LF-Routes: Nederland op z'n mooist LF. Ia Noordzee route gratis infopakket Barbecue kiezen op temperament Een zeer ruime keuze aan vloeren en wanden Bitn de bacterie met Culinaire hoogstandjes in de buitenlucht LFl3a Schelde- Zakelijk Bekeken Producent zoekt één-eiïge tweeling Kinderfeestjes in Zuid-Holland Zuid Nederlanders slapen het langst Meer schulden Woensdag 7 juli 2004 Het Nieuwe Stadsblad Pagina ns-15 Na het succes van film 'De schippers van de Kameleon' zijn de producenten ontzettend druk met de voorbereidingen van de film 'Kameleon 2', waarvan de opnames in juli starten. Daar naast wordt hard gewerkt aan het scenario van de Kameleon thea tervoorstelling 'Kameleon ont voerd'. Steven de Jong, mede-producent van deze voorstelling: "We zijn heel blij dat de film-tweeling Koen en Jos van der Donk ook in 'Kameleon ontvoerd' de rol len van Sietse en Hielke Klink hamer willen vertolken. Maar daarnaast zijn we ook op zoek naar een meisjes-tweeling, twee leuke Hollandse meiden die sa men een 1 -eiïge tweeling vor men en zo rond de 15 jaar zijn. Men kan zich hiervoor aanmel den via de site www.dekamele- onfilm.nl." In oktober 2004 starten de try- outs en vanaf begin november tot en met mei 2005 is de voor stelling door het hele land te zien. Van Groningen tot Lim burg, van de Martiniplaza en het Nieuwe Luxor tot de Maaspoort in Venlo. Op zoek naar een leuk idee voor een kinderfeestje? De VVV Zuid-Holland Zuid zet allerlei tips op een rijtje in de 48 pagi na's tellende brochure 'Kinder feestjes in Zuid-Holland Zuid'. Het boekje kost 4,95 euro en is te koop bij de VVV Wat zal het worden: een avon tuurlijk of sportief feestje, een mooie theatervoorstelling, een partijtje met een culinair tintje of iets waarbij de kinderen zelf creatief bezig kunnen zijn? In de geheel vernieuwde brochure staan naast de meer bekende feestgelegenheden als zwemba den en bowlings ook ideeën voor bijvoorbeeld een rondrit met een Jan Plezier, een reis terug in de tijd in een middeleeuws kasteel, een stoere klimpartij, poppen spel bij je thuis, een goochel- show, koekjes bakken of sterren kijken. Veel partijtjes zijn naar keuze inclusief een maaltijd, va riërend van pannenkoeken tot frites met appelmoes en van een picknick tot poffertjes. De brochure is te koop bij de kantoren van VVV Zuid-Holland Zuid in Dordrecht, Gorinchem, Leerdam en Oud-Beijerland of is te bestellen via internet: www.vvvzhz.nl., kijk onder vvvshop. Oostenrijkers zijn dol op hun slaapkamer, maar bedrijven er zelden de liefde. Maleisiërs daarentegen doen veel aan sex in hun slaapkamer, maar slapen er niet zo veel: gemiddeld 6 uur en 36 minuten. En Nederlanders blijken wereldwijd het langst te slapen: 7 uur en 32 minuten. Het wereldwijde gemiddelde ligt op 7 uur en 6 minuten. Dit zijn en kele conclusies van een interna tionaal onderzoek dat IKEA heeft laten uitvoeren in 27 lan den onder 14 duizend bezoekers van IKEA woonwarenhuizen. In Zweden en IJsland zegt 72 procent van de respondenten dat de slaapkamer dé plek is voor romantische ontmoetingen, in China is dit percentage slechts 20 procent. In Nederland ligt dit er tussenin: 48 procent. In het Nederlandse onderzoek is nog een extra vraag gesteld be treffende de slaaphouding. Het blijkt dat 46 procent van de Nederlanders op de zij slaapt, 31 procent ligt in de foetushouding, 12 procent kiest voor op de buik liggen en 8 procent brengt de nacht slapend op zijn rug door. Waarbij aangemerkt kan worden dat jongeren de voorkeur hebben om op hun buik te slapen en ou deren eerder kiezen voor het lig gen op de zij. Meer dan een kwart van alle Nederlandse huishoudens heeft in het afgelopen jaar met een deurwaarder of incassobureau te maken gehad. