T#fHfeflïF Stagnatie milieu brengt snelheidsbeperking dichterbij U gaat slopen? Big Bag kopen! irado Restaurant Asher: al 23 jaar gezelligheid Winst voor VST Nieuwe baan? Gouden Nieuwe Zomer vol kinderuitstapjes Nieuws van de Hargahoeve Zorginstelling wacht met spanning op toezegging ministerie ïraao Zakelijk bekeken Dmum. Duinmaijer wint Schiedamse ronde pgflDERPOORT Controle aanbieden huisvuil SCHIEDAM SCHIEDAM- Stichting Wel zijn Schiedam organiseert samen met Wijkcentrum De Erker verschillende uitstap jes voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. In juli zijn er nog enkele plekken over, zo als voor het uitstapje op 14 juli naar Arsenaal. Inschrij ven voor dit piratenpark en zeeaquarium kan tot 8 juli. Op 21 juli staat Diergaarde Blijdorp op het programma. De vakantie wordt afgesloten met een dagje naar de Ko ningin Julianatoren op woensdag 28 juli. De uit stapjes kosten 10 euro per kind. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bel len met wijkcentrum De Er ker, tel: 010- 426 77 67. Ook Stichting Welzijn Schie dam gaat de kinderen verma ken deze zomer. Kinderwerk West organiseert van 6 tot en met 30 juli wekelijks leuke activiteiten voor kinderen. Dinsdag (en een keer op maandag) wordt er iets crea tiefs gedaan, Woensdag zijn er uitstapjes met de bus naar verschillende attracties. Donderdag zijn er uitstapjes in Schiedam en als het slecht weer is draait er een film in het wijkcentrum. Kaarten voor de uitstapjes zijn 10 eu ro en weekkaarten 11 euro. Deze zijn op woensdag- en donderdagmiddag bij Jolan- da en Magda te koop. In Nieuwland organiseert Kinderwerk op 2 juli een Zomerdisco van 18:30 tot 20:30 uur voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Voor 0,50 eurocent mogen kinde ren naar binnen. Kinderwerk Zuid organiseert donderdag 8 juli van 13.00 tot 14.30 een heus 'Waterspektakel'. Kosten 0,50 eurocent.Op dinsdag 13 juli zijn er "Wa- terspelen 2004" met een lunch van 11.00 tot 13.00. Dat kost l,euro inclusief de lunch. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM- Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Al- bert en Rakker en Senna. Albert Deze kater, kruising Main Coon, is op 16 juni bij het asiel binnengebracht en blijkt een beetje een binnenvetter te zijn. Er is nog niet veel over hem be kend en Albert was bij binnenkomst onzeker en teruggetrokken. Na een paar weken in De Hargahoeve komt Albert helemaal los. Rakker en Senna Rakker en zijn vriendinnetje Senna zijn beide witte-cypers katten. Rakker is de oudste met zijn negen jaar en Senna is zes jaar oud. Rakker is duide lijk de baas van de twee en is ook van plan dat te blijven. Voor beiden zijn kinderen en andere katten geen probleem, maar honden zijn ze niet gewend. Waar je ze een plezier mee doet? Een lekkere schoot waar ze op kunnen re laxen. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. Meer infor matie over deze of andere dieren is te vinden op de website www.hargahoe- ve.nl. •o Nans Wolters SCHIEDAM - Het interim-be stuur van noodleidend Zorg- en wooncentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan gaat er vanuit dat niet valt te ontkomen aan ge dwongen ontslagen. De overheid, zo verwacht men, zal eisen dat op zeer korte termijn sprake moet zijn van een sluitende exploitatie, van het enige jaren geleden gro tendeels gerenoveerde Thurlede. In februari van dit jaar veronder stelde men nog dat gedwongen ontslag achterwege kon blijven, maar inmiddels zijn vakbonden al op de hoogte gebracht van de zorgelijke financiële situatie en de te verwachte ontslaggolf. Op dit moment kijkt het zorgcen trum aan tegen een stapel vorde ringen, facturen en (dreigende) claims van in totaal 1.35 miljoen euro. Begin 2004 was dit nog 200.000 euro. Voor een aantal vorderingen en facturen is uitstel van betaling gevraagd en verkre gen. Overlevingskansen De afgelopen maanden zijn tal loze gesprekken gevoerd over de overlevingskansen van het zorg centrum. Daaruit bleek onder meer dat de overheid alleen be reid is financieel bij te dragen als er zicht is op een sluitende ex ploitatie en begroting. Thurlede heeft de overheid een bijdrage gevraagd van 1.50 miljoen euro ter dekking van tekorten op per sonele en materiele kosten in de periode 2004-2006. Het