Topkoks op een topschool Keltische magie in Luxor Strand Agenda Prachtig programma in Circus Althoff Ska-toppers in Nighttown EVERV THUR5DRY in JULY rLrd"~lr* aan de lïlaas 'De terrine van zalm, tong en eendenlever op een bedje van carpaccio van kalfshaas en truf felmayonaise is echt een smaak- explosie.' 'De sfeer is 'typisch Rotterdams: veel havenbaronnen en bobo's die met opgestroopte hemdsmouwen aan tafel zitten. 'Nergens kun je op een zondag middag zo lekker lunchen in het Rotterdamse.' Dorpsdijk 63, Rhoon, Telefoon 010 -501 88 96 Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan organiseerde de Haagse middelbare hotel school ROC Mondriaan een fête de cuisine, waarbij de grootste chefs acte de pré- sence gaven. Aanleiding voor een kennismaking met enke le restaurants in de regio die met het Mondriaan samen werken. Nog nooit eerder was er in Nederland zoveel culinaire ken nis op één plek samengebald als tijdens het jubileum van de hotel school. Alle bekende koks ston den te koken in de prachtige keu kens van het Mondriaan. Fameu ze koks als Cees Helder, Jonnie Boer, Pascal Jalhaij, Cas Spij kers, Henk Savelberg, Robert Kranenborg maakten samen met leerlingen van het Mondriaan verfijnde hapjes voor genodig den. Leerlingen van de school kennen veel van deze chefs al via hun 'stage' waarbij ze de broodnodi ge ervaring opdoen. "De samen werking tussen restaurant en school is van wezenlijk belang voor beide partijen" legt de char mante docent gastheerschap Ro bert de Gunst uit. "Wij zoeken wij naar een win- win situatie. Want ieder restau rant heeft zijn eigen cultuur. We proberen leerling en restaurant bij elkaar te zoeken zodat er een ideale match ontstaat." Leerlin gen van het Mondriaan zijn ge zocht in de horeca. Ook in de Rijnmond regio zijn het top restaurants die graag met het Mondriaan contact leggen van wege het hoge niveau van de leer lingen. De Ridderhof Mooi restaurant gevestigd in een historische boerderij met een warme sfeer. 'Fantastisch heerlijk en goed eten, alles zo als het hoort. Leuke menuverassingen, goede wijn en keuze uit genoeg lekkere dingen. 'De bediening is spontaan en vriendelijk kortom het is gewoon af.' Tip in deze pe riode is het speciale 4-gangen kreeftenmenu van 43.50 euro. Als vooraf: een gepocheerde hal ve kreeft met een taartje van as perges en mayonaise. Tussenge recht: kreeftensoep met een vleugje crème fraïche. Hoofdge recht: Hele kreeft met een saus van notensla en als nagerecht een cappuccino van Hollandse aardbeien. Verbrasserie Floris is een aanvulling op restaurant De Ridderhof en biedt een eenvoudi gere kaart. Sportlaan 2, Maass luis Telefoon (010) 591 12 11 Va kantieperiode: 19-07-2004 tot 02-08-2004 Kasteel van Rhoon Beter bekend onder de naam 'Kasteel van Rhoon', maar het heeft al weer enige tijd de naam van de eerste bewoner van het kasteel: de heer Biggo van Dui- veland. De ambiance is 'klassiek en tijdloos' met wit gedekte ron de tafels, zilveren bestek en kroonluchters. Chef-kok Aart van den Hoek bereidt verrassende ge rechten, op basis van 'de nieuwe Nederlandse keuken'. Zwijndrecht, opera Maria Heiden Iedereen die Maria Heiden wil ontmoeten, heeft nu de kans. Ze be zoekt opera Breakfast waarvoor zij de tekst heeft geschreven, in Ho tel Ara in Zwijndrecht. Na afloop is er de mogelijkheid voor een in formele ontmoeting met de schrijfster. Het verhaal gaat over een des perate vrouw die om zes uur 's morgens de ontbijtzaal van het hotel in komt. In de vroege ochtend uren, wat de fransen l'heure bleue noe men, stort ze haar hart uit bij een licht neurotische kelner die zijn eer ste gasten verwacht. Er vindt een beklemmend maar ontroerend samenspel plaats tussen de twee hoofdrol spelers. Om niets te hoeven missen wordt de tekst speciaal boventiteld. Hotel Ara; veerweg 10, Zwijndrecht (reserveren: 078 6231780). Speeldata: zo 11 juli en zo 18 juli. Aanvang lunch 11.30 uur, opera 13.00 uur, toetje 14.15 uur. Toe gangsprijzen: Opera 15 euro; opera met brunch 30 euro. Kaartver koop bij desbetreffende locatie of online: www.nieuwemuziek.nl. Rotterdam, Salsa Beach 2004: elke donderdag! Elke donderdagavond wordt het terras van het strandpaviljoen op het "Strand