m A fIk zal de stroopwafels en Fanta missen!* Telefonische hulp bij liefdestroubles Sportcomplex? Nieuwe bridgeclub Pont uit de vaart Website huisarts uitkomst Nieuws van de Hargahoeve 'Zonder lokale binding kun je het werk niet goed doen Kortweg R^DERPOORT Het Nieuwe Stadsblad Genieten is... GALL GALL HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 JULI 2004 SCHIEDAM 30 - 1440 SCHIEDAM- De nieuwe bridge- vereniging onder de naam "B.C. Spaland" zoekt leden voor het nieuwe bridgeseizoen. Vanaf 4 oktober kan er iedere maandagavond om 19.30 gebrid ged worden. Daarnaast worden jaarlijks 3 extra bridgedrives ge houden. De bridgevereniging huist in de recreatiezaal van het zorgcentrum de Harg - Spaland aan de Willem Andrièssenlaan 2 De contributie voor leden be draagt 40 euro per seizoen. Ge ïnteresseerden kunnen zich aan melden bij Joop van der Heiden, tel. 010-427 19 82 of pere- mail; jlavdh@kabelfoon.nl REGIO- Zelfbedieningspont De Trekschuit aan de Vlaardinger- vaart is uit veiligheidsoverwe gingen en door technische sto ringen voor dit seizoen uit de vaart gehaald. De ketting van de trekpont komt regelmatig vast te zitten in de lierkast waardoor hij niet meer voor- of achteruit kan en de ket ting vaak te strak komt te staan. Dit levert een onveilige situatie bij de doorvaart van boten. Ondanks eerdere reparaties en aanpassingen zijn er nog regel matig storingen en problemen met de pont. Het recreatieschap wil daarom grondig onderzoe ken hoe deze problemen opge lost kunnen worden en de pont weer veilig gebruikt kan worden. In het gebied zullen op bepaalde plaatsen borden geplaatst wor den om bezoekers te informeren dat de pont uit de vaart is. SCHIEDAM - Huisarts Lie- neke van der Griendt heeft voor haar patiënten die met vakantie naar het bui tenland gaan een aantal medi sche vragen, met antwoord op haar website gezet. Een initiatief dat onzekerhe den bij patiënten die in bij voorbeeld Zuid-Amerika of India met een lichamelijk on gemak te maken krijgen, kan wegnemen. Overal is tegen woordig wel een internetcafé te vinden en dan is het vol gens huisarts Van der Griendt prettig om in het Nederlands wat uitleg te krijgen over me dische kwesties. Een initiatief dat navolging verdient. 'x; SCHIEDAM- Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Shady en Rosie. Shady Deze zwart-witte poes is gevon den op de Nolenslaan en logeert sinds 17 juli bij De Hargahoeve. Shady is een kruising Maine Coon/ Pers en ongeveer 4 jaar oud. Ze lijkt op een felixkat, maar dan met lang haar. Wie kent haar of is haar kwijt? Rosie Deze wit-cypers peosje is ook ge vonden maar woont al weer een tijdje in de Hargahoeve. Rosie is ongeveer een jaar en een schat van een poes. De medewerkers weten nog niet veel over Rosie, dat is aan haar toekomstige baas. Dierenasiel De Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het dierenasiel geopend van 11.00 uur tot 15.00 uur. Meer in formatie over deze of andere die ren is te vinden op de website www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM- Boefjes en graffitispuiters kunnen na januari 2006 niet meer in Schiedam terecht voor een alternatieve taakstraf. Door een reorganisatie blijft er nog maar één Halt-bureau in de regio over. Vanaf 1 januari 2006 zal minister Donner van Justitie nog maar een Halt-bureau per politieregio sub sidie verstrekken. Dit betekent in Rotterdam-Rijnmond dat er zes Haltbureaus dichtgaan. Ook de bureaus in Schiedam en Vlaardingen zullen waarschijn lijk opgaan in de fusie. Momenteel telt Nederland 60 bu reaus waar jongeren na een licht vergrijp een alternatieve werk straf krijgen, daarvan blijven er 25 over, evenveel als het aantal politieregio's in ons land. De mi nister komt tot zijn inkrimping na een rapport over de Halt-bureaus door accountantskantoor