m M 4 WGGGNGR Doe mee en win twee concertkaarten! 20 Jaar Zondagochtend-concerten: laatste kaarten! i m i f tftr "VffVfr f 'f r n I Gemakkelijk en snel bestellen Parkeren Bestelformulier voor de najaarsserie 2004 LEZERSSERVICE/WEGENER ZONDAGOCHTEND-CONCERTEN Jiddische klezmermuziek? Bijna niemand kende het, zo'n 20 jaar terug. Di Gojim verdiepte zich in deze muziek die een mix in zich herbergt van Oost-Europese volksmuziekstijlen, zigeunermuziek en Joodse muziek. Klezmermuziek vormde zich in alle tijden en op alle plaatsen naar de omgeving waarin ze werd gespeeld. Met de emigratie naar Amerika veranderde de muziek. Er kwamen meer jazzy elementen in en ook circusmuziek en showstijlen werden een onderdeel van het repertoire van de klezmermuzikant. Di Go jim maakte zich deze stijl eigen maar creëerde een unieke vari ant. Met deze eigentijdse klezmer die minder gedrenkt is in no stalgie, bestormt Di Gojim de theaters. Deze ochtend is het thema van de voorstelling 'De Muur'; een fysieke muur die vei ligheid biedt maar die ook een barrière betekent. Een schei dingslijn tussen mensen, maar ook een verbinding. Zondag 24 oktober 2004 Rotterdamdag 'Die Goeie Ouwe Radio' met Eddie Christiani en Annie de Reuver In het program ma 'Die Goeie Ouwe Radio' herleeft de muziek van na de bevrij ding van de Duitse bezetting.'Het wa ren de jaren van wederopbouw en iedereen luisterde naar de radio. De generatie 65 jaar en ouder kan de meeste hits uit de jaren '50 nog steeds meezin gen! Het liedjes programma op deze ochtend wordt gebracht in het decor van een live-radiouitzen ding, waarbij her inneringen wor den opgeroepen aan de Bonte Dinsdagavondtrein, een radioprogramma uit de jaren '50. Presentator/zanger Harry Bus introduceert het live radio orkest (onder leiding van Bart Wijtman) en kondigt de liedjes aan. De solisten zijn deze keer twee Rotterdamse ar tiesten -Annie de Reuver en Eddy Christiani- die zich er door hun hoge leeftijd niet van laten weerhouden een concert te ge ven. In de jaren '80 werden de neven Rosenberg -sologitaar, rit megitaar, bas- al geroemd door de verschillende zigeuner- stammen in heel Europa. Voor een uitzinnig publiek gaf The Rosenberg Trio een concert in The Carnegie Hall in New York in The Rose Bowl in Los Angeles en was het trio te horen in de voorprogramma's van concerten van Luciano Pavarotti, Shirley Bassy en Randy Crawford. Zij werkten samen met grootheden als Jan Akkerman, Louis van Dijk, Herman van Veen en Sté- phane Grapelli. De legendarische zigeunergitarist Django Rein- hardt is het grote voorbeeld van de neven Rosenberg. In na volging van hun leermeester spelen zij een unieke combinatie van Amerikaanse jazz en hun eigen manouche muziek. Sto- chelo, Nous'che en Nonnie Rosenberg maakten 8 cd's die allen een genot zijn voor het oor. Maar hun muziek 'live' meemaken is natuurlijk het mooiste wat er is. K1' v f lassiek pianist Wibi Soerjadi won in 1985 de 1e prijs op .het Prinses Christina Con cours in den Haag. Dat was het begin van een succesvolle carriè re in de muziek. Hij gaf concerten in binnen- en buitenland en trad op met beroemde dirigenten. In 1996 gaf Wibi een zeer succesvol debuutrecital in de fameuze gro te zaal van Carnegie Hall in New York. Vorig jaar april kreeg Wibi de bijzondere kans om op de pia no van Franz Liszt te spelen. Het instrument werd speciaal naar Nederland overgevlogen! Op landgoed de Wulperhorst in Zeist heeft Wibi Soerjadi in een monumentaal huis zijn eigen concertzaaltje waar hij exclusieve concerten geeft. Voor de 3e keer reist