itSSmmmm r Nostalgisch Parijs in Stedelijk Museum Juventus viert 40-jarig bestaan Sportagenda Cricketcircus toert door stad Technische staf wijzigt Leo de Vries ere-lid DWS BC Schiedam zoekt leden Mantelzorgcafé weer open Ingebroken in huis en bedrijf Schiedam terug in tweede klas Tobias Duifhuysen maakt zondag zijn debuut in hoofdklasse Verkeerscontrole Subliem Excelsior?20 pakt landstitel •o Gerard S.Verver SCHIEDAM - Duifhuysen is de naam. En let vooral op de spelling. Daar zou je je, zo als menigeen ook doet, aan kunnen vergalopperen. De Vlaardinger staat nu - na een aantal jaren HVO - on der de lat bij hoofdklasser SWSMC. En blijkt voor geen kleintje vervaard. Dat ondervond Feyenoord twee weken geleden. De komst van de Rotterdammers vormde de spor tieve finale van het jubileumpro gramma rond SVVSMC's eeuw feest. De actuele lijstaanvoerder van de ere-divisie (in twee wed strijden goed voor tien doelpun ten) kwam op Harga niet verder dan drie. Dankzij het fenomenale optreden van Tobias Duifhuysen. De man tussen de palen schuift de eer voor die kleine uitslag ech ter ver van zich af. "Het ging wel lekker", relativeert hij zijn optre den. "Maar dat er zo weinig in gingen was niet alleen mijn ver dienste. Daar zorg je met zijn al len voor. Als ploeg hebben we - net als een week eerder tegen Sparta - goed gepresteerd. Bo vendien had ik de indruk, dat Fe yenoord zich - vier dagen voor de start van hun competitie - niet erg druk maakte. Heel houden, was ongetwijfeld het motto." r HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 SCHIEDAM 35 - 1441 SCHIEDAM - Door het plotse linge wegvallen van André Heine moest vierdeklasser SC Spaland de afgelopen weken op stel en sprong op zoek naar een nieuwe keeperstrainer. De reden van Heine om af te ha ken is een medische: hij is geveld door ischias. Inmiddels heeft de voetbalclub een opvolger gevon den. Het is Cees van der Hoeven, die ooit bij onder andere SVV en DRL onder de lat stond. SCHIEDAM - Tijdens de viering van het 65-jarig jubileum heeft de handbalvereniging DWS Leo de Vries tot ere-lid benoemd. Cees de Vries werd lid van ver dienste. Met Marja van der Bie, die even eens gehuldigd werd, hebben bei de heren gemeen, dat ze al veer tig jaar zijn. De De Vriezen heb ben echter zo'n enorme staat van dienst, dat de clubleiding er niet om heen kon hen een ere-titel te verlenen. Ook het Nederlands Handbal Verbond droeg zijn steentje bij. Bestuurder Henk van Vliet had namelijk twee spelden bij zich: het bronzen exemplaar was voor Cees de Vries en de zilveren ver sie werd op de revers van het DWS' kersverse ere-lid be vestigd. SCHIEDAM - Bridgeclub Schie dam heeft voor thuisspelers, die zich wel bij een vereniging wil len aansluiten, maar de snelheid van het spel vrezen, een speciale beginnerslijn (passageclub) in het leven geroepen. In deze lijn worden vier in plaats van zes ronden gespeeld. Om mee te kunnen spelen dient men wel de leefstof van het klaver boekje en die van het ruitenboek je te beheersen. Zo kan men ont spannen en gezellig bridgen. Mocht men geen bridgepartner hebben dan wil BC Schiedam er voor zorgen. De vereniging bestaat 45 jaar en heeft omstreeks honderd leden. Op maandagavond van 19.45 tot 23 uur wordt er gespeeld in de Oud-Hollandse boerderij 'Land- vreugd' in Schiedam/Groenoord. De eerste clubavond is op maan dag 6 september. De contributie is 56 euro per jaar. Men is dan tevens lid van de Nederlandse Bridgebond en krijgt ook de NBB-periodiek in de brievenbus. Ook gevorderde bridgespelers zij welkom. Er wordt in de A-, B- en C-lijn ge speeld. Voor nadere informatie kunt U contact opnemen met: Kees Hollander tel. 010-2467120 of Mirjam Redeke tel. 010- 4708372. SCHIEDAM - Vanaf volgende week dinsdag is het mantelzorg- cafe aan het Broersveld 123 weer open na de vakantieperiode. Het cafe is open tussen 10.00 en 12.30 