aan de Maas" omgetoverd tot een dansvloer waar bekende Rotterdamse DJ's je laten swingen. Met de schitterende skyline van Rotterdam op de achtergrond en de hemel als dak is Salsa Beach een heerlijke en unieke ervaring en bo vendien nog gratis ook. Mocht het weer niet meewerken dan is er on der het overdekte terras en binnen in het paviljoen voldoende ruimte om te dansen. Dans- school salsAventura verzorgt op deze loca tie elke 2e en 4e don derdag van de maand een gratis workshop salsadansen. Strand aan de Maas, Leuve- hoofd. Tijd: 20.30 - 01.00 uur. Entree gra tis. Resident DJ's: Miss Unyk, Bas, Rojo. Gra tis workshops salsa- dansen verzorgd door dansschool salsAventu ra. Tijd: 20.00 tot 20.45 uur. Donderdag 8 juli: semi-gevorderden. Donderdag 22 juli: be ginners. Zie ook www.strandaande- maas.nl, www.typical- tropical.nl of www.tro- picaliente.nl. Dordrecht: Dordt Recht! Dit jaar kan men voor de tweede maal op rij de binnenstad van Dord recht op een leuke manier herontdekken! Vanaf 10 juli tot en met 14 augustus wordt er wekelijks een leuke wandeling uitgestippeld. Ui teraard kan men weer genieten van veel straattheater, concerten en workshops! De wandelingen starten elke zaterdag vanaf het Scheffer- splein. Daar is tevens vanaf 13.00 uur een programma en routebe schrijving verkrijgbaar. Gorinchem, Slot Loevestein Het VVV kantoor in Gorinchem heeft voor individuele bezoekers een voordelig dagarrangement samengesteld met een bezoek aan de vestingstad Gorinchem en Slot Loevestein. Het dagarrangement 'Dagje Gorinchem in combinatie met Slot Loevestein' is verkrijgbaar bij het VVV kantoor aan de Grote Markt 17, in het hart van de oude vestingstad Gorinchem. De dag begint met een kop koffie met appel gebak bij restaurant De Hoofdwacht (met terras) en een wandeling door de oude straten en over de gerestaureerde historische vesting wallen van Gorinchem. De wandelroute staat beschreven in een bro chure. De lunch (soep met broodjes) staat klaar in De Hoofdwacht. Vanaf Buiten de Waterpoort vaart de veerpont over naar het middel eeuwse Slot Loevestein, net als Gorinchem een van de vestingen van de Vesting3hoek. Het temidden van prachtige natuur gelegen slot heeft een lange geschiedenis achter de rug en is nu een rijksmonu ment. Bezoekers worden rondgeleid door de zalen van het machtige kasteel en maken zo een tocht door een ver verleden. Dit dagarrange ment voor individuele bezoekers is geldig tot en met 30 september op dinsdag tot en met zaterdag. De prijs is 20 euro (in plaats van 24 eu ro) per persoon. Dit is inclusief informatiemateriaal en een stadswan deling van Gorinchem, koffie met appelgebak en een lunch, de over tocht per veerdienst naar Slot Loevestein v.v. en de entree tot het kasteel. Informatie: VVV Zuid-Holland Zuid, kantoor Gorinchem, Grote Markt 17, telefoon 0183-631 525, www.vvvzhz.nl. Rotterdam, Camping Rotterdam 10.00-01.00 Camping Rotterdam 2004, Museumpark. Vakantie in ei gen stad! Reserveer snel een plek op Camping Rotterdam. Bekende en minder bekende acteurs vervullen de rol van campingpersoneel. De campinggast mag in dit grootse theaterstuk gewoon zichzelf blijven. Via de receptie kunnen er tegen speciale prijzen allerlei excursies ge boekt worden, maar ook op het campingterrein zelf is genoeg te doen zoals bingo, de Kara-oké show en meer.Evenemententerrein gratis, campingprijzen en reserveren via www.campingrotterdam.nl. Hoek van Holland, kinderevenement 11 juli Zondagkinderevenement: Clown Cees en Tante Trees. Doorlo pende voorstellingen voor en met kinderen van het in Hoek van Hol land inmiddels bekende komische clownsduo aan de Kon. Emmabou- levard, naast het Vispaleis van 13.00-16.00 uur. Toegang gratis. Infor matie: Stichting Promotie Hoek van Holland, tel. 0174-310080. Van 13 t/m 15 juli worden er tevens Fort-rondleidingen georganiseerd (13.30 uur). Informatie: Fort aan den Hoek van Holland, Strandweg 82,tel. 0174-382898, www.forthvh.nl. er vrij snel uit." De extreem war me zomer van vorig jaar zorgde voor een tegenvallende kaartver koop. Het was een moeilijk jaar voor Circus Althoff. Eigenaar Al berto Althoff is dan ook blij met de komst van Bassie. Wie heeft er niet eens staan