Boerenlanddag en China Festival Binnenstadsfestival Spijkenisse voor jong en oud 'Droge voeten, natte natuur' in de Biesbosch 'Aparte schaduwen' in Maassluis Op zoek naar de 'septembernatuur' in stad en land WOENSDAG 25 AUGUSTUS 2004 NS-9 GRATIS September 2004 Wij bieden een ruim assortiment speelgoed, autostoelen, kraamartikelen, kinderwagens en kleding voor kinderen in de leeftijd van nul tot vijf jaar. Een greep uit de merken: Jottum, Weekend-a-la-Mer, Bobby Doortje, Koeka, Esprit, Bébé Jou, Maclaren, Graco, Little Company, Bugaboo. U kunt nu nog gebruik maken van onze openingsactie: KOOP IN AUGUSTUS en krijg in september 10% bestedingskorting* Baby Go! Fransenstraat 12b 3131 CC VLAARDINGEN 010-4344010 info@baby-go.nl Komt u ook kijken in de nieuwe babyspeciaalzaak in de Fransenstraat in Vlaardingen? In onze sfeervolle winkel kunnen wij u alles vertellen over de kwaliteitsproducten in het assortiment. In heel Zuid-Holland zijn komende weken weer tal van dingen te doen. Hieronder vol gen twee aanraders voor de komende (zo- mer)dagen. Ouddorp - Boerenlanddag In september wordt de Boerenlanddag georgani seerd. Tijdens deze dag is er een agrarisch getinte markt met demonstraties. Er zullen onder andere Zeeuwse Babbelaarbakkers en oude tractoren aan wezig zijn. Ook worden er pompoenparades gehou den. Deelnemers kunnen achter een oude tractor langs de velden en droogplaatsen van pompoenen en sierkalebassen rijden. Locatie: centrum van Ouddorp. Datum: 4 september 2004. Tijden: 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: VVV Ouddorp, tel. 0187- 681789, www.vvv-ouddorp.org. Rotterdam - China Festival Dit jaar vindt de vierde editie van het China Festi val Rotterdam plaats. Gedurende het weekend vor men ongeveer honderd kramen de grootste Chinese markt van Nederland. Hier is van alles te koop, van Chinese dameskleding tot Chinese thee. Ook is er een veelomvattend cultureel programma met de monstraties, workshops (o.a. kungfu en taiqi) en optredens van moderne en klassieke Chinese podi umkunstenaars. Tijdens het evenement kunt u mee met de Chinese city safari welke u langs de Chine se plekjes in Rotterdam voert. Locatie: Westersin gel, Rotterdam. Data: 27 t/m 29 augustus 2004. Tij den: vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: Rotterdam Marketing Promotie, tel. 010-2051500, www.rotterdam.info, www.geledraak.nl. De Groene Maand is een promotie-evenement van 35 organisaties die zich inzetten voor natuur, milieu, land bouw, recreatie en toerisme. De organisatoren nodigen al le Nederlanders uit om in september de natuur in te trekken. Tijdens deze vijfde Groene Maand worden er honderden 'groene' publiek sactiviteiten georganiseerd in het hele land. Bijvoor beeld wandelingen en fietstochten met gids, rond leidingen, tentoonstellingen, informatiemarkten, kinder activiteiten en themalezin gen. Veel organisatoren bie den in september ook aan trekkelijke groene kortingen, arrangementen en bijzonde re acties. Er zijn in de Groene Maand veel natuurgidsen en vrijwilligers op de been die gek zijn op natuur. Zij kennen de bijzondere plekken in stad en land en vertellen u graag alles over de typische 'sep tembernatuur'. Iedereen die in de Groene Maand naar buiten gaat, zal overtuigd zijn dat de Neder landse natuur mooi, leuk en rust gevend is. Er is verrassend veel te ontdekken en beleven! September is een van de mooiste maanden. Het is buiten nog zo mer en de natuur is prachtig. Vooral door de overgang van late zomer naar vroege herfst. Deze seizoensverandering is te voelen, te ruiken, te zien en te horen. Dauwdruppels kleven aan spin nenwebben. De buitengeur is heerlijk fris. Het zonlicht is mystiek. De eerste paddenstoelen verschijnen en de mistbanken bo ven de weilanden geven septem ber een eigen gezicht. September is ook de maand van de stilte. Je hoort de natuur. Bijvoorbeeld de ruisende wind, duizenden trekvo gels en soms burlende edelher ten. De organisatoren willen mensen inspireren om in deze bijzondere maand de natuur in te trekken en tijdens de excursies meer te horen over de typische 'septembernatuur'. De Groene Maand September 2004 staat in het teken van de na tuur in Stad en Land. Deze twee kunnen niet met en niet zonder elkaar. Ze bedreigen elkaar en hebben elkaar nodig. Dit interes sante spanningsveld zorgt voor een breed scala aan actuele onderwerpen: de invloed van de veranderende landbouw op het landschap; de ontwikkeling van de natuur op het grensgebied tus sen stad en