uur en is bedoeld voor ie dereen die mantelzorg verleend en behoefte heeft een praatje te maken met anderen. Meer informatie: het Steunpunt Mantelzorg Schiedam, tel.: 06- 51694096 of e-mail: mantel- zorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - Op de Burge meester van Haarenlaan is maan dagmiddag een verkeerscontrole gehouden. De politie heeft tussen 13.00 en 15.00 uur twintig pro- cessen-verbaal bonnen uitge schreven voor het niet dragen van de autogordel en een voor het niet handsfree bellen. SCHIEDAM - In de nacht van zondag op maandag werd in een woning in de Beierlandsestraat ingebroken. Onbekenden hadden uit het huis een portemonnee, twee mobiele telefoons en een ketting gestolen. De portemon nee werd even later, zonder in houd, in de omgeving aangetrof fen. De bewoonster deed aangifte van inbraak. Ook in een bedrijfspand in de Fokkerstraat is maandagochtend ingebroken. Daar hebben de die ven met een stoeptegel een ruit ingegooid en toen een geldkas met een paar honderd euro's mee genomen. SCHIEDAM - De softbalvrou- wen van Schiedam hebben op de eerste speeldag van de play offs meteen spijkers met kop pen geslagen en door het win nen van een wedstrijd de titel van de derde klasse en promotie naar de tweede klasse zeker ge steld. Om zeker te zijn van promotie naar de tweede klasse te zijn hoefde Schiedam alleen te win nen van Storks. In de eerste in ning kwam Schiedam meteen al op voorsprong. Femke Bronscheer en Danitsja Korpel kwamen op de honken met vier wijd, waarna Shannon de Groot beide dames met een daverende driehonkslag binnen sloeg. Storks had daar geen ant woord op. Alleen in de derde in ning wisten de Haagse dames een keer te scoren. Het Schie- damse team speelde verdedi gend zeer sterk en pitcher Mo- niek Vervloet gooide een prima wedstrijd (eenmaal drieslag, eenmaal vierwijd, drie honksla- gen tegen, het veld speelde foutloos). In de vierde inning scoorde Schiedam nog een keer door een fout van Storks. En zo kon de champagne - na de 1-3 winst - ontkurkt worden. Schiedam is echter nog niet klaar. De pro- motiedriekamp moet namelijk wel uitgespeeld worden. Zon dag 29 augustus reist het team naar Adegeest en een week later wordt de serie voltooid in Schiedam. Maar winst of ver lies zijn dan niet meer van be lang. SCHIEDAM - De kampioensbe ker is terug. Terug in Schiedam en terug bij Excelsior'20, dat zondag op overtuigende wijze aartsrivaal Hermes DVS terecht wees. Nota bene in Harga. "Het liefst zetten we uiteraard op het eigen veld de kroon op het werk", had Excelsiors Luuk van Troost in de aanloop naar het laatste competitieduel - ondeugend - ge poneerd, "maar als het dan elders moet gebeuren, dan is er geen be tere plek dan bij Hermes." Om een beslissingswedstrijd te forceren had Hermes de nummer een, die een voorsprong van twee punten had, moeten verslaan. Daarvan is een wedstrijd lang ei genlijk geen sprake geweest. Voornaamste, beul van de Her mes-ambities was Van Troost himself. De lange international maakte 144 maal het loopje naar de overkant en zorgde er mede voor, dat zijn formatie na 212 runs aan de 'tweede helft' kon be ginnen. Voor een ploeg in goede doen is zo'n totaal echter niet onoverko melijk. De thuisploeg haperde echter en met nog veertien overs te gaan (Hermes had op dat moment de honderd nog niet bereikt) was het duidelijk, dat Excelsior'20 aan het ontkurken van de champagne kon gaan denken. Hermes sneu velde - overigens na een seizoen waarin de doelstelling om hoog te eindigen ruimschoots werd ge haald - op 168 runs. In Harga was men dik tevreden met de met HCC gedeelde twee de plaats. En in Thurlede heerste natuurlijk de blijdschap over de titel. Van- dar, dat de lichten van clubhuis De Toekomst pas laat in de avond werden gedoofd. Êffi er 05S Het was overigens voor Duifhuy sen geen verrassing, dat hij in beide wedstrijden in de