hos sen als een bezetene aan het ein de van een popfestival? De meeste festivalprogrammeurs eindigen zo'n dag namelijk graag met lekkere uptempo ska en reg gae, omdat dat nu eenmaal feest muziek bij uitstek is. Het Rotter damse poppodium Nighttown or ganiseert voor de liefhebbers van bier, blazers en (mee-)blèren op vrijdag 9 juli een avond met twee ska-toppers: The Racket en Stenchtown. The Racket be schrijft haar muziek als een mix van ska, retro-rock en punk. Op' het podium is de band op haar best volgens de bio. De catchy melodieën en meezingers kiete len iedere dansspier in je li chaam. Frontvrouw Ellen ver staat het entertainmentvak goed, want het hoogtepunt van iedere show is een interactieve jam tus sen band en publiek onder leiding van de zangeres. Stenchtown combineert ska en reggae tot een energieke muziekshow. De'mu ziek van het zestal bestrijkt het hele gebied tussen old-style Ja maican ska, vette rock-riffs en laidback reggae. Aanvang 20.00 uur, entree 5 euro, Nighttown, Westkruiskade 26-28 Rotterdam. Voor meer informatie zie ook www. n ighttownn 1 Het is al jaren een ver trouwd beeld. De grote cir custent op de open plek aan de Blaak, naast de Oude Haven. Maar dit jaar is er iets speciaals aan de hand. Circus Althoff is vernieuwd. Naast de bekende klassieke circusacts is Althoffs nieuwe programma The Game aan gevuld met prachtig vormge geven moderne acrobatiek en dans, en natuurlijk publiekslieveling Bassie. Het is een prachtige zonnige dag, als ,ik met Clown Bassie plaats neem op het terras van het strandje aan de Maas. En Bassie, in vol ornaat vanwege een fotos- hoot, heeft er duidelijk zin in. Tij dens ons gesprek worden we tien tallen keren onderbroken door ouders die hun koter met Bassie op de; foto willen hebben. In hun blik zie je dat ze stiekem zelf ook wel met Nederlands bekendste clown vereeuwigd zouden willen worden. Het lijkt Bassie allemaal niet te deren. Hij lijkt zelfs na al die jaren, Bassie wordt in sep tember 69, nog steeds van al die aandacht te genieten. "Het bloed kruipt waar het niet gaan kan", zegt hij. "Ik zit in de comfortabele positie dat ik ge woon lekker kan doen waar ik zin in heb. En op dit moment vind ik het heerlijk om weer terug in het circus te zijn." Na de in de media breed uitge meten scheiding van zijn eeuwi ge metgezel Adriaan, probeerde Bassie het met een andere metge zel, een vrouwelijke goochelaar, maar die tournee flopte jammer lijk. "We kunnen het er lang of kort over hebben, maar waar het uiteindelijk op neer komt is dat de mensen niemand anders dan Adriaan naast me dulden. De mensen kwamen gewoon niet. We stonden elke avond voor ze ventien man te spelen. Het was elke keer met 10-0 verliezen. Op een gegeven moment zat er zelfs iemand op de eerste rij met een Adriaan masker op. Dat is dode lijk. En dan is voor mij het punt bereikt dat ik de stekker eruit trek en iets anders ga doen." Althoff Toen hij later oude vriend, en cir cuseigenaar Alberto Althoff tegenkwam was het snel beklon- ken. "Het liep niet zo goed, en ik wilde hem wel helpen. We waren "Bassie is en blijft een pu bliekstrekker. Dat blijkt wel weer. Er is nu al veel meer belangstel ling dan vorig jaar, zowel van pu bliek als van de media. En dat ligt voor een groot deel aan Bassie." De grotere publieke belangstel ling alleen toeschrijven aan Bas sie zou echter Circus Althoff te kort doen. Dat blijkt wel tijdens de première van afgelopen zater dag. Alberto heeft samen met zijn Poolse vrouw Katarzyna, die verantwoordelijk is voor de vormgeving en choreografie, een prachtig uitgebalanceerd circus programma samengesteld. Het programma begint met een kijkje achter de schermen. In de piste zit een clown zich te schminken, en doen acrobaten hun rek-, en strekoefeningen. Na deze, waarschijnlijk opzettelijk, wat langzame start is er vervol gens geen houden meer aan. In de ruim twee uur durende voor stelling komt er in een razend tempo een ware kakofonie aan acts voorbij. Klassieke circus nummers worden afgewisseld met prachtig vormgegeven acts, waarbij vooral het zeven mannen en een vrouw tellende gezelschap Jaya Troupe uit Mongolië een speciale vermelding verdient. Zij laten een ongekend en uniek