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van het jaar ervoor. Dit blijkt uit onderzoek van Interview/NSS. Nederlanders hebben niet alleen meer schulden, maar ook wordt het schuldbedrag steeds hoger. Zo is de omvang van de schuld gemiddeld met eenderde toege nomen. naar Ven/c 250 Mn vfa «ruining Landelijke Fietsroutes (LF-rou- tes) vormen een wijd vertakt fietsnetwerk van ruim 6000 km door Nederland. Ze zijn er in soorten en maten, geschikt voor een trektocht van een week of meer, voor een weekendje tussen door of voor een zondagmiddag. De landelijke fietsroutes zijn ook zeer geschikt als basis voor mooie dagtochten. De landelijke fietsroutes laten Nederland in al haar veelzijdigheid zien. Van bos, heide en boerenland tot duinen, dijken en uiterwaarden. Maar u doorkruist ook leuke steden en rustieke dorpjes. De routes zijn zorgvuldig geselecteerd. U fietst hoofdzakelijk op rustige, veilige binnenweggetjes en vrijliggende fietspaden. Van de meer dan 6500 kilometer LF-routes is, in twee richtingen, inmiddels bijna 3500 kilometer bewegwijzerd. Basis voor de be wegwijzering vormen rechthoe kige bordjes met groen opschrift. Altijd wordt het routenummer weergegeven (bijvoorbeeld LF4) en een toevoeging voor de rijrich ting (a of b). De routes staan ga rant voor kwaliteit. Ze zijn met behulp van vele vrijwilligers ui terst zorgvuldig uitgestippeld en gecontroleerd. LF-routes zijn niet gebouwd op de kortste ver binding, maar op landschappe lijke schoonheid en rust. Overal langs de routes zijn cam pings, hotels en pensions. U vindt ze in de camping- en hotel- gidsen. Maar er is veel meer mo gelijk. Zo zijn er verspreid over het land trekkershutten, natuur kampeerterreinen, boerencam- pings, jeugdherbergen (tegen woordig: stayokayhotels) en Ni- von-natuurvriendenhuizen die goed aansluiten op het routenet. Precies op maat zijn de logies- en ontbijtadressen van de Stichting Vrienden op de Fiets. Informatie over dit alles staat op de Fiets- ideeënkaart en bij Overnachten onderweg. De LF-routes sluiten goed aan op het spoorwegnet. De fiets kan mee in de trein, om vervolgens vanaf het ene station te fietsen naar het andere station. Ideaal voor een lange fietstocht verder van huis. Maar ook ideaal om zo een lange fietstocht via LF-rou tes in een aantal dagtrajecten te knippen. Elke maand een dag tocht levert zo in een jaar een flinke route op. De prijs van een Dagkaart fiets bedraagt 6 euro, ongeacht afstand en bestemming. Hij is alleen buiten de spits gel dig. De voorwaarden staat in de folder 'Fiets en trein', die bij het NS-loket ligt, en op www.ns.nl. Een fiets huren is ook een optie; dit kan bij circa 80 NS-stations of natuurlijk bij de vele particuliere rijwielhandelaren. i ANWB Ruim veertig procent van de Nederlandse bevolking weet niet dat buikgriep het gevolg van een voedselvergiftiging kan zijn, zo blijkt uit onderzoek van de Voed sel- en Waren Autoriteit en het Voedingscentrum. Jaarlijks loopt ongeveer een mil joen mensen een voedselvergifti ging op door eten dat niet hygië nisch behandeld is. Met de zomer in aantocht start vandaag de actie 'Ban de bacterie'. De campagne geeft de consument informatie over de veroorzakers én de geva ren van voedselvergiftiging. Con sumenten kunnen een gratis in formatiepakket aanvragen. Uit recent