m Holyjeugd domineert op K5 toernooi Kunstenaars gaan de confrontatie aan Onvergetelijke dag DOEK! Voor vijfde maal in Schiedamse havens Join the club... Schoolbuitenhuis behouden Innemende schrijvers Niet zwemmen Poldervaart Inloopworkshop Leon Elias Betere dienstverlening en kortere wachttijden Sensational Babyshopping Dorzo Nieuws van de Hargahoeve Marianne van Velzen Nu 10°/o korting op alle Renault Rent-huurtarieven! f SCHIEDAM SCHIEDAM- De werkweken van de groepen 8 van het ba sisonderwijs naar het School buitenhuis in Oosterhout gaan gewoon door. Het college van BenW heeft, zonder dat ten koste gaat van de bezuinigin gen, een mogelijkheid voor de bezoeken aan Schoolbuiten huis kunnen vinden. Om de werkweken bij School buitenhuis mogelijk te kunnen blijven maken, is een dekkings plan met een aantal maatregelen opgesteld. Zo vergoedt de ge meente niet langer bezoeken aan bijvoorbeeld zwembad of mid- getgolfbaan. Ook wordt de ouderbijdrage voor het vijfdaag se bezoek aan Oosterhout ver hoogd van 55 euro naar 75 euro. Wanneer ouders met een laag in komen aangeven problemen te hebben met de volledige beta ling van dit bedrag, kan in een aantal gevallen gebruik worden gemaakt van regelingen van de Bijzondere Bijstand. Door ten slotte een aantal bestaande ver goedingen te wijzigen en een an dere busonderneming voor het vervoer van en naar Schoolbui tenhuis te contracteren, kunnen de geplande bezoeken in het ko mende schooljaar doorgaan. Voor de volgende schooljaren zijn de gesprekken nog gaande, maar hopelijk zullen ook dan de groepen 8 van het Schiedamse basisonderwijs weer een werk week in Oosterhout tegemoet kunnen zien. SCHIEDAM- Van Bomans tot aan Carmiggelt, en van Van Kooten tot aan Grunberg, Het Gedistilleerd Museum brengt al deze literatuurschrijvers samen in de tentoonstelling "Innemen de Schrijvers". Vanaf 24 september 2004, zal de tentoonstelling te bezoeken zijn tot en met 15 mei 2005. SCHIEDAM- De gewenste kwaliteit van het water in de plas in het recreatie gebied Poldervaart is nog niet bereikt. Het Hoogheemraadschap van Delfland bemonstert het water van de plas de komende twee re creatieseizoenen. Op basis van de bemonsteringsresultaten wordt door de provincie Zuid- Holland in overleg met het Hoogheemraadschap na de zo mer van 2005 bepaald of de plas het predikaat zwemwater krijgt. Tot die tijd wordt zwemmen af geraden. Het recreatiegebied Poldervaart aan de Kandelaarweg is in 2003 aangelegd waarbij een water sportpias is gemaakt. In deze plas moet eerst een natuurlijk evenwicht in het water bereikt worden. Dit kan 1 a 2 jaar duren. Er zijn recent blauwalgen aange troffen in het water wat een nor maal verschijnsel is bij pas ge graven plassen. Zodra de ver eiste kwaliteit voor zwemwater in het recreatiegebied Polder vaart is bereikt, zal de Provincie Zuid-Holland de plas opnemen in de lijst met officiële zwemwa terlocaties. Recreanten die graag in het wa ter willen vertoeven kunnen in Midden-Delfland terecht bij de Krabbeplas en het Kraaiennest. De provincie Zuid-Holland con troleert van 1 mei tot 1 oktober het water van deze recreatiepias sen. Op de website www.zuid- holland.nl staan de door de pro vincie Zuid-Holland als zwem waterlocaties aangemerkte zwemlocaties. SCHIEDAM- Op zondag 4 juli kunnen kinderen samen met Ju les van der Vuurst de Vries de moderne kunsten bekijken. Ver volgens gaan ze zelf aan de slag om hun eigen kunstwerk te ma ken. Als aandenken aan hun ar tistieke kwaliteiten mogen ze hun eigen kunstwerk mee naar huis nemen. Het stedelijk mu seum Schiedam organiseert in De Korenbeurs iedere eerste zondag van de maand een in loopworkshop voor kinderen. De workshop begint om 13.00 uur en eindigt op 14.30 uur. Kosten zijn 5 euro per kind. SCHIEDAM- In de Grauwe Hengst speelt Leon Elias op 1 ju li vanaf 22.00 uur. Diverse stijlen van muziek wordep gespeeld. Op Zondag 4 juli is er weer een supersessie vanaf 16.00 uur. SCHIEDAM- Elke week zet ten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van die renasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wach ten op hun eigen of een nieu we baas. Deze week zijn dat Boris en Bronco. Boris Deze cypers- witte kater is onge veer 1.5 jaar oud. Hij is een maand geleden gevonden en he laas heeft de eigenaar zich nog niet gemeld. De medewerkers van het dierenasiel weten daarom nog niet alles van hem. Boris is een beetje bang, maar als je hem rustig en met lieve woordjes toe spreekt, draait hij aardig bij. De Hargahoeve is op zoek naar rusti ge mensen, cjie weten hoe zij met katten als Boris om moeten gaan. Bronco Deze reu van 7 jaar heeft nog steeds geen nieuw baasje gevon den. Ook Bronco is gevonden. Het dierenasiel weet daarom niet hoe de reu in huis functioneert. Een ding is zeker; deze leuke, ge zellige, lieve en speelse hond zal zijn nieuwe baas niet teleurstel len. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. Meer informatie over deze of an dere dieren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. Schiedam- Voor de vijfde maal zal in de havens van de binnenstad op 10 en 11 sep tember DOEK! plaatsvin den. DOEK! 2004 wordt een evenement waar cinema, beeldende kunst, theater, muziek en scheepvaart in een nieuwe vorm samenko men. Op de zeildoeken van oude schepen zal uniek beeldmateriaal uit binnen- en buitenland worden ver toond. Toen kunstenaar Frans Huisman vijf jaar geleden de zeilen van het schip van een vriend gebruik te als projectiescherm wist hij het vrijwel meteen. Dit is prachtig; hier moet ik iets mee doen. Binnen korte tijd had zich een kleine menigte op de Korte Ha ven verzameld om naar het bij zondere schouwspel te kijken en zo werd het idee voor het evene ment DOEK! geboren. DOEK! begon met zes'oude sche pen die naar de Schiedamse haven togen. Inmiddels hebben zich voor dit jaar al meer dan vijftig antieke zeilschepen aangemeld. "DOEK! wordt dit jaar groots," zegt Frans SPETTERENDE •DINGEN Huisman enthousiast. "De binnen stad van Schiedam is heel bijzon der. Die oude panden aan de havens vormen een prachtig decor samen met al die oude schepen met hun zeilen in top." Hoewel het evenement de afgelopen jaren door velen werd bejubeld, liet het Schiedamse publiek het afweten. Lege kades waren het gevolg. "Onbegrijpelijk," zucht Huisman, "Wellicht heeft het te maken met de publiciteit en verwarring omdat het evenement 'Film als Stad' met DOEK! in het zelfde weekend samenvalt." Voor de liefhebber van oude schepen vormt de histo rische vloot die zal bestaan uit zalmschouwen, parlevinkers, westlanders, jollen, botters, jach ten, sleep- en duwboten een must. Tientallen schepen zullen hun zeilen twee avonden lang in top hebben en op het canvas zullen films en animaties te zien zijn. De bezoekers kunnen niet alleen vanaf de kades maar ook op het water genieten van DOEK! Met de waterfiets of fluisterboot kun nen de bezoekers tussen de sche pen door laveren. Overdag zullen schippersfamilies rondleidingen en demonstraties geven. Huis man: "Er zullen ook een aantal pontons in de haven drijven en daar gebeurt overdag van alles op. Op een van die pontons zal een boksring staan waarin de monstraties plaatsvinden." Schie damse dichter en bokser Wim de Haan zal de boksers in de ring begeleiden en voorzien van poë tisch commentaar. DOEK!2004 heeft dit jaar als thema Maffe Machines. Huis man: "Die oude scheepsmotoren hebben een heel ander ritme dan die van moderne schepen. Alles draait langzamer. Het ronkt en bonkt en kan uitstekend dienen als ritmesectie. We hebben aan Muziekschool Opmaat gevraagd of zij speciaal voor DOEK! een compositie kunnen maken met het geluid van die oude motoren als ritmesectie." Hoewel DOEK! deels door de gemeente wordt gesubsidieerd is dit bedrag lang niet toereikend om het evenement te bekostigen. "Geld is altijd een probleem," er kent Huisman, "We hopen dan ook bedrijven te interesseren door zogenaamde windkracht pakketten te koop aan te bieden om zo het gat in de begroting te AIS, AfiL 20 010-4973399 De BahyMegastore! THINGS RENAULT Rent Kijk