BINNENKORT IN DE REGIO JEUGDGEZONDHEIDSZORG IN NWN PARKHOF, MAASSLUIS Alzheimer Café Vlaardingen opent op Wereld Alzheimerdag Blik op Zorg Nieuwe Waterweg Noord Regionale Commissie Gezondheidszorg - Colofon: Blik op Zorg is een initiatief van de Regionale Commissie Gezond heidszorg (RCG NWN). Van deze commissie is vrijwel elke organisa tie lid die iets te maken heeft met de gezondheidszorg in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Daarbij kunt u denken aan het Regionaal Patienten/Consumenten Platform (RPCP), ziekenhuis, thuiszorg, huisartsen, instellingen voor ver standelijk gehandicapten, zorg centra, verpleeghuizen, zorgverze keraar en gemeenten. Belangrijk ste doel van de RCG is een verdere verbetering van de kwaliteit van de gezondheidszorg in de regio die aansluit bij uw toekomstige vraag als dient. Diverse gezamenlijke projecten moeten uiteindelijk lei den tot een goede samenwerking tussen alle deelnemende organi saties en instellingen. Contactpersoon redactieraad Blik op Zorg: Petra de Hoog, 015-2143563 Nabestaanden van suïcide De afdeling Preventie van Riagg rijnmond noord west organi seert voor nabestaanden van suïcide een gespreksgroep. Her kenning, ondersteuning en handvatten voor de rouwverwerking na een suïcide van een partner, kind, ouder, broer of zus zijn de drie kernelementen van de 'Gespreksgroep voor nabestaanden van suïcide'. De eerstvolgende gespreksgroep start op maandag 25 oktober 2004 van 13.30 -16.00 uur op de Nieuwe Binnen weg 35a te Rotterdam. Informatie: Paula Starre-Musters: 010 - 445 34 96 (maandag t/m donderdag). De kunst van het ouder worden Voorlichtingen voor mensen die de kunst van het aangenaam ouder worden, willen leren! De voorlichting is bedoeld voor 55- plussers. Data: 6 september, 7 september, 8 september, 14 sep tember en 14 oktober op verschillende tijdstippen en plaatsen. Voor meer informatie: preventie@riagg-rnw.nl of www.riagg- rnw.nl (onder actueel). Cursus Agressie de baas De cursus is bedoeld voor mannen die onvoldoende controle hebben over hun agressieve impulsen. Start: 11 oktober (de laatste bijeenkomst is op 6 december 2004). Locatie: Westhavenkade 85 Vlaardingen. Informatie of aanmel ding: Marcel Kamerbeek, 010-4 453 426 of Eva Polak-Buiten huis, 010 - 4 453 497. Via de e-mail kan ook: Marcel.Kamer- beek@riagg-rnw.nl of Eva.Buitenhuis@riagg-rnw.nl "Doe meer voor jezelf!" Voor Turkse vrouwen Deze cursus vindt plaats in Schiedam en in Vlaardingen. Start Schiedam: maandag 11 oktober, van 9:15-11:15. Loca tie: wijkcentrum Dreesplein (Dr. W. Dreesplein 2). Start Vlaar dingen: maandag 11 oktober, 9:15-11:15. De cursus bestaat uit 11 bijeenkomsten. Informatie of aanmelding? A. van Jaars veld, 010 445 34 97, of astrid.van.jaarsveld@riagg-rnw.nl Het is niet noodzakelijk dat de deelneemsters Neder lands spreken, want bij alle bijeenkomsten is een tolk aanwezig. Geen Paniek De cursus is voor volwassenen met lichte angstklachten, zoals paniekklachten, of angst in situaties waar andere mensen bij zijn. Start: 7 september. De cursus bestaat uit negen bijeenkom sten, op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Locatie: Westha venkade 85, Vlaardingen Kosten: 70, - voor de hele cursus. Meer informatie? Elisabeth van Heiningen of Astrid van Jaars veld, 010-4453 497. Zie ook: www.riagg-rnw.nl Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord organiseert regelmatig cursussen die te maken hebben met gezond en bewust leven. In het najaar starten de volgende cursussen waar u zich voor kunt aanmelden via de Thuiszorgcentrale, (010) 246 73 00. Babymassage 13 september in Vlaardingen 27 oktober in Maassluis