Houtman geniet van Portugezen 6ov^ Dromen over Oranje Gorzenkinderen leren communiceren Betere spelregels woningverbetering Broodje volleybal? Op het Stadserf in Schiedam Zomerbeat in de city Kerk in ban van Zuid-Afrika Vakantie De Wissel 'Mensen die zich niet aangetrokken voelen tot bingo of sjoelen vallen buiten de boot' DERPOORT Foto: Fred Libochant SCHIEDAM Het Nieuwe Stadsblad •0- Walter T empelman Nans Wolters GALL GALL Genieten is... Marianne van Velzen <s*^i2^JVutoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 JUNI 2004 27- NS 1440 SCHIEDAM- De tweede edi tie van Zomerbeat gaat don derdag I juli van start. Acts als Tasha's World, Trafassi, Monsieur Dodo en Urban Style moeten het publiek la ten swingen. Op de eerste avond van Zomer beat in de City draait alles om Soul en Dance. De sprankelende muziek van Tasha's World comb ineert jazz en blues. De tweede donderdagavond staat in het te ken van Roes en Rituelen, waar in oude en nieuwe tradities van overal ter wereld elkaar ontmoe ten, zoals Joany Muskiet More Gospel Soulsearchband. Zomer beat in de City is iedere donder dagavond in de maand juli Stads- erf Schiedam vanaf 19.00 uur. SCHIEDAM- Het Buskaid Soweto String Ensemble speelt op 2 juli in de West- vest90-kerk met een pro gramma van zowel klassieke als swingende Zuid - Afri kaanse muziek. Het orkest bestaat uit jeugdige musici van 12 tot 22 jaar uit So weto en staat onder de bezielen de leiding van Rosemary Nalden. In de afgelopen jaren maakte het orkest tournees over de gehele wereld. Tijdens de door de Stich ting Buskaid Nederland georga niseerde tournee door Nederland doen zij weer Schiedam aan, tot vreugde van velen die hun con cert in 2002 bijwoonden. De website van BUSKAID: www.buskaid.org.za geeft uitge breide informatie over BUS KAID en zijn missie. Kaarten kunnen bij VW Schiedam of aan de zaal worden gekocht en kosten 7,50 euro. Houders van 65+ en CJP zijn 6 euro kwijt. SCHIEDAM- Diaconaal cen trum De Wissel is vanaf don derdag 25 juli tot en met 2 september vanwege vakantie gesloten. In De Wissel, ontvangen gasthe ren en gastvrouwen op dinsdag donderdag- en vrijdagmiddag van 14-16 uur ieder, die behoefte heeft aan een praatje, een ge sprek, of informatie. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij mw..Y.Jongepier tel. 4.26. 39. 55 of bij de voorzitter van het be stuur, de heer A.A.Krijger (tel.473.10. 59 s' avonds tussen 8 en 9 uur). Anderhalf jaar heeft hij ge speeld in het stadion van de halve finale Nederland-Por tugal. Oud-international Pe ter Houtman speelde in het seizoen 1987/1988 negentien wedstrijden in Estadio José Alvalade, thuishaven van Sporting Lissabon. Daarin scoorde hij drie keer. De ex- spits van Feyenoord geniet I van de manier waarop de Portugezen het EK beleven: "Mooi om te zien, die Por tugezen zijn heel emotioneel en moedigen hun helden zeer hartstochtelijk aan. Dat was in 'mijn tijd' ook al zo", herinnert Houtman zich. Het stadion is niet meer heel herkenbaar voor Houtman. "Ze hebben het helemaal verbouwd tot een stadion waar 52.000 toe schouwers in kunnen. Als dat voor het grootse gedeelte volzit met schreeuwende Portugezen, moet je van goede huize komen om daar te winnen." Houtman - oud-international met zeven doelpunten in acht wedstrijden! - herkende het maar al te goed. Gedurende het toer nooi sloeg de boosheid en het onbegrip ober de beslissingen van bondscoach Dick Advocaat om in grenzeloos optimisme. "Dat is vaak zo, hè. Hoe verder Nederland komt, hoe meer men- sen opeens als één man achter Oranje gaan staan. Ik geniet daar ook van hoor, van het sfeertje er omheen. Zeker als je in grote ge deeltes van het stadion de kleur oranje ziet. Voor hetzelfde geldt, hadden we na de poulewedstrij den al weer naar huis gekund. Die Duitsers hadden tegen Tsje chië zoveel kansen op een doel punt. Onbegrijpelijk dat we zo zijn ontsnapt. Trouwens ook te gen