Vrije tijd shoppen op Informatiemarkt Broersveld COLOFON We blijven vriendinnen Zondag koopmiddag en curiositeitenmarkt Italiaans dineren tussen ruïne en stadskantoor Aanbod zou beter kunnen Schiedam per boot WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 NS-16 De eerlijke keuken van Ristorante-Pizzeria Villa da Franco Ze zitten gezellig bij La Venezia voor de deur een ijsje te eten. De vriendinnen Annouk (links) en Julia zitten al zes jaar bij el kaar in de klas. Straks zullende de wegen van deze 12-jarige meiden zich voor een groot deel scheiden, want ze gaan ieder naar een andere school in het voortgezet onderwijs. Annouk gaat naar de scholen gemeenschap Spieringshoek, Julia naar de openbare scho lengemeenschap (VOS) in Vlaardingen. Julia is in Holten op vakantie geweest, Annouk zocht het in Frankrijk wat ver der weg. "Op school gaan we nu uit elkaar", zegt Julia, "maar we blijven natuurlijk wel vriendinnen." Het duo zit op een andere vriendin te wachten om dan met zijn drie tjes de stad in te gaan. An nouk: "Lekker in het centrum rondkijken, er is altijd wel wat te doen. We vinden Schiedam best een leuke stad." Een lachje kan er uiteindelijk toch nog vanaf, als de 21/2-jari- ge Kirsten wordt opgetild voor de foto. De kleine meid is op stap met opa en oma Riet en Arno Vollebregt. Ze zijn op de ze zonnige dag eerst iets gaan drinken bij de Hema. Een ijsje voor Kirsten is er dus nog niet bij. "We passen op onze klein dochter", legt Riet uit. "Dat doen we graag, gaan we ge zellig even winkelen." Arno Vollebregt is geboren en getogen in Schiedam. Echtge note Riet woont inmiddels meer dan veertig jaar in stad en mag zich dus best een Schiedamse noemen. "Het winkelaanbod in de stad is best goed", weet ze. "Je kunt in het centrum voor alles te recht. Alleen op het gebied van dames- en kindermode zou het aanbod wat groter mogen zijn." Annie en Kees de Jong zijn met hun plezierjacht in Schie dam neergestreken. Dochter Jeanine en schoonzoon Jan Klootwijk zijn samen met de tweejarige Dalmatiër Daisy in het kielzog meegevaren. Na dat de uit Spijkenisse en Zwijn- drecht komende vakantiegan gers hun twee fraaie boten in de jachthaven van de Schie damse Watersportvereniging hebben afgemeerd, wordt het centrum bezocht. "Dat doen we overal waar we komen", legt Kees uit. Hun bezoek blijft niet beperkt tot het kijken naar de fraaie plekjes van de stad, en passant wordt er ook nog gewinkeld. Op de Koemarkt schieten beide dames direct bij Van Os naar binnen. "We zijn dat wel gewend", lachen hun echtgenoten. De familie blijft nog een poosje plakken in de stad, want Schiedam 'heeft volgens hen wel wat'. Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Marie Suzanne Assie Roel Dijkstra Vormgeving: RPO, Wege ner Huis-aan-huiskranten SCHIEDAM - Tussen de ruïne Huis te Riviere en het Stads kantoor is het goed toeven. Op deze locatie aan de Broers- vest is namelijk Ristorante-Piz zeria 'Villa da Franco te vinden, waar liefhebbers van de Itali aanse keuken hun hart kun nen ophalen. De vroegere kasteelbewoners, Vrouwe Aleida alsook latere bewoner Dirk van Mathenesse incluis, zullen nooit bevroed hebben dat ze nog eens een Italiaanse buurman zouden krijgen. Villa da Franco is ge vestigd op de hoek van de Broersvest met het Stadserf, pal naast het Stadskantoor, de bibliotheek en het Fortis Thea ter aan de Schie. De ruïne en het restaurant zijn slechts door een smalle 'slotgracht' van el kaar gescheiden. Vanuit Villa da Franco kan men het stand beeld van de gravin bij wijze van spreken een hand geven. Bij Villa da Franco is het voor liefhebbers van Italiaans eten goed toeven. Het terras kijkt uit op het Stadserf en de Broersvest. Als het weer het toelaat kan er op het terras ui teraard ook worden gegeten. Boven het water naast de ruï ne is nog een heel intiem ter rasje beschikbaar, waar het zo mers altijd lekker koel is. Vers Waar in het restaurant de gasten van het echtpaar Fran co en Petra Librizzi ook aan schuiven, het eten is altijd van hoog culinair niveau. "Alles producten zijn vers", bena drukt Franco. "En van goede en eerlijke kwaliteit. Er wordt niks in flessen og blikken aan geleverd." Franco staat zelf in de keuken, terwijl Petra, sa men met Carola, de bediening voor haar rekening neemt. Franco Librizzi is een rasechte Italiaanse kok, die al enkele i Wie de onwankel bare overtuiging heeft dat de binnenstad van Schiedam weinig te bieden heeft, door verslonzing een niet te stuiten