Bijwonen informatieavond belangrijk Strikte protocollen laten niets aan het toeval over Kiezen voor vrijheid Financiële aspecten Zorgvuldige procedure Optische werking oog herstellen Combinatie laser- en computer techniek OoglaserCentrumDrechtsteden i! I Het team van OoglaserCentrum Drechtsteden Voorwaarden voor laserbehandeling Wie meer wil weten over de ooglaserbehandeling, kan het best een informatieavond bijwonen (zie fase 1 onder 'Zorgvuldige procedure'). Ooglaserconsulente Jeannette van der Tak vertelt graag wanneer daartoe gelegenheid is. Ook voor andere informatie kunnen geïnteresseerden bij haar terecht. Zij is van dinsdag t/m zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur in OoglaserCentrum Drechtsteden te bereiken via telefoon nummer (078) 615 15 24 of e-mailadres info@olcd.nl. Het centrum is gevestigd aan de Veerweg 21 in Papendrecht. - Goede gezondheid. - 18 jaar of ouder. - Sterkte van bril of lenzen min stens 1 jaar stabiel. - Geen staar, keratoconus of andere oogaandoeningen die complicaties kunnen geven bij de behandeling. - Niet korter dan 6 maanden na zwangerschap of 2 maanden na het geven van borstvoeding. - Niet tijdens een periode,van ernstige allergieproblemen. - Brilsterkte tussen-10 en+4. WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 NS-10 OoglaserCentrum Drechtsteden is gevestigd op de bovenverdieping van het moderne pand van Martin Struijk OPTIEK aan de Veerweg in het hart van Papendrecht De ooglaserbehandeling is een veilige methode, waarmee op een natuurlijke wijze bepaalde oogfuncties kunnen worden hersteld. (advertorial) Wie bril of lenzen kwijt wil, is bij OLCD in goede handen i meer te vertellen dan met een folder of per telefoon mogelijk is. Daarom hecht OoglaserCentrum Drechtsteden veel waarde aan de voorlichtings avonden. In het door de consumentenbond uit gevoerde onderzoek wordt zo'n voor lichtingsavond een fuik voor geïnte resseerden genoemd.Bij OLCD is daar beslist geen sprake van. Op geen enkele manier wordt tijdens een voorlichtingsavond geprobeerd mensen tot een behandeling te bewe gen. Per keer is er plaats voor maxi maal 20 deelnemers, die een uitge breide presentatie krijgen en alles kunnen vragen wat zij willen. Ook een rondleiding door het centrum maakt deel uit van het programma. Deelname kost niets en is geheel vrij blijvend. Fase 2: uitgebreid vooronderzoek De volgende fase voor iemand zich in Steeds meer bril- en lenzendragers laten de optische werking van hun ogen herstellen door middel van een laserbehandeling. OoglaserCentrum Drechtsteden (OLCD) in Papendrecht was een van de eerste in deze moderne, niet-belastende behandelmethode gespecialiseerde klinieken. Het centrum, dat in 2002 zijn deuren opende, is een samenwerkingsverband van optometrist Martin Struijk en de oogartsen Marinus Eijkelenboom, Gerard Groothuizen en Albert Vos. Met behulp van zeer geavanceerde apparatuur heb ben deze ervaren specialisten inmiddels al heel wat mensen vap binnen en soms ver buiten het Drechtstedengebied kunnen verlossen van hun afhankelijkheid van optische hulpmiddelen. Dit gebeurt volgens strikte protocollen. Niets wordt aan het toeval overgelaten, want daar zijn ogen te kostbaar voor. OLCD heeft verder een uitstekende reputatie opgebouwd door het geven van een open en eerlijke voorlichting over 'ooglaseren'Ook in een door de Consumentenbond onder een groot aantal ooglaserklinieken uitgevoerd schriftelijk en telefonisch onderzoek kreeg het centrum de kwalificatie 'goed'. Het is dan ook geen wonder dat OLCD behoort tot de sterkst groeiende ooglas erklinieken in Nederland! Beproefde methode Wereldwijd konden met de ooglaser behandeling al miljoenen mensen van hun bril of lenzen worden afgeholpen. Het is inmiddels een door en door beproefde methode, waarvan in ons land bijvoorbeeld hele bekende top sporters en mensen uit de showbusi