"Mensen verwachten van ons persoonlijke service. En dat willen we blijven waarmaken" De leden geven de toon aan Rabobank begeleidt CoopCompact met terugkeer in straatbeeld Rabobank COLUMN i Rabobank Schiedam-Vlaardingen Tijdens onze algemene vergadering geven de leden de toon aan Activiteiten Het is tijd voor de Rabobank Antwoord coupon Ik wil graag: Kantoor Broersvest verhuist Wensen en behoeften van klanten verschuiven Veiligheid en service Wanneer en waar Het programma Ook lid worden? Geldautomaat Workshop Virtueel Bankieren Buurtsuper Arrangement Schiedam Broersvest 16 Zwaluwlaan 111 Vlaardingen; Veerplein 106 De Loper 3 Rabobank Telefoon (010) 248 15 15 (ma t/m vrij 8.00-20.00 uur en za 9.00-14.00 uur) Uw Rabobank is 7 dagen per week bereikbaar op de volgende telefoonnummers: Rabolijn voor advies over bank- en verzekeringszaken Rabofoonvoor saldo-informatie en overschrijvingen Interhelp voor noodgevallen, zoals verloren bankpassen Interpolisschademeldcentrale Orderlijn voor het doorgeven van beleggingsorders e-mail info^schiedam-vlaardingen.rabobank.nl website www.rabobank.nl (0900) 0907 7.00 - 22.00 uur (0900) 0909 24 uur per dag (0499) 499 112 24 uur per dag (013)580 12 34 24 uur per dag (0800) 0705 8.00 - 22.00 uur een rolder ei WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 NS-12 Rabobank Nieuws Het is tijd voor de leden van het bestuur en de raad van toezicht van de bank om voor het voetlicht te treden. Dit zijn de ultieme ver tegenwoordigers van onze leden, die zitting hebben genomen in één van de colleges van de bank. We vervolgen de serie met Jan Braber, bestuurslid van Rabobank Schiedam- Vlaardingen. In het dagelijks leven is hij manager Stafbureau van de Stichting Industriële Reiniging (SIR). Beste lezer, Al vanaf mijn geboorte ben ik klant bij de Rabobank. Net zoals mijn ouders en voorou ders. Omdat je bij de Rabobank - naast het bankieren - daadwerkelijk invloed op het bankbeleid kan uitoefenen. Niet dat ik dat op jeugdige leeftijd al besefte; dat kwam pas later. Mijn echtgenote en ik hebben sinds eind jaren 90 meer intensief contact met de Rabobank. Mede daardoor werden wij beiden betrokken bij verschillende ledenpanels van onze Rabobank. Vanuit één van die ledenpanels werd het CoöperatieFonds van Rabobank Schiedam- Vlaardingen opgericht. Dit fonds ondersteunt activiteiten in Schiedam en Vlaardingen. Mij werd gevraagd het voorzitterschap op me te nemen en dat heb ik met liefde gedaan. Tot vorig jaar, toen ik gekozen werd als lid van het bestuur van Rabobank Schiedam-Vlaardingen. Zo zie je hoe je als betrokken lid snel carrière kan maken, al had ik dat niet zo gepland. Het eerste jaar als bestuurslid was enerverend. Bestuurswerk omvat veel meer dan ik had ver moed. Ik had al de nodige bestuurservaring opgedaan bij andere organisaties, maar om een bank goed te kunnen besturen zijn nog andere capaciteiten nodig. De Rabobank biedt bestuurders en toezichthouders de gelegen heid om zich optimaal te bekwamen, bijvoor beeld door het volgen van cursussen. Formeel overleg en besluitvorming vinden plaats in maandelijkse vergaderingen op basis van de informatie van de lokale Rabobank en de landelijk organisatie. De bestuursleden heb ben intensief contact en ieder heeft weer eigen contacten om goed geïnformeerd aan de bestuurstafel te kunnen zitten. De economische en maatschappelijke veran deringen van de laatste jaren hebben grote invloed op de Rabobankorganisatie, de lokale Rabobanken en dus ook op de medewerkers. Daarnaast verlangt de klant een steeds hogere kwaliteit van de dienstverlening en stellen toe zichthouders