Anonieme slopers gek op wc-potten Cursus voor mensen met 'ouderdomssuiker' Bridgeclub zoekt leden Ingezonden brieven Koppositie Schiedam Hargasport begint vroeg Excelsior'20 op weg naar titel Sportagenda Antoinette Falandt beleeft de Olympische Spelen in eigen huiskamer Edah Gerard S.Verver Marianne van Velzen Lekker goed, laagste prijzen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 JULI 2004 SCHIEDAM 30-1441 SCHIEDAM - Schiedam- honkbal lijkt, net als de soft- balsters, op weg naar het kampioenschap. Bij het in gaan van de zomerstop voert het team het klassement aan. Overigens wel in de weten schap, dat nummer twee Adegeest 2 een wedstrijd minder speelde en net als Schiedam twee verliespunten heeft. De vierde klasse waarin Schie dam acteert is een wat vreemde afdeling. Door het wegvallen van Biento 2 telt de afdeling nog slechts vier teams. Om de com petitie enige inhoud te geven spelen de ploegen vier keer te gen elkaar. De afdeling wordt gedomineerd door Schiedam en Adegeest 2. Keytown Hitters en Blue Birds doen - gezien het schamele totaal van twee punten - slechts voor spek en bonen mee. Beide koplopers treffen el kaar nog tweemaal: op zondag 8 augustus en op zondag 12 sep tember. De stand: Schiedam 8- 14, Adegeest 2 7-12, Keytown Hitters 6-2, Blue Birds 2 9-2. SCHIEDAM - Het zonda gelftal van fusieclub Harga sport begint al op 26 juni met de oefencampagne. De door Ronald Jansen getrain de formatie speelt dan in sportpark Harga tegen Bnet Yehuda Tel Aviv. De Israëlische club bereidt zich in Nederland voor op het UEFA- Cup duel tegen Werder Bremen, dat op 5 augustus in het Sparta- stadion (entree 2,50 euro) wordt gespeeld. De Graafschap is op 25 juli de eerste tegenstander. Daarna volgt op 28 juli Volen- dam. Bnet Yehuda Tel Aviv speelt in eigen land de hoogste afdeling. In de competitie werd het elftal derde en plaatste zich daardoor voor de UEFA-cup. SCHIEDAM - Het is al weer lang geleden, dat Excelsi or'20 de sterkste Nederland se cricketformatie was. Het ziet er naar uit, dat het binnenhalen van de landsti tel dit jaar een vervolg krijgt. De afstand met de nummers twee (HCC en Hermes DVS) is weliswaar nog slechts twe.e pun ten, maar de Thurlede-ploeg heeft een wedstrijd minder ge speeld. Dat is het enkele weken geleden afgelaste duel tegen Bijlmer CC. Winst op de pover presterendè Amsterdammers moet voor een kampioen-in-spe een peuleschil zijn. Zondag had Excelsior geen kind aan hekkensluiter ACC. De wed strijd was binnen dertig (Excel sior) overs gedaan en gelaten. De Amstelveense ploeg mocht beginnen. Na 99 runs zaten alle spelers aan de kant en mochten de Schiedammers gaan slaan. Ze verloren twee wickets en hadden minder dan 30 overs nodig om de honderd te halen. De concurrentie houdt Excelsior scherp. HCC won van HBS, ter wijl Hermes DVS in Harga Quick/H de boeien om deed. De winst van de Schiedammers was echter wel kantje boord. De thuisclub startte en bereikte een totaal van 177. De Hagenaars haalden dat totaal niet. Onweer en regen zorgden er ver in de Haagse slagbeurt voor, dat de mannen enige tijd bescherming in het clubgebouw moesten zoe ken. Quick stond toen dankzij een beter gemiddelde op winst. Na de hervatting ging de tiende Haagse batsman run-out en ble ven de bezoekers op 168 steken. De stand: Excelsior'20 13-24, HCC en Hermes DVS 14-22, Quick/H 14-14, VRA 13-14, VCC 14-12, HBS en VOC 14- 10, Bijlmer CC 12-6, ACC 14-2. van woensdag 21 t/m dinsdag 27 juli VOETBAL: maandag Harga 19.30 uur Hargasport-Tel Aviv. CRICKETzondag Pak CC- Asvion. TENNIS: vanaf maandag Vlaardingen Broekpolder open toernooi VLTC. TOERFIETSEN: zondag Schiedam vertrekpunt Bijdorp veld Schiedam/honkbal 9.00 uur Zomertocht 100 km. Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). NANSWOLTERS SCHIEDAM - In Nieuwland staan rond de Van Maanen- straat en de Van Oldebarne- veltstraat, op twee woningen na, zeven galerijflats en portiekwoonblokken leeg. Voor slopers een perfecte plek om nog waardevolle spullen uit de woningen te stelen. Vooral wc-potten zijn in trek. Dit is voor een aantal instanties aanleiding het gebied zo goed als mogelijk, te beveiligen. Daarom p is inmiddels in het sloopgebied een hek geplaatst en wordt tij dens de vakantieperiode ter plek ke extra gesurveilleerd. Het zoge naamde uitverhuizen is in volle gang en na de vakantie worden de flats definitief afgebroken. Tot die tijd wordt geprobeerd het ge bied te beveiligen tegen indrin gers. "Als de huurders verhuizen naar elders worden de woningen uit voorzorg technisch onklaar ge maakt, dat wil zeggen dat de ver huurder bepaalde onderdelen voor eventuele indringers on bruikbaar maken," verklaart Jef frey Davidsz, wijkbeheerder van Nieuwland. "Voor kinderen die daar willen spelen is het geen veilige plek," merkt hij op. "Er zijn ruiten ingegooid en her en der liggen stukken glas, ook wor den regelmatig mensen gesigna leerd die het gebied kennelijk als een toeristische attractie zien." Waardevolle spullen Volgens Davidsz blijken er ook lieden te zijn die er vanuit gaan nog waardevolle spullen in de woningen aan te treffen. "Zo zijn wc-potten kennelijk heel aantrek kelijk en ook op (water)leidingen en andere ijzeren pijpen hebben deze anonieme slopers het voor zien. Dat schijnt aardig wat geld op te leveren. Deze acties veroor zaken enorm veel wateroverlast. De watertoevoer kan niet worden afgesloten omdat enkele flats nog worden bewoond." Overlast Hoewel het om openbaar gebied gaat, is door plaatsing van het hek nu voor wijkagenten makke lijker krakers en drugsverslaaf den weg te sturen. Volgens de wijkbeheerder werkt deze aanpak naar behoren. "In feite hebben we ervaring opgedaan bij de sloop op het Parkwegplein. Daar lie pen wat types rond die nogal wat overlast veroorzaakten. In middels heeft de politie dit pro bleem onder controle. Er staat daar sinds 11 juni een kleine po litiepost. Nu is het op het plein aanzienlijk rustiger en dat is ook de indruk van de omwonenden.' Als het rond sloopgebieden uit de hand loopt kunnen stadgenoten dit melden bij de boodschappen dienst van Woonplus tel. 2045201 )of bij de bij de politie (tel. 0900 8844). SCHIEDAM - Antoinette Fa- landt blijft thuis. De voor haar en haar paard Jarwo gereserveerde retourtjes Athene blijven onbenut. Dat is een teleurstelling. Wat heet, een desillusie. Oor zaak: pure pech. Jarwo staat sinds vorige week thuis in de stal te herstellen van een blessure. "Overbelasting," luide de diagnose, nadat de benen door twee dierenart sen en de teamarts waren onderzocht. De conclusie kwam na dagen gissen. Jar wo liep niet meer gestroom lijnd. Het was een week voor het CHIO in Aken. Dat had de laatste test voor het Olympische debuut van de Schiedamse moeten worden. "Dan hoop je dat er slechts iets verrekt of verdraaid is. Zoiets kan zich op redelijk korte termijn herstellen. Of dat er een hoef- zweertje zit. Dat waren echter niet de oorzaken. Men kon ge woon niets vinden." Wat het dan wel was, bleef dagenlang een raadsel. Terug op stal in Rotter dam werd de eigen 'vet' te hulp geroepen. Zijn visie week niet af van de arts, die in Brabant naar Jarwo gekeken had: niets te vin den. Het werd dus overbelasting. Aken ging niet door. En in het verlengde Athene niet. "We gaan 'm de tijd geven om te herstellen. Het is niet te zeggen hoeveel weken rust er nodig zijn. We nemen in ieder geval geen overhaaste beslissingen. Voorlo pig is de wedstrijdkalender leeg. Ik hoef geen haast te maken. Pas als alles in orde is ga ik met Jar wo weer de manege in." Waarschuwen Dieren zijn geen mensen, stelt de amazone vast. "Mensen kunnen waarschuwen, wanneer ze voelen dat er iets mis gaat. Paarden niet. Die