Kortcm Geslaagd Tour-debuut voor Skoda Onder de naam smart fortwo truestyle presenteert smart een speciale uitvoering op basis van de smart fortwo coupé en smart fortwo cabrio. De smart fortwo truestyle onderscheidt zich van andere modellen door zijn speciale kleurstelling in rubyred metallic, dat uitstekend combineert met de zwarte tri- dion veiligheidskooi. Als optie zijn ook de kleuren grey metallic en star blue metallic leverbaar. De fraai vormgegeven 'jetline' lichtmetalen wielen dragen ook bij tot de dynamische verschijning. De rijke uitrusting van de smart fortwo truesty le omvat tevens speciale truestyle-logo's op de spiegeldrie- hoek, een glazen dak met zonbescherming voor de coupé-uit voering en een radio met rds-functie. De smart fortwo tru estyle zal tijdens de Parijse autotentoonstelling in september, voor het eerst officieel worden gepresenteerd. Dan start ook de levering. Het model is nu al te bestellen. De smart fortwo truestyle is leverbaar vanaf 11.980 euro (incl. BTW en BPM). Audi heeft een project ondersteund van het gerenommeerde 'Art Center College of Design' in het Californische Pasade na. Jonge ontwerpers en marketingstudenten konden hierbij hun ideeën over het toekomstige imago van het merk Audi presenteren. Onder de naam 'Audi 2010 - de toekomst van de Limousine', bracht het project 20 studenten van de afdelingen Transportdesign, Reclame en Film van het College samen. De zes teams werkten zowel ontwerp- als marketingstrategieën uit voor een Audi Limousine voor het jaar 2010. "De uitda ging bestond eruit dat de studenten hun creativiteit binnen een strak omschreven kader moesten ontplooien. Precies zoals dat straks ook bij hun toekomstige werkgever het geval zal zijn", stelt Hans Berger, hoofd marketingstrategie van Audi AG en verantwoordelijk voor het project bij het 'Art Center College of Design'. De Toledo van de derde generatie combineert alle sterke punten van zijn voorgangers. Zoals de gebruiksvriendelijke bagageruimte van het huidige, in 1998 geïntroduceerde model. Van het eerste model Toledo uit 1991 is de grote achterklep overgenomen, wat de laadruimte extra gemakkelijk toegankelijk maakt. Verder neemt de op komst zijnde To ledo nog een belangrijke en gewaardeerde eigenschap van beide voor gangers over: een bergruimte van 500 liter, oftewel een halve kubieke meter. Door zijn formaat, veelzijdigheid en handige opties, is dit tweede mo del van het 'nieuwe Seat', na de onlangs verschenen Altea, een echte fa milieauto, maar ook een echte trendsetter in zijn klasse. Het is een mo- derne interpretatie van de traditionele sedan, die is ingegeven door de eisen die de klanten tegenwoordig aan auto's in deze klasse stellen. Ver der heeft de Toledo Anno 2005 veel elementen in zich die ook de toe komstige modellen van het merk zullen sieren. De kakelverse Toledo kenmerkt zich door een even innovatief als aan trekkelijk ontwerp. Dit geldt vooral voor de vorm van de achterklep, de grote grille, het ontwerp van de koplampen en de dynamische lijn. De dynamische lijn is een apart designelement: een boogvorm die boven de voorste wielkast begint en halverwege de achterste wielkast eindigt. Het monovolume-concept biedt de nieuwe Toledo bij een lengte van 446 cm en een breedte van 177 cm een royale binnenruimte. Daarnaast beschikt hij ook nog eens over een bagageruimte met dubbele vloer ei een minimale inhoud van 500 liter. Eén van de opmerkelijkste innova ties in de derde Toledo-generatie is de toepassing van Bluetooth-tech nologie. Dit gestandaardiseerde systeem kan diverse mobiele apparatei zoals GSM's en andere moderne elektronische hulpmiddelen draadloo met elkaar verbinden. In de nieuwe Toledo is handsffee bellen dus mo gelijk zonder dat er een fysieke verbinding is tussen een mobiele tele foon en het voertuig zelf. De Bluetooth-functies kunnen door multi functionele knoppen op het stuur worden bediend. Zo is het mogelijl een oproep te accepteren en de verbinding te verbreken, ook krijgt di bestuurder hierdoor toegang tot één van de belangrijkste eigenschappei van het systeem: stemherkenning. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 tUQQl Seat lanceerde een paar maanden geleden op de autoshow van Madrid zijn Toledo Prototipo. Nu maakt het Spaanse automerk bekend dat de nieuwe Toledo klaar is voor serieproductie. Met de kersverse Toledo presenteert Seat een veelzijdige, functionele sedan met volop leef- en laadruimte. Zijn officiële publieksdebuut beleeft deze derde generatie van de Toledo eind september 2004 op de Parijse autosalon. De marktintroductie in Nederland vindt plaats in november 2004.Tegen die tijd worden ook de prijzen bekend gemaakt. WOENSDAG 4 AUGUSTUS 2004 SkodaAuto loste dit jaar Fiat af als leverancier van het wagen park van de organisatie van de Ronde van Frankrijk. Nu de zes de overwinning van Lance Armstrong een feit is, kan het Tsje chische automerk terugkijken op een geslaagd Tour-debuut De naam Skoda kwam veelvuldig in beeld met name bij de finishre- portages van de massasprints en bergetappes en als sponsor van de Witte Trui voor de beste jonge renner. Ook de Skoda- volgwagens van de Tour-organisatie verscheen regelmatig op het tv-scherm of op foto's in de gedrukte media. Over gebrek aan publiciteit tijdens de afgelopen Tour de France kan Skoda dan ook niet klagen. Het imago als sportief automerk kreeg er een stevige impuls door. Skoda verscheen op zaterdag 3 juli bij de proloog van 'La Grande Bouclé' in Luik met maar liefst 175 auto's aan de start van de 91e Ronde van Frankrijk. Het Tsje chische automerk is vier jaar lang officieel partner van de Tour de France-organisatie en levert de officiële organisatie- en volg- wagens. Verder is Skoda gecontracteerd als sponsor van het klassement om de Witte Trui, de beloning voor de beste jonge coureur in de Tour de France. De vloot van 175 Skoda's, be staande uit Fabia's, Octavia's en Superbs, werd begin juni al ge leverd aan de Tour-garage in Evry, waar een team van twaalf technici de auto's prepareerde voor de drie weken durende Blik Voor de Auto Actueel zijn we op zoek naar mensen die willen vertellen over hun auto. Waarom rijdt u in een bepaald merk en zweert u bij een bepaald model? Welk merk biedt volgens u een redelijke prijs/kwaliteitverhouding en waarom? Of misschien heeft u wel gewoon een aardige anekdote over uw vervoersmiddel. Schrijf het op in maximaal 200 woorden en stuur het met een foto van uw auto - of van u en uw auto - naar: Wegener Huis aan Huis kranten, t.a.v. Projectredactie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Mailen kan natuurlijk ook: redactie.pro@whk.wegener.nl. Fiat heeft met de Idea een hoge Nederlandse onderscheiding in de wacht gesleept. Want het test team van het ANWB-ledenblad 'Kampioen' heeft de nog jonge Idea onlangs uitgeroepen tot dé favo riet onder de midi-MPV's. In een groots opgezette vergelijking tussen de Idea en zijn soortgenoten was de ruime Fiat de sterkste. De redactie van de re centelijk in een miljoenenoplage verspreide Kampi oen, laat er liefst zes pagina's lang geen misverstand over bestaan: "Fiat heeft met de Idea een ideaal, heerlijk rijdend model in de markt gezet. Deze auto kan met gemak op kan zijn Europese en Aziatische soortgenoten."

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9