Muzikale opening van nieuwe ZuiderSter Let the seniorgames begin. Opknapbeurtje muziektent en festival door SP-jongeren Info-markt 55-plussers Nieuws van de Hargahoeve Deel PKO-laan al drie jaar in onzekerheid over sloop huis Kortweg Ingezonden brief DERPOORT ««MUL, Man (79) bestolen na koffiedrinken Genieten is GALL GALL Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen Controle aanbieden huisvuil irado ^Autoservice Eigenraam SCHIEDAM 36 - 1440 SCHIEDAM - In de Stadswinkel houdt de gemeente op zaterdag 11 september een informatie markt over wonen voor 55-plus sers. Diverse instanties op het gebied van wonen, zorg en welzijn laten zien wat zij kunnen bieden aan deze mensen. Ook zijn maquet tes te zien van de nieuwe wo ningbouwprojecten voor oude ren. Aanwezige organisaties zijn onder meer Woonplus Schiedam en andere woningaanbieders, Stichting Fokus, de Frankeland- groep, Stichting Ouderenwerk en Thuiszorg NWN en de oude renbonden. De informatiemarkt is gekop peld aan 'De dag van het Stadse Wonen' en de Open Monumen tendag die ook op 11 september worden gehouden. SCHIEDAM - Een 79-jarige bewoner van de Zwaluwlaan kreeg woensdagmiddag bezoek van twee vrouwen. Hij herken de een van hen van de week daarvoor, toen zij ook bij hem langs was geweest. Zij hadden toen gezamenlijk koffie ge dronken. Ook nu bood hij de vrouwen koffie aan. Tijdens het bezoek ging één van de vrou wen, die zwanger was, naar het toilet van de man. Nadat zij de woning hadden verlaten bleek dat eruit een geldkistje het pas poort en een pinpas waren ont vreemd. De man deed aangifte. Bokma jonge Jenever lOOcl SCHIEDAM - Elke week zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners uit het dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten te wachten in de dieren opvang op hun eigen of een nieu we baas. Deze week zijn dat Poe- kie en Koen. Poekie Deze zwart-witte kater is 10 jaar. Hij is helaas teruggebracht, om dat het niet goed bleek te gaan met andere katten. Dat was toen nog niet, aangezien het een von deling is. Nu is er dus meer over hem bekend. Hij kan beter ge plaatst worden waar geen katten zijn en hij moet wel af en toe naar buiten kunnen. Kleine kinderen is echter geen probleem. Koen Koen is een wat teruggetrokken wit-rode kater van 12 jaar, maar van kroelen heeft hij zijn hobby gemaakt. Zijn vorige baasje ging verhuizen naar een flat, waar Koen steeds ontsnapte. Hij heeft liever een huis met een tuin. Hon den, katten en kleine kinderen zijn te druk voor hem, hij heeft meer aan een rustige huissituatie. Dierenasiel de Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag is het asiel open van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op de website: www.hargahoeve.nl. SCHIEDAM - Als het aan Cor Stout ligt, wil hij nog lang in zijn woning aan de Professor Kamerlingh On- neslaan blijven wonen. Al drie jaar verkeert hij in on zekerheid over het lot van zijn woning. Nu de bouw en sloopvergunningen voor het Stationsplein-Oostzijde en het plan Schieveste tot uit voering komt, zullen alle wo ningen op de PKO-laan van af het Stationsplein tot en met nummer 154 worden ge sloopt. Stout woont op 152. Hij is huurder van het pand. Drie jaar geleden zette de ge meente Schiedam de Wet Voor keursrecht gemeenten in om spe culatie te voorkomen. Door deze wet kunnen de panden uitsluitend aan de gemeente worden ver kocht. De panden in eigen bezit werden snel aan de gemeente verkocht, maar het aankopen van de verhuurde woningen verloopt stroef waardoor de huurders nu al lange tijd in een onzekere situatie verkeren. Als straks de panden tussen het Stationsplein en Stouts woning gesloopt zijn, ligt het in de be doeling dat er naast zijn woning een nieuwe verbindingsweg komt tussen de Horvathweg en de PKO-laan. Deze weg zal dan de oude lus langs het station vervan gen. Omdat er na de sloop een onooglijke blinde muur te zien zal zijn hebben de plannenma kers besloten ook het rijtje van vier panden die nog overblijven tot aan de Sigarenboer te slopen. "Erg jammer", vindt Stout, "ik woon hier erg fijn met mijn gezin en bouwkundig is er aan de wo ning niks mis. Er zijn kort gele den nog nieuwe kozijnen ge plaatst. Deze woningen passen bovendien uitstekend in het ka- rakteristieke straatbeeld van de PKO-laan. Er zijn