Wibi, speciaal voor het publiek van de Zondagochtendconcerten, naar Rotterdam. Wegener Huis-aan-huiskranten geeft 50 kaarten weg! 5x2 Di Gojim, 5x2 Jan Vayne, 5x2 Rotterdamdag, 5x2 Mastreechter Staar, 5x2 The Rosenberg Trio. Beantwoord de volgende vraag: Uit welk land komt jazz trombonist Chris Barber? A. Nederland B. Engeland C. Duitsland Stuur voor 6 september een SMS bericht naar 2121 als volgt: begin dit bericht met WIN(spatie)ZOC en vervolgens het ant woord a, b of c. en uw adresgegevens. U ontvangt 1 SMS-be- richt terug a 50ct. Of stuur een kaart naar: Wegener Huis- aan-huiskranten, o.v.v. ZOC, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk 20 september bericht. Dit voorjaar verzorg den Joke Bruijs en Frits Landesbergen sa men met Louis van Dijk een Zondagochtendconcert, en hoe! U krijgt de kans om zo'n drie-eenheid van Nederlandse artiesten van formaat nog een keer mee te maken! Voor dit jubi leumconcert voegt nie mand minder dan Lee To wers zich bij Joke en Frits. Zeg je Joke, dan zeg je 'wereldwijf'. Zij debuteerde als jazz-zangeres en werkte met jazzmuzikanten als Wim Over- gauw, Cor Bakker en Bernard Berkhout The Swingmates. Zij baarde opzien in cabaret programma's, revues, kluch ten, one woman shows en musicals. Wie Joke niet van het theater kent, kent haar zé ker van de tv. Sinds 1994 ver vult zij een prachtrol als Nel Kooiman in de serie 'Toen was geluk heel gewoon'. Wie gelóóft in zijn dromen, maakt ze waar. Lee Towers is hier een mooi voorbeeld van. Als zanger werd hij in 1975 ontdekt door Willem Duys. Al snel groeide hij uit tot een be grip in de showbizz. Het pu bliek viel massaal voor hem. Er volgde een tournee langs 30 theaters en reisde af naar Lon den om een superorkest van 70 man te contracteren. Lee was de man die het vuurwerk bedacht bij zijn concerten. Met het 'Gala of the Year' keerde hij ieder jaar terug in een uitverkocht Ahoy. Dat Lee Towers ook een uitstekende jazz-zanger is, kunt u deze ochtend ervaren! De begeleiding van deze twee rasartiesten is in handen van een even succesvolle jazzmusi cus: Frits Landesbergen en zijn band. Frits won verschillende prijzen voor zijn prestaties in het jazz-genre. Hij is voortdu rend op weg naar concertza len en theaters, onder meer voor de jaarlijks terugkerende tournees met Madeline Bell, The Rosenberg Trio, Louis van Dijk en Cor Bakker. Vorig jaar kwamen er van toetsenfenomeen Jan Vayne 2 cd's uit: een met romantische popsongs en een met im provisaties op psalmen. Dit kenmerkt de veelzijdigheid en brede interesse van deze pianist. Hij improviseert als geen an der, waarbij hij voortborduurt op de stijl van de grote romanti sche pianisten. 'Realtime', zo omschrijft Jan zijn geniale com posities. Spontane composities die uit hemelse sferen lijken neer te dalen op de toetsen. Zijn ongekende improvisatievermogen kon Jan in 1997 ook in Amerika tentoonspreiden, toen hij bij de inauguratie van presi dent Bill Clinton als pianist optrad. Het maakte grote indruk op de Amerikanen. De recente concerttour 'Jan Vayne plays The Beatles' en de optredens met zijn.strijkkwartet 'Rockocko' en zijn symfonieorkest 'The new Symphonic Experience' onder strepen dat Jan niet de man is van de geijkte paden. Een triomftocht, zo kan je de muzikale loopbaan van Laura Fygi wel noemen. Haar optredens op het North Sea Jazz Festival en haar theatertournees in de jaren negentig, met daarin een uitverkocht Carré, waren voor het Nederlandse pu bliek een swingende en onvergetelijke belevenis. Zij beheerst de allure en techniek om een breed publiek