onderzoek, uitgevoerd door het onderzoeksbureau Cen terdata van de Universiteit van Tilburg in opdracht van de VWA en het Voedingscentrum onder ruim 2000 ondervraagden, blijkt verder dat meer dan een derde van de respondenten denkt dat buikgriep wordt veroorzaakt door het inademen van virussen in de lucht, door het drinken van koude dranken 17 procent) of door een zeer hoge buitentemperatuur (14 procent). En hoewel driekwart weet dat voedselvergiftiging kan worden voorkómen door hygië nisch om te gaan met eten, blijkt uit eerder onderzoek dat lang niet altijd overeenkomstig wordt ge handeld. Zo verschoont tweeder de niet elke dag het vaatdoekje en wast eenderde niet altijd de han den na het aanraken van rauwe kip. Het voorgaren van grote stukken vlees op de barbecue ge beurt maar in de helft van de ge vallen, met alle risico's op be smetting van dien. Met het gratis informatiepakket 'Ban de bacterie' willen de VWA en het Voedingscentrum de Nederlandse bevolking informe ren over hoe zorgvuldig en hygi ënisch om kan worden gegaan met levensmiddelen, om zo voed selvergiftigingen te voorkomen. Het pakket bestaat uit de 'Bacte- riewijzer' met de folder 'Wijzer tegen bacteriën', de 'Wijzer op vakantie' en een koeltas. Meer informatie op www.voe- dingscentrum.nl. yfoere* ROTTERDAM Topps Floorstore is de grootste speciaalzaak in Eu-' ropa met een uitgebreid assorti ment aan tegels, parketvloeren, laminaat, planken en kurk in di verse prijsklassen. Het bedrijf be gon ooit in GrootBrittannië, maar beleeft nu een snelle groei in Nederland. De afgelopen maand zijn er maar liefst drie nieuwe fi lialen geopend. Martin de Bruijn is bedrijfsleider van de vestiging van Topps Floorstore aan de Giessenweg (Spaanse Polder), die vorige week zaterdag officieel werd ge opend. "Deze zaak onderscheidt zich door de ruime keuze aan soorten laminaat: maar liefst 250 soorten! Geliefd bij klanten is het zogenoemde lamelparket. Dit is heel geschikt voor mensen die houden van een eiken vloer, maar voor wie massief eiken boven het budget gaat. Deze vloer heeft een gevlochten bodem van vurenhout en een toplaag van eiken." De prijzen liggen onder het ge middelde doordat er groot wordt ingekocht. Mocht de klant binnen zeven dagen na aankoop het ge kochte product elders op voor raad aantreffen voor een lagere prijs, dan krijgt hij vijf procent extra korting. Het bedrijf staat bekend om de snelle levering: "Alles is uit voorraad leverbaar. De klant heeft binnen een week de bestelling in huis. Als we het niet op voorraad hebben, kan dat uitlopen tot drie weken, maar dat komt weinig voor." Topps Floorstore legt tegen beta ling vloeren voor de klant, maar een nijvere doe-het-zelver kan ook zelf aan de slag. Op de web site van het bedrijf krijgt de ko per allerlei praktische 'zelfleg- tips'. Zo kan men nauwkeurig berekenen wat nodig is voor het leggen en afwerken van een vloer. Dit voorkomt een extra autoritje. Floorstore raadt om de zelfde reden aan zo ruim moge lijk in te kopen. Een ongeopende verpakking kan binnen drie we ken worden teruggebracht. Bij de nieuwe zaak is overigens volop gratis parkeergelegenheid. Topps Floorstore, Giessenweg 7072, telefoonnummer: 415 45 51. Openingstijden: maandag van 11.