserffestivai (2Ó&27 juni) staan ook Zomerbeat in de City (1, 8, 15, 22&29 juli), Stadsrituelen (t/m september), Dag van de Architectuur (3 juli) en ZONdagen in de Plantage (8, 15, 22&29 augustus) op het programma. Informatie vindt u op: wmv.schiedam.nl Op de route Nieuwe Haven - Oranjestraat- Gerrit Verboonstraat - Koemarkt lopen de buslijnen 52, 80, '25 en 126 relatief grote vertragingen >p Om dit op te lossen worden de Gerrit Verboonstraat, de Oranjestraat de rotonde op Nieuwe Haven aan gepast. Indien de gemeenteraad er op 28 juni mee instemt wordt ook de Nieuwe Haven tussen de Burgemeester vnappertiaan en Schoolstraat aange pakt. Wat gaat er gebeuren Op de Gerrit Verboonstraat en de Oranje straat krijgt de bus een eigen baan. De halte in westelijke richting wordt verplaatst en komt voor de ABN-AMRO bank. 1 iet meest opvallende, in de nog door gemeenteraad goed te keuren werk- araheden op de Nieuwe Haven, is een nieuwe rotonde op de hoek met de iurgemeester Knappertlaan. Op de Nieuwe Haven komt geen busbaan maar rdt de rijbaan versmald tot één strook. Dit komt de veiligheid van het langzaam verkeer ten goede en geeft daarnaast ruimte om de bestaande groenstrook te verbreden. Uitvoering Om de overlast tot een minimum te beperken is gekozen voor uitvoering in de zomerperiode. Vanaf 21 juni 2004 starten de voorbereidende werkzaamhe den. Het wegverkeer kan dan tot 18 juli nog via een versmalde weg doorrijden. Om het werk zo snel mogelijk te kunnen afronden en in het belang van de veilig heid van de werkers, is een totale afslui ting voor autoverkeer onontkoombaar. Voetgangers en fietsers kunnen er wel door. Zoals het er nu naar uitziet betekent dit voor de Gerrit Verboonstraat en de Oranjestraat een afsluiting van 19 juli tot en met 9 augustus. De afsluiting van de Nieuwe Haven vindt vermoedelijk aan sluitend plaats (week 32 t/m week 35). Omleidingsroutes De omleidingsroutes treft u binnenkort op de Gemeentepagina aan. Ook in 2004 elke week een andere vrijwilligersorganisatie op de televisie. In juli wordt op Look TV en Radio Schiedam weer aandacht geschonken aan vrijwilligers organisaties. De promotiefilmpjes worden de gehele week elk even uur op Look TV uitgezonden. Op zaterdag om 10.30 uur krijgen de organisaties de mogelijkheid zich te presenteren op Radio Schiedam. De volgende vrijwilligersorganisaties kunt u in juli beter leren kennen: Week 27 28 juni tot 4 juli 2004 Week 28 5 juli tot 11 juli 2004 Stichting Kinderspel Tennisvereniging T.S.N. In verband met de zomervakantie zullen er vanaf 12 juli tot en met 29 augustus geen potjes op LOOK TV worden uitgezonden. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam wenst u een zonnige en prettige vakantie! Vanaf oktober 2004 hebben we nog weken vrij om uw promotiefilm op Look TV uit te /a den. Voor informatie kunt u terecht bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam, a Weber, telefoon: (010) 246 50 05 (e-mail: bweber@schiedam.nl meer actuele informatie over de promotiefilms op Look TV kunt u kijken op: .2klik.nl Op grond van artikel 4:4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 paardenkastanje en 1 esdoorn, staande ter hoogte van de Gravin Aleida school, Oostsingel 9 in verband met sloop en nieuwbouw van deze school. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 es, 1 populier en 1 vleugelnoot, staande aan de Zwaluwlaan, in verband met wortelopdruk, een verkeerde standplaats en herbestrating van het fietspad. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. Door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders, ieder voor zover dit hun bevoegdheid betreft, zijn/worden vergunningen/ontheffingen verleend voor het organiseren van de volgende evenementen (inclusief op- en afbouwen en het treffen van eventuele verkeersmaatregelen): Wielerronde van Schiedam op 24 juni 2004 volgens het parcours Lange Nieuwstraat, Hooikade en Tuinlaan Maasboulevardfeest op 24 juni 2004 op het Hoofdplein (Schiedam Klassiek) en 25 t/m 27 juni op de Maasboulevard Stadserffestivai op 26 en 27 juni 2004 op het Stadserf Zomerbeat op 1,8, 15, 22 en 29 juli 2004 op het Stadserf Dag van de Architectuur op 3 juli 2004 op diverse locaties, waaronder het Stadserf Gedurende onderstaande perioden van 6 weken liggen afschriften van de verleende vergun- ningen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Wielerronde/Maasboulevardfeest/Stadserffestival: 23 juni t/m 4 augustus 2004 Zomerbeat/Dag van de Architectuur: 25 juni t/m 6 augustus 2004 Gedurende de genoemde perioden kunnen belanghebbenden tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunningen een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbon den. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Ais u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Conceptvergunning Brandersfeesten Tevens is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het organiseren van de Brandersfeesten van 24 t/m 26 september 2004 op verschillende locaties in het centrum van Schiedam. De burgemeester en het college van burgemeester en wethouders, ieder voor zover dit hun bevoegdheid betreft, zijn voornemens de gevraagde vergunning/ontheffing te verlenen. Gedurende de onderstaande periode van 4 weken ligt een afschrift van de aanvraag met conceptvergunning ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Brandersfeesten (aanvraag conceptvergunning): 25 juni t/m 23 juli 2004 Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden over de aanvraag en het con ceptbesluit hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ten behoeve van een fast-food horecabedrijf gevestigd aan de 's Gravelandseweg 414 is door de burgemeester een gedoogbesluit afgegeven. Dit besluit houdt in dat het horecabedrijf geëxploiteerd mag worden, vooruitlopend op de beslissing rond de aangevraagde exploitatievergunning als bedoeld in artikel 2.3.2 en 2.3.8 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam. In het besluit is als voorschrift opgenomen dat horecabedrijf geopend mag zijn van maan dag tot en met zaterdag van 09.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 22.00 uur. Het bijbehorende terras heeft dezelfde openingstijden. Een afschrift van bovengenoemd gedoogbesluit ligt zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van de beschikking, te weten 11 juni 2004, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Het gedoogbesluit vervalt, zodra een definitief besluit rond de aangevraagde exploitatievergunning is genomen. Hierover volgen nadere publicaties. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 11 juni 2004 t/m 15-06-2004: bouwaanvragen: De Meesterstraat 40 Kievitslaan 16 Noordvestsgl. 9-91/ Parkweg 340-400/ B.H.Gretelaan 95-157 SIKO J.v.d. Linden Woonplus sloopaanvragen/sloopmeldingen: Kerkweg 105 St. Ruitersport Strijensestraat 11 S'dam B. Asmuss Verleende bouwvergunningen: verzonden 17 juni 2004 Valeriusstraat hoek Obrechtstraat WOG Beheer Vlaardingseweg 21 Brein Bouw- en Aann. Bedrijf Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen verzonden 18 juni 2004 's-Gravelandseweg 414 Bob Autowas Abbenbroeksestraat 1 Woonplus schoolgebouw verbou wen/vergroten woning verbouwen (herziene aanvraag) entree's veranderen (herziene aanvraag) schuur slopen asbest verwijderen 14 woonwerkwonmgen bouwen (wijziging) woning renoveren loods gedeeltelijk slopen interieur, schuren, schuttin gen e.d. gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 28 juni 2004 Burg. Verveenstraat 5 Eerste Tuinsingel 10-A Geervlietsestraat 50 Groeneweg 54 Lange Nieuwstraat 147 Majoraanveld 34 Nieuwe Haven 147 Noordvest 42 Odinholm 38 Pr. Bernhardlaan 90 Singel 80 Westmolenstraat 33 A. Haast E. Ohanian Hoogheemraadschap Delfland M. Maat-van Noordt J. Ruger C. Spek Bouw- en Ann. Bedrijf R.v.a. Broek P.v.d. Plas-Peeters F. Willemse B. Nolet A. van Gelderen Beheer Noordvest Vastgoed dakkapel plaatsen woning verbouwen gemaal verbouwen woning bouwen keuken verbouwen woning vergroten kantoor tot woning verbouwen pand verbouwen woning vergroten woning vergroten woning verbouwen pand verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- -en donderdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. •■i 'A! /ill i! I fissp Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden d.d. 17 juni 2004 voor het monument: Rotterdamsedijk 262 N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om'een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op d.d. 18 juni 2004 voor het monument: Walvisstraat 2 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzend datum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat zij het voornemen hebben de volgende panden krachtens artikel 3 van de "Monumentenverordening 1994" van de gemeente monumentenlijst: Buitenhavenweg 1 Buitenhavenweg 7 en 7-A Buitenhavenweg 114-116 Dorpsstraat 3 Dorpsstraat 7 Dorpsstraat 8 Dorpsstraat 17-19 Groeneweg 23 Groeneweg 31 Harreweg 8 Harreweg 61 Joppelaan 4 Kerklaan 2 Kerklaan 12 Kerkweg 49 Koemarkt 1 Makkersstraat 4 Noordeinde 5 Schiedamseweg 10 Schiedamseweg 16 Schiedamseweg 47-49 Schiedamseweg 65 Schiedamseweg 65-67 Sportlaan 2 Sweelinckstraat 3-5-7 Tuinlaan 48-Makkerstraat 1 Zijlstraat 8 Zijlstraat 10 Zijlstraat 12 De hierop betrekking hebbende stukken liggen voor belanghebbenden vanaf 24 juni 2004 gedurende vier (4) weken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Belanghebbenden kunnen tegen dit voornemen gedurende de inzagentermijn bij burge meester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot deze plannen bij voorkeur schrif telijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden aan het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schfedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 7