op www.renaultrent.nl en maak kans op een week lang gratis een Renault Rent-auto. SCHIEDAM- Op het sterk bezet te K5 tennistoernooi van TSN in Schiedam, domineerden de jeugdtennissers van Holy. Ashley den Toom speelde een sterk toer nooi en behaalde de eerste plaats bij de meisjes tot en met 12 jaar. Kimberley de Vries werd in deze categorie verdienstelijk derde. In de finale meisjes tot en met 14 jaar stonden de twee Holy-tennis- sers Fleur Buitelaar en Judith Korpel tegenover elkaar. In een afmattende partij gaven zij elkaar niets cadeau en was Fleur Buite laar uiteindelijk net iets sterker dan Judith Korpel. Ook bij de jongens was Holy succesvol. Wouter Veldhoven werd eerste in de categorie jongens tot en met 12 jaar en Pieter Dieckman be haalde de winst bij de jongens tot en met 14 jaar. In Ridderkerk werd tegelijkertijd ook een K4 toernooi gespeeld. Marloes Rauws werd derde bij de meisjes tot en met 14 jaar en Shi- reen Gonlag legde beslag op de vierde plaats. Op een jeugdtoernooi bij Ever green in Maassluis werden ook goede resultaten geboekt door de Vlaardingse tennissers. Lidewij Mignon behaalde een eerste plaats bij de meisjes tot en met 12 jaar en Kim Wittekoek werd in deze categorie tweede. Wouter Saarloos tenslotte werd tweede bij de jongens tot en met 14 jaar. Niet alleen de jeugd deed van zich spreken in het afgelopen weekeinde, ook de senioren kwa men goed voor de dag bij het toernooi van TSN in Schiedam. In de herenenkel categorie 3, de hoogste klasse, ging de overwin ning naar Sander Kruis. Ivo Noorlander wist in de herenenkel categorie 5 de finale te winnen van clubgenoot Ron Rietkerken. Ook in de finale van de herenen kel categorie 6 stonden twee ten nissers van Holy tegenover el kaar. Björn Stratman wist deze partij te winnen van Ronald Wan- net. Tot slot behaalde Saskia Put ter de eerste plaats in de dame senkel 30+. dichtten." Door het plaatsen van projectieschermen langs kade muren, bruggen, stegen, pleinen en winkelstraten zal het publiek een wandeling door de binnen stad van Schiedam kunnen ma ken. In de leegstaande panden aan het Spinhuispad zal een film projectie te zien zijn en op een aantal andere locaties zullen Schiedamse kunstenaars voor bijzondere lichtinstallaties zor gen. Huisman: "We hebben ook een website en daarop kunnen de Schiedammers de vorderingen van DOEK! volgen." DOEK! 2004: op www.doek.nu SCHIEDAM - Twee kunstenaars drie weken aan elkaar koppelen en maar zien wat dat oplevert. Dat de initiatiefnemers, Stichting Kunstwerkt en Galerie 300procent dat ook beseften blijkt uit de ti tel van het kunstproject Duel/Duet dat tot 22 augustus te zien is in Pand Paulus. Joost van Benthem en Tineke Weber kenden elkaar niet, maar namen de uitdaging om gezamenlijk een kunstwerk te creëren enthousiast aan. De tegenstellingen in het werk van beide kunstenaars is groot. Het kleurgebruik in de foto's van Van Benthem is uitbundig, de geportretteerde staan solitair afgebeeld. Het werk van Tineke We ber uitbundiger wat de afbeeldingen op haar schilderijen betreft. Ero tiek is de enige factor die beide exposanten gemeen hebben. De ope ning werd verricht door leden van Schermvereniging Vlaardingen. SCHIEDAM - De verrassing was groot voor juf Annelies de Bruin van de basisschool De Troubadour. Vorige week dinsdag dacht zij nietsvermoedend naar school te komen. Het leek althans een gewone werkdag, maar dat pakte heel anders uit. Zij werd opgehaald in een speciale auto en op het schoolplein werd zij feestelijk ontvangen door alle leerlingen en collega's van de school aan de Peter van Anrooylaan. Reden voor dit feestje was het feit, dat Annelies de Bruin haar 25-ja- rig jubileum vierde op deze school. Nadat de leerlingen en collega's haar hadden toegezongen met een speciaal voor haar gemaakt lied werd zij in een feestelijke kostuum gestoken met een grote 'Maxima- hoed'. De leerkracht van groep 1/2 stond hierna de gehele dag in het middelpunt van de belangstelling. Het 25-jubileum wat Annelies de Bruin vierde was