Dance Parade: groter en duurder Terrassenweer! Luxueus luieren mét strijkkwartet zoals in de romans van Jane Austin Openingsact Olympische Spelen in Rotterdam Evenementen in de regio Voor- en afterparty FFWD Dit evenement kan alleen in Rotterdam plaatsvinden Het Rotterdams Straatfestival presenteert met trots de voor stelling Perle van het Franse gezelschap Plasticiens Volants, op zaterdagavond 21 augustus om 22.00 uur. De voorstellingen van Plasticiens Volants zijn een unieke beleve nis, waarbij publiek ogen en oren te kort komt. De acteurs, muzi kanten en acrobaten bewegen zich tussen het publiek. Boven de hoofden van de toeschouwers verplaatsen zich reusachtige objec ten die prachtig verlicht zijn in het donker. Speciaal voor het Straatfestival is de voorstelling Perle op maat gemaakt. De 15 artiesten van Plasticiens Volants toveren het Schouwburgplein om in een mythische wereld. Zij vertellen het verhaal van Perle (de Parel), die op zoek gaat naar het geluk. De Parel zwerft de wereld rond onder het water oppervlak, vergezeld van vliegende vissen, zeepaardjes, vuurwerk, reusachtige octopus sen en wonderbaarlijke schelpen. En zo leert de Parel uiteindelijk haar werkelijke waarde kennen en keert terug naar haar eigen schelp. De groep Plasticiens Volants is in 1976 opgericht. De artiesten van Plasticiens Volants treden sindsdien over de hele wereld op. Samen met dé groep Els Comediants hebben zij 1992 het sluitstuk van de Olympische Spelen in Barcelona verzorgd. In 1994 traden zij op bij de opening van de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland en in 2000 openden zij de Paralympische Spelen in Sydney. Mis het niet, dit bijzonder eenmalige optreden van de Plasticiens Volants en laat u meeslepen in hun wonderbaarlijke, sprook jesachtige wereld! Het Rotterdams Straatfestival is één van de Rotterdamse Zomerfestivals, ieder weekend, van mei tot en met september, gratis toegankelijk, voor iedereen. Meer informatie via www.rotterdamsezomerfestivals.nl. Art Below Sealevel is een unieke manifestatie. Nooit eerder werd op een locatie met nationale en internationale uitstraling een dergelijke grootschalige kunstmanifestatie georganiseerd. In het molengebied van Kinderdijk worden met natuurlijke materialen (materialen uit de polder) kunstwerken gemaakt die geïnspireerd zijn op de strijd tussen mens en water. Het evenement start eind juli 2004 met een werkperiode voor de kun stenaars. Na het afronden van de opdracht (in de eerste week van augustus 2004) blijft de tentoonstelling vrij toegankelijk voor publiek tot en met 31 oktober 2004. De schetsen, werktekeningen en foto's van het werkproces worden in een tentoonstellingsruimte geëxposeerd. Ook zal er een ruimte gereserveerd worden voor dialezingen over natuur en cultuur. Locatie: Molengebied van Kinderdijk, nog tot en met 7 augustus 2004 (werkperiode) tot 31 oktober 2004 (voor publiek) Voor meer informatie kijk op: www.artbelowsealevel.nl Alphen aan den Rijn, Zomermarkten Op 12 augustus 2004 wordt, zoals elk jaar, weer VVV-Zomermarkt gehouden in het gehele centrum van Alphen aan den Rijn. Dit keer voor de 22e keer! De zomermarkten hebben hun waarde in de afgelopen jaren meer dan bewezen en vormen een gezellig evenement tijdens de zomer in Alphen aan den Rijn. Ook nu, ondanks de vele bouwprojecten in het centrum, is het belangrijk dat de zomermarkten doorgaan om even de aandacht van alle rommel af te leiden. Op de Rijnkade en in de Kerkstraat worden voor de zesde maal de vier Kindermarkten gehouden. Als extra wordt er op elke markt een aparte curiosamarkt georganiseerd met deelnemers uit het hele land. Locatie: Centrum van Alphen aan den Rijn, nog ?0én keer op 12 augustus 2004 Meer informatie: WV Zomermarkten, tel: 0182-525 508 of e-mail: info@vvvalphenaandenrijn.nl ROTTERDAM - De Fast Forward Dance Parade: jarenlang een lokaal evene ment maar anno 2004 's werelds grootste karavaan op het gebied van dance met internationaal befaamde dj's als Dave Clarke, Kevin Saunderson en Rotterdams trots: Michel de Hey. Na het wegvallen van de Love Parade