basis mocht aantreden. Gezegd werd, dat hij na het vertrek van Arjan van der Kaay (naar ADO Den Haag) met een concurrent moest gaan strijden om een vaste plaats. "Dat zal toch niet gebeuren", moet hij gedacht hebben. "Mij is gevraagd naar Harga te komen en dat is zeker niet gedaan om me op de bank te zetten en tweede keeper te worden." Heen en weer Duifhuysen kreeg zijn opleiding bij Zwaluwen en maakte vervol gens - de juniorenstatus ont groeid - de overstap naar Nieuw- enhoorn. "De club zorgde voor een auto. Het heen en weer reizen werd me dus redelijk makkelijk gemaakt", verklaart hij zijn keu- ze om ver van huis zijn voetbal carrière voort te zetten. Maar op Voorne-Putten moest hij twee seizoenen wekelijks afwachten of hij door de technische staf op het wedstrijdformulier gezet werd. Vandaar, dat hij gretig in ging op de vraag van HVO of hij zijn koers naar de Zwanensingel wil de verleggen. "Enerzijds ging het gereis me vervelen en anderzijds kon ik geen vrede hebben met het feit, dat ik nooit zeker was van een plaats." Kortom, de lokroep van de Vlaardingse tweedeklasser kwam als geroepen. Het leverde Duif huysen twee mooie (promotie naar de eerste klasse en bij na- promotie naar de hoofdklasse) en een droef jaar (degradatie naar de tweede klas) op. "Natuurlijk hoorden we niet in de hoofdklas se thuis", kijkt hij terug naar de verloren wedstrijd tegen Heer- jansdam. "Wanneer we gewon nen hadden waren we er zeker na een jaar weer uitgeduikeld, maar dan had HVO komend seizoen wel nog in de eerste klas ge speeld." Dat hij de Vlaardingers zou gaan verlaten, stond bijna al het com plete vorige seizoen vast. "Ik wil de weg, maar dan wel naar een club die me zou aanspreken. Maar die meldde zich niet. Ja, Westlandia belde, maar Naal dwijk had niet echt mijn voor keur." Vandaar dat het er naar ging uit zien, dat hij er nog een extra jaar tje HVO aan vast zou plakken. Totdat SVVSMC belde. Tobias Duifhuysen was meteen ver kocht. Veel tijd om in te burgeren had hij niet nodig. "De bezetting van de ploeg was nauwelijks ver anderd. Ik was nieuw, ja. Dat zet te geen druk op mij en niet op de selectie. Ook de naderende zware wed strijden tegen Sparta en Feyen oord maakte niemand ongerust. Iedereen leefde ontspannen naar die potjes toe." Ontspannen is een woord dat hem wel aanspreekt. De ruimte tussen de alumiumpalen is zijn exclusieve domein. "Tegen Fey enoord heb ik zelf niet echt ge merkt, dat we een topploeg tegenover ons hadden. Misschien dat voetballers in het veld het merken. Ik nauwelijks. De snel heid is hetzelfde, net als de situa ties voor het doel. Tja, je staat wellicht wat meer onder druk, maar daaraan was ik de laatste twee jaar bij HVO wel gewend geraakt." De Vlaardinger vraagt ook nau welijks om coaching vanaf de bank. "Ik speel mijn eigen wed strijd. Danny Molendijk heeft me bij HVO hooguit een keer wat in het oor gefluisterd. Hij heeft me altijd heel veel vertrouwen gege ven. Hetzelfde gebeurt nu in Har ga. Binnen de zestien mag ik zelf bepalen wat er gedaan wordt. Het is een kwestie van de eigen intui- tie volgen. En wanneer dan een paar goede ballen pakt, voel je je vanzelf groeien." •o NansWolters SCHIEDAM - Was parijs voor de Tweede Wereldoor log al het summum voor kunstenaars, na de oorlog was het helemaal the place to be. Niet alleen mensen uit de beeldende kunst, maar ie dereen die een beetje de wereld wilde ontdekken ging liftend naar Parijs. Want daar gebeurde het. De stad gaf het gevoel dat de ramen eindelijk open gingen en vrijheid en frisse wind je omarmde. Wie niet mee kon praten over Montmartre, de terrasjes, de clo chards onder de bruggen van de Seine of zich niet verloor in het uit het leven gegrepen repertoire van Juliette Greco, Edith Piaf, George Brassens en Gilbert Bé- caud, werd enigszins meewarig bekeken. Bijna alle tegenwoordig beroem de Nederlandse