ness al dankbaar gebruikmaakten. Ook vier van de zes leden van het team van OoglaserCentrum Drechtsteden hebben zich laten behandelen. Optometrist Martin Struijk was de eerste, gevolgd door oogarts Albert Vos en ooglaserconsu lente Jeannette van der Tak. Administrateur Iris Stehouwer is de laatste die van haar bril werd verlost. Oogarts Gerard Groothuizen laat zich binnenkort door een van zijn collega's 'laseren'. Effectief en veilig In het centrum zijn inmiddels meer dan 900 ingrepen uitgevoerd! Hierdoor is, naast de specifieke medi sche deskundigheid van de oogartsen, binnen het centrum veel 'ervarings deskundigheid' aanwezig. De resulta ten van OLCD zijn dan ook meer dan uitstekend. Slechts in een enkel geval kon het beoogde resultaat niet hele maal worden bereikt. De cijfers tonen dus ondubbelzinnig aan dat het laten verrichten van een laseringreep bij OLCD in het algemeen zeer effectief en veilig is. Soms beter gezichtsvermogen OoglaserCentrum Drechtsteden werkt met de geavanceerde LADARVISION behandelapparatuur. In aanvulling daarop schafte het centrum als eerste in Nederland LADARWave oogmeet- apparatuur aan. Dit is een computergestuurd precisie- meetsysteem dat afwijkingen aan de ogen zeer nauwkeurig meet en digi taal vastle'gt. De gegevens die met behulp van de LADARWave apparatuur zijn verkre gen, worden vervolgens ingevoerd in de behandelcomputer. Het gevolg is een volledig op individuele ogen toe gesneden behandelprofiel. Met deze zogeheten customized behandeling, waarvoor geen toeslag wordt bere kend, is het mogelijk ook gebreken te herstellen die niet met bril of contact lenzen zijn te corrigeren. Het is daar door in sommige gevallen zelfs moge lijk dat iemand beter gaat zien dan hij of zij vóór de ingreep met bril of contactlenzen deed. Bijvoorbeeld in de vorm van beter nachtzien en/of een betere contrastwaarneming. Ook werd bij iemand tijdens de behandeling in het OLCD littekenweefsel verwijderd, wat resulteerde in een 50% beter gezichtsvermogen van het betreffende oog. Beslist geen ziekenhuis OLCD kan niet worden vergeleken met een ziekenhuiskliniek. Hoewel de ooglaserbehandeling een medische ingreep is die door een oogchirurg wordt uitgevoerd, staat klantvriende lijkheid voorop. De sfeer in het cen trum is er helemaal op gericht om degene die de behandeling ondergaat zich helemaal op zijn of haar gemak te laten voelen. Voor iedereen wordt royaal de tijd genomen en de benade ring is heel persoonlijk. Ook is de kans op medische fouten bij OLCD kleiner. Er wordt door steeds dezelfde mensen samengewerkt in een hecht en relatief klein team, wat op zichzelf al het toepassen van een ver keerd behandelprofiel vrijwel onmo gelijk maakt. Daarnaast wordt direct vóór de ingreep nauwgezet een checklist doorgenomen met de te behandelen persoon en is diens dossier voorzien van zijn of haar foto om elk risico van persoonsverwisseling volledig uit te sluiten. Snel aan de beurt Het ontbreken van een wachtlijst is een ander groot verschil met veel zie kenhuizen. Dit betekent niet dat iemand meteen morgen onder de laser kan. Het OLCD bereid elke behandeling zorg vuldig voor en dat kost tijd. Met de hele procedure, van voorlichting tot nazorg, kan echter op elk gewenst moment worden begonnen. Strikte protocollen Voor veel mensen biedt de ooglaser uitkomst. Maar hoe geavanceerd de behandeling ook mag zijn, het is geen wondermiddel. Sommige oogproble men kunnen niet met deze methode worden verholpen. Ook bepaalde per soonlijke gezondheidsaspecten kun nen een beletsel vormen. De oogartsen van OoglaserCentrum Drechtsteden hanteren als vast uitgangspunt dat de behandeling voor de volle 100% medisch verantwoord moet zijn. Zij houden zich onder andere aan de strikte protocollen die zijn opgesteld door de refractiewerkgroep van het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (de beroepsvereniging