blijven gaan totdat het spaak loopt. Dan kan je je achteraf wel afvragen waar het mis is gegaan, maar ik ben me niet bewust te veel van hem gevraagd te heb- ben. We hebben getraind zoals we altijd doen. Niets te weinig. En niets te veel. Het is een raad sel. We rijden al heel wat jaartjes samen en dan weetje precies wat je van 'm kan vragen. Daar stem je de training op af. De teamarts vond het onder de gege ven omstandigheden niet verstan dig om naar Athene af te reizen. Daar moest ik vrede mee heb ben." Dat de beslissing om in Nederland te blijven de nodige emoties bij Antoinette Falandt los maakte laat zich raden. "Ik heb staan janken," geeft ze ruiterlijk toe. "Vooral omdat je zo machte loos voelt. Ik wilde dolgraag naar Athene. Was ook wat blij op het moment dat me verteld werd, dat ik mee mocht. Ik had liever ge had dat ik zelf door een griepje of zoiets afhad moeten haken. Daar kan je doorheen bijten." Falandt debuteerde in 1994 met Conqui stador en reed later op Montreux. Gestaag steeg ook haar prestatie niveau. In december 2002 trad ze toe tot het A-kader en een jaar la ter verleende de sportkoepel NOC*NSF haar de A-status. A-status Die A-status maakte haar meteen ook kandidaat voor de Olympi sche Spelen. Ze was de beste Nederlandse amazone op de EK in Hickstead, won in 2003 de Grand Prix Special van Indoor Brabant en werd in juni vijfde op het Nederlands kampioenschap. Op dat moment was al duidelijk, dat ze met Sven Rothenberger, de Nederlandse kampioen Edward Gal en de winnaar van Olym pisch goud in Sydney Anky van Grunsven naar de Griekse hoofd stad mocht afreizen. "Ik heb de afgelopen jaren vrij constant gepresteerd en bovenin de klassementen meegereden," stelt ze vast, waarmee gezegd wil zijn, dat ze duidelijk vormbehoud getoond heeft. "Ik zou een goed lid van het Olympisch team ge- weest zijn," voegt ze er met inge. houden trots aan toe. Haar Olym pische droom komt (voorlopig) niet uit. Ze zal thuiszittend voor de televisie, ongetwijfeld nog wat emoties weg slikken. "CHlO's en Grand Prix zijn er genoeg. Zodra Jarwo hersteld is kan ik daar weer naar toe. Nu weet ik wel dat er nog meer Athene's ko men, maar die Spelen heb je maar een keer in de vier jaar." Haar afhaken is te pril. Doet nog pijn. "Het moet een beetje slijten," stelt ze zichzelf gerust. "Op het moment dat ik weer met Jarwo kan rijden, zal ik dat wat in de afgelopen week ge beurd is ongetwijfeld snel verge ten zijn." SCHIEDAM - Diabetes type 2, in de volksmond ouder- domssuiker genoemd, is een welvaartsziekte waar steeds meer mensen op steeds jon gere leeftijd mee te maken krijgen. Slechte voeding, en te weinig bewegen zijn onder andere veroorzakers van de ziekte. Dit voorjaar is Huis artsen Praktijk Kethel be gonnen met een cursus voor diabetes type 2 patiënten. Dries van der Vlist is één van de patiënten. "Al jaren heb ik last van zwaarlij vigheid en toen ik van deze cur sus hoorde heb ik mij direct aan gemeld al moet ik er wel bijzeg gen dat ik behoorlijk sceptisch was over de te verwachtten resul taten." Sinds vier jaar worden de ze diabetes patiënten in de prak tijk van huisarts van Dijk bege leid door een praktijkondersteu ner. Een groot deel van deze mensen kampt met een fors over gewicht. Ondanks controles en begeleiding door een diëtist lukt het deze mensen niet om af te vallen. De huisartsenpraktijk heeft daarom een cursus ontwik keld waarbij de patiënten gemoti veerd worden hun levensstijl aan te passen. De cursus is samenge steld door huisarts P. van Dijk, Suze Falkenburg, psycholoog van het Riagg, Thuiszorg diëtiste Mi randa Doorduin en praktijk- ondersteuner José de Bruijne. "We hebben gekozen voor een zeer intensieve begeleiding in groepsverband," zegt José de Bruijne, "Het doel is de patiënten meer controle te geven over de dagelijkse omgang met hun zwaarlijvigheid. De