Elke vogel zijn tak van sport. Join the club... De vakantie foto van de week Webprint Deborah Lens: 'Bij ons heeft ieder kind een rol' Te snel gereden O De grootste en mooiste collectie 'babvthingsV LUDEN DERPOORT Arcof Speldag Groenoord Gestolen scooter weer terug Stad scoort laag op lijst van groene gemeenten Kortweg Nieuws van de Hargahoeve Het Nieuwe Stadsblad Prijs: VW-bon t.w.v. Nans Wolters SCHIEDAM De BabyMegastore! In het onderzoek is ook gekeken naar de groenachterstand die de zuidelijke randstad heeft ten op zichte van het noordelijk deel. Het verschil wordt als 'aanzien lijk' omschreven. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat de achter stand voortvarend ter hand zal worden genomen. Hoewel een woordvoerder van de afdeling Stedelijke Vernieuwing van de gemeente Schiedam begin 2003 nog aangaf dat het college steeds meer belang hecht aan groen in de stad. Het zou de leefbaarheid in Schiedam ten goede komen en daarmee de toeristische concur rentiepositie versterken. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Probleem is echter dat een groei end aantal gemeenten in de rand stad, waaronder Schiedam steeds minder mogelijkheid hebben om binnen afgebakend stedelijk ge bied (rode contour) woningbouw te plegen en tegelijkertijd de 'groene contour' intact te houden. Piet Bliek, teammanager bij de ONS en onder meer groenadvi- seur van de gemeente is niet he lemaal tevreden over de manier waarop het onderzoek van Rese archinstituut Alterra plaatsvond. "Naar mijn mening is het een op pervlakkige vergelijking tussen de dertig steden. Er werd geke ken naar het aantal woningen en de hoeveelheid openbaar groen. Schiedam beschikt over een aan tal mooie groene locaties zoals Julianapark, Plantage en Beatrix- park, maar de bebouwde kom en dan met name de Gorzen en West Schiedam zijn slecht bedeeld." Veel water De Schiedamse binnenstad heeft weinig begroeiing maar wel rede lijk wat water. Opgedeeld in pro centen bestaat het groen in de stad voornamelijk uit parken, plantsoenen (62 en sportterrei nen (23). Als minpunt in het rap port wordt voorts de bereikbaar heid genoemd. Ten oosten en noorden van het centrum is een groene omgeving niet binnen 500 meter te bereiken. In deze situatie verwacht Bliek voorlopig geen verandering. "Schiedam zit aan alle kanten te gen haar grenzen aan en ik zie niet gebeuren dat het college wo ningen laat slopen om zodoende aan de gewenste 75 m2 of meer te komen. Overigens is het wel de bedoeling de huidige groenstruc tuur in stand te houden", aldus de groenadviseur. Hij wijst daarbij onder meer op Kethelpark, Poldervaart,Volks park, een groen traject dat zich door de stad slingert. "Je kunt als Restaurant Brasserie -In Het Arsenaal van Jan des Bouvrie te Schiedam- ONBEPERKT MOSSELEN ETEN! 15,50 p./persoon incl. frites en sausjes (elke donderdag, ook op ons zonnige terras) BEN JERRY'S ALL YOU CAN EAT! (als dessert, onbeperkt Ben Jerry's ijs eten t/m September, geldig op zondag en maandag in combinatie met het keuzemenu van 26.50 en zolang de voorraad strekt Restaurant Brasserie Luden Schiedam Korte Haven 5 3111 BH Schiedam Tel. 010 2460177 je wilt door een groengebied van noord naar zuid fietsen en dat is toch wel bijzonder." Inmiddels zijn er plannen voor een vervol gonderzoek van Alterra. "Want kwantiteit zegt niet veel over de kwaliteit van het groen in een stad. De ene gemeente beschikt bijvoorbeeld over meer sportvel den dan een andere en dat alleen levert al een vertekend beeld op, want een grasveldje is wel wat anders dan bijvoorbeeld de Plan tage." Schiedam behoort met nog negen gemeenten, waaronder Utrecht, Leiden en Haarlem tot de catego rie met te weinig groen. Lelystad en Venlo (375 m2) net als Heer len (320) scoren ver boven het gemiddelde. Het ministerie neemt een belang rijk deel van de kosten van het onderzoek voor haar rekening. Het college van B en W stelde 2400 euro ter beschikking. Scooterciubs schieten als paddestoelen uit de grond. Daarom profiteert u tijdelijk bij Arcof van aanzienlijk scooter-zomervoordeel. Profiteer ervan! Winnaar van week 34, woensdag 18 augustus De winnaar is geworden: E. J. van Twist uit 's Gravendeel In de periode van 19 juli t/m 10 september kunt u uw leukste, mooiste, origineelste of ontroerendste foto insturen als vakantiegroet van de week via de website www.webprint.nl. SCHIEDAM - Theaterclubs, theatrale verrassingen, open podia, lessen, voorstellingen... Het houdt niet op bij Jeugdtheater de