EHBO bij kinderen 3 november in Maassluis 7 december in Vlaardingen Haptonomie 7 september in Schiedam 26 oktober in Vlaardingen Leren ontspannen 6 september in Schiedam Zwangerschapsyoga doorlopend in Schiedam Mantelzorg Inn ledereen die zorgt voor een zieke of gehandicapte partner, kind, ouder, familielid, vriend(in) of bekende, is mantelzorgen De verzorgers vinden het hulp geven vanzelfsprekend en het kan veel voldoening geven. Maar het is ook zwaar om voortdurend voor iemand te zorgen. Daarom is er de Mantelzorg Inn, een open inloop waar mantelzorgers een kopje koffie kunnen drin ken, met elkaar van gedachten kunnen wisselen, waar een thema wordt besproken of een spreker wordt uitgenodigd. Even weg van de thuissituatie. U bent van harte uitgenodigd. Op de volgende tijden en dagen is de Mantelzorg Inn geopend. Maassluis Iedere 1e donderdag van de maand van 10.00 -12.30 uur, kerkzaal Bethel kerk, Wagenstraat 9. Schiedam Iedere laatste dinsdag van de maand van 10.00 -12.30 uur, Inloophuis de Wissel, Broersveld 123. Vlaardingen Iedere 2e dinsdag van de maand van 10.00 -12.30 uur, Aanloophuis De Groene Luiken, Oosthavenkade 8. Informatiebijeenkomst voor diénten van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord Door de verhoging van de eigen bijdrage hebben veel cliënten de zorg opgezegd. Graag willen wij deze mensen de mogelijk heid geven hun vragen te stellen over deze verhoging en de consequenties hiervan voor hun situatie. Samen met het Centraal Administratie Kantoor organiseert Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord daarom een informatiebijeenkomst. Deze bijeenkomst vindt plaats op woensdag 15 september 2004 van 14.00-16.00 uur in het Stadhuis Maassluis, Koningshoek 93050, Maassluis. U bent van harte uitgenodigd. WOENSDAG 1 SEPTEMBER 2004 kunnen hier terecht voor o.a. geheu gentraining. Ook mantelzorgers ontmoeten elkaar hier en krijgen voorlichting over preventie van problemen bij deze ouderen. Daarnaast heeft de Zorggroep Wa terweg Noord in Parkhof de kanto ren gevestigd van Zorgcentrumzorg Aan Huis en van Thuis Garant. Zorg centrumzorg Aan Huis richt zich op het bieden van zorg en welzijn bij ouderen thuis of in hun woning in een zorgcentrum. Met deze zorg kunnen zij langer zelfstandig in de eigen woning blijven wonen. Voor deze hulp aan huis hebben ouderen een indicatie nodig. Thuis Garant is een vorm van dienst verlening van de Zorggroep waar ouderen zich op kunnen abonneren. Ook Thuis Garant begeleidt mensen om zo lang en zo goed mogelijk zelfstandig thuis te blijven wonen. Voor deze vorm van thuishulp geldt geen wachtlijst en is geen indicatie nodig. Meer informatie Voor meer informatie over ASVZ Zuid West, woonvoorziening De Parkhof, kunt u contact opne men met Karin Kempen, team leidster: 06-20 42 21 78. Voor meer informatie over Dagcentrum Maassluis kunt u bellen: Mandy Marcus, team leidster, 06 - 51 14 26 04. Ook kunt u kijken op www.asvzzuidwest.nl Belangstellenden die meer willen weten over de mogelijk heden van de Dagbehandeling Parkhof aan ouderen met be ginnende vergeetachtigheid en hun mantelzorgers, kunnen contact opnemen met de pro grammacoördinator van de Dagbehandeling in Parkhof, Martin Krommert, tel. 010 593 35 55. Ook kunt u terecht op: www.zorggroepwaterweg- noord.nl NS-22 Op Wereld Alzheimerdag, dinsdag 21 september, opent het Alzheimer café in Vlaardingen voor het eerst haar deuren in 'De Brasserie' van ver pleeghuis Zonnehuis. Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun vrienden en familieleden, en hulpverleners uit de regio Nieuwe Waterweg Noord. Het Alzheimer café biedt de gezellig heid van een 'echt' café, en geeft de bezoeker de gelegenheid op infor mele wijze informatie in te winnen. Deskundige gespreksleiders geven er voorlichting over allerlei aspecten van dementie, bijvoorbeeld: wat is dementie, wat betekent dementie voor een partner, wat voor hulp en medicijnen bestaan er. Mensen uit het Waterweg Noord gebied moesten voorheen altijd uitwijken naar Rotterdam of Delft. Vanaf 21 september vinden de cafés dus ook in Vlaardingen plaats. Vanaf november wordt het Café iedere eerste dinsdag van de maand (uitge zonderd juli en augustus) gehouden. Het café is dan open vanaf 19.00, het programma is om 21.30 afgelopen. De toegang is gratis en vooraf aanmelden is niet nodig. De opening van het eerste Alzheimer café Vlaardingen vindt plaats door Bère Miesen. Hij is klinisch psycho- gerontoloog en de bedenker van de Alzheimer Cafés. De opening wordt muzikaal ingeluid door de christelij ke harmonie vereniging "Sursum Corda". Waar? De Brasserie" van verpleeghuis Zonnehuis (Zorgcombinatie Nieuwe Maas), Dillenburgsingel 5, Vlaardin gen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marga van Buitenen, zorgcoördinator neurolo gie, tel: 010-2493740 Het Alzheimer Café is een initiatief van: Alzheimer Nederland, Afdeling neurologie Vlietland ziekenhuis, locatie Vlaardingen, Riagg Rijnmond Noordwest, Zorgcombinatie Nieuwe Maas, locatie Zonnehuis, Mantel zorgsteunpunt Nieuwe Waterweg Noord, Thuiszorg Nieuwe Waterweg Noord en Stichting Ouderenwerk Nieuwe Waterweg Noord. Zodra u een baby heeft gekregen, maakt u kennis met de jeugdgezond heidszorg. Deze zorg is er voor kinde ren van 0 tot 19 jaar en wordt uitge voerd door Kraamzorg Delfland, Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord en GGD Nieuwe Waterweg-Noord. De artsen en verpleegkundigen van deze instellingen zijn gespecialiseerd in de zorg voor 0 tot 19 jarigen en volgen de groei en ontwikkeling van uw kind. Zij houden gewicht en lengte in de gaten, testen oren en ogen en voeren lichamelijk onder zoek uit. U krijgt van hen advies, voorlichting, begeleiding en onder steuning bij de verzorging en opvoe ding van uw kind. Daarnaast geven zij de benodigde inentingen, zoals difterie, tetanus, polio (DTP) en bof, mazelen, rode hond (BMR). Bij het groter groeien van uw kind wordt er meer aandacht besteed aan sociale aspecten, zoals het omgaan met elkaar, zelfvertrouwen, agressie en geweld en seksuele en relationele vorming. In de regio Nieuwe Water weg-Noord zijn de gemeenten ver antwoordelijk voor de organisatie van de jeugdgezondheidszorg. Daarnaast zijn er een gezamenlijke huiskamer en keuken waar zij, als zij dat willen, gebruik van kunnen maken. Dagcentrum voor mensen met een verstandelijke handicap In Dagcentrum Maassluis kunnen 40 cliënten van De Bruggen, ASVZ Zuid West en thuiswonenden, allerlei activiteiten uitvoeren, die aansluiten bij ieders mogelijkheden en wensen. In het Dagcentrum is ook een multi functionele ruimte ingericht waar iedereen van het Parkhof-complex terecht kan: voor een kop koffie, het vieren van een verjaardag of andere festiviteiten. Voor net gebruik van deze ruimte bij wat langduriger activiteiten wordt enige vergoeding gevraagd. Zorggroep Waterweg Noord in Parkhof Dagcentrum Parkhof is inmiddels een ware ontmoetingsplek voor ouderen in de regio. In de multifunc tionele ruimte kunnen zij deelnemen aan verschillende activiteiten en speciaal voor hen ontwikkelde trainingen. Sommige worden geor ganiseerd in samenwerking met Ouderenwerk, Riagg of andere organisaties. Alle activiteiten worden afgestemd op de behoefte en interesse van de mensen die er komen en zijn erop