SWS voelt gevolgen wetswijziging ID-banen Illegale praktijken door neptandarts Geweld achter de deur bij wortels aangepakt Brugman Kinderactiviteiten Jeugdland 2000 Kinderavontuur Acceptgiro's voorparkeervergunningen gaan de deur uit Eerste chippoortjes Hoekse Lijn DERPOORT HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 SCHIEDAM 32 - 1441 SCHIEDAM- Wijkcentrum Blauwe brug organiseert deze zomer weer vele activiteiten voor kinderen. Op dinsdag 3 en 10 augustus zijn er van 13:30 tot 15:00 uur knutselmiddagen, voor kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar. Voor 0,50 eurocent kunnen de mooiste dingen worden ge maakt. -Op woensdag 4 augustus is er van 13:30 tot 15:00 uur een spannende piratenspeurtocht voor jongens en meisjes van 7 tot en met 12 jaar. kosten: 0,50 eurocent. -Ook de sportdag ontbreekt niet deze zomer. Op woensdag 11 augustus kunnen kinderen zich sportief bewijzen van 13:30 tot 15:30 uur. -De zomervakantie wordt door Blauwe brug afgesloten op vrij dag 20 augustus met een Jungle disco van 19:00 uur tot 21:00 uur. Ook hier geldt: voor jon/- gens en meisjés van 7 tot en met 12 jaar. De kosten voor de disco zijn 1,50 euro. Om aan de activiteiten te kunnen meedoen moet van tevoren wor den ingeschreven. Kinderen kun nen zich aanmelden bij de Blau we Brug. Meer informatie is te vinden in de flyers op het wijk centrum, of via het kinderwerk van de Blauwe Brug. telefoon: 010-2470464. -Speeltuin in 't park organiseert op woensdag 4 augustus van 13.00 tot 16.00 uur een sport en spelletjesmiddag voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. - Op donderdag 5 augustus staat kanoën en varen op het pro gramma. Opgeven kan bij Jon gerenwerk Oost. - Er vindt een verrassingsmid dag plaats op vrijdag 6 augustus in Speeltuin in 't Park. Van 13.00 tot en met 16.00 uur zijn kinde ren van 4 tot en met 12 jaar wel kom. - Het grote evenement Rappers Delight vindt plaats op zaterdag 7 augustus. Meer informatie bij Jongerenwerk. SCHIEDAM- In de laatste week van de vakantie zijn er weer vol op jeugdland activiteiten. Op 10 augustus wordt er een jacht gehouden op Moby Dick op de locatie Nieuland-Burge- meester Honnerlage Gretelaan. Bij deze activiteit wordt er niet gevist met een werphengel, al leen met een vaste hengel. Leren hoe je een echte wedstrijdvisser wordt? Jan krabbendam, wed strijdvisser en John Lubbers, co ach Nederlands team, geven om 11.00 een demonstratie. Voor de jacht op Moby Dick moet vooraf worden ingeschreven. Meer in formatie, tel: 010-208 23 60. Dat is nog lang niet alles. Woensdag 11 augustus is er van 11.00 tot en met 15.00 uur de activiteit 'mooi oud is niet lelijk.' De locatie is het centrum, de start en finishlijn is op het Stadserfplein. De zeskamp wordt van 11.00 uur tot en met 15.00 uur gehou den op donderdag 12 augustus op de fahrenheitstraat-school- plein Peperclip. De verschillende teams worden op de dag zelf willekeurig samengesteld. Op de laatste jeugdland dag is daar de 'ultieme uitdaging.' Van 11.00 tot en met 15.00 uur kun nen kinderen zich vermaken in Sport- en evenementenhal mar griet. Er zijn onderdelen op het water, zwemkleding wordt dan ook aanbevolen. Wel is een zwemdiploma verplicht. SCHIEDAM- Het grote kin deravontuur in Ahoy vindt plaats van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus. Ahoy is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Dagkaarten kosten 10 eu ro per stuk, passe-partout kaarten 30 euro en zijn reeds verkrijgbaar via de Kassa van Ahoy'. Meer informatie via nummer: 0900 2352469 (45 ecpm), via www.kidsadventure.nl, RET Verkoop- en Informatiepunten en Rotterdampas winkel. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier RenskeVerbeek SCHIEDAM - Op 1 januari 2004 is de Wet Werk en Bij stand in werking getreden. Werd voorheen het gesubsidi eerde werk volledig door het Rijk betaald, nu draait de ge meente Schiedam voor de kosten van de ID-banen op. Stichting Welzijn Schiedam (SWS) is één van de grootste af nemers van het gesubsidieerde werk en de gevolgen van de wetswijziging beginnen de stichting te voelen. Want naast de overdracht van verantwoor delijkheid van het Rijk naar de gemeenten, is daar ook een flin ke bezuiniging aan gekoppeld. Het gaat om voormalige Melkert- banen, waar club- en buurthui zen, verzorgingstehuizen, scho len, sportclubs, opvangcentra en maatschappelijke instellingen groot belang bij hebben. 