van Rabobank Nederland en De Nederlandse Bank steeds hogere eisen aan de lokale Rabobank. In de toekomst zullen ont wikkelingen zich verder voortzetten. Een dui delijke, daadkrachtige leiding en bestuur is een eerste vereiste om daar als bank goed mee om te kunnen gaan. Ik heb ervaren dat mijn bankzaken in goede handen zijn. Dat geeft vertrouwen en dat moet de Rabobank ook uitstralen. Als gekozen bestuurder vind ik het belangrijk om contact te houden met de andere leden en klanten van de Rabobank Schiedam-Vlaardingen. Bijvoorbeeld tijdens de komende Ledenvergadering op 11 oktober a.s. Daarnaast vraag ik u om al uw op- en aanmer kingen over bankzaken bij uw bank te depone ren. Daar zitten de medewerkers die uw wen sen vakkundig kunnen afhandelen. Met veel plezier zal ik mij inzetten om deze lokale Rabobank verder vorm en inhoud te geven. Jan Braber We leven in een wereld die snel veran dert. Te snel, vinden sommigen. Niet snel genoeg vinden anderen. Hoe het ook zij, ook Rabobank Schiedam-Vlaardingen voert een verandering door. Op het bedrijventerrein Vijfsluizen wordt de laat ste hand gelegd aan het nieuwe advies centrum van de bank. Zodra het pand gereed is zullen de adviesgesprekken van het kantoor Broersvest plaatsvinden in het nieuwe adviescentrum. Algemeen directeur Han Segaar legt uit wat er gaat veranderen en waarom. Han Segaar: "De wensen van klanten zijn in de loop der tijd verschoven. In het bankieren bijvoorbeeld maken meer en meer klanten gebruik van telefoon, inter net en geldautomaat. Het voordeel daar van is datje allerlei alledaagse bankzaken sneller en makkelijker zelf kunt afhande len. De laatste jaren is daardoor het aan tal bezoekers aan onze kantoren sterk afgenomen. Maar er zit ook een andere kant aan het verhaal. Onze klanten vra gen steeds vaker om adviezen waarvoor specialistische kennis nodig is. Bij een kleiner kantoor als dat aan de Broersvest is die kennis steeds minder in voldoende mate voorhanden. Dit betekent dat regelmatig beroep moet worden gedaan op adviseurs van het hoofdkantoor in Vlaardingen. Gelet op beide ontwikkelingen, hebben we onze dienstverlening goed onder de loep genomen en in samenhang met de vestiging van ons nieuwe adviescentrum Vijfsluizen besloten het kantoor aan de Broersvest te sluiten. Voor de werkgele genheid zijn er overigens geen gevolgen, want de adviseurs van Broersvest verhui zen mee naar Vijfsluizen." "De klant wil snelheid en gemak, vooral bij het opnemen van geld. Bij zaken als hypotheken, beleggingen, verzekeringen of financiële toekomstplanning verwacht hij of zij juist deskundigheid, tijd en aan- Bij Rabobank Schiedam-Vlaardingen geven leden de toon aan. En 11 oktober 2004 hebben zij de kans om daadwerkelijk iets van zich te laten horen. Tijdens onze algemene ledenvergadering. Vanaf 19.00 uur zijn zij van harte welkom in het Calandgebouw van IHC Gusto Engineering B.V aan de Karei Doormanweg 66 te Schiedam. De volledige agenda, de notulen van de vorige ver gadering, de jaarrekening 2003, het jaarverslag 2003, en de overige stukken kunnen leden vanaf vandaag inzien op ons kantoor veerplein 106 te Vlaardingen. Geeft u als lid van onze bank 11 oktober 2004 de toon aan tijdens onze algemene vergadering? Hieronder vindt u de verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2003 Decharge Benoeming leden raad van toezicht Mededelingen en rondvraag Rabobank Bij de Rabobank hebben leden een échte stem. En met name tijdens de algemene ledenvergadering kunnen ze die laten gelden. Dat kan ook niet anders, want eind 2003 had Rabobank Schiedam-Vlaardingen niet minder dan 4.431 