gericht het sociale netwerk van ouderen te versterken, hun zelfred zaamheid op peil te houden en de mantelzorgers te ondersteunen. Ouderen met beginnende dementie Aan het begin van de zorg voor 0 tot 19 jarigen staat Kraamzorg Delfland. Kraamzorg is de zorg die wordt gegeven vóór, gedurende en direct na de geboorte van uw kind. De kraamverzorgenden van Kraamzorg Delfland staan tijdens en direct na de bevalling voor u en uw baby klaar. Tot zo'n acht dagen na de geboorte van uw baby bieden zij u de ondersteuning die u nodig heeft. Het zorgplan dat de kraamverzor- gende gebruikt om de gegevens van u en uw baby vast te leggen wordt overgedragen aan de wijkverpleeg kundige Ouder- en Kindzorg van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord. De medewerkers van de afdeling Ouder- en Kindzorg zijn gespecia liseerd in de zorg voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Onderdeel van de Ouder en Kindzorg is het consultatiebu reau. Op sommige locaties kunt u het groepsconsultatiebureau bezoe ken waar ouders van kinderen met dezelfde leeftijd ervaringen uitwisse len en informatie krijgen. Maar de Ouder- en Kindzorg biedt meer. Voor opvoedingsvragen kunt u terecht bij het pedagogisch spreekuur en er zijn diverse cursussen, zoals EHBO bij kinderen en Opvoeden, zó!, waaraan u kunt deelnemen. Is uw kind vier diverse activiteiten en cursussen aan in de multifunctionele ruimte van Dagcentrum Parkhof. ASVZ Zuid West, een organisatie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een verstandelijke handicap, is in Parkhof vertegenwoordigd met een woon voorziening en een dagcentrum. ASVZ Zuid West in Parkhof ASVZ Zuid West begeleidt in woon voorziening De Parkhof zo'n twintig cliënten met een verstandelijke handicap. In deze 24-uursvoorzie- ning wonen cliënten zelfstandig; in vier woonlagen, met op elke etage twee voordeuren en achter iedere voordeur drie appartementen. Iedere cliënt heeft een eigen appartement met een keuken en badkamer. jaar, dan wordt met uw toestemming het jeugdgezondheidszorgdossier overgedragen aan de schoolarts van de GGD Nieuwe Waterweg-Noord. De jeugdgezondheidszorg van de GGD is er voor kinderen en jongeren van 4 tot 19 jaar. Tijdens het basisonderwijs, zowel gewoon als speciaal, wordt uw kind twee keer opgeroepen voor het Preventief Gezondheidsonderzoek. Op het voortgezet (speciaal) onderwijs krijgt uw kind nog een keer een oproep voor dit gezondheidsonder zoek. Daarnaast kunt u bij de GGD terecht voor individueel advies, themabijeen komsten over onder andere pesten en opvoedingsproblemen en geeft de GGD op scholen voorlichting over hoofdluis en infectieziekten. Midden in Maassluis staat sinds 2003 het woonzorgcom- Elex Parkhof. Twee flats heb- en plaatsgemaakt voor een complex dat bestaat uit een groot aantal huur- en koopwo ningen en diverse dienstencen tra. Inmiddels is het Parkhof complex een begrip geworden, omdat het een aantal belang rijke voorzieningen op het gebied van wonen, gezond heid, zorg en welzijn samen brengt. Heeft u twijfels over de ontwikkeling van uw kind, dan kunt u worden doorverwezen naar een speciaal team, dat bestaat uit deskundigen van diverse instanties: RIAGG, GGD, Thuiszorg, Sociaal Pedagogische Dienst, Stichting Jeugdzorg en het Medisch Kinderdagverblijf. Zij be handelen niet, maar zoeken samen met u naar een oplossing of verwij zen u door naar ae juiste instantie. Zo zijn er in het gebouw van Parkhof twee huisartsenpraktijken onderge bracht, een apotheek, kinderopvang en een dependance van het Riagg. De Zorggroep Waterweg Noordbiedt lik op zor

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 22