staaltje acrobatiek zien dat zijn weerga niet kent. En gelukkig voor het hooggeëerd publiek ko men zij tijdens de show meerdere malen terug. Heerlijk Maar ook slangenmeisjes, ge dresseerde paarden en koeien luchtacrobatiek, en de onver mijdelijke clowns komen met gierende banden voorbij in een perfect uitgebalanceerde voor stelling voor jong en oud. Alber to mag dan trots zijn op de komst van Bassie, maar Bassie mag ook best een beetje trots zijn om voor zo'n circus te werken. "Dat ben ik zeker", zegt hij. "Ik ben zelf natuurlijk samen met Adriaan be gonnen als acrobaat. Maar er zit ten nummers in deze voorstel ling, zoiets heb ik nog nooit ge zien. Maar ik vind het gewoon zelf heerlijk om weer bij het cir cus, bij dit circus, te zijn. Ik heb van mijn werk weer mijn hobby gemaakt." Circus Althoff is tot en met 25 juli te zien op de Blaak, bij de Oude Haven. Clown Bassie is alleen te zien in de matinee voorstellingen van 16:00 uur. Voor meer informatie www.cir- cusaIthoff.nl. In het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam kunnen liefhebbers van Iers/Keltische muziek en dans nog tot en met 18 juli genie ten van Tara. Heldendom, liefde en passie staan centraal in de voorstelling van bedenker en ma ker Gerard Fahy. Afgelopen sei zoen was Tara voor het eerst in het nieuwe Luxor Theater te bele ven. Hoewel toen al spectaculair, kon er toch gesproken worden van een eerste opzet die aan kracht en theatersfeer zou kun nen winnen. Aan de deels nieuwe Ierse cast is een Nederlands creatief team toe gevoegd met Martin Michel (mu sical director, winnaar John Kraaijkamp Musical Award 2004), Marc Heinz (licht) en Je roen ten Brinke (geluid, o.a. 3 Musketiers). De cast van Tara be staat uit de band Furry Village, de stervioliste Mairin Fahy van Riverdance en een groot aantal acteurs, dansers en vocalisten, waarvan een deel eveneens zijn sporen verdiende in Riverdance. Dat betekent enerverend voeten werk, traditionele Ierse dans, prachtige muziek en Keltische magie. Tara is een historisch spektakel stuk waarbij de Ierse mythologie in een hedendaagse jasje tot le ven wordt gebracht. Het verhaal vertelt over een oude, geliefde koning die zijn dochter wil uithu welijken aan een noordelijk stamhoofd om daarmee een historisch conflict uit de wereld te helpen. De dochter heeft echter andere plannen; zij valt voor de beste en tevens meest gevreesde krijger uit haar vaders leger. To verkracht van een druïde moet de oplossing brengen. Een musical; maar dan wel een magische, met tal van verwijzingen naar het ver leden en naar de mythische Kelti sche' cultuur waar Ierland zo rijk aan is. Voorstellingen t/m zo 18 juli (niet op ma 12 juli). Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag en zondag ook om 14.00 uur. Kaarten zijn te be stellen via www.luxortheater.nl of (telefonisch) te reserveren aan de kassa van het theater, tele foonnummer: (010) 484 33 33. De kassa is geopend van maan dag tot en met zaterdag van 09.00 tot 19.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. 20 30 - 0100 HR5 - FREEEOTRRriCE Woensdag 7 juli 2004 Vlnr Frank Naar (De Ridderhof), Cees Helder( Parkheuvel), Robert de Gunst, Ad Janssen (Biggo), Cas Spijkers. FOTO: Maarten van der Jagt Maarten van der Jagt en Els Neijts Clown Bassie is weer thuis WWW.TELE-PAY.NL Betaald parkeren is vaak een heel gedoe. Gelukkig is er in Rotterdam nu TELE-PAY: de service die betaald parkeren gemakkelijk én soms goed koper maakt. U hoeft nooit meer te wandelen naar de parkeerautomaat en te rommelen met chipknip, creditcard en parkeerkaartjes. Stress? Parkeerbonnen? U hebt er geen last meer van, want u bent altijd op tijd terug bij uw auto. Voordelig is bovendien dat u achteraf betaalt en niet meer dan strikt noodzakelijk. U hoeft niet te schatten hoe lang u zult parkeren. En u betaalt dus nooit te veel, als u de auto eerder ophaalt dan u had verwacht. Klinkt goed, zegt u? Surf dan naar www.tele-pay.nl en meldt u aan. Actie: a/s u vóór31 oktober 2004 abonnee wordt bij TELE-PAY, betaalt u het eerste jaar geen abonnementskosten. Ronald Renirie Bassie op strandje aan de Maas FOTO: Leunis Verlinde

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11