Picknicken aan zee? Flesjes mee! Met AutoSlaap Trein naar de zomerzon Professionele vakantiekiekjes vrijdag 2, zaterdag 3 en zondag 4 juli a.s. 'Zondag 4 juli U CU rt /^N\ PVV 7500 m2 Middeleeuwse Speelen ende Vermaeck Kiesenergie.nl 1 l-A. www.straluma.nl van 11.00 tot 17.00 uur Tips voor speelgoed in auto en vliegtuig Speklapjes op grill met balsamicoazijn WOENSDAG 30 JUNI 2004 NS-25 Vakantieritten duren vaak lang en dan is het prettig wat te doen te hebben onderweg. Leveran ciers zijn daarop ingesprongen en in de speelgoedwinkels is dan ook een ruime keuze aanwezig voor spelletjes die klein zijn en in de auto of het vliegtuig ge speeld kunnen worden. Verder zijn er spelletjes die speciale voorzieningen hebben zodat dobbelstenen niet van het speel veld rollen. En er zijn spellen te koop in een wat kleinere uitvoe ring zodat ook het favoriete fa miliespel op het vakantieadres gespeeld kan worden. De Stich ting SpeelGoed Nederland zet alle informatie op een rij in de handige, gratis, folder 'Onder weg'. Sinds kort beschikt de Stichting SpeelGoed Nederland over een website. Deze site geeft erg veel informatie over speelgoed. De folder over speelgoed voor onderweg zijn via de site te downloaden. Ze kunnen ook gra tis worden aangevraagd bij SpeelGoed Nederland, Ant woordnummer 46201, 1060 VC Amsterdam (een postzegel is niet nodig). Hoofdgerecht voor 4 personen Bereiding: circa 10 minuten Ingrediënten 600 g magere speklappen 1 eetl. sambal manis 1 eetl. olie 8 eetl. balsamico- of sherryazijn zout en peper Bereidingswijze Laat de speklapjes op kamer temperatuur komen. Wrijf ze licht in met sambal en peper. Bereiding Wrijf de grillpan in met olie en laat de pan heet worden. Grill de speklapjes rondom in circa 8 mi nuten gaar en krokant. Bespren kel ze na circa 6 minuten met wat balsamicoazijn. Bestrooi ze na het grillen met zout. Lekker met: gekookte rijst en roergebakken Oosterse groenten. Archeon in Alphen aan den Rijn staat zondag 18 juli geheel in het teken van middeleeuwse spellet jes voor jong en oud, bikkelen, zottebollen, kalligraferen en boogschieten. In de Middeleeuwen werd vooral gespeeld met gebakken knik kers. Volwassenen waagden vaak een gokje en speelden met mun ten. De hele dag worden er in het Middeleeuwse stadje Gra- vendam middeleeuwse spelletjes gedemonstreerd, die de bezoe kers ook zelf kunnen uitprobe ren. Naast de spelletjes van vroeger treedt het poppentheater Teatrino Mirabilia op, vertelt de verha lenverteller zijn verhalen en geeft de Blauwe Schuyt een mu zikaal tintje aan de dag. Er is veel over gezegd en ge schreven: per 1 juli 2004 mag iedereen zijn eigen energielever ancier kiezen. Ook al zit deze aan de andere kant van het land. Wie alles over deze zogenoemde liberalisering van de energie markt wil weten kan terecht op de website www.kiesenergie.nl. Huishoudens zijn aangesloten op het netwerk van het energiebe drijf in de regio. Om concurren tie mogelijk te maken en afne mers ook daadwerkelijk keuze vrijheid te geven zijn de energie bedrijven ondertussen opge splitst in aparte bedrijven: een leveringsbedrijf en een trans portbedrijf. Voor het transport van elektriciteit of gas blijven huishoudens aangewezen op het regionale transportbedrijf. Deze onderneming wordt ook wel de netbeheerder genoemd. De tarie ven die de netbeheerder voor het transport van elektriciteit en gas mag berekenen worden door Dte, zeg maar de Nederlandse energiewaakhond, vastgesteld. Stroom of gas kan worden ge kocht bij elke leverancier die voor de levering van