achteruit gang is ingezet, en dat er daar bijna niets gebeurt, kan dit artikel beter maar overslaan. Voor wie over de binnenstad ge mengde gedachten heeft doet er goed aan door te lezen. Toen ik nu bijna twee jaar ge leden vanuit een functie bij de gemeente Leiden solliciteerde als hoofd Grond-en Economi sche Zaken van de gemeente Schiedam ben ik samen met mijn partner op een maandag avond een wandeling door de binnenstad gaan maken om te zien of ik bij deze stad enig ge voel zou hebben. Vanaf het Stadserf liep ik naar de Grote Markt en onmiddel lijk werd ik getroffen door de schoonheid van een verlaten brede straat met mooie oude lantaarns en bomen, een straat met de naam Broers- veld. Nog steeds is te zien dat dit een bijzonder stuk van het oude Schiedam is. Ik vervolgde weg en kwam aan bij een oud en schil derachtig plein dat een zekere intimiteit uitstraalde en onge twijfeld zeer bijzonder zou moeten zijn, de Grote Markt. Vervolgens door een bijna lege winkelstraat, met een aantal aantrekkelijke winkels en eta lages door naar de Lange en de Korte Haven. Veel verder hoefde ik niet te lopen, want wat ik zag was ruim voldoende om met een warm gevoel voor Schiedam de geboden functie te aanvaarden. Wèl viel mij overigens op dat er bijna nergens iets open was en er weinig mensen op straat waren, en dat verbaasde mij wel, want wie zou niet graag net als wij die avond, niet graag in een dergelijke aange name omgeving willen verblij ven? Uit hoofde van mijn func tie, nu inmiddels geworden Hoofd van de afde ling Ruimtelijke en Economische ont wikkeling kreeg ik als secretaris zitting in het Centrumma nagement. De stad ging nu echt leven, want achter de ge vels zitten immers een groot aantal mensen, die zich met bijna tomeloze inzet inspannen om de binnenstad op een hoger niveau te bren gen. Een aantal van die men sen zit in het bestuur van het Centrummanagement, op de ze mensen kan de Schiedam mer trots zijn, want zij zetten zich onvermoeibaar in voor de Schiedamse binnenstad. Een paar acties die in de binnenstad hebben plaatsge vonden alléén in de afgelopen anderhalfjaar: 1de afronding van de onderr handelingen over de bouw van het project op het Land van Belofte 2. de restauratie van het Oude Stadhuis 3. de afronding van de herin richting van de Broersvest 4. de nieuwe bestrating op de Dam en rond de Korenbeurs 5. de vele activiteiten van de verschillende winkeliersvereni gingen 6. de concentratie van evene menten in mei en september 7. de in 2004 gelanceerde website van het Centrumma nagement 8. de herinirichting van de Oranjestraat en de G.J. Ver- boonstraat 9. de life-style subsidie, het be vorderen van het wonen bo ven winkels, de subsidie voor uithangborden etc. Zo kan ik nog wel doorgaan... Natuurlijk is er ook kritiek mo gelijk, en soms is dat juist goed, en wordt de binnenstad hier alleen maar beter van. Nog steeds vind ik het een ge noegen te werken aan deze unieke en nog goed geconser veerde binnenstad, ik heb van mijn overstap naar Schiedam absoluut geen spijt! Wim Sanders SCHIEDAM - Nu de vakantie voor bijna iedereen erop zit, is er weer tijd om andere dingen te gaan doen. Zoals bijvoorbeeld het bezoeken van de maandelijkse koopzondag in het centrum van Schiedam. Komende zondag 5 september is het weer zover: van 12.00 tot 17.00 uur openen winkeliers in het stadscentrum hun deuren. Gelijktijdig vindt op de Broersveld weer de curiositeiten- markt plaats, georganiseerd door de winkeliersvereniging. Het is altijd leuk om daar rond te neuzen. Er is altijd wel iets van uw ga ding bij! tientallen jaren in Nederland werkt en woont. Voorheen had hij een restaurant aan de Broersveld, 'Ristorante Villa Adriana'. Toen de huidige lo catie vrij kwam hoefde hij niet lang na te denken. Het echtpaar heeft er een heel liefelijk restaurant van weten te maken, waar vanaf een een voudige pizza tot in de meest uitgebreide zin kan worden gegeten. Daarbij worden heel vriendelijke prijzen gehan teerd. Franco en Petra mogen zich er in toenemende mate in ver heugen, dat tal van theaterbe zoekers de culturele met het culinaire genoegen weten te combineren. De openingstijden zijn van 12.00-14.00 uur en van 17.00-22.00 uur. Op zondag is 'Villa da Franco' gesloten. Franco en Petra Librizzi zijn buren van Vrouwe Aleida. SCHIEDAM - Je talenkennis of conditie verbeteren, dansles of een computeropleidingen vol gen, bloemschikken, zingen en postzegels verzamelen. Alles op het gebied van hobby's en