fotografen, trok ken in de jaren vijftig voor korte of langere tijd naar de Lichtstad en dat leverde een prachtig tijds beeld op. Vanaf 4 september tot en met 12 december hangen in Stedelijk Museum Schiedam ruim 200 foto's, overwegend in zwart/wit, die laten zien hoe het er in Parijs van de jaren 1945 - 1965 aan toe ging- Diana Wind, directeur van het Stedelijk: "Het leek ons een goed idee een tentoonstelling in te richten met deze foto's omdat on der andere nogal wat Cobra-kun- stenaars aan het werk waren in Parijs. Wij willen met dit grote overzicht in beeld brengen hoe belangrijk het voor kunstenaars was om in die periode in Parijs te zijn en hoe zij daardoor nieuwe kunstvormen ontwikkelden. Bo vendien sluit deze uitgebreide fotoserie prachtig aan op onze collectie waarin veel werk van schilders en beeldhouwers is terug te vinden die destijds in Pa rijs werkten." Nederlandse fotografen, waren gefascineerd door het Parijse le ven en dat resulteerde in in middels klassieke fotopockets als Bonjour Paris van Cas Oorthuys met tekst van Jan Brusse en Vrouwen van Parijs van Nico Jesse. Ook toen nog tamelijk on bekende fotografen als Paul Huf, Ed van der Elsken en filmer/foto graaf Johan van der Keuken zochten contact met hun Neder landse collega-kunstenaars. Ludo van Halem, conservator moderne kunst van het Stedelijk, vertelt dat het om precies 209 foto's gaat die allemaal in het zelfde formaat worden afgedrukt. De foto's worden niet ingelijst en dat beperkt de kosten in hoge ma te. Van Halem maakte een keus uit het werk van vijftien fotogra fen. "Een belangrijk onderdeel van de tentoonstelling betreft kunstenaarsportretten, soms aan het werk in hun atelier. Overigens van woensdag 25 tot en met dins dag 31 augustus VOETBAL - donderdag: Har- gasport/za-RFC 2000/zo( 18.45 uur beker), Hermes DVS naar toernooei Meeuwenplaat: 19.00 uur Hermes DVS-NOC. Zaterdag(beker): DVO'32- HBSS( 14.30 uur), HSC/za- VVK( 14.00 uur), PPSC-Harga- sport/za( 14.30 uur),. Zondag(beker): Victoria'04/zo- SVDPW(14.00 uur), Spaland- RFC 2000/zo( 14.00 uur), Harga- sport/zo-Voorwaarts(14.30 uur), Hermes DVS-Noorderkwar- tier( 14.00 uur), DRGS-Delfsha- ven/zo( 14.30 uur), Excelsior'20- Neptunus( 14.00 uur), SVVSMC- Omniworld( 14.00 uur comp). DAMESVOETBAL (beker): zaterdag HBSS 2-PPSC(11.30 uur), HBSS-Perkouw (14.30 uur); zondag Hillesluis-Hermes DVS( 14.30 uur). G-VOETBAL (beker): woens dag HBSS-Barendrecht( 19.00 uur). CRICKET: zondag Sparta 2- Asvion. HANDBAL: zondag Roda 2- DWS(h), Snelwiek-DWS(da), Harga 13.45 uur Ventura-Her- mes(h). HOCKEY (oefen): zondag Thurlede 13.00 uur Asvion-Ab- coude(da), 14.30 uur Asvion-Ca- pelle(h). HONKBAL: zondag Braves 2- Holy, Maassluis Schweitzerdreef 14.30 uur Gophers-Orioles. KORFBAL: zondag Harga naar toernooi ELKV. SOFTBAL: vrijdag Ridderkerk Rowdies-Schiedam(h); zondag veld Adesgeest Storks 2-Schie- dam(da) en Adegeest-Schiedam (da). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur worden aangeleverd via e-mail (regiosport@hetnet.nl) of fax (010-5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransen straat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - De Basketballver eniging Juventus begint het sei zoen met het vieren van het 40- jarig bestaan. Dat gebeurt op za terdag 4 september in en rond Sportzaal Oost aan de Fahren- heitstraat. De clubleiding wil er meteen ook een reünie van ma ken. Juventus ontstond in 1964 op de Rijks-HBS, later omgedoopt tot Scholengemeenschap Schrave- lant. Aanjager was geschiedenis leraar Dick van der Reyden. Bij hem thuis kregen de plannen vorm en kreeg de club 1 septem ber als oprichtingsdatum mee. Het Juventus-bestuur is in middels naarstig op zoek naar oud-leden, die iets voor de vere niging hebben betekend en dus een steentje bijgedragen hebben aan de geschiedenis. 