Herme?Dvsan8S Bewoners hekelen groenbeleid gemeente IS DIE PRIJS WEL HELE FRIS? De vakantie' foto van de week 1 Webprint (5) nl 10.995,- 3.380!r' 12.995,- 3.205,- Juventus in Margriethal Streettennis op Bachplein Bouva ziet Harga winnen Foto: Fred Libochant Nieuwe tenues inspireerden handbalsters niet VW-bon t.w.v. Nans Wolters Gerard S.Verver Ja, maar alleen op zaterdag 25 september en bij besteding van min. 25.- Lekker goed, laagste prijzen. Edah Nu met knalprijzen en feestelijke kado's! GRATIS Prijs: ruim ruim HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 2004 SCHIEDAM 39-13 SCHIEDAM - In een eenzijdige wedstrijd is het Hargasport ge lukt om buurman Hermes DVS aardig weg te spelen. Niettemin duurde het tot na de rust voordat Hargasport de al in de vijfde mi nuut, na een defensieve blunder, opgelopen achterstand ongedaan maakte. In de eerste drie kwartier kreeg de thuisploeg kans op kans, maar werd er niet gescoord. Pal na de hervatting wist Oscan Ya- kiser de Hermes-goalie met een lob te verschalken. Treffers van Ramon Bos en Carlos dos San tos tilden de uitslag naar 3-1. SCHIEDAM - Hoewel voor de trainingen nog steeds gebruikt maakt van Sportzaal Oost, speelt de basketbalvereniging Juventus de thuiswedstrijden in Sporthal Margriet. Daarmee komt het be stuur tegemoet aan de wens van de leden, die tijdens de jaarlijkse ledenraadpleging hun voorkeur voor de sporthal uitspraken. Het is overigens niet zeker of Ju ventus het gehele seizoen van de Margriethal gebruik kan blijven maken. "Het is de Dienst Sport en Recreatie gelukt om in ieder geval voor de wedstrijden uit de eerste helft van het seizoen ruimte voor ons vrij te maken," aldus voorzitter Ileana van den Bosch. "Voor het tweede deel van de competitie moeten we even in de wachtkamer plaatsne men. Het is namelijk nog niet zeker of er dan ruimte voor ons is." Het door Hilde Buitenhuis gelei de damesteam van Juventus be gon de competitie met een zege. Dat had wel wat voeten in de aarde, omdat de Schiedamsen in de eerste wedstrijd nog niet lek ker in hun vel staken. Onder het bord ging het nodige mis en er was veel balverlies door slechte passes. Het leverde aanvankelijk een kleine voorsprong voor de tegen partij op, maar door het deskun dig coachen Buitenhuis (voor malig speelster van dames 1) kwam Juventus goed terug en stelde het met sterk fysiek ver dedigend spel de overwinning (52-58) veilig. SCHIEDAM - Om jongens en meisjes met tennis te laten ken nis maken organiseert de tennis- bond in samenwerking met de tennisvereniging Schiedam- Noord op woensdag 27 oktober een middag Streettennis op het Bachplein. Alle kinderen uit de omliggende wijken kunnen meedoen en hoe ven zich niet van tevoren op te geven. Een team van de tennis- bond (KNLTB) zorgt voor de at tributen, de posters en de fol ders. De inbreng van TSN beperkt zicht tot het op lokaal niveau aanvragen van de benodigde ge meentelijke vergunningen. De netten worden op woensdag 27 oktober van 14 tot 16 uur op gesteld op het Schiedamse Bach plein nabij het Winkelcentrum Spaland. SCHIEDAM - De aanwezigheid van coach Robert Bouva heeft de korfballers van Harga geïn spireerd tot grote daden. De door een beenbreuk aan een rol stoel gekluisterde technisch leidsman werd door zijn discipe len getrakteerd op een ruime ze ge op Boemerang: 16-11. Harga begon goed en stond al na zes 6 minuten op 3-0. Boeme rang kwam echter terug en nam zelfs de leiding: 4-5. De Schie dammers waren op dat moment de weg kwijt, maar herstelden zich vlot. Na de gelijkmaker volgde de voorsprong en daarna is de zege van Harga niet meer in gevaar geweest. KRANT NIET ONTVANGEN? SCHIEDAM - Voor de bouw van woningen in het gebied Poldervaartpad, tussen de in gang van de Beukenhof, ten nispark en Scholengemeen schap Spieringshoek, moeten 104 bomen worden gerooid. Ook struiken en verdere be groeiing moeten plaatsma ken voor eengezinswoningen en een woontoren van 22 ver diepingen. Deze plannen be vallen bewoners rond de Pol dervaart allerminst. Men verwijt de gemeente hypo criet te handelen. Een van de om wonende die zich boos maakt over de vernietiging