Price Waterhouse and Cooper. Halt Nederland had de opdracht tot het onderzoek gegeven nadat bleek" dat veel Halt-bureaus nau welijks financieel het hoofd bo ven water kunnen houden. Vol gens Atje Roggebrand, medewer ker bureau Halt in Schiedam, moeten ze van het geld dat ze krijgen voor een halt-klant alles zelf betalen. "Terwijl de kosten stijgen krijgen we er geen cent bij, maar daar moeten wel jonge ren van worden geholpen, de huisvesting, overheadkosten en personeel van worden betaald. Dat is best wel krap." De Halt-bureaus hebben structu reel geld te kort. Dat komt omdat een bureau pas geld krijgt als het een halt-klant helemaal heeft af gehandeld, daarvoor zijn ze weer afhankelijk van de politie. Die verwijst de jongeren door voor een alternatieve straf. Tijd om het roer om te gooien. Met de beslissing van Minister Donner in het achterhoofd moest het volgens Halt Nederland alle maal efficiënter en goedkoper. Volgens het interim hoofd van de sectie Maatschappelijke aangele genheden van welzijn (waaronder ook Halt), Gerhard Hup, is dat een misstap. "Ik geloof niet dat een bureau voor de hele regio echt goedkoper is. We moeten dan waarschijnlijk bij elkaar gaan zitten zodat de huisvestingkosten worden gedrukt. Maar of dat werkt?" De tweede reden was dat het efficiënter zou zijn, Ook daar heeft Hup zijn bedenkingen over. "Je mist dan de lokale binding. Nu weten wij wat de jongeren in Vlaardingen bezig houdt, weten de juiste instellingen te vinden en kennen de situatie. Ik heb er een hard hoofd in dat dit ook nog zo is na de reorganisatie." Lokale binding Afgelopen jaar hebben de bure aus in Schiedam en Vlaardingen samen 389 jongeren geholpen. Dat aantal zou dan door één bu reau moeten worden geholpen. Hup denkt niet dat dit werkt voor de jongeren. "Zeker niet als je niet weet wat er speelt in een stad." Halt Nederland ziet dat ook in en wil onderzoeken of het lokale karakter kan blijven ge handhaafd als er bepaalde spreekkamers of coördinatiepun ten in de regio's worden openge steld Jongeren kunnen dan met een Halt medewerker praten op een politiebureau of in een ge meentehuis. Maar of die spreek kamers er komen zal ook een kwestie van geld zijn. SCHIEDAM - Jaarlijks er varen meer dan vijftig bui tenlandse kinderen tussen de 16 en 18 jaar via het jeugd uitwisselingsprogramma van de Rotary hoe het is om in Nederland te wonen. Tracey Browlee (18) is Canadese en woonde een jaar lang in Schiedam. Haar laatste week in Nederland is aangebro ken. Ze kijkt terug op een bewogen, maar leuk en leer zaam jaar. Op het eerste gezicht lijkt Tracy op een normaal Hollands meisje. Toch heeft zij naar alle waar schijnlijkheid meer achter de rug dan de meeste jongeren van haar leeftijd kunnen zeggen. Een jaar geleden maakte ze de keuze om haar vertrouwde leven in Canada Johnnie Walker Red Label Blended Scotch Whisky 70cl gedag te zeggen en het avontuur aan te gaan in Schiedam, alleen. Over Nederland wist Tracy aan vankelijk niets meer te vertellen dan de clichématige klompen en molens. "Ik dacht serieus dat ie dereen blond was in Nederland. Loop ik daar straks als enige met bruin haar", was haar eerste ge dachte. Nu, een jaar later, is die blik geheel anders. Niet alleen over Nederland, maar zeker ook over het leven. Augustus 2003 was het zover. "Ik was niet bang, vooral heel nieuwsgierig" vertelt Tracy in goed verstaanbaar Nederlands. "De eerste periode was wennen. Ik sprak de taal niet en wist niet wat ik kon verwachten. Mijn eer ste gastgezin, van de vier, heeft me een maand laten wennen en vervolgens werd van mij ver wacht dat ik zelfstandig aan de slag ging. Er werd geen Engels meer gesproken en als ik ergens heen wilde kreeg ik een platte- grond en moest ik het zelf uitvin den", vertelt Tracy met een lach. Ook