in Berlijn (op zijn hoogtepunt een miljoen bezoekers) zijn alle dance- ogen gericht op Rotterdam om het fenomeen dance parade nieuw leven in te bla zen. Volgens medeorganisator Bert Dijkstra van Shop Around gaat de FFWD Dance Parade telkens een stapje verder. "We proberen het ieder jaar wat spannender te maken, het is niet de bedoeling dat het een herhaling gaat worden van het vorige jaar. We zijn met weinig middelen begonnen en dit jaar hebben we grote namen kunnen boeken." Het eindfeest van de eerste zeven edities was gratis, vorig jaar keek men vreemd op toen een bedrag van 10 euro werd gevraagd en dit jaar bedraagt de entree 22,50 euro. Dijkstra vertelt dat de verdubbe ling van de entreekosten meerdere redenen heeft. "Het wordt steeds lastiger om sponsors te vinden en alles wordt duurder. Een gedeelte van de entreegeld wordt gebruikt om de internationale artiesten te bekostigen." In de toekomst zal de entreeprijs niet stijgen, garandeert Dijkstra. Swingende Zwaan Wie vorig jaar meeliep over de Erasmusbrug kan zich ongetwij feld herinneren dat de brug letter lijk 'swingde' door de dansende menigte. Op last van de politie en met het oog op de veiligheid moesten de trucks hun muziek op de brug afzetten. Volgens metin gen kan de brug het geweld mak kelijk aan en het onderzoek toont dat de 'Zwaan' er op berekend is. Het is vooralsnog niet duidelijk of de politie dit jaar dezelfde maatre gel gaat treffen. Voor velen was vorig jaar de ondergrond van de locatie een bron van ergernis. Door de zande rige grond waren vieze schoenen onvermijdelijk en de duizenden stampende voeten zorgden ook een grote stofwolk: niet bepaald ideale omstandigheden voor een eindfeest. Nu hebben de organisa tie en de gemeente Rotterdam water bij de wijn gedaan en gezorgd voor een begroeide ondergrond. Dancestad Ook de route is anders dan vorige jaren. De karavaan van veertig trucks gaat vanaf de Mathenesserlaan over de Nieuwe Binnenweg, het Eendrachtsplein en de Mauritsweg om vervolgens via het Schouwburgplein langs De Doelen te gaan. Na de Karei Doormanstraat gaat de stoet links af de Westblaak op om via de Schiedamsevest door de Witte de Withstraat te gaan. Na de Westersingel en het Vasteland gaan alle wagens over de Erasmusbrug en komen dan via Posthumalaan bij het eindpunt in de Veemstraat. Dijkstra vindt dat de FFWD Dance Parade en Rotterdam onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. "Dit evene ment kan alleen in Rotterdam plaatsvinden. Rotterdam is van oudsher een dancestad. Er zijn veel geruchten geweest dat de Dance Parade zou verhuizen naar een ander stad, dat is flauwekul." De FFWD Heineken Dance Parade begint zaterdag 14 augustus om 11.00 uur met een warming-up op het kruispunt van de Mathenesserlaan en de Nieuwe Binnenweg. Om 17.00 uur gaat de laatste wagen het eindterrein op waar doorgefeest kan worden tot 23.00 uur. De parade is gratis en de entree voor het eindfeest bedraagt 22,50 euro, exclusief reserveringskosten. Voor meer informatie en de volledige line-up kunnen belangstellenden surfen naar www.ffwdheinekendancepa- rade.nl. Den Haag, Binnenhof Festival Van woensdag 25 augustus tot en met vrijdag 27 augustus 2004 wordt op Het Binnenhof Den Haag het vierde Binnenhof Festival gehouden. De interculturele avond (25 augustus) valt te omschrijven als: Het Variété der Volkeren. Het wordt een aaneenschakeling van inspiratie, schoonheid en passie. De avond wordt gepresenteerd door Hind. Op de dansavond (26 augustus) zullen de toeschouwers een grote varia tie van allerlei bewegingsvormen voorgeschoteld krijgen door onder andere het Nederlands Dans Theater. Op de muziekavond (27 augustus) zal het Residentie Orkest het middelpunt zijn van unieke ontmoetingen met topartiesten. Locatie: Het Binnenhof Den Haa, data 25, 26 en 27 augustus 2004, kosten: €6,- per persoon. Voor meer informatie Binnenhof Festival, tel: 070-302 07 38 of kijk op www.binnenhoffestival.nl Middelharnis, Diekdagen Nog tot en met 6 augustus is er op vrijdag een gezellige braderie in het centrum van Middelharnis. Per vrijdag zijn er