van het groen is J. van Deurzen, woonachtig aan de Burgemeester van Haarenlaan. Bovendien zet hij vraagtekens bij de haalbaar heid van het bouwplan "omdat het gebied nooit is bebouwd van wege de slappe schuivende veen ondergrond. De perikelen rond de bouw van het nieuwe zieken huis moeten de plannenmakers toch aan het denken zetten," ver onderstelt hij. Parkstadsgebied "Enerzijds geeft de gemeente toe dat 75 m2 groen per woning in Schiedam niet haalbaar is en an derzijds heeft men er geen pro blemen mee als ruim 100 bomen tegen de vlakte moeten voor wo ningbouw. Men prijst de nieuwbouw in bro chures notabene aan met Park stadsgebied!" Van Deurzen begrijpt niet goed waarom het gemeentebestuur meebetaalde (2400 euro) aan een groenonderzoek van het Ministe rie van onder meer Natuurbeheer, om met de uitkomst vervolgens niets te doen. "Nog erger, men gaat in Schiedam gewoon door met de ontgroening van de stad." Volgens Van Deurzen heeft wet houder Ton de Swart het slim ge speeld om in de vakantieperiode, toen niemand thuis was 'de kap- vergunning voor de 104 bomen er doorheen te jassen.' Pleitbezorger Paul Persoon, hoofd van de af deling Stedebouw van de ge meente verklaart: "Dat juist om dat de aankondiging voor het kappen van de bomen in de zo mermaanden plaatsvond, werd de termijn om bezwaar aan te teke nen verlengd." Persoon: "Voor wat betreft het rooien van bomen in het Poldervaartgebied vond uitvoerig overleg plaats tussen Stadsecoloog Hans de Kruijf en de architect. Alle bomen zijn stuk voor stuk zorgvuldig bekeken. Als iemand een pleitbezorger is voor het instandhouden van bo men is dat De Kruijf wel, dus de zaag wordt niet lukraak in iedere boom gezet. Het is de bedoeling alle waarde volle bomen zoveel mogelijk te sparen. De architect is voorne mens zijn ontwerp min of meer slingerend langs de bomen pro jecteren. Overigens is er geen sprake van kappen zo lang niet duidelijk is of voor de bouw van de eengezinswoningen en de woontoren een vergunning zal wordt afgegeven," aldus Paul Persoon. SCHIEDAM - Of de ploeg een collectief vormt? Trai ner/coach Wil Plugge hoeft er geen seconde over na te denken. "Wel degelijk", veegt hij alle twijfel van ta fel. "In voor- en tegenspoed. Wanneer ze goed zijn, zijn ze allemaal goed. Zoals vorige week tegen HCV'90. Als het niet loopt, dan loopt het bij iedereen niet." Zoals zater dag in de Margriethal tegen Groene Ster. KB-Shop/Ven- tura liet daar een geweldige kans liggen om met vier punten uit twee wedstrijden te bouwen aan het zelfver trouwen en de overlevings kansen in de eerste divisie een fikse opwaartse impuls te geven. Wat restte was een enorme kater en voor Plugge en de begelei dingsstaf het nodige herstelwerk om het gedeukte imago te herstel len. Want hoe het ook zij: Groene Ster was, op het moment dat de thuisploeg op een 9-5 voorsprong stond eigenlijk rijp voor de sloop. Die weelde bleek niet te dragen. Ventura ging slordig spelen, leed veel balverlies, verprutste opge legde kansen en liet daarmee, tot verbijstering van de goed gevulde Margriethal-tribunes, de Brabant se tegenstander helemaal terug in de wedstrijd komen. Plugge kon schreeuwen en coachen wat hij wilde, zijn meiden waren het spoor bijster en niet meer op de rails te krijgen. "Kortom", ver zucht hij, "de groep is dus met zijn allen goed of collectief slecht. En ik stond er bij en keek er naar. Met samengeknepen billen. Daar heb ik nog spierpijn van." Raadselen Het zijn raadselen, die bij de sport horen. Ventura had in de aanloop naar de competitie-start een vol gens Plugge 'redelijke oefenstage' afgeleverd. "De ploeg heeft tegen sterke tegenstanders goed ge presteerd." Dat wekte verwachtin gen. Niet dat de groep zich daar mee zou opwerpen tot kandidaat voor een herhaald stapje omhoog. Zelfs de immer ambitieuze coach TE GEKKE ZATERDAGEN BIJ EDAH Princess luxe tafelventilator Uk9Sop=op Medion digitale camera MD 40931 4G9T op=op had niet het voornemen om van de toren te roepen, dat zijn mei den in staat zouden zijn om weer in de frontlinie te strijden. Hij kent de beperkingen. Juist nu hij routiniers zo goed kan