elektriciteit of gas een vergunning heeft. De regionale netbeheerder is ver plicht om de elektriciteit of het gas op zijn netwerk te transpor teren, ongeacht welke leveran cier. De zomer zit in de lucht! De koperen ploert aan de hemel heeft een magnetische aan trekkingskracht op ons. Bij mooi weer trekken we dan ook graag naar het strand, de camping, bossen en par ken. En als we eenmaal bui ten zijn, dan hoort lekker eten en drinken daar na tuurlijk ook bij! Barbecue en picknick zijn nog steeds ongekend populair, het liefst met een flesje fris of een wijntje erbij. En na afloop gooien we alle troep in de vuilnisbak. Opgeruimd staat netjes, nietwaar? Nee, dat is niet helemaal waar. Terwijl heel veel Nederlanders de flessen die ze thuis gebruiken in de glasbak gooien, doen maar heel weinig mensen dat met een flesje wijn of mineraalwater als ze buitenshuis zijn. Prullenbak ken zitten vol met glazen flesjes en potjes. Dat is best vreemd als je bedenkt dat de meeste landge noten overtuigd zijn van het nut van afvalscheiding. Thuis wordt zorgvuldig omgegaan met het scheiden van tuinafval, textiel, glas, papier en batterijen. Praten we over glas, dan zou ons verantwoordelijkheidsgevoel net een stapje verder moeten gaan. Want vooral glas verdient ook De eerste vakantiegangers zijn per autotrein naar Frankrijk en Italië vetrokken. Tot en met 3 september rijden wekelijks autotreinen naar Avignon en Bologna. buitenshuis onze speciale aan dacht. Overal staan glasbakken Glas is een van de weinige pro ducten dat slechts enkele stappen verwijderd is van hergebruik. Met een 'oud' bierflesje of pinda kaaspotje kan in no-time weer een nieuw flesje of potje gemaakt worden. Het produceren van glas kan sneller en vooral goedkoper door glas - zonder doppen, kur ken of deksels - in de glasbakken te gooien en het tegelijkertijd even op kleur te sorteren. Want bruin glas is geen goede grond stof voor witte flessen en anders om. Ingewikkeld? Integendeel! Want glasbakken staan niet al leen bij supermarkten en winkel centra, maar ook op plekken waar mensen graag recreëren. Soms staan ze zelfs gewoon langs de kant van de weg. Enorme energiebespa ring Gaat het dan allemaal zo slecht met onze glasbakken? Nee, dat niet, maar het kan beter. Waar om? Omdat elke kilo glas 1,4 ki lo natuurlijke grondstoffen be spaart. Het hergebruik van glas levert bovendien een enorme hoeveelheid energie op. Dat bete kent veel energiebesparing bij de smeltovens die bij 1500 graden Celsius glas produceren. Met een kleine moeite doe je dus het mi lieu een groot plezier. Dus loop voortaan met een grote boog om de afvalbak heen en gooi al je glas in de glasbak! Picknickchecklist Vul je picknickmand in elk geval met: Een (fleece) kleed; Servetten, bestek en beker tjes/glazen; Insectwerende kaarsjes en luci fers of een aansteker; Zonnebrandcrème; Gekoelde spullen in een koel- tas of op een koelelement; Voldoende dranken (zowel fris als eventueel alcoholisch); Voedsel dat niet te sterk aan be derf onderhevig is; Kleine hapjes (tapas); Pepermuntjes of kauwgom. Het besluit van Euro-Express om de AutoSlaap Trein, waarmee de NS decennia lang successen boekte, nieuw leven in te blazen is bij het reis- publiek positief ontvangen. "Vanaf het moment dat wij de eerste plannen bekendmaakte, zijn de boekingen binnengekomen. Vervoer per Auto- Slaap Trein naar de zon in Zuid-Europa is weer even populair als het was", zegt directeur Leo Weeber. De komende weken is de AutoSlaap Trein vol geboekt. Dat betekent dat er iedere week vele