land; natuur in het stedelijke gebied. In de Groene Maand excursies wordt informa tie gegeven over deze onderwer pen. Bezoekers horen ook welke mogelijkheden zij zelf hebben om eenvoudig een bijdrage te kunnen leveren aan de natuur in de stad en op het land. De Groene Maand wordt op 1 september geopend met een lunchwandeling in hartje Den Haag. ]VN-natuurgidsen nemen politici, eregasten en lunchwan- delaars van de ministeries VWS en LNV mee door het centrum van de stad. Zij laten zien: dat er volop natuur is in de stad; dat de natuur altijd dichtbij is; hoeveel je in 30 minuten kunt opsteken over de natuur.Tijdens de lunch wandeling staat de stadsnatuur centraal. Muurplanten, booms oorten en vogels in de stad zullen de revue passeren. Iedereen die meer wil weten over de natuur in september, kan het gratis Groene Maand Magazine aanvragen op www.groene-maand.nl. Het staat vol met groene wetenswaardig heden en vele natuurexcursies in stad en land. Het gratis magazine is ook in alle VVV kantoren ver krijgbaar. Het volledige activitei tenaanbod met uitgebreide om schrijvingen is te vinden op de website. Hier kan men met de ac tiviteitenzoeker naar eigen wens activiteiten selecteren. Het 12e Binnenstadsfestival van Spijkenisse wordt geor ganiseerd van 26 t/m 29 au gustus 2004 op het terrein aan de Schenkelweg/Groen- oordweg in Spijkenisse (op loopafstand van metrosta tion Centrum). Op het grote podium zullen artiesten uit vele windstreken optreden voor jong en oud. Er komt een tribune voor 800 perso nen en in de diverse horeca- stands kan het publiek te recht voor een hapje en een drankje. Evenals vorig jaar komt er op het Havenplein een Blues-tent en kan er in Café Merz weer volop wor den genoten van het Levenslied. In de unieke Middeleeuwse Dorpskerk van Spijkenisse zal op zaterdagavond het Rotterdam Philharmonic String Orchestra optreden. Daarmee is de pro grammering van het Binnen stadsfestival 2004 weer net zo veelzijdig als andere jaren; jazz, klassiek, pop, X-change (wereld muziek), country, blues, levens lied en jeugdtheater. Tijdens het festival zal de nieuwe lokale zender SmartRTV present zijn om live verslag te doen van de gebeurtenissen. Deze opna mes zullen daarna te beluisteren zijn op de radiozender van SmartRTV (105.9 FM of 105.1 FM). Op het popfestival op zon dag 29 augustus zal SmartRTV met een eigen trailer aanwezig zijn om radio- en televisieopna mes te maken en uit te zenden via SmartRTV (voormalige frequen tie van TXTTV). Eén kleine tegenvaller heeft de organisatie wel al moeten incas seren: Suzanna Lubrano kan niet optreden tijdens het festival. Haar dokter heeft met klem afgeraden om de komende twee maanden op te treden vanwege haar zwan gerschap. De Kaap-Verdiaanse groep Rabasa zal in plaats van Suzanna Lubrano optreden. Ra basa speelt verschillende genres warme Kaapverdische muziek. De soms ontroerende, dan weer swingende klank van mooie ka rakteristieke stemmen wordt be geleid op akoestische instrumen ten als gitaar, cavaquinho, diato nische accordeon en percussie. In de Binnenstadsfestivalkrant is aangekondigd dat tijdens 'Het gevoel van... in concert' - het meezingprogramma met Jan Rietman en Jody's Singers - An- tje Monteiro zou optreden. Dit is niet het geval. Daarnaast is het programma dat Country Music Hall of Fame zaterdagmiddag ten gehore zal brengen niet 'The best of Country', maar 'Pure Country Experience'. Behalve een wijzi ging in de naam van het pro gramma blijft de rest ongewij zigd. De toegang tot het festival is gra tis. De festivalkrant wordt vanaf 16 augustus huis aan huis ver spreid op Voorne-Putten-Rozen- burg en is o.a. gratis af te halen bij de balie van Cultureel Cen trum de Stoep' in Spijkenisse. Meer info: www.binnenstadsfes- tival.nl. Smeltende ijskappen, meer regen en hogere waterstan den: het klimaat verandert. Nederland zoekt andere op lossingen om ook in de toe komst 'droge voeten' te hou den. Hoe precies? Dat kun nen bezoekers op de pu- blieksdag op 28 augustus in Biesboschcentrum Dord recht zelf komen bekijken. Op zaterdag 28 augustus aan staande vanaf 10.00 uur is men welkom in Biesboschcentrum Dordrecht. U kunt in de expositie 'Droge voeten, natte natuur' zien hoe meer ruimte voor water kan sen voor de natuur biedt. Ook maakt ruimte voor water het landschap interessant voor wan delaars, fietsers en kanoërs. Een betere veiligheid gaat goed sa men met een nog mooiere Bies bosch. Als u meedoet aan een vaarexcursie of een speciale fietstocht tijdens de