gebruiken, moest hij namelijk af scheid nemen van Mandy Donder (die een punt achter het handbal zette), Caroline Hoogerbrugge (is lager gaan spelen) en Anita van Ardenne (die zich voorbereidt op het moederschap). Het leven van een trainer gaat bijna nooit over rozen. "Juist nu we een stapje ho ger gaan spelen, moeten we op nieuw beginnen en nieuwe speel sters gaan inpassen. Dat vergt tijd." Hij hevelde het pas zestien jarige talent Kreischer over naar de selectie en voegde er ook de van het Vlaardingse Hollandiaan overgekomen Carlie Monsanto aan toe. "We hebben de tijd hard nodig om te groeien." Maar Wil Plugge zag zaterdag in de thuishal, dat Ventura die tijd zeker tegen een tegenstander van het formaat Groene Ster helemaal niet nodig heeft. "Vorig jaar heb ben we identieke potjes gespeeld. En gewonnen." Toen konden ze dus wel de rug rechten. Wat was er mis? Echt balen "Geen idee. Dat is echt balen. Het lijkt wel of het spelen voor eigen publiek de ploeg een bepaalde druk oplegt. Het is zonneklaar, dat ze in de uitwedstrijden beter en standvastiger presteren dan in de Margriethal," analyseert Plugge. Anderzijds doet ook het gemis van routine een duit in het zakje. "Vorig jaar fungeerde Hooger brugge als breekijzer. Die kon sturen en dirigeren. Zaterdag miste de ploeg iemand, die binnen de lijnen het voortouw kan ne men." Uiteraard is er afgelopen weekeinde en wordt er deze week nog stilgestaan bij Ventura's col lectieve baaidag. Met centraal de prangende vraagstelling: "Wat is precies het verschil tussen de op tredens in Beverwijk en Schie dam." Wil Plugge noemt het voer voor psychologen. Tijd voor een zielknijper? "Welnee," lacht hij de geopperde komst weg. "Dat zal niet nodig zijn. We gaan deze week gewoon eens goed met el kaar praten. Elkaar diep in de ogen kijken. Dan komt het best wel goed." Maar veel liever had hij vier punten en rust in de tent gehad. "Weet je, ik had de star- tweken van de competitie graag willen gebruiken om te zien op welk punt we staan. Met vier pun ten leef je wat geruster naar de rest van de competitie toe. Niet dat we die punten in het vervolg van het seizoen niet zullen beha len, maar ik heb ze liever alvast maar in de knip. Zaterdag hebben we gewoon twee punten laten lig gen." Linnenkast Uit ons Bedset you Deze week uw laatste kans! X Winnaar van week 38, woensdag 15 september De winnaar is geworden: Huib van Mierlo, Tiel Éénmalige aanbieding voor snelle beslissers! Agila Maxx Cool nu voordeel' Corsa Maxx Cool nu voordeel' Schiedam, s-Gravelandseweg 383, (010) 462 10 33 Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Als de bouwplannen doorgaan gaan bovenstaande bomen allemaal tegen de vlakte. Ventura-dames morsen punten Aanbiedingen alleen geldig bij Edah Schiedam Zaterdag tooide Ventura zich voor het eerst in het nieuwe tenue van sponsor KB-Shop. Damescoach Wil Plugge (midden) kon toen nog stralen. Later zakte zijn humeur tot onder het vriespunt. In cremona eiken. Afmeting H/B/D: ca. 220x200x58 cm. Nu voor 499.95 r* H /w r-* iEra* In cremona eiken. Met 2 nachtkastjes. Afmeting ca. 160/180x200 cm. "aar de v 33rden! VOOfMlj Open in Capelle: Ma t/m do 10 vrij 10-21U en zat 10-17U Aaiborg 15, Barendrecht Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel Tel. 010 - 451 88 44 Info: www.zuiderster.nl Opel. Fresh thinking - better cars Echte kaarten sturen met het gemak van internet. Wegens het succes van de Maxx Cool modellen hebben wij de hand weten te leggen op een aantal extra exemplaren van de Agila Maxx Cool en Corsa Maxx Cool. Beide modellen zijn standaard voorzien van een 1.2-16V motor, airconditioning, ABS en ga zo maar door. Deze unieke kans mag u niet laten lopen, maar let op: OP=OP! De voorraad is écht beperkt, dus zolang de voorraad strekt. Prijs incl. BTW en BPM, exd. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik en CC>2-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter: van 13,0 tot 20,4. Liters/100 km: van 7,7 tot 4,9. CO2 gr/km: van 185 tot 118. Dieselmotoren kms/liter: 21,3. Liters/100 km: 4,7. CO2 gr/km: 126.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 13