deelnemers bestaan uit zes mannen en zes vrouwen in de leeftijd van 40 tot 60 jaar. Zij hebben gesprekken met een psycholoog en een diëtist maar er is ook een bewegingspro gramma samengesteld door sportschool Fit sport Land." Twaalf weken lang gingen de cur sisten iedere vrijdagavond trai nen op de sportschool. De bege leiders van de sportschool Carlo en Diaan hadden een zeer gevari eerd programma op gesteld waar in de cursisten kennis konden maken met veel verschillende sporten."Dat sporten dat was in het begin wel een probleem", zegt Dries van der Vlist, "Alle cursisten hadden een behoorlijk overgewicht en schroomden er voor om hun lichaam in de sport school te tonen. Maar Diaan en Carlo zijn daar geweldig op in gesprongen en hebben iedereen op hun gemak gesteld." Carlo en Diaan hebben zelf veel plezier beleefd aan de begelei ding van deze groep patiënten. Na twaalf weken is het zelfs zo dat zeker de helft van de groep doorgaat met sporten en in hun enthousiasme, aanhang heeft we ten over te halen om met hen mee te gaan sporten. "Ja," zegt Dries, "voor mij heeft deze cursus echt een ommekeer betekend. Ik sport nog steeds 3x in de week, eet bewuster door de cursus en ik vond de groep erg leuk. De vrijdagavonden waren erg gezellig." "De ervaring na deze eerste cur sus is erg positief. Door een be wustere levensstijl blijkt het mo gelijk om medicatie gebruik uit te stellen of om de medicatie voor glucose, cholesterol en bloeddrukverlagende medicijnen af te bouwen," zegt José. "Ik ben benieuwd of er in het land derge lijke initiatieven zijn en wat de ervaring hiermee is." Wie meer wil weten over de cur sus kan terecht via www.kethel.praktijkinfo.nl. Edah is een supermarkt waar je elke week 'een schat' aan geld kunt besparen. Maar je komt er ook schatjes tegen, zoals deze. Is dit jouw schatje? Kom dan samen naar de winkel om een leuk cadeau te halen. Betaald parkeren zonder sores In Delft, Rotterdam, Den Haag, Leiden en andere steden kan ge bruik gemaakt worden van het systeem Park-line, http://www.park-line.nl. Ik ben een goede gebruikster van dit systeem. Wat betekent Park-line? Zodra ik ga parkeren, meld ik me per mobiele telefoon aan bij Park-line en geef door het intoet sen van het parkeermetemummer waarbij ik geparkeerd sta. Dit parkeermetemummer staat ver meld boven de parkeermeter. Zo dra ik wegrijd, meld ik me af bij Park-line. Ik betaal nooit teveel en wat nog beter is, ik betaal ook niet te weinig, en loop niet het ri sico van een parkeer-boete. Een vignet op mijn auto geeft aan dat ik lid ben van Park-line. Dit lid maatschap kost 9 euro per jaar. Automatisch wordt het parkeer- bedrag van de betaalrekening af geschreven. Een vrijheid van par keren. Wie weet vooraf precies hoe lang het parkeren duurt? Graag zou ik willen dat Schie dam ook mee gaat doen met dit systeem, of desnoods een ander vergelijkbaar betaalsysteem. Schiedam vindt deze oplossing te duur. Maar ik denk dat het beta len van parkeerboetes door parti culieren bij elkaar vele malen duurder is. Het geeft zo'n groot gevoel van vrijheid, dat er niet telkens gedacht hoeft te worden, moet ik al terug naar de parkeer meter, heb ik nog wel voldoende geld op de chippas? Gewoon een telefoontje naar het systeem park-line is voldoende. De par keerwacht vraagt bij park-line op of ik aangemeld ben en weet dat ik betaal voor het parkeren. Belia van den Beukei. Vrije Energiemarkt Geachte Directie, Consumenten worden op dit mo ment bestookt met veel informa tie over de vrije energiemarkt. Ook de ONS doet daar aan mee. Eerlijk gezegd kijken wij daar behoorlijk sceptisch naar en heb ben er onze bedenkingen bij. Al die kostenverslindende publi citeit, al die acties: uiteindelijk zullen de consumenten het moe ten betalen, terwijl zij helemaal niet gevraagd hebben om die "over de balk gooierij". Wat