voorbeelden te over waarbij nieuwbouw in een oude wijk uit de toon valt en zelfs lelijk is." Oplossingen Stout vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente het kleine blokje huizen op gaat offeren vanwege een lelijke blinde muur. "Daar zijn toch oplossingen voor te be denken", zegt hij, "je zou de zij gevel kunnen voorzien van een mooi stukje kunst of zoals een ar chitect, die betrokken is bij de plannen van de Schieveste heeft geopperd, de gevel van ramen voorzien en er een nette muur tegenaan metselen." Volgens Jacques Freijee van Be wonersvereniging Schiedam Oost is het slopen van de panden ook geen goedkope of makke lijke maatregel voor de gemeen te. Volgens hem zal het kleine stukje grond dat overblijft na de sloop nauwelijks aantrekkelijk zijn voor projectontwikkelaars. "Het zou jammer zijn als er na de sloop geen geïnteresseerde pro jectontwikkelaar te vinden is. REGIO - Begeleid door muziek van de Rotterdamse showband Excelsior is zaterdag in Barend- recht dé nieuwe vestiging van woonwarenhuis De ZuiderSter geopend. De officiële opening werd verricht door burgemeester M.Th. van de Wouw. Voordat hij de schaar ter hand kon nemen om het lint voor de ingang door te knippen, werd er eerst nog een secondant aangewezen. Daarvoor waren onder de wachtende klan ten en personeelsleden loten uit gedeeld. Lotnummer 1 werd uit gekozen om samen met de burge meester het lint door te knippen. Het winnende lot was van Anda van der Pligt uit Rotterdam. "Ik ben gestuurd om iets te kopen voor mijn zus. Die ligt zelf nog in bed", reageerde ze verbaasd. Als dank voor haar medewerking ont ving ze een glas champagne en een meubelcheque ter waarde van honderd euro. Na de officiële opening liep de nieuwe vestiging snel vol met klanten. Zij troffen binnen een opvallend lichte winkel aan. Het centrale gedeelte heeft grote gla zen wanden, waardoor goed te zien is dat De ZuiderSter een lo catie pal aan rijksweg 29 heeft weten te bemachtigen. De nieuwe vestiging van het woonwarenhuis is gevestigd in de Barendrechtse Vinex-wijk Car- nisselande. Veel mensen hebben de weg naar de wijk al weten te vinden. "Ik kom hier weer al m'n klanten van Rotterdam-Zuid te- FOTO Michel Bierhuizen/CorVos gen. Het is heel gezellig", vertelt een medewerker van de winkel. KUNSTGEBITTEN Dan wordt de wijk met onnodige kaalslag opgezadeld." Stout heeft samen met andere be woners van het stukje PKO-laan nummers 152-148 inmiddels een brief naar B en W gestuurd. Hij hoopt dat de gemeente door zijn argumenten het besluit om de huizen te slopen in overweging zal nemen. Immers het bestemmingsplan Station-Oostzijde kent aan het stukje grond de bestemming 'wo nen' toe. Dat hoeft niet tot veran dering te leidon want 'wonen' is ook de huidige functie. SCHIEDAM Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk van Schiedam. Het wordt verzorgd door Jeanette den Hoedt-fluit en Johan den Hoedt koororgel/vleugel. Op het repertoire staan werken van o.a. Pachelbel, Handel, Mozart en Dvorak. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. In de Graauwe Hengst donder dag vanaf 22.00 uur Leon Elias en Friends. Vrijdag vanaf 22.00 uur The Mahones, Canadese Cel tic Folk (met een snuifje punk) Zondag vanaf 16.00 uur Super sessie met diverse optredens. SHV organiseert een cursus kle ding maken vanaf 6 september op de volgende locaties: Broers- veld 142, maandagavond, dins dagmorgen en dinsdagavond. De Stuurhut, Nijhoffplein 21 (Woud- hoek) dinsdagavond, woensdag morgen en donderdagavond. Van 9.30 - 12.00 uur; van 19.30 - 22.00 uur. Yoga vanaf 6 septem ber op de volgende locaties: Het Ooievaarsnest, Westmolenstraat 26, maandag van 12.45 - 13.45 uur, 14.00 - 15.00 uur. Burg.Honnerlage Gretelaan 57, dinsdag van 19.30 - 20.30 uur. Het Windas, Nachtegaallaan 2, woensdag van 19.30 - 20.30 uur 20.45 - 21.45 uur. Martinuskerk, Jan Damenstraat 1, dinsdag van 19.30-20.30 uur, 20.45 -21.45 uur. Donderdag in Gymzaal Alli antie een nieuwe cursus yoga van 14.00 tot 15.00 uur. Sportief en verantwoord bewegen. Op een rustige en ontspannen manier wordt aandacht besteed aan goed leren bewegen, trainen van spie ren, rekken en strekken. Vanaf 6 september in gymlokaal Spie- ringshoek, maandag van 19.15 20.15 uur. Proefles mogelijk. In lichtingen SHV Cursusbureau tel. 