Wethouder Lepidis luncht met groep 7 en 8 Vangnetregeling Huursubsidie Omgeving Boerhaaveplein en pompstation Rotterdamsedijk opgeknapt Informatie nodig? L SCHIEDAM I Chocomel en speeltoestellen Betrokken bewoonster in het zonnetje gezet 2003 Vanaf 1 juli 2004 wordt de Vangnetregeling Huursubsidie uitgevoerd door de afdeling Inkomen s Gravelandseweg 567. Burgerjaarverslag Omleidingen autoverkeer afsluiting Oranjestraat - Gerrit Verboonstraat 19 juli t/m 6 augustus Afsluiting voor autoverkeer Nieuwe Haven tussen Burgemeester Knappertlaan en Schoolstraat 9 tot en met 25 augustus Omleidingen voetgangers/fietsers: Kom naar de S tads winkel, Stadserf 1, Schiedam Schiedam is deze zomer het decor activiteiten. Op donderdag 1 juli reeks van vijf Zomerbeat in de Citj kunt u een kijkje achter de schermen nemen tijdens de Dag van de i 300procent kunstgalerie de tentooi is de Liduina Basilic All PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, /OENSDAG 30 JUNI 2004 NS-4 In het kader van jeugd- en jongeren- participatie schoven eerder al werkzoe kende jongeren en leerlingen uit het voortgezet onderwijs bij wethouder Christine Lepidis aan tafel. Op woens dag 23 juni was het de beurt aan leer lingen uit de groepen 7 en 8 van de Schiedamse basisscholen. Uit de ruim 100 aanmelding werden 20 leerlingen van zes scholen uitgenodigd om bij de gemeente op visite te komen. Na ontvangst op het Stadskantoor kregen de jonge Schiedammers eerst een rondlei ding door het gemeentehuis. In de Aleidazaal, waar maandelijks de gemeen teraad vergadert, kregen de bezoekers uit leg over wat gemeentes doen, wat de taken van burgemeester en de wethouders zijn en hoe de stad wordt bestuurd. Daarna toog het gezelschap naar de Bestuursvleugel waar de lunch gereed stond. Onder het genot van chocomel, broodjes kaas en andere lekkernijen, spra ken wethouder Christine Lepidis en de basisschoolleerlingen met elkaar over hoe het is om als jongere in Schiedam te wonen en te leven. Daarbij kwamen aller lei onderwerpen ter sprake: van verkeers- onveilige situaties rond huis en school tot hondenpoep en te weinig speeltoestellen op de veldjes. De vragen en opmerkingen van de jonge Schiedammers zijn geno teerd en wethouder Lepidis gaat hier mee aan de slag. Voor een aanvraag van de Vangnetregeling Huursubsidie kunt u vanaf I juli terecht bij de medewerkers Vangnetregeling Huursubsidie van de afdeling Inkomen aan de 's Gravelandseweg 567. Wat is de Vangnetregeling Huursubsidie De Vangnetregeling Huursubsidie is een financiële tegemoetkoming in de huurkosten van particulieren. Hij is bestemd voor huur ders van wie het inkomen plotseling fors is gedaald, bijvoorbeeld door werkloosheid, pensionering, echtscheiding of andere wijzi gingen in de gezinssamenstelling. De normen en de bijdrage voor de Vangnetregeling Huursubsidie zijn gelijk aan de normale huursubsidie met als uitzonde ring dat wordt uitgegaan van het huidige inkomen en niet van het inkomen van het voorgaande belastingjaar. Voor wie is de Vangnetregeling bedoeld? U kunt gebruik maken van de Vangnetregeling als: uw inkomen plotseling is gedaald met minimaal 20 u nog niet in aanmerking komt voor de normale huursubsidie omdat het belastbaar inkomen in het voorgaande jaar te hoog was; u al huursubsidie ontvangt, maar uw inko men intussen zo sterk gedaald is dat u recht heeft op aanvulling op de huursubsi die. Let op! Als de inkomensdaling wordt ver oorzaakt door een wijziging in de bewo- ningssituatie en u heeft nog nooit huursubsi die ontvangen, dan moet u een aanvraag huursubsidie indienen bij het Ministerie van VROM. Hoelang kunt u gebruik maken van de Vangnetregeling Huursubsidie Een bijdrage via de Vangnetregeling Huursubsidie wordt toegekend voor een periode van maximaal drie maanden. Zonodig kan na drie maanden een nieuwe aanvraag worden ingediend. Hoe kunt u de Vangnetregeling Huur subsidie