heeft het voor zin dat de ONS "voorde lig" barbecues, cursussen klim men en kanovaren aanbiedt? Dat heeft toch helemaal niets te ma ken met uw kerntaak? Uw dienst verlening is essentieel als het om die kerntaak gaat. Zoek dan in relatie daarmee ver dere verbeteringen die goed uit pakken voor de klanten die ondermeer stroom en gas van u betrekken. Mogen wij een con creet voorbeeld geven? Waarom breidt u b.v de periodes waarin nachtstroom afgenomen kan wor den niet wat uit door de "avond klok" van 23.00 uur naar 22.00 uur te verplaatsen. Dan kiest u concreet voor verbetering van de dienstverlening die uw klanten vervolgens in deze dure tijden in hun portemonnee merken. Wij zitten in ieder geval niet te wach ten op overbodige en niet bij een bedrijf als de ONS passende en wees ook eens wat zuinig met al dat voorlichtingsmateriaal. U weet waar die overvloed voor het belangrijkste deel blijft. Nog een vraag. In uw folder "kies voor ze kerheid" wordt gesproken van een gegarandeerde prijs en dat is de actuele prijs. Nergens is te le zen dat bij daling van de energie prijzen helemaal niet ondenk baar in deze onvoorspelbare wereld) de oude, dus dan hogere prijs blijft gelden. Zoiets moet u er ook bijzetten. A.J.Tigges Groot bezwaar Wakker geschud door de kranten berichten van donderdag en vrij dag jongstleden tekenen wij ern stig bezwaar aan! Dit tegen het kappen van bomen rondom de moskee gelegen aan de Dr. Scha- epmansingel in Schiedam. Met de woorden van wethouder Pastors uit Rotterdam:" Hoge moskee voortaan taboe", zou ook in Schiedam rekening moeten worden gehouden, in die zin dat de nu bijna voltooide moskee, nu al te hoog uitsteekt bij de omge ving en misschien wel aangepast moet worden? Zijn de nu op hoogte gekomen minaretten niet te hoog? Meten we dan bomen gaan kappen om dat uitsteken ng meer te laten opvallen? Het zal ook vreemd zijn om toe te stem men in de kap van enig boom als die boom op een plaats staat waar de gelovige zijn auto wil neerzet ten. Een goede gelovige kan best een paar stappen lopen. Bij het metrostation Troelstralaan is er ook geen extra mogelijkheid tot parkeren gerealiseerd, integen deel er zijn juist parkeerplaatsen opgeofferd en dat laatste tot veel ongenoegen van vele omwonen den. Als we te veel ruimte prijs geven staan er binnenkort nog twee moskeeën waarvoor ook weer uitbreiding nodig is met als gevolg dat er meer bomen weg moeten en de speeltuin ver dwijnt. Het antwoord zal nee zijn tegen het kappen van bomen, ten allen tijde en alleen dan mag het worden gedaan als er voor de zie ke boom geen uitweg meer is en het kappen de enige mogelijkheid is. Deze stellingsname moet worden bekrachtigd door menig Oerschiedammer, die dat schrif telijk kan doen bij B&W Schie dam, p/a ONS Ingenieursbureau B.V ter attentie van de HR. Ing. J.C. de Kruijf. Theo Kloos SCHIEDAM - Schiedam krijgt er, wanneer de interesse groot ge noeg blijkt, een bridgevereniging bij. In de aankondiging stellen de initiatiefnemers, dat op de clubavonden de gezelligheid en het spelplezier centraal zullen staan. De eerste bijeenkomst is gepland op maandag 4 oktober en begint om 19.15 uur. De wedstrijden worden gespeeld in het Zorgcentrum de Harg-Spa- land (Willem Andriessenlaan 2 in de wijk Groenoord). Deze loca tie is goed bereikbaar (ook met het openbaar vervoer, dat practisch voor de deur stopt). Verder is er voldoende parkeergelegenheid in de naaste omgeving. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Joop v.d. Heiden tel. 010-4271982 (e-mail: jlavd De hekken moeten de waardevolle spullen in de flats beschermen. Foto: Roel Dijkstra 'Ik heb staan ianken' Door een blessure van haar paard jarwo kan Antoinette Falandt in augustus niet deelnemen aan de Olympische Spelen. Foto: Roel Dijkstra. V/D WEEK

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 5