426 47 81, e-mail: SHV 147@zonnet.nl STICHTING WELZIJN In wijkcentrum de Erker Karao ke op 5 september voor jong en oud van 13.00 - 17.00 uur, entree gratis.Voor info: aan de balie of telefonisch 42677 67. In de Erker, disco kids disco jongeren op 11 september. De kinderdisco (van 6 t/m 11 jr) is van 18.30 tot 20.00 uur en de tie nerdisco (12 t/m 16 jr) is van 20.30 tot 23.00 uur. Voor deze disco is wel legitimatie verplicht. Percussie workshop op 10 sep tember kunnen de mensen zich inschrijven hiervoor. Introductie les o.l.v. Kofi Ayivor De Master van 20.00 - 21.45 uur in Wijk centrum de Erker. Voor info: John Bouts 473 72 53. In wijkcentrum Oost, Boerhaave- laan 79 start 2 september step- aerobics van 19 tot 20 uur, opge ven via tel. 2451818, kosten 8 eu ro per maand. Er is nog plaats op de kappers cursus op donderdag van 9 tot 12 uur, kosten 10 euro per maand. Hiervoor kunnen zich ook modellen opgeven via tel. 2451818. OUDERENWERK Elke maandag:Visiteclub, in wijkpost Zuid, van 9.30 tot 13.00 uur, toegang 1,25 euro, excl. maaltijden. Elke woensdag:Spelletjesmid- dag, in wijkpost Zuid, van 13.30 tot 16.30 uur,toegang gratis. Elke vrijdag:Klaverjassen, in wijkpost Zuid, van 19.30 tot 23.30 uur,kosten 1,15 euro per keer. KERKDIENSTEN Op zondag 5 september zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerkf hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorgan ger is ds.W. van Sorge. Zondag vindt om 10.30 uur in de Sint Jan de Doper - Visitatie- kerk,Mgr.Nolenslaan 99, de sei zoenopening plaats met een eu charistieviering en bevestiging van de lekenvoorgangers.Voor ganger Pater Leo de Jong O.P, Samenzang met het koor Laus Deo o.l.v.Numa Bracamonte. Zondag om 10.30 uur is er een dienst bij de Vrijzinnige Geloofs gemeenschap aan het Westvest 90-92 voorganger is Ds. P.P. Sa- raber. Zondag is er om 10 uur een dienst bij de Evangelisch Luther se Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 219, voorganger is Ds. T.A.D.W. Taris. Naar aanleiding van het artikel 'Bedrijfsauto's in wijk lopt spuigaten uit' in Het Nieuwe Stadsblad zou ik nog willen toevoegen hoe onze mooie Rembrandtlaan met z'n mooie kastanjebomen zachtjes met een net woord omzeep wordt geholpen. Het zijn niet alleen de auto's maar kijk eens naar het afvalpunt hoek Mesdaglaan/Rembrandtlaan het is treurig. Politie doet hier niets aan, want die zeggen je moet bij de plantsoenendienst zijn. Lanen die naar klasse-schilders zijn vernoemd verpauperen op z'n zachts gezegd. Iemand die z'n brood moet verdie nen met een aanhanger, moet hem in opdracht van de gemeente weg halen. N. H. van der Ree SCHIEDAM - In de vervallen muziektent in stadspark De Planta ge wordt zaterdag een festival gehouden door de jongerenorgani satie ROOD van de SP. Eerst krijgt de muziektent een kleine verfbeurt door graffiti-ar tiesten, waarna het dienst gaat doen als toneel voor muziek. Van 12.00 tot 24.00 uur spelen er heel verschillende bands: hi phop, rock, punk en reggae. Via de speciale website kabaal.sp.nl worden belangstellenden geïnformeerd over de laatste stand van zaken met betrekking tot de bands die op het festival spelen. Tot nu toe hebben de volgende bands zich aangemeld: Grillig, Gio, Vixy, Hooftpijn, Zork, Brassa, Pirates Pitlizards, Zork, Place- mat, Gieser Wildemannen, Rivan, Festa, Chaos en OBL. Na afloop van het festival is er een afterparty in het pand van To tal Music aan de Calandstraat 111. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG I SEPTEMBER 2004 -■jiafeag; Genieten Genieten Aanbieding geldt t/m 28 september a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener. nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Esther Klein Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. Wegener Huis-aan-huiskranten Bewoners willen sloop voorkomen De woningen aan de PKO-laan vanaf het station tot en met nummer 154 worden gesloopt. Wat gebeurt er met het kleine blokje dat blijft staan? Reiniging sin spec tie Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. Onderdeel van de ONS Groep Van Heekstraat 153125 BN Schiedam - Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 ro^ www.polderpoort.nl Fokkerstraat 576, Schiedam. (010) 462 20 22.www.eigenraam.peugeot.nl U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3