voor zich te win nen. Haar even doortastende als geestige persoonlijkheid komt ongeschonden en charmant in het voetlicht. Zij heeft een he kel aan 'hokjes', waarmee ze bedoelt dat haar werk niet past binnen één genre. Zij houdt van verschillende soorten muziek en van de verhalen die je daar op terugvindt. Haar eigen ver halen voegt zij daar aan toe. Laura blijft haar talrijke fans steeds aangenaam verrassen met een uiterst eigenzinnige re pertoirekeuze. Zondag 28 november 2004 Madeline Bell adeline Bell woont in Spanje maar werd geboren in Ne wark, New Jersey in de VS. Vanaf haar 5e jaar zong zij gospels in scholen en in kerken. Zij raakte geïnspireerd door de sound van Sam Cook. Madeline zong op straat, bij ta lentenjachten en in lo kale clubs. Haar unie ke, krachtige stem bleef niet onopge merkt en zij sloot zich aan bij de gospelgroep 'The Glovertones' en 'The Alex Bradford Singers'. Na een rol in de Britse musical 'Black Nativity', vestig de zij zich in Engeland. Wereldberoemd werd Madeline als lid van de popgroep Blue Mink. Als solist was Madeline de ster in Tom Parkers's 'The New London Coral' en helemaal in de pic ture kwam zij door haar rol in de musical 'The Cotton Club'. Tijdens dit concert wordt Madeline Bell o.lv. van Frits Landes bergen bijgestaan door The Swing Mates. Het 40 man/vrouw sterke orkest Musical Souvenir verrast het publiek iedere keer opnieuw. Met veel enthousiasme speelt het orkest, o.l.v. Rien den Hartog, de mooiste mu ziekstukken uit verschillende films en musicalproducties. Be kende artiesten en zangkoren verlenen hier regelmatig hun medewerking aan. Zo stond Musical Souvenirs op het podium met Tony Neef, Linda Wagenmakers, Bill van Dijk, Mariska van Kolck, Arwin Kluft, Lori Spee en Margriet Eshuijs. Een concert van Musical Souvenir is altijd verrassend. Zo zorgde een groep Schotse doedelzakspelers eens voor een spetterende finale. En een bijzonder getalenteerde Rotterdamse straatmuzikant trak teerde het publiek met zijn Caribische steeldrums op een ge: voelig nummer. Ook tijdens dit kerstconcert heerst weer de warme, gezellige sfeer die u van deze Zondagochtendconcerten gewend bent! Mastreechter Staar f* rv?H - - 4Êt Een concert van de Mastreechter Staar is niet alleen een feest der herkenning, maar ook een feest der giganten! De Staar kijkt terug op vele concerten en concertreizen. Het uitgebreide repertoire bestaat uit klassieke en religieuze wer ken, volksmelodieën, opera's, operettes en musicals. Deze zon dagochtend staat het programma 'Van Bach tot de Beatles' centraal. De Mastreechter Staar neemt haar gasten mee op een verrassende reis langs klassiek en evergreens. Dirigent/componist Roger Moens volgde begin dit jaar Edouard Rasquin op. Hij is sinds 1980 verbonden aan de 'Staar'. Hij di rigeerde producties als rockopera 'Jesus Christ Superstar' (Llo yd Webber) en 'The Christmas Parade' en componeerde sym fonische-, vocale- en pianomuziek. De Britse jazz trombonist Chris Barber richtte in 1949, op 19-jarige leeftijd, zijn eerste band op: The Barber New Orleans Band. In 1954 werd The Chris Barber's Jazz Band een feit en groeide uit tot een van Europa's meest succesvolle traditionele jazzbands ooit! Later werd de naam veranderd in The Chris Barber Jazz Bluesband, toen de leden een unieke mix gingen spelen van blues en jazz. Aan het einde van 2001 breidde Chris zijn band uit met 3 musici en vond dat de 11- koppige band toen The Big Chris Barbers Band moest gaan he ten. Jezelf steeds vernieuwen, dat is belangrijk, zo vindt Chris. Deze visie op leven