'Mel- kert' is enkele jaren geleden ge splitst in WIW-banen (Wet In schakeling Werkzoekenden) en ID-banen oftewel Instroom- en Doorstroombanen. Gemeenten krijgen sinds de wetswijziging een budget voor de verlening van bijstand én een flexibel en vrij te besteden budget om uitkerings gerechtigden te begeleiden naar een baan. Zij kunnen bijstands uitkeringen niet langer bij het Rijk declareren. Daarnaast moet, vanwege bezuinigingen, zowel het aantal gesubsidieerde banen in Schiedam naar beneden, als het budget per persoon. Gevolg is dat de afnemers van additionele arbeidskrachten banen moeten schrappen, wat ten koste gaat van de kwaliteit. Zonder de WIW- en ID-banen zullen veel stichtingen en vereni gingen breed gewaardeerde taken niet meer aan kunnen. Voor Stichting Welzijn Schiedam bete kende dit concreet dat per 1 janu ari de 65 ID-banen binnen de stichting verminderd moesten worden naar een aantal van 46. "Gelukkig zag ik deze situatie vroegtijdig aankomen", zegt SWS-directeur Willem Draais- pia. "We hebben op een goede manier afscheid kunnen nemen. Bijna iedereen zit op een goede nieuwe plek, met meer vooruit zichten." Met verantwoordelijk wethouder Lepidis heeft Draaisma rond kunnen krijgen dat SWS dertig ID-ers mag 'houden'. "Dat zijn de zogenaamde vangnetters. Wij achtten hun kans klein dat zij binnen korte tijd in een reguliere baan terechtkonden en wij kun nen ze goed gebruiken." De zestien overige ID-ers worden door SWS, samen met de BGS Arbeidsintegratie, begeleid naar een nieuwe baan. De SWS krijgt hiervoor drie jaar de tijd. Consequenties Stichting Welzijn Schiedam heeft het organisatorisch goed voor el kaar. Aan de eisen wordt voldaan en degenen die moeten uitstro men worden, volgens de directie, goed begeleid. Toch zijn de con sequenties van een dergelijke wijziging goed te voelen op de werkvloer. "We moeten hetzelfde resultaat behalen, met minder mensen én minder geld. Vooral de werkdruk bij de peuterspeel zalen en in het beheer van de ge bouwen in ontzettend groot. We proberen het op te vangen met behulp van vrijwilligers. Maar goede vrijwilligers zijn schaars", aldus Draaisma. Nans Wolters SCHIEDAM - Het bestuur van Bewonersvereniging Centrum krijgt regelmatig te maken met klachten over het parkeerbeleid van de ge meente. "Voor ons is het moeilijk daar een antwoord op te geven, wij weten het ook niet. Herhaaldelijk is de afdeling Publiekszaken door bewoners benaderd maar een duidelijke uitleg blijft uit," verklaart woordvoerder John van Gestel. "Wel heb ben wij het vermoeden dat er meer parkeergunningen zijn afgegeven dan er plaat sen zijn en dat veroorzaakt irritatie bij bewoners." "Op het eind van een werkdag als vrijwel iedereen thuis komt, wordt er vooral gevochten om een plekje." Als voorbeeld noemt Van Gestel het gebied op en rond de Baan. In een commissieverga dering van Ruimtelijke Ordening Verkeer en Vervoer (ROW) stel de hij eens het parkeerbeleid in het centrum aan de orde. "Maar men kon niet aangeven hoeveel parkeervergunningen voor de binnenstad waren verleend." De veronderstelling dat aan de hand van ingekomen betalingen dit eenvoudig te verifiëren valt, wuift Van Gestel lachend weg. "Sinds januari parkeren een groot aantal centrumbewoners gratis, want het geld voor de parkeerver gunningen is nog steeds niet ge ïnd." Niet alleen aan het eind van de dag wordt strijd geleverd om een parkeerplaats, maar ook 's mor gens en dat betekent dat het win- Kt M5;' kelend publiek weinig kans heeft om in de omgeving van de Nieu we Passage de auto te parkeren. Van Gestel: "Wij hebben vastge steld dat winkelpersoneel 's mor gens om acht uur daar de wagen neerzet. Naar onze mening geen verstandige zet omdat je zo klan ten de mogelijkheid ontneemt even te parkeren. Als midden stander probeer je klanten het naar de zin te maken en je gaat dus niet klagen dat er te weinig parkeerplaatsen zijn, als je zelf die plek voor kortparkeren in neemt. Francisca Ruiter, beleidsmede werkster van de afdeling ROW: "Inderdaad zijn er voor het cen trum (sector A) meer vergunnin gen afgegeven dan er plaatsen zijn. Dat is bewust gebeurd