Zweden. Dat team speelde niet goed, maar kreeg wel uitste kende mogelijkheden om te sco ren," aldus de huidige speler van het tweede vgn Oude Maas uit Poortugaal. Maar zonder geluk vaart niemand wel, vindt ook Houtman. "We op zijn Duits door het toernooi gekomen. Maar geluk speelt ook gewoon een rol in zo'n toernooi. Denk alleen maar even terug aan 1988. In de poulewedstrijd tegen Ier land speelde Nederland ook niet goed, maar door die rare kopbal van Wim Kieft, kwamen ze toch verder. Nou, het resultaat is be kend..." Een hekel aan voetbal? Dan is dit uw rubriek! Elke week tips om het EK te ontlopen. Dit keer: zomerfestiviteiten! Jong talent? Nee, we hebben het niet over Rob ben of Cristiano Ronaldo, maar over the Bees en TV on the Radio. Wat zegt u? Metropolis in het Rotterdamse Zuiderpark, zondag 4 juli tijdens de finale in Portugal. Het grootste popfestival van de regio, uitgeroepen tot beste festival van het land. Met elk jaar de grootste talenten in de popmu ziek. En na afloop niet naar de Hofpleinfontein maar naar de afterparty in Nighttown! Arjen Robben is niet alleen de favoriet van de zesjarige Dave Roumégous, hij lijkt zelf vol gens zijn vriendjes in zijn §pel ook op Neerlands meest be sproken aanvaller. "Hij is klein en wendbaar en scoort makkelijk, het beste kan hij vleugelspits spelen", zegt een jongen uit de buurt, als Dave zondagavond op een straat in Zuidland aan het voetballen is. Dave vertelt dat-ie nog niet op voetbal zit. Maar volgend jaar zal hij bij vv Zuidland te be wonderen zijn. Hij zag alle wedstrijden van Oranje op het EK. Gehuld in zijn oranje-shirt. Als-ie groot is, wil Dave dat ook in het echt dragen, vertelt hij, en lacht er verlegen bij Renske Verbeek SCHIEDAM - "Alstublieft! Dit plantje bieden wij u aan namens de scholen en Klub- huis Zuid." Zo brachten de kinderen uit de gorzen de af gelopen twee dinsdagen ca deautjes rond in de hele wijk. De mensen wisten niet wat hen overkwam. "Moet ik daar dan niet voor betalen?" was een veel gestelde vraag. De kinderen leerden met dit pro ject veel over communicatie. Het is één van de eerste impulsen die de wijk krijgt, dankzij de vrijge komen gelden van de gemeente, en aangeboden diensten van de ONS, SWS en de Politie. Om de wijk Zuid een nieuwe in jectie te geven is er 40.000 euro ter beschikking gesteld vanuit de gemeente Schiedam. De zoge naamde impulsgelden worden het komende jaar besteed aan een keur van jeugd- en jongerenacti- viteiten, georganiseerd door Stichting Welzijn Schiedam. Het doel is om de huidige overlast van jongeren te verminderen en tevens ter voorkoming van over last van de jongeren van de toe komst. Nicole Posno, kinderwer ker in de wijk Zuid, had vorige week dinsdag de aftrap met het project 'Zuid deel Uit'. "Twee dinsdagen worden door 500 kin deren plantjes geplant, die zij in een potje gaan aanbieden bij de buren in de straat. Zij zullen door communicatie met de buren, in overleg voor de plantjes gaan zorgen. Dit met de intentie om kinderen bewust met alles wat groeit en bloeit te laten omgaan en een goede verstandhouding met je buren te creëren en te be houden", vertelt Posno enthousi ast. "Het werkt enorm! De reac ties zijn geweldig!", voegt ze er aan toe. Verbazing De twee basisscholen, St. Willi- brordus en De Gorzenschool, worden al in de vroegte met bloe men overladen. De kinderen planten er enthousiast op los, on der begeleiding van de heren van de ONS. Het was groot feest op het schoolplein. Drankjes, hapjes en leuke aankleding maakten het geheel af. Na alle voorbereiding trokken de leerlingen met leer krachten, vrijwilligers en andere hulpverleners de wijk in om de plantjes als een gebaar aan te bie den aan hun omgeving. Na veel gegiechel en enig aarzelen werd er bij de eerste deur aangebeld. Het eerste kind bood het plantje aan. De verbazing op het gezicht van de ontvanger was groot. "Krijg ik dat gewoon