verschillende thema's en verschillende activiteiten voor jong en oud tot in de kleine uurtjes. Op het programma staan onder andere een voetbaltoernooi, een schuimpar- ty voor de jeugd, een rondrit van oude tractoren, een roofvogelshow, de wielerronde van Middelharnis, de Fox Kids Kellog's Kindertruck en natuurlijk volop muzikale omlijsting. Locatie: Centrum Middelharnis. Meer informatie over het pro gramma: RVVV Zuid-Hollandse Eilanden, Kantoor Middelharnis, tel: 0187-484 870. Hoek van Holland, Kunstroute 'Dichter bij Zee' Nog tot en met woensdag 15 september zullen 10 door kunstenaars vormgegeven telefoonnummers te zien zijn langs de route die loopt van het centrum (Brinkplein) langs de Langeweg, Strandweg en Badweg naar het strand en de Pier. Als het publiek dit telefoonnummer mobiel belt (lokaal tarief) hoort men een speciaal geschreven gedicht van een bekende Nederlandse dichter. Zowel de vormgeving van het telefoon nummer als het gedicht passen bij de aard van de plek waar men zich bevindt. Locatie: Centrum Hoek van Holland, tot en met 15 september 2004 De zomer van 2004 lijkt dan toch echt begonnen te zijn. lens restaurantgids geeft de leukste voor elk moment van de dag. Het nagelnieuwe Zepresso mag gezien worden! Strakke witte wanden, een hardstenen vloer, kerkbanken met rode pluche, een koekoeksklok in de kinderspeel hoek en een grote kristallen kroonluchter:Het lijkt niet bij elkaar te passen toch harmonieert op een wonderlijke wijze in deze nieuwe koffie- en theezaak in Schiebroek. Smullen van 'een goede huisgemaakte appeltaart', een warme bolus en Veerse mop jes of Italiaanse lunchgerechten zoals grissini met mooie Parmaham. 'Vanaf het verwarmde terras kun je goed in de gaten hou den welke chique Schiebroekers onderbroeken bij de Zeeman kopen.' Peppelweg 77a, Hillegersberg/ Schiebroek, Rotterdam Telefoon (010) 218 88 88 keuken open 08.00-18.00 Jagershuis Het grote terras van het Jagershuis is heel bijzonder, je ziet er comfortabel in de luwte met uitzicht op een duin en een groten bunker uit de Tweede wereldoorlog. Het Jagershuis wordt gedreven door de twee broers Jan Willem en Martin Moerman die elk hun eigen passie kennen. 'Jan Willem is de echte koffie- en wijngek. Hij heeft een ongekende liefde voor espresso en weetje rustig een avond te onder houden over alle aspecten van de kunst van espressobereiding.' Ook over zijn vinologische vondsten en de uitgebreide collectie grappa's raakt hij niet uitgepraat. Chef-kok Martin heeft 'een liefde voor mooie producten als lijngevangen zeebaars'. Hij maakt 'mooie smaakcombinaties zoals de spina ziesoep met Zeeuwse oesters die een spannend contrast heeft door het zilte van de oesters en het ijzerachtige van de spinazie.' 'Stevig geprijsd maar wel kwa liteit.' Badweg 1, Hoek van Holland Telefoon (0174) 382 251 keuken open 12.00-22.00, ma gesloten Cuisine Savoureuse Chef-kok Marcel Hammers (voor heen Bernisse Molen) opende in mei 2004 dit nieuwe restaurant en hotel Blessing gelegen aan de ring van Zuidland. Omdat het nog zo recentelijk is geopend laten we een proever van IENS aan het woord: Twee maal hier gegeten binnen 4 weken en ik moet zeggen...! De eerste keer het 3-gangen surprise menu genomen (per tafel te bestel len). Uitstekende kwaliteit, en hoe wisten ze wat ik lekker vond? Voor 28,50 smullen van carpac cio met ganzenleverterrine, een canneioni met zwezerik en kreeft. De tweede keer a la carte met z'n 3-en. Een goed beeld van de kaart krijg je als je allemaal wat anders bestelt. Wat kwam er voorbij? Een plateau fruits de mer (iets te zoute gerookte zalm, neem dan toch wilde Ierse!) met kreeft, mosse len, allerlei schelpjes en oesters. Op de oesters lag een beetje wit soort vet (van de oester zelf), dat was wat minder. Een voorgerecht met gerookte kreeft en een salade met geconfijte eend en ganzenle- verkrullen. Een soep tussendoor: Mexicaanse tortilla soep, lekker pittig met leuke snoeperijtjes ernaast die in de soep kunnen, en een hemelse oosterse pittige kokossoep met gamba's en pasta. Die pasta mag eruit, de soep was geweldig...Ik wil