van oogartsen). Daarnaast gelden binnen het centrum nog eigen protocollen die een juiste gang van zaken waarbor gen. Fase 1: heldere voorlichting Over de ooglaserbehandeling is veel Veerweg 21 3351 HB Papendrecht Telefoon (078) 6I5 15 24 E-mail: info@olcd.nl Internet: www.olcd.nl Maandag gesloten! Geen bril of contactlenzen meer nodig hebben betekent natuurlijk veel meer vrijheid. Beslagen of beregende brillenglazen behoren tot het verleden en een nieuwe bril aanschaffen voor een ander uiterlijk hoeft niet meer. Lensdragers zijn af van alle onderhoud en het risico van verlies van een contactlens. De betekenis van een ooglaserbehandeling kan echter veel verder gaan. Voor bepaalde beroepen en liefhebberijen kan de afhankelijkheid van optische hulp middelen een beperking inhouden. Zo'n beperking vervalt als na een laserbe handeling de ogen het werk weer helemaal alleen aankunnen. OoglaserCentrum Drechtsteden heeft bijvoorbeeld iemand geholpen die op grond van zijn gezichtsvermogen niet voldeed aan de toelatingseisen voor een politieopleiding. Na de behandeling werd hij alsnog toegelaten. Ook kon een jongen uit een echte Arnemuidense vissers familie na de laserbehandeling in het OLCD naar zee, iets wat door sterke bijziendheid aanvankelijk onmogelijk was. Meer ervaringen van anderen zijn te vinden op www.olcd.nl. Fiscaal aftrekbaar De voor een laseringreep benodigde apparatuur is bijzonder kostbaar. Er .worden immers zeer hoge eisen aan gesteld. Daarom kan een behandeling eenvoudig niet goedkoop zijn. De kos ten bedragen 2000,- of 2100,- per oog, afhankelijk van de gekozen behandelmethode. Voor het uitgebrei de vooronderzoek wordt 120,- in rekening gebracht. De onderzoeks- en behandelkosten komen soms in aan merking voor vergoeding door ziekte kostenverzekeraars. Is dit niet het geval, dan is het mogelijk via de werkgever of door aftrek van buiten gewone lasten de fiscus een deel te laten betalen. Financiering mogelijk Ondanks de winst van meer vrijheid en meer mogelijkheden (en daardoor vaak meer levensgeluk), kunnen de kosten van de ooglaserbehandeling soms een drempel zijn. Daarom heeft OoglaserCentrum Drechtsteden samenwerking gezocht met een geren ommeerde financiële dienstverlener. Deze kan een op de situatie toegesne den vorm van gespreide betaling aan bieden. Scherp zien zonder bril of contactlenzen (ook midden in de nacht). Met ogen kan geen enkel risico worden genomen. De beslissing om een oogla serbehandeling te ondergaan moet dus weloverwogen worden genomen. Daarom werkt OoglaserCentrum Drechtsteden volgens een zorgvuldige proce dure. Hierin neemt heldere voorlichting een belangrijke plaats in. Dit garan deert een maximale kans op succes. De totale procedure bestaat uit vier fasen: voorlichting, vooronderzoek, behandeling en nazorg. principe wil laten behandelen, is een ongeveer anderhalf uur durend voor onderzoek. Hiervoor wordt een vast bedrag in rekening gebracht. Dit onderzoek dient om vast te stellen of een laserbehandeling zinvol en ver antwoord is. Naast oogmeting wordt de gezondheidstoestand van de ogen onderzocht. Ook worden vragen gesteld over de algemene gezondheid. Direct na het onderzoek hoort men de uitslag. Blijken de ogen geschikt voor een laserbehandeling en zijn er verder geen beletsels, dan krijgt de betrokke ne een behandeladvies. Verder worden de mogelijk toe te passen behandel methoden en de te verwachten resul taten doorgenomen. Daarna kan betrokkene in alle vrijheid definitief beslissen over het doorgaan van de behandeling. Fase 3: ingreep Direct voorafgaande aan de behande ling bekijkt de oogarts de ogen nog een keer en neemt hij een checklist door met de man of vrouw die hij gaat behandelen. Een half uur eerder heeft die een licht kalmeringsmiddel gekregen om tijdens de ingreep ont spannen op de behandeltafel te kun nen liggen. De ingreep zelf