leden. Dat zijn er alweer ruim 1.100 meer dan het jaar daarvoor. Samen bepalen zij mede de koers van de bank. Tijdens de vergadering, maar ook daarbuiten. Bijvoorbeeld als lid van de Adviescommissie CoöperatieFonds. De ledenvergadering wordt gehouden op maandag 11 oktober a.s. Dit jaar zijn we te gast bij onze toekomstige buren op het bedrijventerrein Vijfsluizen: IHC Gusto. Wij ontvangen u graag in het Calandgebouw van IHC Gusto Engineering B.V. aan de Karei Doormanweg in Schiedam. Zoals u mis schien al weet wordt ons nieuwe adviescentrum naast dit schitterende pand van IHC Gusto gebouwd. De verkorte agenda voor de ledenver gadering vindt u hierboven afgedrukt. De officiële uitnodiging met volledige agenda en het jaarverslag zijn inmiddels naar alle leden toegestuurd. Na het officiële gedeelte van de verga dering doet Adriaan Oomen van Rabobank Nederland een boekje open over de totstandkoming van de nieuwe reclamecampagne "De andere Rabobank" met in de hoofdrol Jochem de Bruin. De naam zegt het al: algemene leden vergadering. De vergadering is alleen toegankelijk voor leden. Bent u nog geen lid en heeft u belangstelling voor het lidmaatschap? Kijk dan op onze internetsite (via www.rabobank.nl) en lees alle informatie over dit onderwerp. Via die site kunt u ook het lidmaatschap aanvragen. Algemeen directeur Han Segaar dacht. Deze ontwikkeling zet zich in hoog tempo door en wij doen er alles aan om aan de wensen van onze klanten tegemoet te komen. Wat betreft veilig heid en service lukt ons dat met het kan toor aan de Broersvest niet meer. Het afgelopen jaar was de permanente aan wezigheid van een beveiligingsbeambte nodig om de veiligheid van onze klanten en medewerkers te kunnen garanderen. Het nieuwe adviescentrum Vijfsluizen komt veel beter tegemoet aan de eisen en wensen van onze klanten en mede werkers. Het is goed bereikbaar, ook met het openbaar vervoer. Tevens is er vol doende eigen parkeergelegenheid en het biedt de juiste omgeving voor een goed adviesgesprek. De bank kan daar een optimale dienstverlening bieden. Al die redenen bij elkaar opgeteld zijn we tot dit besluit gekomen." "Om klanten in staat te stellen toch dicht in de buurt contant geld op te nemen, handhaven we vooralsnog de geldauto maat en het chipknipoplaadpunt aan de Broersvest. Natuurlijk is er ook nog de geldautomaat bij de Passage. Daar kan men 24 uur per dag, 7 dagen per week terecht. Daarnaast komt er een geldautomaat bij het metrostation Vijfsluizen." "We zijn ons ervan bewust dat sommige klanten in de nieuwe situatie helaas geen verbetering zien. Gezien de uitleg hopen wij dat deze klanten toch begrip hebben voor onze beslissing. Wij willen al onze klanten ook voortdurend helpen te wen nen aan de veranderingen. Door ze bij voorbeeld verschillende alternatieven te bieden en ze zonodig op weg te helpen. Zo organiseren wij geregeld een work shop Virtueel Bankieren. De eerstvolgen de is op zaterdag 13 november a.s. Belangstellenden kunnen zich hier voor aanmelden met onderstaande antwoord coupon. Ook voor mensen die moeilijk ter been zijn, bestaan alternatieven. Zij kunnen bijvoorbeeld iemand machtigen om geld voor hen op te nemen. Ook kunnen zij gebruik maken van de Rabo Geldservice, waarbij het geld aan huis wordt gebracht. Voor advies kan ook altijd een afspraak thuis bij de klant worden gemaakt. Kortom, wij blijven het belang van onze klanten centraal stellen." Met een uitgekiende en goed uitgevoerde over eenkomst hebben de Rabobank en de Coop eer der dit jaar een opmerke lijke deal gesloten. De vroegere E-markt wordt door de Rabobank bege leid in haar