onmiddellijk terug! Als hoofdgerecht lams- kroon, een met spek omwikkelde biefstuk en zeebaars onder een zoutkorst. Het lekkere brood wordt bijgevuld en blijft de hele maaltijd staan als je dat wilt. Voor 3.95 per glas wordt bij elk gerecht de juiste wijn gekozen. We namen 2 flessen van de iets duur dere rosé die overal bij paste. De tweede maaltijd kwam op 80 per persoon. Niet goedkoop maar een avondje uit zeker waard. Ring 24, Zuidland Telefoon (0181)45 94 50 Personages uit de romans van Jane Austin zouden zich hele maal thuis voelen in Het Park, dat zondag 8 augustus volledig is aangelegd in Engelse land schapsstijl ter ere van de Dag van de Romantische Muziek Dames in ruisende japonnen met bijpassende hoeden, para sols en handschoenen, flaneren aan de zijde van gentlemen in zomerkostuums. Men vlijt zich neer voor een picknick of high tea en geniet van prachtige muziek bij één van de zeven podia. Als de zon ondergaat wordt dit gratis festival afgeslo ten met het sfeervolle maan lichtconcert. Meer dan veertig concerten zullen deze dag worden uitgevoerd. Om 12:00 uur begint de Dag van de Romantische Muziek met een concert van The Orginal Michigan Ramblers of Arrawarra o.l.v. John Macfarlane m.m.v. Kitty Reus en Daan de Snoo; zij voeren uit de Rhapsody in Blue van Gershwin in de originele bezetting voor jaz zorkest en twee piano's. Dit optreden is de aanvang van een middag vol meeslepende muziek, taartjes in de Engelse theetuin, wijn en zelfs champagne en oesters. Om 15.30 uur is er de beroemde masterclass door Lucienne Bouwman. Het middag programma eindigt met een con cert van het Escher Ensemble, bestaande uit vijf strijkers en vijf saxofoons. Om 21:30 uur, als de schemering ingevallen is, begint het meest romantische deel van de Dag van de Romantische muziek met het Maanlichtconcert. Martin Grudaj, cello en Elena Malinova, piano spelen werk van Schubert, Fauré, Beethoven, Glazoenow en Shostakovich. De Dag van de Romantische Muziek, zondag 8 augustus 2004 (bij zeer slecht weer wordt De Dag uitgesteld naar zondag 15 augustus). Locatie: Het Park bij de Euromast. Aanvang: 12:00 uur. Aanvang Maanlichtconcert: 21:30 uur De Dag van de Romantische Muziek is één van de Rotterdamse Zomerfestivals, ieder weekend, van mei tot en met september, gratis toeganke lijk, voor iedereen. Meer informatie via www.zomerfestivals.nl. Als de stoet van trucks stopt, is de enige gratis FFWD Afterparty in heel Rotterdam te vinden in Nighttown. Om 23.00 uur gaan daar de deuren open voor een nacht techno, drum&bass en urban sounds verspreid over drie zalen. En dat komt goed uit, want wie wil er nou naar huis halverwege de avond? Nighttown geeft haar publiek weer de mogelijkheid om te zappen van zaal naar zaal. Zo draaien de residents van Sessions in de grote zaal hun tech-sounds. Sessions heeft in juli en augustus nieuw talent gepresen teerd op een serie drukke en gezellige vrijdagavonden. Na de zomer krijgen residents Sandeep, Taras, Perry en Estroe visite van grote inter nationale namen, maar op de FFWD Afterparty verzorgen zij moeite loos zelf het toetje van de Free Sessions. Voor drum&bass kun je afdalen in de Basement. Daar neemt Classified de decks over om de dansvloer te laten stuiteren. Met een gelouterde line-up van Crossfire, L Dopa, Drum Origins, Dreazz vs. Harsh en Pamb vs. Mynor moet dit zeker luk ken. MC Dart en MC Proskript zijn als gastheer klaar voor de afterparty-people. Urbantown verzorgt 14 augustus de zwoe le kant van de pro grammering met hun mix van hiphop, r&b, grime, dancehall en house. Het Theater en Café veranderen hiervoor in een grote luxe lounge. Residents Philly, TLM, Fanatic en Orlando zorgen wel dat de handen in de lucht gaan Wie zapt er mee van stijl naar stijl? ZA 14.08 Free FFWD Afterparty met Sessions, Classified en Urbantown, aanvang: 23.00 uu, entree gra tis Foto: Dimitri Hakke 1002 TennyTenzer 'We proberen het ieder jaar wat spannender te maken' Foto: Dimitri Hakke Maarten van der Jagt en Els Neijts Zespresso Foto: Maarten van de Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11