duurt ongeveer een kwartier per oog en doet helemaal geen pijn doordat het oog met druppels is verdoofd (dus geen prikken!). Een ooglidspreider voorkomt knippe ren van het ooglid. Tijdens de behan deling moet naar een rood lichtje worden gekeken. Een geavanceerd oogvolgsysteem reageert binnen milliseconden op elke oogbeweging. Al kort na de ingreep kan de behandelde persoon (met een begeleider) weer naar huis. Fase 4: nazorg OoglaserCentrum Drechtsteden hecht heel veel waarde aan een goede nazorg. Dit houdt onder meer regel matige controles in. Van tevoren is precies verteld welke verschijnselen men na de behandeling kan verwach ten. Mocht iemand zich desondanks ongerust maken, dan is er altijd de mogelijkheid meteen contact op te nemen met het centrum. Desnoods 's nachts of in het weekend! Zo nodig wordt een van de oogartsen ingeschakeld. In een klein aantal gevallen kan een nabehandeling nodig zijn, waardoor het iets langer kan duren voordat het gewenste resultaat is bereikt. de kromming van het hoornvlies zorgt er op een natuurlijke manier voor dat de projectie van beelden weer precies op het netvlies gebeurt. Met als ple zierig gevolg altijd scherp zien zonder optische hulpmiddelen, ook bij astig- matisme. Bril of contactlenzen corrigeren Bij mensen die zonder optische hulp middelen onder alle omstandigheden scherp zien, wordt het beeld steeds precies op het netvlies geprojecteerd. De ogen van mensen die tot deze groep behoren, zijn altijd in staat zich automatisch in te stellen op alles waar zij naar kijken. Lukt dit niet voor objecten die zich op enige afstand bevinden, dan is iemand bij ziend. Het beeld wordt in dat geval voor het netvlies geprojecteerd, waar door in de verte niet scherp wordt gezien. Mensen zijn verziend als zij problemen hebben met dichtbij zien (zoals lezen). Beelden van nabijgele gen objecten worden dan achter het netvlies geprojecteerd, zodat deze wazig worden gezien. Bijziendheid is te corrigeren met negatieve brillen glazen of contactlenzen, verziendheid met positieve. Kromming wijzigen Het principe van de laserbehandeling berust op het wijzigen van de krom ming van het hoornvlies door het wegnemen van minieme hoeveelheden weefsel. Een bijziend oog krijgt zo een vlakker hoornvlies, terwijl bij een verziend oog het hoornvlies juist bol ler wordt gemaakt. Het wijzigen van Deze effectieve behandelmethode is mogelijk door een combinatie van moderne laser- en computertechniek. De computergestuurde laserstraal werkt extreem nauwkeurig. Onvergelijkbaar preciezer dan zelfs de meest ervaren oogchirurg zonder deze apparatuur ooit zou kunnen. Op basis van geavanceerde oogmetings- techniek kan de behandeling boven dien exact worden afgestemd op elk individueel oog. Minimaal risico Behalve effectief, is de lasermethode ook veilig. De vrees van sommigen dat door een fout tijdens de behande ling blindheid aan een oog zou kun nen ontstaan, is onterecht. Door de aard van de behandeling is een derge lijk gevolg nagenoeg onmogelijk. Er bestaat uitsluitend een minimaal risi co dat het beoogde resultaat niet of niet helemaal wordt bereikt. In dat geval zal men hooguit een bril of con tactlenzen moeten blijven gebruiken. De praktijk laat echter zien dat kans hierop beduidend minder is dan 1% Optometrist Martin Struijk draagt geen lenzen meer dankzij de laserbehandeling. Draagt geen lenzen meer dankzij de laserbehandeling. Oogarts Marinus Eijkelenboom hielp zijn collega Vos van zijn bril af. Voor de behandeling worden uw ogen verdoofd met druppels (u hoeft niet geprikt te worden). Ooglaserconsulente Jeannette van der Tak draagt dankzij de laserbehandeling geen bril meer Administrateur Iris Stehouwer ziet door een laseringreep alle cijfertjes weer scherp zonder bril. Oogarts Albert Vos onderging eveneens een laser behandeling.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 10