met onder meer de bedoeling mensen een uitwijk mogelijkheid te bie den naar de sectoren B en C. Bij de invoering van het parkeer- plan ging men uit van het idee: 1 vergunning per adres, maar dat bleek niet te werken. Daarom werden zo'n extra zestig vergun ningen afgegeven." Gratis parkeren De reden van het 'gratis' parke ren door een groot aantal vergun ninghouders is overigens niet te wijten aan een slordige gemeen telijke administratie, verklaart Renske Verbeek REGIO - Huiselijk geweld, wordt nu van alle kanten aangepakt. Met het project Huiselijk Geweld moet daar aan nu in de regio Nieuwe Waterweg Noord een einde komen. Binnen dit project werken hulpverleners, politie en justitie samen om het ge weld achter de voordeur te bestrijden en voorkomen. Huiselijk geweld komt veel vaker voor dan word gedacht. Landelijk gezien, ontvangen politie en hulpverleningsinstanties jaarlijks zo'n 100.000 meldingen. Des kundigen vermoeden dat het slechts om het topje van de ijs berg gaat. Maar liefst 45 procent is ooit slachtoffer geworden van niet-in- cidenteel huiselijk geweld. Bij 27 procent van de Nederlanders kwam dat huiselijk geweld over een lange periode of zelfs dage lijks voor. Geweld binnen het ge zin kan ertoe leiden dat kinderen grote problemen ondervinden. Die kunnen op latere leeftijd agressief worden. Vijftig procent van de jongens gaat zelf ook slaan. Negentig procent van de meisjes krijgt een partner die zijn handen niet thuis kan houden. Omvangrijk probleem Het project Huiselijk Geweld is gestart op initiatief van de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening Nieuwe Waterweg Noord en overgenomen door de ge meenten Schiedam, Maassluis en Vlaardingen. Die signaleerden dat het hier om een omvangrijk probleem gaat. Teamleider Mieke Hogervorst van de gemeente Schiedam en haar collega's zoch ten contact met instanties die be trokken zijn met huiselijk ge weld. "De reacties waren posi tief," aldus Hogervorst. Het pro ject richt zich in eerste instantie op mannelijke geweldplegers, vrouwelijke slachtoffers en kin deren als getuigen en/of slachtof fer. "Uitgangspunt is dat huiselijk geweld in een zo vroeg mogelijk stadium moet worden aangepakt en dat de hulpverlening op maat moet zijn, gericht op alle gezins leden en afgestemd op elkaar. Dit lukt alleen met een zogenaamde ketenbenadering, waarin politie, reclassering en hulpverlening nauw met elkaar samenwerken", legt Hogervorst uit. De betrokkenen bevinden zich momenteel in de voorbereidende fase. Het streven is het projectbu reau Huiselijk Geweld begin 2005 op te heffen en te starten met een Advies- en Verwij spunt (AVP) voor plegers, slachtoffers en getuigen. Het AVP wordt een spil in de hulpverlening. Het ver wijst slachtoffers en ander be trokkenen door naar de juiste hulpverlenende instanties en geeft advies aan organisaties die een verwijzende of signalerende rol hebben, zoals het onderwijs. Ongrijpbaar Burgemeester R. Scheeres stelt de aandacht vóór het ontwikkelen van een aanpak van huiselijk ge weld erg op prijs. "Huiselijk ge weld speelt zich achter de voor deur af en is daardoor zo ongrijp baar. Het is duidelijk dat het veel onschuldige slachtoffers met zich meebrengt. Als burgemeester van Schiedam vind ik het onverteer baar langs de zijlijn toe te blijven kijken. Een belangrijk onderdeel van de aanpak is de hulpverle- ning die gericht is op de daders. Hiermee wordt het probleem bij de wortels aangepakt. En daar moeten we toch beginnen", stelt de Schiedamse burgemeester. Margriet Keizerwaard van het projectbureau Huiselijk Geweld wijst er tot slot nog op dat ple gers, slachtoffers en getuigen al tijd terecht kunnen bij de politie. "Het is belangrijk dat huiselijk geweld uit de verborgenheid komt. Slachtoffers kunnen aan gifte doen, zodat het huiselijk ge weld op een goede manier kan worden aangepakt!" SCHIEDAM- Maanden lang boorde hij, trok hij tanden en maakte foto's terwijl hij geen geldige papieren meer had. De neptandarts H.K. trok zich daar niks van aan en runde gewoon zijn tand artsenpraktijk aan het Straussplein. De politierech ter veroordeelde H.K., die zelf niet bij de rechtszaak aanwezig was, tot drie maanden celstraf waarvan twee voorwaardelijk. Daar bovenop kwam nog een geld boete van duizend