interim bestuur is bijzonder teleurgesteld over het niet door gaan van een afspraak op 18 juni met het ministerie van Volksge zondheid en het College Sane ring Ziekenhuisvoorzieningen. Tijdens deze bijeenkomst, zo was de verwachting zou staatssecre taris Ross een toezegging doen met betrekking tot een eventuele reddingsactie. Die beslissing heeft zij echter nog niet geno men. Personeelstekort In een eerder stadium maakte het bestuur zich al zorgen over de personele bezetting. Het aantal handen aan het bed in Thurlede is te laag en het aandeel ongediplo- meerden ligt verhoudingsgewijs te hoog. Uitbreiding van gediplomeerden krachten is dringend gewenst, zo verklaarde men nog niet zo lang geleden. Dit probleem zal echter met het ontslaan van medewer kers toenemen. De wankele situatie van Thurlede ontstond toen het zorgcentrum tussen 2000 en 2003, 5,65 mil joen euro investeerde in (ver)bouwactiviteiten van het ge bouw. Er werd geld gestoken in bedrijfsruimten, onder meer een unit voor stervensbegeleiding en een ketelhuis. Ook vonden er interne verbouwingen plaats. Kosten: 5,5 miljoen euro. De 964.000 euro, afkomstig van sub sidies en andere inkomsten, dek te bij lange na deze miljoenen verbouwing niet. Een en ander betekende dat het resterende be drag moest worden betaald met geld dat bestemd was voor de zorg- en dienstverlening. Het ene gat werd met het andere gestopt en al in 2001 was Thurlede een verliesgevende instelling die 450.00 euro rood stond. De ver antwoordelijke, algemeen direc teur Verbeek, werd begin dit jaar ontslagen maar daarmee werd ui teraard het ontstane probleem niet teruggedraaid. Mijdend gedrag Het uitblijven van een beslissing van de staatssecretaris ziet het in terim-bestuur als 'mijdend' ge- REGIO- Met een slakken- gangetje van 80 kilometer per uur over alle snelwegen rondom de stad. De automo bilist kan maar beter aan die gedachte wennen. Euro pa eist namelijk dat de lucht die we hier inademen scho ner wordt. De regio Rotter dam heeft het moeilijk met die eis, sterker: de luchtkwa liteit nam vorig jaar zelfs af. Het milieu in de regio Rotterdam staat er weliswaar duidelijk beter voor dan tien jaar geleden, maar de afgelopen drie jaar is nauwe lijks vooruitgang geboekt. Het wordt voor deze regio steeds moeilijker om aan Europese mi lieuregels te voldoen. Nu de Europese normen voor 2010 niet gehaald dreigen te wor den, wil de stadsregio onderzoe ken of de snelheid van het ver keer op de snelwegen rondom Rotterdam omlaag moet. Al op korte termijn zou voor auto's op de A20, tussen het Kethelplein en de afslag KralingenCrooswijk, een maximumsnelheid van 80 ki lometer per uur moeten gelden, zo vindt de stadsregio. "We wil len met dit stuk van de snelweg beginnen, want daar staan veel huizen dichtbij", verklaart woordvoerder A. van Kapel van de stadsregio. Hij verwacht dat de maatregel al in de loop van volgend jaar van kracht kan wor den. "Eerst moeten de effecten van de snelheidsbeperking nog worden onderzocht. Dan volgen aanpassingen aan de weg. Zoals ook bij de Al3 bij Overschie ge beurd is: camera's aan het begin en einde van het traject, die ieder nummerbord fotograferen en zo de gemiddelde snelheid bereke nen." Over de uitkomsten van het onderzoek bestaan volgens Van Kapel weinig twijfels, gelet op de ervaringen met de A13. De lucht kwaliteit bij die snelweg is aan- irado Onderdeel van de ONS Groep SCHIEDAM - De Hollandse Nieuwe smaakt uitstekend bij Visgil- de Schiedam. In een onderzoek van de Gemeenschappelijk Kwa liteitsdienst in Zeewolde werd de 'Schiedamse Nieuwe' met goud bekroond. De keurmeesters hebben de nieuwe haring beoordeeld op uiterlijk, wijze van schoonmaken, temperatuur, hygiëne en na tuurlijk smaak. Visgilde Schiedam is gevestigd aan het Hof van Spaland 65. Zoals een chef-kok ondervond draait Asher zijn hand nergens voor om. Koosjere maaltijden voor Israëlische gasten, geen probleem. Een 'franse chanson schudt hij zo uit z'n mouw en een lekker mediterraans gerecht staat zo op tafel. Asher doet alles voor zijn gasten. En dat al 23 jaar. In zijn verbouwde restaurant aan de Hoogstraat is het elke avond gezellig, met name door het lekkere eten en de muzikale gast heer. Dat blijft ook niet onopgemerkt door zijn gasten. Vele brieven