brak na een maand de schoolperiode aan. "Ik heb een jaar op Spieringshoek gezeten, in 5 VWO." Het verschil met de middelbare school in Canada is groot. Niet wat niveau betreft, maar als instelling. "Hier ga ik naar school, volg de lessen en ga weer naar huis. In Canada is een school veel breder opgezet. Je hebt na schooltijd veel verschil lende activiteiten in de vorm van clubs. Daar is school gezellig!" Tracy heeft aan het jaar in Schie dam veel vrienden overgehou den. Via de gastgezinnen en school maakte ze makkelijk con tact. Ze speelt saxofoon en kon haar ei kwijt bij muziekvereni ging Radbout. Met aanpassen had Tracy weinig problemen. Dat bleek ook uit het gigantische af scheidsfeest dat haar vrienden en school voor haar hadden georga niseerd, met als thema Fanta en Stroopwafels, haar ontdekte lek kernijen. Tracy: "Ik heb denk ik een week lang gehuild toen ik overal afscheid ging nemen". Aanstaande dinsdag vliegt Tracy terug naar Canada. Ze heeft er een dubbel gevoel over. "Aan de ene kant kan ik niet wachten om iedereen in Canada weer te zien. Maar ik heb ook het gevoel dat ik nog lang niet ben uitgekeken op Nederland. Mijn agenda was een jaar lang bomvol en ik ben nog niet eens op de Euromast ge weest!" Als advies aan toekomstige uit wisselingsstudenten geeft ze: "Gewoon doen! Je leert er zo ont zettend veel van. Het enige na deel is dat het verslavend werkt. Ik ga in de toekomst zeker meer van de wereld zien. Alles is na melijk mogelijk. De wereld is niet zo groot als ik dacht!" Jongeren die ook geïnteresseerd zijn in een internationale uitwis seling via de Rotary kunnen kij ken op www.rotary-jeugduitwis- seling.nl. Zowel kinderen van ro tarians, als van niet-rotarians kunnen zich hiervoor inschrijven. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Belangstellenden in keuken kruiden kunnen zondag 25 juli van 13.30 - 15.00 uur terecht in heemtuin 't Hoefblad in het Be- atrixpark om te genieten van geur, kleur en smaak van de daar groeiende kruiden. Bij voldoende belangstelling start om halftwee bij het Heemtuinhuisje een rond je langs verschillende kruiden. In de Grauwe Hengst kan op donderdag 22 Juli weer worden genoten van een optreden van Kees van Krugten, Rob op't En- de, Leslien van der Heul en Mar co Diamantatos. Aanvang 22.00 uur. In Nighttown zijn er op vrijdag 23 juli weer free sessions: eq ses sions (b). Techno mayhem with Taras, Illicit and Armand. Vanaf 24.00 kunnen belangstellenden gratis naar binnen. Ook op 23 juli carnaval mad ness 2004 (g). Swingen op Cari bische hits gedraaid door de Ca ribbean Beat DJ's. AAnvang van af 24.00 uur. Kaartjes kosten 20 euro aan de deur en 15 euro in voorverkoop. Zaterdag 24 juli is er dancehall extravaganza iv summer edi tion. De Dancehall en Hiphop Meltdown met DJ Precise, Pri- metime Selectaz. Live: Kaos (UK) and Payduez. Aanvang 24.00 uur. Kaarten kosten 15 eu ro aan de deur en 12,50 euro in de voorverkoop. De Turkstalige cursus voor Turkse vrouwen met somber heidklachten in Schiedam start op maandag 11 oktober In de 11 bijeenkomsten tussen 9:15uur en 11:15 uur leren vrouwen krachtiger te worden in het dage lijks leven. De cursus kost 5 euro in totaal. Voor een folder of aan melding contact, opnemen met Astrid van Jaarsveld, telefoon: 010- 4453497 of Cilia van Hal, telefoon: 010-4731 033. De Openbare Bibliotheek Schie dam is op zoek naar een aantal nieuwe vrijwilligers voor het project 'Schiedam leest voor'. Geïnteresseerden die het voorle zen aan kinderen leuk vinden en een uur in de week tijd hebben kunnen zich aanmelden bij Greet van Norde, Bibliotheek Stadserf, telefoon 2465724 of mailen naargh.v.norde@schiedam.nl Di rect aanmelden kan ook bij de ba lies van alle vestigingen van de Openbare Bibliotheek. OUDERENWERK Vrijdag 23/7:Volksdansen in