euro. De 59-jarige H.K. is vorig jaar uit zijn ambt gezet wegens slecht uitgevoerd werk en het slecht (fi nancieel) omgaan met patiënten. Bij het medisch tuchtcollege wa ren jarenlang klachten binnenge komen over de tandarts. Eerdere boetes en veroordelingen door het tuchtcollege hielpen niet. Het college ging toen over op de zwaarste maatregel die zij kun nen opleggen; de tandarts schrap pen uit het BIG-register. Dat re gister registreert onder meer tandartsen, artsen en fysiothera peuten. Wanneer een tandarts uit het register wordt geschreven mag diegene zich geen tandarts meer noemen en zijn beroep niet meer uitoefenen. Illegale praktijk De illegale praktijken van H.K. kwamen aan het licht toen de In spectie Gezondheidzorg een kijk je nam bij de praktijk aan het Straussplein. De tandarts had duizenden patiënten ingeschre ven staan. Daarop hebben zij een bevel aangevraagd bij het Open baar ministerie tot onmiddellijke sluiting van de praktijk van de neptandarts. De tandarts is in hoger beroep ge gaan. Hij verzet zich tegen de schorsing door het Medisch Tuchtcollege. het hoofd van de Stadswinkel Si mon Knap. "Wij wachten op een koppeling tussen twee computer systemen; het financieel systeem en het parkeersysteem van de ge meente. Naar verwachting zijn deze werkzaamheden op 16 au gustus achter de rug. Vanaf dat moment begint het verzenden van zo'n 1700 acceptgiro's De af gelopen maanden zijn al ruim 500 betalingen al binnengeko men," aldus Knap. SCHIEDAM- Het duurt nog ruim een half jaar voordat de ovchipkaart zijn intrede doet op de Hoekse lijn maar de eerste chippoortjes zijn reeds geplaatst op Vlaardingen Cen trum. Bij de poortjes kunnen reizigers in en uit checken, te vens zorgt het systeem ervoor dat alleen reizigers met een geldig plaatsbewijs toegang hebben tot het station. Geen losse treinkaartjes meer kopen of strippenkaarten voor me tro, tram en bus maar de hele reis in een keer afrekenen. Dat is het idee achter de ovchipkaart. De kaart wordt naar verwachting ko mend vooijaar als eerste treinver binding in Nederland in gebruik genomen op de Hoekse Lijn, in 2006 kan men in alle Nederlandse treinen terecht met de chipkaart. Ook de RET en Connexxion gaan dit vooijaar werken met de ovchip kaart. De chipkaart dient niet alleen het gemak maar moeten tevens ervoor zorgen dat de treinstations weer een stukje veiliger worden. Door de poortjes hebben alleen reizigers met een geldig vervoerbewijs toe gang tot het perron. Overigens worden niet alle station voorzien van poortjes. Op Maassluis West, Hoek van Holland Haven en Strand komen alleen chippalen te staan, waar reizigers met hun kaart in en uit kunnen checken. Automa tische toegangscontrole ontbreekt hier dus. Vlaardingen Centrum is het eerste station waar de poortjes staan.. De komende tijd zullen de poortjes ook verschijnen op Rotterdam Centraal (perron 1 en 3), Schiedam Centrum, Nieuwland, Vlaardingen Oost en Maassluis Centrum. De NS heeft dan nog enkele maanden nodig om het systeem te testen. Een selecte groep klanten is ge vraagd om proef te rijden met de chipkaart. MET FORD NAAR DE FILM - Automobilisten die in augustus bij Ford dealer Vink&Evag een proefrit maken kunnen zich gelijk bij de bioscoop laten afzetten. Bij een proefrit in een niet Ford model krij gen testrijders gratis bioscoopkaarten voor de nieuwe actiefilm The Thunderbirds. Ford en Universal Pictures hebben nauw samengewerkt bij de productie van de actiefilm. Ford designers hebben ook lady Pe nelope's FAB 1 ontworpen. De actie loopt zolang de voorraad strekt. OOK BADKAMER UITVERKOOP' ^^^Autoservice Eigenraam maxi male kortingen KEUKENS BADKAMERS V Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wel vergunning, geen parkeerplaats RV..W De daders van huiselijk geweld worden met het nieuwe project grondig aangepakt. Foto: Roel Dijkstra P.R.? M§§ Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk 'Barendrechf, Pesetastraat 18-20 - Keukenboulevard Barendrecht (industrieterrein Reijerwaard Cornelisiand) Telefoon 010-2922011 Capelle a/d IJssel, Hoofdweg 46, Telefoon 010-2587555 Numansdorp, Edisonstraat 4 Telefoon 0186-653772 voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.bruqman. t v 1

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3