aanvragen? Als u aan één van de bovenstaande voor waarden voldoet kunt u telefonisch contact opnemen met een medewerker van de Vangnetregeling Huursubsidie van de afde ling Inkomen. U krijgt dan een aanvraagfor mulier toegestuurd. Als u het formulier heeft ingevuld en de benodigde stukken van u en van eventuele medebewoners compleet heeft, kunt u ons bellen voor een afspraak. Meer weten? Als u een afspraak wilt maken of meer infor matie wilt kunt u contact opnemen met de medewerkers van de Vangnetregeling Huursubsidie. Het telefonisch spreekuur is van maandag tot en met donderdag van 9.00 en 11.00 uur. Afdeling Inkomen - 's Gravelandseweg 567 Postbus 197 3100 AD Schiedam Telefoon: (010) 4270527. JP Weer en wind trotserend speelde mevrouw Groenheijde-de Regt donderdag 24 juni een hoofdrol bij de feestelijkheden rond het pompstation aan de Rotterdamsedijk. Als onderdeel van het wijkplan Oost werd de omgeving van dit inmiddels tot monument verklaarde gebouw aan een grondige opknapbeurt onderworpen. Samen met de omwonenden heeft de gemeente hiervoor een plan gemaakt en uitgevoerd. Mevrouw Groenheijde was bij dit alles zeer actief betrokken en hield de werkzaamheden van uit haar woning aan het Boerhaaveplein dan ook nauwgezet in de gaten. Ze is zeer tevre den met het resultaat: "Het heeft heel wat tijd gekost, maar het ziet er nu schitterend uit. Voorheen was hier een hele lelijke, sche ve trap. Met de slechte verlichting en al die struiken die er omheen groeiden, was het een onplezierige plek om langs te lopen als je van de tram kwam. Maar nu ligt er een prachtige trap, met mooie lantaarnpalen die goed licht geven. Als straks de planten groei en en bloeien, is het echt prachtig." Als dank voor haar zeer grote betrokkenheid werd mevrouw Groenheijde afgelopen donderdag -op een zeer stormachtige dag- flink in het zonnetje gezet. En daarbij wachtte haar een grote verrassing. Samen met gemeentelijke wijkcoördinator Maarten van Otterdijk onthulde zij de naam van de trap: de mevr. Groenheijde-trap. Sinds 2002 heeft de burgemeester de taak de gemeenteraad in een burgerjaarver- slgg jaarlijks inzicht te geven in de manier w«arop Schiedammers bij gemeentelijke activiteiten worden betrokken. Het gaat dan onder andere om inspraak en de manier waarop de gemeente contacten met de inwoners onderhoudt. Ook wordt aandacht besteed aan de gemeentelijke dienstverlening. Hoe staat het met het onderhoud van wegen straten en pleinen, hoe wordt u te woord gestaan door ambtenaren, wordt uw brief op tijd beant woord en krijgt u de juiste persoon op tijd aan de telefoon. De manier waarop met klachten en bezwaarschriften wordt omgegaan komt in het burgerjaarverslag eveneens aan bod, evenals de integriteit. Het verslag wordt afgesloten met een hoofdstuk waarin de taken van de burgemeester aan de orde komen. Het burgerjaarverslag is vorig week door de burgemeester aan de leden van de gemeenteraad aangeboden en wordt na de vakantie met de gemeenteraad besproken. U aan het woord In het burgerjaarverslag staan veel din gen waar de Schiedammer mee te maken heeft. De gemeente wil graag horen wat die Schiedammer vindt van de service die de gemeente aan zijn inwoners levert. De burgemeester wil daarom na de vakantie periode in een aantal gesprekken met de Schiedammers praten. Wilt u meepraten bel dan met het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoon (010) 246 5822. U krijgt dan een uitnodiging voor een van de gesprekken. Waar te kriigen Wilt u het burgerjaarverslag zelf lezen. Er ligt een exemplaar voor u klaar bij het Gerpeentelijk Informatiepunt in de Stads- winkel, Stadserf 1Wilt u het burgerjaars- verslag thuis ontvangen dan kunt u deze aanvragen via het Gemeentelijk Informatiepunt telefoon (010) 246 5822. Ook op de website Het burgerjaarverslag 2003 is-' ook te vinden op www.schiedam.rtl 1 Een veelzij dij in de eerste w Soul Freshness is