en werk weet hij telkens weer te realiseren. Door de huidige bezetting van de band kon het repertoire worden uitgebreid. Dit doen Chris en zijn medebandleden door muziek te spelen van onder meer Duke Ellington, Louis Russel en de New Orleans parade bands. De voorverkoopservice van de Zondagochtend-concerten sluit op 15 november indien u ge bruikt maakt van de service van de toezending van een accept girokaart. Op alle verkoop adressen kunt u t/m 17 decem ber (zolang de voorraad strekt) terecht voor contante betaling. Stuur het ingevulde bestelfor mulier naar: Wegener Huis- aan-huiskranten Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam of Theater Organisatie bureau Hanson, Postbus 37014, 3005 LA Rotterdam. U betaalt, als u de bevestiging en acceptgirokaart van organi satiebureau Hanson heeft ont vangen. De bestelde kaarten reserveren wij twee weken voor u. Na betaling zenden we de concertkaarten toe Kaarten a 10,00 zijn verkrijg baar bij de kantoren van Wege ner Huis-aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardin- gen, Oostdijk 53 in Oud Beijer- land, Poldermolen 1 in Papen- drecht en de Goudse Post, Kar- nemelksloot 55-57 in Gouda. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179 in Rotterdam. Meer info? 010-4225244 of bestel online: In het centrum van Rotterdam betaald u vanaf 12.00 uur (al leen met chipknip!) voor een parkeerplaats. U kunt echter vóór die tijd betalen; de meter treedt pas om 12.00 uur in wer king. Als u uw auto in de gara ge onder het Schouwburgplein parkeert, kunt u een uitrijkaart kopen in de hal van de Doelen. huis-aan-huiskranten Wegener Zondagochtend-concerten EEN HANSON PRODUCTIE 39e SERIE NAJAAR 2004 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 NS-15 Zondag 26 september 2004 Di Gojim Zondag 21 november 2004 The Rosenberg Trio Zondag 12 december 2004 Wibi Soerjadi Zondag 3 oktober 2004 Zondag 10 oktober 2004 Jan Vayne Zondag 31 oktober 2004 Laura Fygi Zondag 19 december 2004 White Christmas at the Doelen Zondag 7 november 2004 5 r f' - L - - a Zondag 14 november 2004 Chris Barber www.zondagochtendconcerten.nl. De Zondagochtendconcerten in de Doelen beginnen om 11.00 uur, de zaal is open van af 10.30 uur. AANTAL DATUM OMSCHRIJVING PRIJS BEDRAG •k Keuze Passe-Partout waarmee 8 Zondagochtendconcerten uit de reeks van 11 kunnen worden gekozen (8 x 8,75) Passe-Partout 11 concerten a 8,25 (iosse kaarten 10,-) 70,- zondag 26 sept. 2004 Di Gojim zondag 3 okt. 2004 20 jaar Zondagochtendconcerten met Lee Towers, Joke Bruijs en Frits Landsbergen 8 Friends zondag 10 okt. 2004 Jan Vayne zondag 24 okt. 2004 Rotterdamdag Die Goeie Ouwe Radio met Eddy Christiani en Annie de Reuver zondag 31 okt. 2004 Laura Fygi zondag 7 nov. 2004 Mastreechter Staar zondag 14 nov. 2004 Chris Barber zondag 21 nov. 2004 The Rosenberg Trio zondag 28 nov. 2004 Madeline Bell zondag 12 dec. 2004 Wibi Soerjadi zondag 19 dec. 2004 White Christmas at the Doelen 90,75 10,- 10.- 10,- 10,- 10,- 10,- 10,- 10,- 10.- 10,- 10,- Administratie, porto- en verzendkosten 3,00 TOTAAL BEDRAG: i Dhr/Mevr.: Adres: i Postcode: Telefoon: Huisnummer: Woonplaats: j Bank/girorek. ik ontvang van u een bevestiging en wacht met betalen op uw acceptgiro. i Dit bank- of gironummer wordt door onze administratie op uw acceptgiro vermeld. FORMULIER UITKNIPPEN EN ZO SPOEDIG MOGELIJK INSTUREN! Voor de adressen en andere bijzonder heden, zie het afgedrukte artikel 'Gemakkelijk en snel bestellen'. www.zondagochtendconcerten.nl Handtekening:

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15