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Meer 'info: www.floorstore.nl. De echte liefhebbers zullen het inmiddels al vast min stens één keer hebben ge daan, dit jaar: barbecuen! Een barbecue wordt gekozen op temperament. Barbecuen op houtskool is oergezellig, maar vraagt wat geduld. Met een paar kantenklare barbecuebrandstof- tankjes gaat het overigens sneller dan met losse houtskool en bri ketten. Maar als zo'n lekkere laag houtskool eenmaal goed gloeit, kan er ook uren worden doorgebakken! Wie niet wil wachten, kiest voor gas of elek triciteit. Gas heeft het grote voor deel dat de hitte ook met de vlammen regelbaar is en niet al leen door de hoogte van het rooster boven het vuur. Een scho telbarbecue (de ZuidAfrikaanse 'braai') geeft weer heel andere mogelijkheden. Elektriciteit geeft de meest constante warmtebron, maar daar is een aansluiting voor nodig. Er zijn barbecues in alle prijsklassen, van heel eenvoudig tot complete 'tuinkeukens', er zijn zelfs stenen pizzabakovens!' Voor de fijnproever is barbecuen meer dan een stukje vlees op een rooster leggen. En dat culinaire hoogstandjes in de buitenlucht he lemaal niet moeilijk hoeven te zijn bewijzen deze twee recepten. Gegrilde ananas Nagerecht (4 personen) Ingrediënten 1 rijpe ananas of 8 schijven ananas uit blik 4 eetlepels bruine basterdsuiker 1 eetlepel poedersuiker 2 eetlepels rum voor de saus: 100 gr. suiker 2 dl. melk 11/2 dl. slagroom 1/2 dl. water 4 eierdooiers 1/2 vanillestokje Bereiding Maak in een pan met dikke bodem van suiker met water een lichtbrui ne siroop. Haal de pan van het vuur als de suiker licht gekarameliseerd is. Blus de karamel af met de melk en de slagroom en voeg dan het va nillestokje toe. Klop de eidooiers los en bind hiermee de saus. Laat de saus op heel zacht vuur trekken en verwijder daarna het va nillestokje. Schil de verse ananas en verwijder de harde kroontjes en de harde kern (er is een handige ananasschiller op de markt). Snijd de ananas in 8 schijven en leg die op het ingevette barbecue- rooster. Druk ze goed aan en rooster de onderkant in ongeveer 2 minuten mooi bruin. Keer de schijven om en sprenkel de rum erover en strooi de bruine suiker erover. Rooster de schijven nog 2 minuten en laat de suiker smelten, leg er wat aluminiumfolie onder om het vuur schoon te hou den. Verdeel de schijven over de borden en zeef er wat poedersuiker over. Giet de saus om de ananas heen. Zalmspies met prei Voorgerecht (4 personen) Ingrediënten 400 gram verse zalm in blokjes 1 verse prei 1 briefje saffraan 1 dl visfond (potje) 1 ei 1 tl. azijn 1 dl plantaardige olie 1 dl room Franse mosterd zout en peper 4 satépennen (houten pennen, eerst kwartier in water leggen) Bereiding Kook de saffraan met visfond ca. 10 minuten in tot 1/4 van de hoe veelheid en laat dit afkoelen. Doe het ei, de azijn, een theelepel mosterd, peper, zout en de olie in de mengkom van de staafmixer. Zet de staafmixer op de bodem van de mengkom en haal de staaf mixer langzaam omhoog, een paar keer herhalen. Er ontstaat dan een dikke mayonaise. Voeg dan lang zaam de visfond toe en er ontstaat een licht vloeibare, gele mayonai- sesaus. Bestrijk de zalmblokjes met een beetje olie. Snij de prei (afge spoeld en gedroogd) in stukjes van 2 cm en rijg ze om en om met de zalm aan de 4 satépennen. Rooster ze voorzichtig op de barbecue, on geveer 2 minuten aan elke kant. Serveer de saffraanmayonaise er apart bij. ROTTERDAM KRALINGSEVEER IJSSELMONDSELAAN 175 WOONMALL ALEXANDRIUM -J De LF routes zijn duidelijk gemarkeerd. jZmmmmSKF FIETS PLATFORM n - 1 4- 4 117 m L Ail rrtl 1 **1 rtbll Tf-\ Martin de Bruijn leidt de nieuwe vestiging van Topps Floorstore aan de Giessen- weg. FOTO: Leendert van der Waal FOTO: Leunis Verlinde

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15