De geschiedenis wordt blootgelegd Het Land van Belofte een nieuwe schakel Ut 1 a F ff jif. ^bam k ^en nie U 5 Stadshart vol diversiteit Een veelzijdige plek Planning Kopen of huren? «II Ooms Makelaars Eenheid in verscheidenheid vastgoed terrein tussen de Boterstraat, straat, Lange Kerkstraat en de est, beter bekend als het Hema- verrijst binnenkort Het Land van De nieuwe woningen betekenen voor >rnstige bewoners een nieuwe fase in mcarrière. En voor de stad een nieuwe in haar lange historie. Want al 650 jaar bouwden Schiedammers hier hun SCHI&DAM. Informatie en verkoop: Cerrit Verboonstraat 2 Tel. 010 - 2730102 VS art W i ik ANKE BODEWES Nieuwe Haven 155 Tel. oio - 2464444 Een project van: m vroeger vooral werden gebruikt voor afval, hebben we ook het nodige huisraad gevonden. Dat zijn we nu nog aan het schoonmaken en nemen we later onder de loep." Aan de poort van het historische centrum van Schiedam realiseert BAM Vastgoed momenteel het Land van Belofte. Uniek om verschillende redenen. Ten eerste de sfeervolle locatje van de nieuwbouw, gebouwd op historische grond en midden tussen de monumentale panden in het oude stadshart van Schiedam. Dat betekent ook dat de levendig heid van het stadse vertier bijna letterlijk om de hoek is. Maar ook rustige plekjes zijn op loopafstand - op het nieuwe Plein of in de binnentuin, tussen de woonblokken, is het heerlijk uitblazen na een dag werken, winkelen of een museumbezoek. Het terrein van Het Land van Belofte is door de eeuwen altijd populair geweest. In de Romeinse tijd woonden hier inheemse boeren. Zij groeven greppels en verbouwden hun gewassen. Vanaf de vierde eeuw wordt het land steeds moerassiger. De bewoners trekken weg en komen pas terug in de elfde en twaalfde eeuw, wanneer het droger wordt. Na een aantal grote overstromingen komen er dijken en polders. En als in 1246 de dam in de Schie er ligt, is dat de start van een snel groeiend Schiedam. Al in 1346 wordt het stuk grond tot aan de Broersvest bij de stad gevoegd en komen er woningen. In de eeuwen daarna wordt het terrein achtereenvolgens gebruikt als schietbaan en lijnbaan. Vanaf de achttiende eeuw verrijzen er steeds meer woningen, uiteindelijk ook aan de kant van de Broersvest. Tot tussen 1950 en '60 alles tegen de vlakte gaat om plaats te maken voor de Hema. Als in 1995 de Hema naar de Nieuwe Passage verhuist, wordt het terrein weer woongebied. De nieuwe naam doet de historie eer aan. Land van Belofte verwijst naar de kloostertuin van het Kruisbroederklooster, die net naast het huidige terrein lag en van de Lange Kerkstraat tot aan de Broersveld liep. Marco van Trierum is als hoofd BOOR, Bureau Oudheidkundig Onderzoek Rotterdam Gemeentewerken Rotterdam, verantwoordelijk voor het archeologisch onder zoek op het Hema-terrein, "Omdat het Land van Belofte vlak naast de Schie ligt, is het een kans om meer te leren over dit water en de stad" vertelt Van Trierum. "We hebben eerst een aantal diepe putten gegraven. De verschillende lagen klei en zand vertellen namelijk veel over de geschiedenis van de Schie, het omringende land en over Schiedam. We vermoedden al langer dat dit gebied reeds in de Romeinse tijd werd bebouwd. In latere eeuwen was het voornamelijk moeras en pas sinds de 10e eeuw werd het weer bewoond. Dankzij de opgravingen hebben we dat kun nen bewijzen." Een ander deel van het onderzoek richtte zich op de geschiedenis van de stad. "In 1346 werd dit gebied bij de stad getrokken en werden percelen uitgegeven voor nieuwe woningen. Inderdaad ontdekten v/e langs de Boterstraat bakstenen funderingen uit het eind van de veertiende eeuw. Het bleken grote vrijstaande huizen. Duidelijk voor de rijkeren dus. Langs de Kreupelstraat hebben we vooral funderingen gevonden uit de zeventiende en achttiende eeuw. Die huizen waren een stuk kleiner en aan elkaar gebouwd. Het geeft ons een goed beeld van de ontwikkeling van de bevolking. Omdat de 'achtertuinen t'hy» vm Autitrnpt ff»>Viuttituy CtMjefXkt vift ja S'. lans ktrefc De voorbereidende werkzaamheden voor het bouwen zijn van start gegaan. Deskundigen van het B.O.O.R. (Bureau Oudheidkundig Onderzoek Rotterdam) heb ben hun archeologische veldwerk afgerond. De gemeente heeft nog enkele weken nodig voor saneringswerkzaamheden en zal daarna, naar verwachting direct na de bouwvak, de grond officieel overdragen aan de projectontwikkelaar BAM Vastgoed. De planning is dat op de Dag van het Stadse Wonen, op 11 september aanstaande, de feestelijke eerste paal geslagen zal worden. De eerste woningen en appartementen zullen in het najaar van 2006 worden opgeleverd. Het grootste gedeelte van het project Land van Belofte is bestemd voor de verkoop. Prijzen variëren vanaf 170.500,- voor een appartement tot 468.000,- v.o.n. voor een penthouse. Anke Bodewes Makelaardij en Ooms Makelaars in Schiedam vertellen u graag welke nieuwbouwwoningen en -appartementen u in hartje Schiedam kunt kopen. Ruim twintig appartementen in het segment vanaf 750,- per maand zijn bestemd voor verhuur. In de loop van 2005 zal Woonplus hierover meer informatie geven onder meer via het Woonplus Nieuws en de internetsite www.woonplus.nl. Belangstellenden voor een huurappartement in het Land van Belofte kunnen zich al wel aanmelden bij Woonplus, afd. Commerciële Zaken, tel. 010-204 51 04 of per mail hvb@woonplus.nl Bezoekt u ook eens www.landvanbelofte.nl Verder maakt de grote verscheidenheid aan woningtypen het Land van Belofte bijzonder. Land van Belofte is opge bouwd uit vijf woonblokken rondom een fraai aangelegde binnentuin. Vijf woonblokken met zo'n tachtig appartementen en woningen in twintig verschillende woningtypen. Een deel van de drie- en vierkamerappartementen kijkt uit over het Plein, met zijn gezellige terras een centrale ontmoetingsplek in de stad. De drie- en vierkamerappartementen aan de Broersvest, boven de nieuwe vestiging van de ABN AMRO bank en de andere winkelruimte, hebben een spectaculair uitzicht over het centrum. Vanaf elk van de verdiepingen, maar in het bijzonder vanaf de vijfde, penthouseverdieping. Aan de Kreupel- en Boterstraat komen atelier- of stadswoningen: woningen voor mensen die privé of zakelijk graag veel ruimte om zich heen hebben. In de 730 jaar oude Boterstraat komen tot slot enkele herenhuizen en praktijkwoningen. MAKELAARDIJ B.V.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 18