centrum de Woudhoek van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten zijn 1,85 euro. Zaterdag 24/7:Zomerdansavond in de Woudhoek, van 20.00 tot 23.00 uur. Kosten zijn 1,85 euro. Dinsdag 27/7: Bingo in centrum Oost. Aanvang 14.00 uur. Kosten 3,20 euro voor 6 ronden. KERKDIENSTEN De Sint Liduinastichting houdt op zondag 25 juli een Euchari- satieviering. Voorganger is pater K. Veldman met medewerking van het Liduinakoor. De dienst begint om 9.15 uur. Het Leger des Heils korps Water weg Centraal houdt op zondag 25 juli een samenkomst onder lei ding van Lt. Kolone^ mevrouw E.J. Hulsman. Aanvang 10.00 uur. REGIO- Cupido's pijlen kunnen je op de meest ongunstige momen ten raken. En dan - pats boem - ben je verliefd op een collega. Het kan je zomaar overkomen. Aan de ene kant is het hartstikke leuk, maar het is ook lastig. Je staat voor een dilemma en je weet je geen raad. Je wilt je verhaal zo graag kwijt, maar tegen wie kun je je hart luchten? Niet tegen je partner, want misschien waait het wel weer over. Je moeder is ook niet zo'n goede keus, je weet al wat haar antwoord is. Er is wel degelijk een alternatief: de SOS Telefonische Hulpdienst Rijnmond (THD). Deze is dag en nacht bereikbaar voor alles wat een mens dwars kan zitten, via tel. 0900-0767. "Het is zo jammer dat nog steeds heel veel mensen niet van ons bestaan af weten", vertelt Hilda Lemaire, adjunct-directeur van THD Rijnmond. Zij werkt al twintig jaar voor deze instelling, die onderdeel vormt van stichting Telemaat. "Ik kan me wel indenken dat de eerste stap lastig is. Je moet een nummer draaien en weet helemaal niet wie je aan de lijn krijgt. Toch ben ik ervan overtuigd dat wij een laagdrempelige vorm van hulpverlening bieden. Juist omdat mensen vanuit hun eigen om geving dag en nacht, naar ons kunnen bellen. Dat kan anoniem en hij of zij kan zelf het gesprek weer beëindigen. Huiselijke sfeer Maar waarom bellen naar de THD? "Behalve dat praten enorm op lucht, word je te woord gestaan door een 'gewoon' mens, iemand van deze tijd die zelf het een en ander heeft meegemaakt en weet wat er in het leven te koop is. Mensen vertellen een onbekende soms snel ler over intieme zaken. Bovendien zit er echt iemand voor jou alleen, op het moment dat je belt. We hebben absoluut geen callcenter- achtige situatie. Sterker nog: in alle drie onze vestigingen, in Rotter dam, Dordrecht en Spijkenisse, is een huiselijke sfeer gecreëerd, zo dat onze vrijwilligers zich thuis voelen. Dat wordt op die manier weer overgedragen door de beller. Voor mensen die hun verhaal lie ver via de chat kwijt willen, bieden wij op de site www.soshulp.nl deze mogelijkheid. Ook kunnen er vragen en problemen per e-mail worden gestuurd naar soshulp@soshulp.nl." De vrijwilligers die de telefoon bemensen en antwoord geven via de chat worden niet alleen geselecteerd op onder andere sociale en communicatieve vaardigheden, maar ook stuk voor stuk getraind. Op die manier blijft de kwaliteit gewaarborgd. Voor nieuwe vrijwil ligers - die de THD graag ziet komen - is op 18 en 19 september een training. Wie belangstelling heeft kan op www.telemaat.org terecht of kan bellen naar het secretariaat: 010-4363444. I Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie.ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden iteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van NV. De door u aan ons verstrekte ij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten L ÉSê H Geen halt voor Schiedams boefie Gaten in de weg opvullen is ook een van de taakstraffen bij halt. Fototarchief: Roel Dijkstra •e Renske Verbeek Genieten Genieten Aanbieding geldt t/m 3 augustus a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. "Exclusief statiegeld. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3