publieksdag kunt u dit met eigen ogen zien. Kinderen kunnen een tekening over water maken waarvan een selectie in een tentoonstelling komt te hangen en er is een foto speurtocht voor het hele gezin. De vaarexcursie (varen met een korte wandeling) begint om 11.00 en om 14.00 uur en duurt 2,5 uur. U kunt hiervoor reserve ren bij het Biesboschcentrum. De fietstocht is vanaf 28 augustus ook verkrijgbaar bij VVV-Dord- recht. Samenwerkingsproject De expositie is een samenwer kingsproject tussen Bureau Be nedenrivieren, Projectbureau Deltanatuur en Waterschap De Groote Waard. Zij willen met de ze expositie duidelijk maken dat andere keuzes op het gebied van waterbeheer niet alleen de veilig heid ten goede komen, maar ook natuur, recreatie en water in de stad een impuls geven. Met kleurrijke foto's en doe-din- gen komen verschillende maatre gelen in de expositie 'Droge voe ten, natte natuur' aan de orde. De panelen van de expositie zijn let terlijk en figuurlijk van twee kan ten te bekijken. De ene kant laat met een draai aan het roer zien welke kansen er liggen voor na tuur en recreatie door rivieren de ruimte te geven. Aan de andere kant ziet u welk effect maatrege len hebben die uit veiligheids oogpunt genomen kunnen wor den. Daarnaast kunnen bezoekers zelf ook het water beheren met het Biesbosch Waterspel. Routebeschrijving, openbaar vervoer: vanaf Dordrecht Cen traal Station buslijn 5 richting De Staart. Bij het instappen melden dat je naar de Holland se Biesbosch wilt. De chauffeur zorgt dan voor een 'Biesbus' vanaf het eindpunt van de bus (halte Gevudo) naar de Bies bosch (1 euro extra). Totale reisduur ongeveer 25 min. De medewerkers van de infobalie in het Biesboschcentrum rege len op verzoek een Biesbus voor de terugreis. Informatie over de Biesbus: 078 - 622 22 33. Vanaf de Merwedekade in Dordrecht (de aanlegplaats van de fast ferry uit Rotterdam) of vanaf halte Sliedrecht kun je met de waterbus naar de Hol landse Biesbosch. Fietsen mo gen gratis mee. Vanaf de steiger is het ongeveer 1 km naar het Biesboschcentrum. Routebe schrijving per auto Op A15 of Al6 afslag-Dordrecht-Papend- recht (N3). Op N3 afslag Hol landse Biesbosch.Onderaan de afslag bij stoplicht direct rechtsaf Baanhoekweg op. Na 4 km begint de Hollandse Bies bosch. Volg de borden naar het Biesboschcentrum Dordrecht. Voor meer informatie over de expositie en de mogelijkheden die het natuurgebied biedt: Biesboschcentrum Dordrecht, Baanhoekweg 53 te Dordrecht, tel. 078 630 53 53, e-mail in- fo@biesbosch.org. Het Gemeentemuseum Maassluis opent de tentoon stelling 'Separated shadows' op zaterdag 28 augustus om 15.00 uur in het Gemeente museum Maassluis. Vanaf dan kunnen liefhebbers ge nieten van de beelden en te keningen van Per Abramsen. In landen met veel en intens zon licht is het gebruikelijk de hitte maar daarmee tevens het licht buitenshuis te houden door middel van luiken. De kieren ge ven meestal ruimschoots de noodzakelijke verlichting aan het interieur. Als je zo'n huis verlaat kun je de eerste momenten alleen de wereld zien die zich in de schaduw bevindt. De rest is oog verblindend wit. Zo wit dat het, als het ware, een niets is. Totaal leeg. Alleen de schaduw heeft materie. Anderzijds, gewend aan het felle zonlicht, blijven de schaduwen achter in de observa tie. Vooral op de plekken waar een reflectie van de omgeving ontbreekt, zijn zij zwart. Nu is de schaduw een gat. Evenzo leeg als het licht kan zijn. De schaduw volgt de contouren en texturen van de grond, keien muurtjes en bomen. Zij maakt van de aanvankelijke platte scha duw een ruimtelijk object, wier oorsprong nu weer herkenbaar, dan weer onherkenbaar is. De schaduw lijkt een separate zelf standige vorm, ofwel de belichte omgeving is de vorm met daarin de leegte van de schaduw. Dit boompje wisselen heeft Abram sen benut om tot mijn schaduw beelden te komen. Eenmaal een beeld gemaakt met ontbrekende schaduwen, kunnen deze gaten weer licht doorlaten, waardoor wederom een projectie ontstaat. De tentoonstelling zal te zien zijn t/m 17 oktober 2004 in de tuinzaal en de tuin van het mu seum. Per Abramsen, beelden/te keningen, Zuiddijk 16-18, 3143 AS Maassluis, tel. 010-5913813. Openingstijden: dinsdag t/m zon dag van 14.00-17.00 uur, zie ook www.perabramsen.com. *10% van het bestede bedrag in augustus krijgt u als korting op een nieuwe aankoop in september. ri Voor iedereen die graag buiten is Foto:Rinie Boon Rowwen Hèze

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9