van jou? Gratis?" Het gezichtje van de aanbieder lichtte op. Niet alleen de kinderen wordt wat bijgeleerd. Tweede jeugd De impulsgelden gaan voor een hoop verandering zorgen. "Zuid gaat haar tweede jeugd in", is het motto van het clubhuis. Er staan veel nieuwe activiteiten op het programma, wat al start in de zo mer. "Wij willen ervoor zorgen dat kinderen het weer leuk vin den om op straat te spelen. Van het geld schaffen we ook een Kli- ko aan, die we vullen met speel goed en daarmee wekelijks de wijk intrekken om kinderen ach ter hun computer vandaan te ha len", legt de kinderwerkster uit. Ze heeft er helemaal zin in. Naast deze activiteiten is er het komen de seizoen van alles te beleven. Meer informatie op www.wel- zijnschiedam.nl of bij Klubhuis Zuid, tel. 010-246 72 97. SCHIEDAM - Voor adjunct directeur Marjan Albers van Stichting Welzijn Schiedam moet het afgelopen zijn met het trekken van grenzen tussen leeftijdsgroepen. "Privileges moeten voor alle leeftijdsgroepen gelden." "Het is al geruime tijd zo dat als je een bepaalde leeftijd bereikt je volgens allerlei organisaties in aanmerking komt voor kortin gen. Als je de 50 bent gepas seerd dan kun je er vanuit gaan dat je op je leeftijd wordt aange sproken, of je wilt of niet. Je bent ingedeeld in een specifieke groep. De een zal daar geen moeite mee hebben maar een an der ervaart het als stigmatise rend. Maar dat is slechts één kant van de zaak". Ergenis Marjan Albers ergernis gaat ver der. "Welzijn werkt wijkgericht en wil voor alle bewoners een klankbord zijn. Daarom zijn wij niet alleen tegen het bepalen van grenzen tussen leeftijdscategorie ën maar ook tegen privileges voor bepaalde groepen. Als men sen een beroep op ons doen zeg gen wij niet: 'sorry u hebt niet de juiste leeftijd u moet zich ergens anders melden'. De adjuct direc teur vindt het opmerkelijk dat voor 55- en 65 plussers van al les wordt georgahiseerd en dat mensen die zich niet aangetrok ken voelen tot bingo, sjoelen of tot een zangduo als Saskia en Serge buiten de boot vallen. "Dat betekent dat overheidsgeld slechts een beperkte groep be reikt. De stichting Welzijn gaat er vanuit dat iedere stadgenoot moet kunnen profiteren van uiteenlo pende activiteiten. De samenle ving verandert en daar moeten wij op inspringen. Nog nooit waren er bijvoorbeeld zoveel alleenstaanden en ik kan me voorstellen dat wij, ook voor mensen met een hogere opleiding veel kunnen betekenen. Welzijn overweegt bovendien een con tactpunt, wellicht virtueel, op te zetten waar mensen een maatje kunnen vinden om gezamenlijk iets te ondernemen." Creatieve aanpak Volgens Marjan Albers is alleen staand en eenzaamheid niet ge bonden aan een bepaalde situatie of leeftijd. "Welzijn wil onder zoeken of wij meer voor Schie dammers kunnen doen. Daarom willen wij met instanties die ac tiviteiten organiseren samenwer ken. Naar de mening van Albers vraagt een nieuw uitgangspunt om een creatieve aanpak "en dat is alleen mogelijk met hulp van stadgenoten", verklaart zij. "In september begint een aantal stu denten aan een onderzoek naar wensen die onder Schiedammers leven en aan de hand daarvan wordt een enquête samenge steld." KUNSTGEBITTEN Tandprotbetiscbe Praktijk Veringmeier Genieten Genieten Smirnoff No. 21 Vodka 70cl SCHIEDAM- Vanuit de wij ken kwam veel kritiek op de manier waarop de gemeente Particuliere woningverbete ring aanpakte. Vooral de on genuanceerde toon van de brieven die de gemeente stuurden waarin zij werden gesommeerd het BOR (bouw onderhoudsrapport) te teke nen, schoot destijds vele be woners in het verkeerde keelgat. Er blijkt intussen veel ten goede te zijn veran derd. Coördinator Particuliere woning verbetering van de Gemeente Schiedam, Ruud van Worcum, speelt hierbij een belangrijke rol. Van Worcum is op 1 januari aan genomen door de gemeente en hoewel hij van oorsprong een echte Brabander is, blijkt van