'Heeft u ge speeld, getraind, gecoacht, geflo ten of iets anders dan willen wij graag, dat u contact met ons op neemt', is het verzoek. Aanmel den bij Annemarie Rotteveel tel. 4782284 (amrotteveel@hetnet.nl) of ilea- na van den Bosch tel. 010- 4707754 (latina.vertalingen@ka- belfoon.nl). Op 4 september wordt om 14.00 uur gestart met een mixtoernooi. De teams bestaan dan uit leden van alle leeftijden. Rond 18.00 uur volgt een barbecue en vanaf 20.00 uur begint het feest in de zaal. Een DJ zorgt in de avondu ren voor de muziek en voor dege nen, die in alle rust met elkaar een praatje willen maken wordt naast de sportzaal speciaal een grote tent neergezet. zijn niet alleen Nederlandse maar ook buitenlandse kunstenaars in beeld gebracht, waaronder Zad- kine." Topfotografen Conservator Van Halem ging bij zijn keuze uit van indringende beelden van individuele fotogra fen. "Dus ik selecteerde niet op thema's maar op topfoto's van fotografen waaronder Oorthuys, Van der Keuken, Henk Jonker, Emmy Andriesse en Ad Windig. Een deel van deze selectie is ge ruime tijd nergens te zien ge weest. Bovendien kwamen wij onlangs als eerste in het bezit van afdrukken van foto's van Jo Bok- ma. Deze fotograaf werkte in de jaren vijftig voor De Spiegel. Een maand geleden ging zijn gehele archief naar het Fotomuseum. Er zitten unieke foto's tussen die Bokma waarschijnlijk in op dracht van Elsevier heeft ge maakt van Nederlandse kunste naars met de bedoeling de opna mes te bundelen in een boek. Voorzover wij hebben kunnen na gaan is het boek nooit versche nen", vertelt Ludo van Halem. De opening van 'Parijs was mie ters', op 4 september in De Ko renbeurs aan Lange Haven 45, krijgt een Monmartre-achtige uit straling waarbij terrasjes, wijn, tekenaars, fotografen en straat muzikanten niet ontbreken. V SCHIEDAM - Natuurlijk is het een toevallige samenloop van omstandigheden, maar juist nu Excelsior'20 de nationale cricket- titel weer eens naar Schiedam heeft gehaald en Hermes DVS een ongekend goed seizoen heeft afgeleverd, kan de schooljeugd met het van oorsprong Engelse spel kennis maken tijdens een se rie kennismakingsdagen. Het gebeurt allemaal in het kader van vijfjarig bestaan van Woon- plus Schiedam. Het cricketcircus, zoals het genoemd wordt, wordt georganiseerd door Excelsior'20, Hermes DVS en de Dienst Sport en Recreatie en doet diverse Schiedamse wijken aan. Gedu rende een aantal woensdagmid dagen kunnen kinderen onge dwongen een balletje cricket le ren slaan onder begeleiding van een ervaren coach en cricketspe lers. Daarmee werd op 18 au gustus begonnen op het voetbal veld aan de Marconiweg in ooste lijk Schiedam. Na de start om 14.00 uur wordt de jeugd (van 8 tot en met 12 jaar) geleerd om rustig te slaan en te gooien. Later mogen kinde ren meedoen aan een cricketwed strijd. De deelname is gratis en kinderen hoeven zich vooraf niet aan te melden. Het schema van het cricketcircus is: woensdag 1 september op het grasveld aan de Maasboulevard, op woensdag 8 september op het schoolplein van basisschool 't Startblok in de wijk Nieuwland en op 22 sep tember op het Frans Halsplein in West. De activiteiten gaan alleen bij droog weer door. Behalve via het cricketcircus ondersteunt Woonplus Schiedam, in het kader van het vijfjarig be staan, het Schiedamse cricket door de jaarlijkse cricketderby's tussen Exceslior'20 en Hermes te adopteren. Met deze activiteiten hoopt Woonplus Schiedam een impuls te geven aan de vitalise ring van de stad. r jïSvT N - Op overtuigende wijze versloeg Excelsior'20 aartsrivaal Hermes DVS. FOTO: Roel Dijkstra 'SVVSMC kwam precies op tijd' Tobias Duifhuysen maakte de overstap van HVO naar SWSMC en maakte in Harga indruk door zijn goede optreden tegen Feyenoord. FOTO: Mirjam van der Hoek Een tijdsbeeld uit de jaren '60 met onder meer Brigitte Bardot vastgelegd door fotograaf Paul Huf.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11