overigens wel een heel gedenkwaardig jubileum. De Schiedamse is al vanaf 1979 onafgebroken werkzaam op deze school in de wijk Groenoord en heeft alle fusies en veranderingen in het onderwijs meegemaakt. REGIO- Het is nog geen limou sine maar de dienstverlening van de tele-taxi moet per 1 juli een stuk verbeteren. Dan wordt niet alleen het vervoersgebied voor de drie Waterweggemeen ten uitgebreid maar moet te vens vaker op tijd worden gere den en kunnen passagiers hun klachten over die 'onbehulpza me chauffeur' kwijt bij een meldpunt. Tegelijkertijd zullen de tarievenstructuur en beta lingsmogelijkheden verande ren. De Tele-taxi verzorgt het aanvul lend openbaar vervoer in Maass luis, Vlaardingen en Schiedam voor mensen die niet zelfstandig meer kunnen reizen. Hiervoor heeft de Regionale Organisatie Gehandicapten Voorzieningen (ROG) een nieuw contract afge sloten met Connexxion. De ver voerder zet 28 busjes in, die zo'n 25. 000 ritten per maand moeten rijden. Wachttijden Belangrijkste eis van de ROG was de stiptheid van de tele-taxi want de meest gehoorde klacht betreft de wachttijden. In het contract is bepaald dat 92 procent van de ritten op tijd moet zijn, op straffe van een flinke boete voor het vervoersbedrijf. De ROG gaat zelf controleren of Connexxion waar voor het geld levert. Niet al leen waar het de tijd betreft maar ook de behulpzaamheid van de chauffeur en andere zaken. Een andere manier om het wach ten te beperken is dat passagiers telefonisch worden gewaar schuwd als de taxi eraan komt. Thuis kon dat al maar straks belt de centrale ook naar een mobiele telefoon. Achter een kopje,koffie gaat de tijd immers sneller voor bij dan op een winderige straat hoek. Wel moet nog steeds reke ning gehouden worden met een marge van een half uur. Een uitzondering wordt gemaakt voor een begrafenis of crematie. Dan garandeert de tele-taxi de aankomst tijd. Voor een afspraak in het ziekenhuis is dit weer niet het geval. Dan moet de passagier een beroep doen op zijn ziekte kostenverzekering en een gewone taxi nemen. Het vervoersgebied van de tele- taxi staat gelijk aan vijf zones in het openbaar vervoer, wie verder wil moet gebruik maken van de landelijke organisatie Valys. Ge bruikers van het nieuwe systeem gaan 50 eurocent per zone beta len plus naar 'goed gebruik' in het openbaar vervoer een instapzo- ne'. Een ritje binnen de zone Schiedam komt daarmee op 1 eu- ro en naar Kethel op 1,50 euro. Dat is meer dan het oude tarief voor de eigen plaats. Over het al gemeen bezien blijven de prijzen echter gelijk, volgens directeur ROG Ben Hakkenbroek. Ook kan hij beloven dat de tarieven in ie der geval tot 1 januari 2006 niet meer worden verhoogd. Scooterclubs schieten als paddestoelen uit de grond. Daarom profiteert u tijdelijk bij Arcof van aanzienlijk scooter-zomervoordeel. Profiteer ervan! HET NIEUWE STADBLAD - WOENSDAG 30 JUNI 2004 27 - 1441 ■fjti Tele-taxi biedt meer waar R'dam/BMendrtcÖP Pesetastraat 2 kijk op www.babythiDgs.nl De actie is van toepaslrig op alle reserveringen vanaf 1 juli 2004. De actie(huur)periode eindigt op 15 september 2004. Op basis van beschikbaarheid. Kom bij ons fangs en vraag naar de voorwaarden. Met een scherm duel werd het kunstproject duel/duet geopend. Hoogstad 101, 3131 KX Vlaardingen, telefoon 010-2488988 Schiedam-VtaardioQcn-tVtaasstuis De tele-taxi moet sterk verbeterd worden Foto: Roel Dijkstra ArcofCare2Move is hét adres voor alle soorten hulpmiddelen, revalidatie- en zorgproducten die het leven makkelijker maken. Arcof Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move zorg voor beweging Openingstijden: ma./do. 09.00 -17.00 uur vrijdag 09.00 -15.00 uur In onze koopjeshoek vindt u met enige regelmaat gebruikte artikelen tegen meeneemprijzen. Innsbruckweg f68 ROTTERDAM Tel.: (010) 262 05 47 www.care2move.nl Aktie scooter Degelijke en stabiele scooter met comfortabele stoel. Wordt geleverd met mandje, accu en oplader. Rijtijd ca. 4 uur: €1.949,-

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 7