terugkeer naar een moderne supermarkt keten op de nationale markt met een speciaal voor dit doel ontwikkeld arrangement. De lokale Rabobanken spelen daar adequaat op in. Zo heb ben Rabobank Schiedam- Vlaardingen en de nieuwe vestiging van de Coop in Vlaardingen elkaar gevon den. Dankzij een succes volle samenwerking is de Coop dit voorjaar terugge keerd op haar oorspronke lijke nest aan de 2e Van Leyden Gaelstraat 10: de bakermat, waar de Coöperatie in 1914 begon. Eigenaar Cor Christen is maar wat blij met de wijziging van de formule, waarbij niet alleen hij, maar vrijwel alle E-markten zijn betrokken. "Er moest iets gebeuren", zo zegt hij. Voor de klanten is het uiteraard mooi meegenomen dat daarbij over de hele linie een lager prijsbeeld wordt gehan teerd dan voorheen. Inmiddels heeft de Coop alweer 140 winkels in het land. De komende tijd wordt de nieuw opgezet te supermarktketen tot ongeveer 200 vestigingen uitgebreid. Waarmee de oude en vertrouwde naam van de Coop weer snel in het Nederlandse straat beeld terugkeert. De vestiging aan de "Leyden-van-Gael", zoals de straat in de volksmond wordt genoemd, is een specifieke buurtsuper. "De Coop als nieuwe formule en toch nostalgisch", aldus Cor Christen, die heel blij is met de geslaagde omzetting. Bij het omzetten naar een Coop supermarkt werd Cor Christen (m.) namens de Rabobank bijgestaan door Bart van Manen (I.) en Koos Lievaart. "Het is een geslaagd een-tweetje, tus sen bank en ondernemer. Inmiddels is een behoorlijke omzetstijging gereali seerd." De zaak is geheel verbouwd, waarbij de warme uitstraling van de huisstijl van de Coop is doorgevoerd. Belangrijk daarbij is de grote uitbreiding van het aantal artikelen. Met 1200 artikelen erbij is dat tot een kleine 10.000 opge voerd. "Men kan nu alles bij ons krij gen", meldt de eigenaar heel trots; "We verkopen een totaalassortiment. Bij de uitbreiding ligt het accent vooral op vers. Er wordén nu ook heerlijke pankla re maaltijden verkocht, terwijl er voor particulieren en bedrijven tevens een cateringservice is opgezet. Bij een afna me vanaf vijftig euro worden de bood schappen tegen een vergoeding van twee euro desgewenst ook nog thuis bezorgd." Namens Rabobank Schiedam-Vlaardingen traden voor de herstart van de Coop in Vlaardingen twee speci alisten op: bedrijvenad- viseur Koos Lievaart en assurantieadviseur Bart van Manen. Over het regelen van de financie ring, de verzekeringen, het betalingsverkeer en tal van andere zaken hoefde Christen zich dan ook geen enkele zorg te maken, hetgeen hij wel zo prettig vond. "Ik had het met de omzetting en de ver bouwing al druk genoeg." Koos Lievaart licht het 'CoopCompact arrange ment' toe: "Alles onder één dak en tegen een concurrerende prijs." De Coop-eigenaar: "Het scheelde mij een hoop geld. Op deze wijze heb ik als onderne mer een goede doorstart gemaakt". De Rabobank heeft ook voor andere franchiseorganisaties arrangementen beschikbaar, waar lokale ondernemers gebruik van kunnen maken. Meer informatie over genoemde activitei ten is te vinden op www.rabobank.nl; kies bij het kopje "zoek een Rabobank" Schiedam-Vlaardingen. 11 oktober 2004 Algemene Ledenvergadering Rabobank Schiedam-Vlaardingen 13 november 2004 workshop Virtueel Bankieren toten met 12 december2004 Tentoonstelling Parijs was mieters! Stedelijk Museum Schiedam Stuur deze ingevulde coupon in een envelop zonder Schiedam-Vlaardingen, Antwoordnummer 20, 3130 VB Vlaardinqen. ~>ver het lidmaatschap van de Rabobank ontvangen aan de workshop Virtueel Bankieren Woonplaats:

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 12