Worcum op z'n 'Schiedams' te kunnen communiceren. Kort, bondig en op één A4tje. Volgens het SOBO en de bewonersvereni gingen is de communicatie tus sen bewoners en gemeente sterk verbetert. Tegen het licht Er is inmiddels ook een werk groep gevormd waar Van Wor cum samen met zijn collega Frank Alberts en een aantal leden van de bewonersverenigingen zit ting hebben. Deze werkgroep houdt de particuliere woningver betering tegen het licht. De eerste vergadering heeft inmiddels plaatsgevonden en naar aanlei ding hiervan is door bouw en wo ningtoezicht een nieuwsbrief ver- zonden waarin de regels voor de woningverbetering werden aan gepast. De mogelijkheden om te lenen worden ruimer en sluiten derhalve beter aan bij de praktijk. Spelregels Van Worcum: "Ja, die nieuwe spelregels waren nodig want het bleek dat de regels die er waren onvoldoende op de praktijk van alledag waren afgestemd. We hebben goed geluisterd naar de kritiek van de bewonersvereni ging. Daardoor kunnen wij de re gels, waar nodig, aanpassen." Zo blijkt de aanpassing bij funde ringsherstel fors uitgebreid. De huidige, goedkope lening van maximaal 13.500 euro stond niet in verhouding tot de 40.000 tot 50.000 euro per pand die de eige naren onder de grond moeten stoppen als herstel onvermijde lijk is. Het voorstel is nu om voor maximaal 50.000 aan goedkope leningen per pand te verstrekken waarbij de looptijd van 20 naar 25 jaar wordt opgerekt. Hierdoor kunnen de maandlasten aanzien lijk worden gedrukt. "Het gaat hierbij toch om een substantieel aantal panden. Ik schat zo rond de 100. Deze men sen komen echt voor grote kosten te staan en ik zou ze zeker aanra den om gebruik te maken van de zeer voordelige mogelijkheid om dit geld'te lenen," aldus van Wor- kum. Ook de toonzetting van de brieven van de gemeente worden verbeterd. "Al blijft de bood schap wel hetzelfde," waar schuwt van Worcum, "Direct noodzakelijk onderhoud moet worden aangepakt, desnoods met dwang van de gemeente. Dit is in het belang van de buurt." SCHIEDAM - Het vierde Stadserffestival bood haar bezoekers afgelopen week einde een perfecte gelegen heid eens flink te ontstres- sen. Goed bereikbaar, geor ganiseerd als een goed ge oliede machine, niet hec tisch. Gezellig druk dus zon der geschuifel of gedrang. Vooral op de zondag werkte het weer uitstekend mee. Met de wedstrijd tegen de Zweden nog in de benen genieten van een biertje en de lekkerste gevulde barra die je ooit gegeten hebt. Of een ande re exotische lekkernij van de Cu linaire markt. Een briesje en na tuurlijk de muziek voorkomen dat daarna de loomheid kan toe slaan. Latijnse klanken Muziek, want dat is waar het uit eindelijk echt om draait. Latijnse klanken voerden letterlijk de bo ventoon; het festival stond dit jaar vooral in het teken van Por tugees- en Spaanstalige muziek. Zoals, onder anderen, Argentijn se Tango van Orquesta Tipica OTRA, swingende muziek van Don Fiasko en de Afro-Peruvi- aanse Susana Baca. De muziek tijdens de warming up en de af terparty werd verzorgd door DJ D Dubbel D. Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V.. regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop.ns@whk.wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mall: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen 'Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Wegener Huis-aan-huiskranten Peter Houtman in een karakteristieke pose als Feyenoordspits. Geen leeftij dsgroepen meer Adjunct- directeur Marjan Albers ergert zich aan de leeftijdsgroepen waarin ouderen worden ingedeeld Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Aanbieding geldt t/m 3 augustus a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. Fokkerstraat*576, Schiedam. (010) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Op de bankjes van het Stadserffestival kon men lekker bijkomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3