Teerstoof. Het theaterseizoen is weer be gonnen en een overvol programma wijst op een enthousi aste start van het nieuwe jaar. De Teerstoof staat alweer aan het begin van het derde seizoen. De Teerstoof bestaat uit drie facetten, de jeugdtheaterschool, het jeugdtheater en het jeugdimpresariaat. De school is naar verhou ding een kleine school, met een capaciteit van 100 leerlingen. Ar tistiek en zakelijk leider Deborah Lens: "Het sociale aspect staat bij ons hoog in het vaandel. Ook ouders vinden het belangrijk dat onze school 'gezellig' klein blijft. Laatst vroeg een ouder aan mij: Je wordt toch niet zo'n school met 2000 kinderen, hè? Maar daar hoeft ze niet bang voor te zijn. Bij ons heeft ieder kind een rol." Kriebels Dit seizoen kunnen kinderen vanaf 7 jaar zich weer opgeven. "Ie dereen is in principe welkom. We zijn geen theater met audities, daar krijg ik altijd de kriebels van. De leerlingen krijgen les in dra ma, zang en dans. Het jaar wordt afgesloten met een gezamenlijke voorstelling. "Kinderen die twijfelen zijn welkom bij de open les sen die we 5 september houden. Daar kan je er even aan proeven en kijken of het wat is", licht publicitair medewerker Rosemarie Derichs toe. Sinds vorig seizoen is er ook plaats is voor jongeren. Lens: "Leuk is dat, joh! Dan giert het hele theater van de hormo nen!" De Jeugdtheaterclub is een andere mogelijkheid om met theater in aanraking te komen. Dit seizoen zijn er maar liefst 17 voorstellin gen te zien. Ieder clublid krijgt de vijfde voorstelling gratis. Na een succesvolle pilot van vorig jaar, organiseren Lens en Derichs dit jaar open podia na afloop van de voorstelling. "Kinderen die net naar een voorstelling zijn geweest, kunnen zo hun eigen kunstje to nen op ons kleine podium in de foyer." Volhouden Ondanks al het enthousiasme wat de twee in het theater steken, is de toekomst nog onzeker. "Dit pand is door de gemeente aange kocht tot 2007. Wat er daarna gaat gebeuren, weten we niet. Mij lijkt het ideaal om in De Monopool op de Hoogstraat te gaan zit ten. Maar dat zit er nu nog niet in. We houden vol. Negen van de tien keer komt het toch wel op zijn pootjes terecht nier in Schie dam", lacht Lens tot slot. Meer informatie over de Teerstoof is te vinden op www.deteer- stoof.nl. SCHIEDAM - In de wijk Groenoord wordt zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur een spel dag gehouden voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De speldag is georganiseerd door Ont moetingshuis De Weerklank, aan het Cornelia van Zanten- plein en de TOS, ThuisOp- Straat en wordt gehouden op het grasveld aan de Eduard van Beinumlaan. SCHIEDAM - Op de Burgemeester Knappertlaan en Laan van Bol'Es werden donderdagavond radarsnelheidscontroles gehou den vanwege klachten van omwonenden over te hoge rijsnelhe- den. Tussen kwart voor zes en zeven uur namen op de Burge meester Knappertlaan 26 van de 300 voorbij de radarwagen rij dende weggebruikers het niet zo nauw met de 50 kilometerli miet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 kilometer per uur. Op de Laan van Bol'Es flitste de snelheidsradar tussen half acht en kwart voor negen 19 van de 275 passerende automobilisten. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 78 kilometer per uur. SCHIEDAM - Bij een autobe drijf aan de Overschieseweg is zondagnacht ingebroken. Twee mannen hadden een scooter uit de showroom gestolen, nadat ze de toegangsdeur hadden verbro ken. De eigenaar zag het tweetal wegrijden op twee scooters waaronder het gestolen exem plaar. De zoon van de eigenaar en een vriend zette in een auto de achtervolging in. Zij zagen kans de twee tot stoppen te dwingen, waarop één van de daders de ge stolen scooter tegen de auto gooide en bij de ander achterop sprong. De daders zijn ontko men in de richting van het cen trum. SCHIEDAM - Een onder zoek naar het groen in 30 steden die vallen onder het Grotestedenbeleid valt voor Schiedam niet gunstig uit. In opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij is de hoe veelheid en de kwaliteit van het gemeentegroen onder zocht. Uitgangspunt daarbij was een gemiddelde van 75 m2 groen per woning waar aan een gemeente zou moe ten voldoen. Met 67,4 m2 blijft Schiedam ruim onder deze marge. SCHIEDAM - In de Graauwe Hengst, aan de Lange Haven 28, donderdag van af 22.00 uur Marco Friends met Willem van der Wal, Cor Roosloot, Erik Lipman en Rick Bouts. Op zondag en dinsdag weer sessie vanaf 21.00 uur - In de Blauw Brug, Bachplein 590 