de eerste cocktail die u geschonken wordt tijdens Zomerbeat in de City. Donderdag 1 juli openen de break - dancers van De 010-Zone Zomerbeat in de City. Na deze dynamische act draait DJ Mosh lekkere zomerse nummers, voordat om ongeveer 21.15 uur Tasha's World het podium betreedt en 'hip soul' door de boxen klinkt. De tweede avond van Zomerbeat in de City, donderdag 8 juli, is tegelijkertijd de opening van Roes en Rituelen, het project dat onderdeel uit maakt van het provinciale project Kleurrijke Wijken. De vermenging van oude en nieu we rituelen en religieuze en alledaagse riten staat deze zomer centraal binnen een aantal programma's. Op 8 juli brengt Roes en Rituelen rituele muziek uit verschillende windstreken zoals Kawina- en wintimuziek van Dray-Stone, Batuk van Lamtuna en gospelnummers door Joany Muskiet More Gospel Soulsearchband. Dag van de Architectuur Op zaterdag 3 juli staat de architectuur van Schiedam in de schijnwerpers tijdens de landelijke Dag van ae Architectuur. Op het Stadserf is een opvallend Paviljoen de cen trale ontmoetingsplek, waar ook de officiële opening plaatsvindt om 10.30 uur. In de Bibliotheek aan ditzelfde Stadserf kunt u van 11.00 tot 15.00 uur de expositie 'Nota Architectuur 8c Westland 2004 en stede lijke ontwikkeling' bezichtigen. Ook kunt u vanaf 11.00 uur de architectonische schoonheid van de stad Schiedam ontdek ken door de architectuurroute te wandelen. Deze reis leidt langs negen haltes waar u tentoonstellingen, presentaties en bijzonde re panden kunt bezichtigen. U komt onder andere langs het oude Stadhuis, waar u een blik kunt werpen in het opgeknapte souter rain en waar de restauratie met tekeningen en tekst in beeld wordt gebracht. Ook leidt de route langs de winkelruimtes van de Branderspoort waar bijzondere tentoonstel- a) Voor stedelijk verkeer: omleiding Nieuwe Haven - Schoolstraat - Willem de Zwijgerlaan - Havendijk - Koninginnebrug - Nieuwe Mathenessestraat - van Deventerstraat - Rotterdamsedijk - Koemarkt en vice versa. b) Voor verkeer vanuit Schiedam West naar Rotterdam (v.v.): omleiding Nieuwe Haven - Schoolstraat - Willem de Zwijgerlaan - Havendijk - Koninginnebrug - Maasdijk - Nieuwe Mathenessestraat - Van Deventer-straat - Rotterdamsedijk en vice versa (ook vanaf Boerhaaveplein). c) Voor doorgaand verkeer vanuit Vlaardingen naar Rotterdam: vanaf het kruis punt Vlaardingerdijk/WestFrankelandseaijk een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Horvathweg. d) Voor verkeer vanuit Schiedam Noord richting Centrum: op het Nieuwlandplein een omleiding Burg. van Haarenlaan - 's Gravenlandseweg - Broersvest. e) Voor doorgaand verkeer vanaf A20 Industrie richting Schiedam West De Gorzen vanaf Plein 1940/1945 een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knappertlaan. lini ma vól het nel Jjal are wo inv sell gra 55 Lal a) b) c) d) e) a) b) Voor stedelijk verkeer: omleiding Burg. Knappertlaan - Ary Prinslaan - Westfrankelandsedijk - Havendijk. Buitenhavenweg - Lange Nieuwstraat en vice versa. Nieuw Mathenessestraat Van Deventerstraat - Rotterdamsedijk. Voor stedelijk verkeer: omleiding Nieuwe Damlaan - Vlaardingerdijk - Aleidastraat - Burg. Knappertlaan etc via omleidingen a,b,c. Voor doorgaand verkeer vanuit Vlaardingen naar Rotterdam: vanaf het kruis punt Vlaardingerdijk/WestFrankelandseaijk een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Horvathweg. Voor verkeer vanuit Schiedam Noord richting Centrum: op het Nieuwlandplein een omleiding Burg. van Haarenlaan - 'sGravenlandseweg - Broersvest. Voor doorgaand verkeer vanaf A20 Industrie richting Schiedam West De Gorzen vanaf Plein 1940/1945 een omleiding over Burgemeester van Haarenlaan - Burgemeester Knappertlaan. Het fietsverkeer zal soms tijdelijk worden samengevoegd en verlegd ter plekke van de werkvakken. Dit wordt ter plekke aangegeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 4