vrijetijdsbesteding is zaterdag 4 september te vinden op de informatiemarkt, die wordt ge houden op het Broersveld. Op deze vrijetijdsmarkt krijgen vereni gingen en instanties de gelegenheid zich aan het publiek te presenteren tij dens het zogeheten Rondje Schiedam. Het Rondje moet volgend jaar uit groeien tot themamarkten, die maan delijks in centrum gehouden zullen worden. "ledereen kent dat wel", zegt Moni- ue Groeneveld van het organiseren- e bureau Inter Cultura uit Schiedam. "De vakantie is bijna afgelopen, dan wordt iedereen weer een beetje ac tief. De één weet al wat hij of zij gaat doen, de ander is zich nog aan het ori ënteren. De informatiemarkt is een presentatie van wat er op het gebied van vrije tijd in Schiedam te doen is. Tot dusver hebben zich al een aardig aantal verenigingen en instanties op gegeven, waaronder diverse muziek verenigingen en sportclubs. Vermoe delijk zullen daar nog enkele andere vrijetijdsbestedingen bij komen. Om dat het de bedoeling is de markt jaar lijks te gaan organiseren, verwacht Groeneveld dat het festijn nog moet groeien. Ze verwacht dat de belang stelling de volgende editie alleen maar zal toenemen. "Voor sportverengin- gen, zangkoren, musea, theaters en noem maar op is het een uitstekende gelegenheid om nieuwe leden te wer ven of bezoekers te informeren over hun activiteiten, ledereen kan een plekje krijgen op de markt, zolang het maar te maken heeft met vrije tijd." Zoekwedstrijd De winkeliersvereniging Broersveld heeft ter gelegenheid van de informa tiemarkt een zoekwedstrijd georgani seerd met sportfoto's. Bij de leden wordt van een bekende Nederlandse sportman of sportvrouw een foto in de etalage geplaatst. Op het deelna meformulier kan de naam van die sporter worden vermeld, alsook bij welk bedrijf de foto is geplaatst. De winnaar mag kosteloos een winkel wagen boodschappen volladen bij Bas van der Heijden. De inschrijfformulie ren voor deze wedstrijd zijn bij de win kel met de foto's verkrijgbaar. De informatiemarkt vindt zater dag plaats op het Broersveld, van 11.00 tot 16.00 uur. De markt wordt door Inter Cultura, in samenwerking met de gemeente en het Centrum Management Schiedam (CMS), georganiseerd in opdracht van de Stichting Winkel ontwikkeling Binnenstad Schie dam. Organisator Monique Groeneveld op het Broersveld, waar zaterdag de informatiemarkt wordt gehouden. SCHIEDAM - Wie bij Bijou Brigitte naar binnen stapt, moet wel even de tijd heb ben. De keuze aan sieraden, tassen en andere accessoires is zo groot, dat je er met gemak een uurtje kunt grasduinen. Bijou Brigitte heeft op het gebied van armbanden, oorbellen, ringen, kettin gen, horloges, broches, enkelbandjes en piercings de grootst mogelijke collectie. Ook de bruidjes en hun bruidsmeisjes kunnen er voor de sieraden op hun mooiste dag uitstekend terecht. Weke lijks komen er nieuwe snuisterijen bij. Het blijft bij Bijou Brigitte overigens niet alleen bij sierraden. De dames kunnen er ook voor een ruime keuze tassen, avondtasjes, halsdoeken en sjaals te recht. Het is een winkel waar vrouwen de bo ventoon voeren. "Zowel voor als achter de toonbank", geeft filiaalleidster Sylvia Abend lachend aan. "We verkopen hier alle mogelijke sieraden en snuisterijen. Ook echte zilveren sieraden. Bijou Brigit te voorziet echt in een behoefte want op dit gebied was er in Schiedam bijna niets." In de winkel worden geen pier cings aangebracht, maar er worden wel oorgaatjes geschoten. Bijou Brigitte is een van oorsprong Duit se winkelketen in bijouterieën. Naast de 740 winkels in Duitsland zijn ook filialen geopend in Hongarije, Spanje en Oostenrijk. Nederland telt inmiddels 25 winkels van Bijou Brigitte, waarvan sinds dit voorjaar een in het centrum van Schiedam. Filiaalhoudster Sylvia Abend weet zich sinds de opening al verzekerd van een grote klantenkring. "De belang stelling is groot, ook van de jeugd. Er lopen in Schiedam al heel wat vrouwen en meisjes rond met artikelen van Bijou Brigitte", vertelt ze. Een goede service staat hoog in het vaandel. De acht medewerksters zijn al tijd bereid de klant met advies terzijde te staan in de keuze voor het juiste sieraad. Het komt vaak voor dat klanten die ene jurk of blouse meebrengen om een pas send sieraad bij te zoeken. Dan helpen we graag. Persoonlijke aandacht is ons r sterke punt Filiaalhoudster Sylvia (midden) met medewerksters Sonja (links) en Levina. Schiedam centrum

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 16