en dankbetuigingen mocht de gastheer al ontvangen. Vanaf de eerste woensdag in september gaat Asher nog verder om zijn gasten te ple zieren. Iedere eerste woensdag van de maand wordt er een Franse avond gehouden, maar alleen voor 'les amis de culture de France'. Maar zonder de Franse avond is Asher zeker de moeite waard om te gaan eten. De vijf verschillende soorten vis, de tapas, de eigen likeur van Asher, sabar genaamd. Het zijn allemaal redenen om een bezoek je te brengen aan zijn restaurant in de Hoogstraat. Eet smakelijk! drag van de overheid. De voorzit ter van het bestuur, J. Klein Bre- teler heeft bij mevrouw Ross aangedrongen op een spoedge- sprek om zodoende duidelijkheid te krijgen over de overlevings kansen van Thurlede. De bestuurders vermoeden dat het antwoord op zich laat wach ten door het slechte economische klimaat en het politieke stand punt over ziekenhuis/zorgcentra. Het Kabinet wil namelijk af van de veronderstelling die bij ver liesgevende ziekenhuizen en zorgcentra leeft, dat het Rijk wel voor de kosten opdraait. zienlijk verbeterd sinds automo bilisten niet harder dan 80 mo gen. Als het aan de stadsregio ligt, volgt de gehele ruit zo snel mo gelijk dit voorbeeld. "Maar de weg is niet van ons. Rijkswater staat wil eerst een gedegen onderzoek", aldus Van Kapel. SCHIEDAM - Michel Duinmaijer heeft de Ronde van Schiedam voor amateurs A op zijn naam geschreven. De Hagenaar versloeg in een lange sprint medevluchter Dennis van Weel. Bij de amateurs B ging de zege naar de Vlaardinger Ronald van der Wal. Beide winnaars rij den in het tricot van de Rennerclub De Coureur. De tussenstand Rabobank-Waterwegklassementen: Amateur A Henk Ceelen 51, Jurgen Lindhoud 46, Ton Vrolijk 45, Michel Duinmaijer 37.1,Mare den Hoed 36, Martin Schouten 34,1; amateurs B Willem Buitendijk 52, Ronald van der Wal 49.2, Hans Lap 35, Meerkerk 34, Hans Weeda 33. SCHIEDAM - Van Stigt Thans/Schiedam is er in geslaagd om het be zit van de KNDB-beker met een jaar te verlengen. De Schiedammers, die de beker vorig jaar voor het eerst wonnen, bonden ditmaal lands kampioen Heijting/Huissen aan hun zegekar. VST zette in de eindstrijd de internationale grootmeesters Rob Clerc, Ron Heusdens, Frits Luteijn en teamleider Ton Burgerhout in. Clerc en Heusdens leken in hun partijen op winst af te stevenen, maar moesten na ruim vier uur spelen in remise berusten. Luteijn had heel wat te stellen met Janssen maar kwam uiteindelijk ook op remise uit. Burgerhout had de sterke Kemperman als tegenstander. De Schie dammer dacht na een twee-om-twee een remise binnen bereik te heb ben, maar kwam erachter dat hij praktisch verloren stond. Hij vond alsnog een remise-variant. Het leverde een 4-4 eindstand op. Een bar rage met sneldammen moest de beslissing brengen en die viel al snel. Clerc won vlot van Hendriksen en Heusdens volgde even later met een overwinning op Berends. Daarmee was de strijd in feite beslist. Eindstand: 6-2. Het winnen van de beker was een mooie prestatie na de teleurstellend verlopen nationale competitie, waarin de Schiedam mers in de ereklasse op de derde plaats bleven steken. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 JULI 2004 NS - 1440 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, -r; 4. SS «SM* Thurlede vreest voor ontslagen Wegener Huis-aan-huiskranten De verbouwing hielp het verzorgingstehuis van de regen in de drup. René Burger (0101 262 1000 Gaat u slopen of verbouwen? Laat IRAD0 uw puin opruimen! Naast containers kunt u nu ook kiezen voor Big Bags, geschikt voor 1 m3 bouw- en sloopafval. Heel simpel. U koopt een opgevouwen Big Bag, en zet 'm na het slopen gevuld op de stoep. Even bellen en IRAD0 komt 'm ophalen! Big Bags zijn te koop bij onze afvalbrengstations. Kijk op www.irado.nl of bel (010) 262 1000 Gebruik Big Bag Alles voor gemengd bouw- en sloop afval. Neem voor steen alléén, de Big Bag Steen. Reinigingsinspectie Vele bewoners, de gemeente en IRADO vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRADO telefoon 2621000. Van Heekstraat 153125 BN Schiedam - Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl Fotoarchief: Roel Dijkstra Asher vol trots voor zijn verbouwde mediterrane gevel

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3