start een cursus buikdansen; voor beginners van 18.15 tot 19.15 uur, vanaf 8 september. Meebrengen naar de les, gemak kelijke kleding bv wijde cirkel rok of legging en sjaaltjes voor om de heupen. Aanmelding tele fonisch of via email. Kosten 12 lessen 90 euro, te betalen op de le les. Proefles is mogelijk voor 7,50 euro.Voor info: Danscen trum Isis tel. 0174 -388806 of mounira@wanadoo.nl - De Zorggroep Waterweg Noord organiseert inloopmiddagen voor mensen die als vrijwilliger aan de slag willen. Voor informatie 7 september In wooncomplex Mar- conihove, Marconiweg 2 van 16 tot 17 uur. Voor info: tel. 4278177 van 9 tot 14 uur behalve op woensdag. - In Frankeland, St. Liduinastraat 10 is de tentoonstelling De Uit daging van schilder Dave Rens- man te zien. De opening vindt plaats op 4 september om 16 uur. STICHTING WELZIJN - In wijkcentrum Oost voormalig Kluphuis Oost aan de Boerhaave- laan 79 start 1 september een cur sus biljarten voor dames. Woensdagmiddag van 13 tot 14 uur en van 14.15 tot 15.15 uur, kosten 15 euro voor 10 lessen. Voor info: opgeven bij de balie of viatel. 2451818. KERKDIENSTEN - Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap aan het West- vest 90-92, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. - In de Liduinakapel (Franke land) is zondag om 9.15 uur eu charistieviering, met als voorgan ger K. Veltman met medewerking van het Liduinakoor. - Op zondag 29 augustus zijn er in de Christelijke Gereformeer de Hoeksteenkerk (hoek Waran- de/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorganger is ds. W. van Sorge. - In de Sint Jan de Doper - Visi- tatiekerk, Mgr. Nolenalaan 99, is er zond_ag viering van woord en communie, verzorgd door de Li- turgiegroep en met samenzang o.l.v. Numa Bracamonte. Zater dag om 17.00 uur viering met muzikale begeleiding door Jea- netty Geuze. - Zondag is er om 10 uur een dienst aan de Lange Nieuwstraat 219, voorganger is Eerw. Vrouwe E. Roetman. OUDERENWERK - In dienstencentrum de Woud- hoek aan het Heijermansplein, start dinsdag 7 september van 12.30 tot 16.00 uur de bridge club. De kosten zijn 2,70 euro per maand. Voor info en aanmel ding: tel. 4709555. SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkel tijdelijke bewoners van dierenasiel De Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Droppie en Arthur. Droppie Deze zwart/witte kater van an derhalf jaar oud en is gevonden tussen Schiedam en Delft in. Zijn baasje is onvindbaar daarom wordt nu gezocht naar een nieuw tehuis. Helaas is weinig over hem bekend, behalve dat hij erg lief kan zijn maar soms ook wat on zeker. Of hij met andere dieren overweg kan en kleine kinderen is onbekend. Arthur Arthur is een zwarte kater van 10 maanden oud en is gevonden in Schiedam Oost. Hij is een lieve maar nogal drukke kater die op zoek is naar mensen met een tuin en het liefst ook nog een andere kat zodat hij lekker kan spelen met hem of haar. Of hij naar bui ten moet kunnen, is niet bekend bij het asiel, maar waarschijnlijk vindt Arthur dat wel fijn. Verder is het niet bekend of hij kinderen en honden leuk vindt. Dierenasiel de Hargahoeve, aan de Sportlaan 2, is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het asiel open van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website: www.hargahoeve.nl. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 35 - 1440 50 bÜ Jt kinderwagn, R'dam/ Barendiecht Pesetastraat 2 Al 5, Afsl. 20 010-4973399 kiik od www.babvthings.nl Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden zonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Schiedam heeft te weinig groen binnen haar gemeentegrenzen, volgens een onderzoek van Researchinstituut Alterra. www.polderpoort.nl FOTO: Mirjam van der Hoek ArcofCare2Move is hét adres voor alle soorten hulpmiddelen, revalidatie- en zorgproducten die het leven makkelijker maken. Aktie scooter Degelijke en stabiele scooter met comfortabele stoel. Wordt geleverd met mandje, accu en oplader. Rijtijd ca. 4 uur: €1.949 zorg voor beweging Openingstijden: ma./dc. 09.00 -17.00 uur vrijdag 09.00 -15.00 uur In onze koopjeshoek vindt u met enige regelmaat gebruikte artikelen tegen meeneemprijzen. Innsbruckweg 168 ROTTERDAM Tel.: (010) 262 05 47 www.care2move.nl Arcof Care2Move, Van Breugel Care2Move, Breva Care2Move, Jeremiasse Care2Move, Ligtvoet Care2Move Echte kaarten sturen met het gemak van internet. Renske Verbeek Schiedam is niet groen genoeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3