honderden vakantiegangers de aangekondigde files bij Brussel, Luik, Parijs en op de Autorou te du Soleil richting het zuiden (A7/A6) com fortabel ontwijken. Met name door grote weg werkzaamheden in België verwacht de ANWB deze zomer op de Ring Antwerpen en op de rou tes via de Ardennen grote vertragingen. Door deze werkzaamheden zullen toeristen van en naar Frankrijk door België, waarschijnlijk veel overlast en fileleed ondervinden, zo verwacht de ANWB. In 2002 besloot de NS zich uit het internationa le vervoer terug te trekken. Het Delftse bedrijf zet het oorspronkelijke product van de NS voort en zal net als na de overname van de SkiTrein en Alpen Expres ook de AutoSlaap Trein verder doorontwikkelen. De AutoSlaap Trein rijdt tot en met 3 september iedere vrijdagavond vanuit de vertrouwde op stapplaats s'-Hertogenbosch naar de bestem mingen Avignon (Frankrijk) en Bologna (Italië) rijden. De twee treinen bestaan uit slaap- en couchette rijtuigen. Er kunnen losse couchette plaatsen met auto/motor/fiets worden geboekt of een privé-couchette met auto/motor. De ver trektijden naar Avignon en Bologna zijn respec tievelijk 18.05 uur en 19.12 uur met aankomst tijden de volgende dag respectievelijk 07.30 uur en 11.52 uur. Sommige mensen zien hun vakantiebestem ming vooral door de lens van hun camera of het schermpje van hun camcorder. Anderen schie ten misschien hooguit een paar plaatjes als her innering. Maar sinds de komst van programma 's voor digitale fotobewerking hoeft u nooit meer thuis te komen met mislukte foto's. De Consumentenbond testte vorig jaar (Digita le Consument juli 2003) een aantal pakketten die niet overdreven duur zijn. Adobe PhotoShop Elements scoorde het best, maar is weer wel be hoorlijk prijzig (100 euro). Beste koop was Stu dio foto- en beeldbewerking van Easy Compu ting (40 euro). De voordeligste keus uit de test was Print Expert Fotostudio van SoftKey (10 euro). Vaak wordt software gratis bijgeleverd bij een scanner of digitale camera. Een pro gramma dat gratis op internet te downloaden is, is The Gimp, maar hiermee kunt u slechts enke le basishandelingen uitvoeren. Meer informatie over alle mogelijkheden is te vinden in het boek Digitale fotobewerking uit de serie PC-abc van de Consumentenbond. Kijk hiervoor op de website: www.consumenten- bond.nl. dde non ïrtieHev n Straluma ruimt op! Drie dagen lana worden tientallen modellen (mét en zonder schoonheidsfoutje) uit superscherpe prijzen aangeboden De kortingen kunnen oplopen totzelfs 50 en 60%! de meubelshowroom tegen Straluma's weergaloze woonwereld beslaat twee verdiepingen. Op de Ie etage vindt u schitterende klassieke en romantische bankstel len, eethoeken en fauteuils in diverse kleuren en uitvoeringen. De 2e etage herbergt een veelzijdige collectie moderne meubelen, uit gevoerd in stof of leer en afgewerkt met hout of roestvrijstaal. Dat moet je zien! LU VA rondom HET GEBOUW, PM*" J klassieke en moderne £"4 r 1 ca. loo plaatsen H --'ft-'- meubelen en verlichting ^T" 'W'Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde 1 J m. M B a (bedrijventerrein Reijerwaard) JÊ Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting x OPENINGSTIJDEN - maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde Iedere eerste zondag van de maand geopend Met een 'oud' bierflesje of pindakaaspotje kan in no-time weer een nieuw flesje of potje gemaakt worden. 3 dagen lang Grote showroom verkoop met 1uizenden euro's 50-60% korting geopend

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 25